20
Лекиќ уште две сезони во ЖРК Вардар

Лекиќ уште две сезони во ЖРК Вардар

пред 10 месеци - Утрински - Спорт

Српската интернационалка Андреа Лекиќ ќе остане во македонскиот ракометен првак Вардар и во следните две години, односно до јуни 2019 година.

Лекиќ уште две сезони во ЖРК Вардар

Лекиќ уште две сезони во ЖРК Вардар

пред 10 месеци - Идивиди - Спорт

Српската интернационалка Андреа Лекиќ ќе остане во македонскиот ракометен првак Вардар и во следните две години, односно до јуни 2019 година.

Лекиќ уште две сезони во ЖРК Вардар

Лекиќ уште две сезони во ЖРК Вардар

пред 10 месеци - Курир - Ракомет

– Она што е добро и квалитетно Вардар сака да го има во своите редови. Лекиќ е играч од светска класа која во Вардар покажува одлични партии и ние сакаме таа да биде дел од нашата приказна и во иднина.

Исклучително важен потег Лекиќ ја продолжи соработката со ЖРК Вардар

Исклучително важен потег: Лекиќ ја продолжи соработката со ЖРК Вардар

пред 10 месеци - Дерби - Ракомет

ЖРК Вардар во текот на вчерашниот ден официјално соопшти дека се продолжение договорите на Татјана Хмирова, Андреа Кликовац...

Лекиќ уште две сезони во ЖРК Вардар

Лекиќ уште две сезони во ЖРК Вардар

пред 10 месеци - Вистина - Без катеторија

Српската интернационалка Андреа Лекиќ ќе остане во македонскиот ракометен првак Вардар и во следните две години, односно до јуни 2019 година.

Андера Лекиќ уште две години во ЖРК Вардар

Андера Лекиќ уште две години во ЖРК Вардар

пред 10 месеци - Start.mk - Спорт

Македонскиот ракометен шампион ЖРК Вардар го обезбеди пласманот во осминафиналето на лигата на шампионите на три кола пред...

Андера Лекиќ уште две години во ЖРК Вардар

Андера Лекиќ уште две години во ЖРК Вардар

пред 10 месеци - Вечер - Спорт

Македонскиот ракометен шампион ЖРК Вардар го обезбеди пласманот во осминафиналето на лигата на шампионите на три кола пред...

Лекиќ продолжува со Вардар на уште две сезони

Лекиќ продолжува со Вардар на уште две сезони

пред 10 месеци - Македонски Спорт - Ракомет

Македонскиот шампион ја продолжи соработката со еден од најдобрите играчи во тимот на уште две сезони ЖРК Вардар ја продолжи соработката со Андреа Лекиќ и во наредните две сезони.

Лекиќ уште две сезони во ЖРК Вардар

Лекиќ уште две сезони во ЖРК Вардар

пред 10 месеци - A1on - Ракомет

Српската интернационалка Андреа Лекиќ ќе остане во македонскиот ракометен првак Вардар и во следните две години, односно до јуни 2019 година.

Лекиќ во дресот на ЖРК Вардар до 2019 година

Лекиќ во дресот на ЖРК Вардар до 2019 година

пред 10 месеци - ТВ Нова - Спорт

Вардар го обезбеди пласманот во осминафиналето на лигата на шампионите на три кола пред завршувањето на натпреварите од главната фаза, и почна да работи на создавање на тимот што и следните сезони ќе настапува во насилното европско натпреварување.

Лекиќ во ЖРК Вардар до 2019 година

Лекиќ во ЖРК Вардар до 2019 година

пред 10 месеци - Макфакс - Без катеторија

Андреа Лекиќ го продолжи договорот со ЖРК Вардар, таа во Скопје ќе остане уште две години, односно до јуни 2019 година, објави клубот на својата интернет страница.

Aндреа Лекиќ уште две години ќе го носи вардаровиот дрес

Aндреа Лекиќ уште две години ќе го носи вардаровиот дрес

пред 10 месеци - Денар - Спорт

Андреа Лекиќ го продолжи договорот со ЖРК Вардар, таа во Скопје ќе остане уште две години, односно до јуни 2019 година, објави клубот на својата интернет страница.

Андреа Лекиќ уште две години вардарка

Андреа Лекиќ уште две години „вардарка“

пред 10 месеци - Екипа - Ракомет

Раководството на ЖРК Вардар успешно ги финишираше и преговорите со Андреа Лекиќ, па српската ракометарка денеска и официјално го стави потпис на новиот двогодишен договор со македонскиот првак.

Лекиќ останува уште две години во Вардар

Лекиќ останува уште две години во Вардар

пред 10 месеци - Sportmedia - Ракомет

„Не би останала доколку не сум задоволна. Не постои нешто што не ми одговара во клубот. Сакам да го напаѓам врвот а Вардар тоа ми го обезбедува" изјави Лекиќ Андреа Лекиќ и во наредните две сезони ќе го носи „црвено-црниот" дрес на Вардар.

Лекиќ останува „црвено-црвена“ уште две сезони

пред 10 месеци - ЖРК Вардар - Ракомет

Вардар го обезбеди пласманот во осминафиналето на лигата на шампионите на три кола пред завршувањето на натпреварите од главната фаза, и почна да работи на создавање на тимот што и следните сезони ќе настапува во насилното европско натпреварување.

Лекиќ во ЖРК Вардар до 2019 година

Лекиќ во ЖРК Вардар до 2019 година

пред 10 месеци - Точка - Ракомет

Андреа Лекиќ го продолжи договорот со ЖРК Вардар, таа во Скопје ќе остане уште две години, односно до јуни 2019 година, објави клубот на својата интернет страница.

Лекиќ уште две сезони во ЖРК Вардар

Лекиќ уште две сезони во ЖРК Вардар

пред 10 месеци - Лидер - Спорт

Српската интернационалка Андреа Лекиќ ќе остане во македонскиот ракометен првак Вардар и во следните две години, односно до јуни 2019 година.

Лекиќ во ЖРК Вардар до 2019 година

Лекиќ во ЖРК Вардар до 2019 година

пред 10 месеци - Кајгана - Ракомет

Андреа Лекиќ го продолжи договорот со ЖРК Вардар, таа во Скопје ќе остане уште две години, односно до јуни 2019 година, објави клубот на својата интернет страница.

ЖРК Вардар задржа три важни ракометарки во првиот тим

ЖРК Вардар задржа три важни ракометарки во првиот тим

пред 10 месеци - Дерби - Ракомет

ЖРК Вардар минатата недела го потврди сензационалниот ангажман на феноменалната Драгана Цвијиќ, а денеска преку официјално соопштение само навести дека целта на клубот е најважните ракометарки во составот да бидат дел од тимот и наредната сезона.

ЖРК Вардар ги продолжи договорите со три ракометарки

ЖРК Вардар ги продолжи договорите со три ракометарки

пред 10 месеци - Сител - Ракомет

Три ракометарки на Вардар на кои во јуни 2017 година им завршуваат договорите со клубот, ќе ги продолжат договорите, информира македонскиот шампион.

Хмирова Кликовац и Лазовиќ остануваат верни на Вардар

Хмирова, Кликовац и Лазовиќ остануваат верни на Вардар

пред 10 месеци - Курир - Ракомет

Татјана Хмирова го продолжи договорот за дополнителни две сезони, исто како и Андреа Кликовац, а Барбара Лазовиќ ќе остана во Скопје уште најмалку една сезона.

Хмирова Кликовац и Лазовиќ остануваат верни на Вардар

Хмирова, Кликовац и Лазовиќ остануваат верни на Вардар

пред 10 месеци - Start.mk - Спорт

Три ракометарки на македонскиот ракометен шампион ЖРК Вардар на кои во јуни 2017 година им завршуваат договорите со клубот, ќе ги продолжат договорите.

Вардар ја потврди Кликовац ќе останат и Хмирова и Лазовиќ

Вардар ја потврди Кликовац, ќе останат и Хмирова и Лазовиќ

пред 10 месеци - Македонски Спорт - Ракомет

Три ракометарки на Вардар на кои во јуни 2017 година им завршуваат договорите со клубот, ќе останат наши членови и во иднина.

Хмирова Кликовац и Лазовиќ остануваат верни на Вардар

Хмирова, Кликовац и Лазовиќ остануваат верни на Вардар

пред 10 месеци - Вечер - Спорт

Три ракометарки на македонскиот ракометен шампион ЖРК Вардар на кои во јуни 2017 година им завршуваат договорите со клубот, ќе ги продолжат договорите.

ОСТАНУВААТ ВО ВАРДАР Нови договори за Хмирова Лазовиќ Кликовац

ОСТАНУВААТ ВО ВАРДАР: Нови договори за Хмирова, Лазовиќ, Кликовац...

пред 10 месеци - Телеграф - Ракомет

Екипата на Вардар речиси го комплетира тимот за следната година. Во исчекување клубот да го дополни списокот на играчи, официјално досега договори потпишале Барбара Лазовиќ, Татјана Хмирова и Андреа Кликовац.

 Костурот на тимот не се менува Хмирова Кликовац и Лазовиќ остануваат во Вардар

„Костурот“ на тимот не се менува: Хмирова, Кликовац и Лазовиќ остануваат во Вардар

пред 10 месеци - ТВ Нова - Ракомет

Женскиот ракометен првак на Македонија, Вардар и официјално соопшти дека Татјана Хмирова, Андреа Кликовац и Барбара Лазовиќ ги продолжија договорите со тимот.

ОФИЦИЈАЛНО Кликовац Хмирова и Лазовиќ остануваат во Вардар

ОФИЦИЈАЛНО: Кликовац, Хмирова и Лазовиќ остануваат во Вардар

пред 10 месеци - Екипа - Ракомет

Андреа Кликовац, Татјана Хмирова и Барбара Лазовиќ ја продолжуваат соработката со Вардар и по истекот на нивните актуелни договори во јуни 2017 година, објави макеоднскиот шампион на официјалниот клупски сајт.

Лекиќ Пенезиќ и Кликовац остануваат во Вардар

Лекиќ, Пенезиќ и Кликовац остануваат во Вардар

пред 10 месеци - Sportmedia - Ракомет

Македонскиот шампион продолжува со составување на ростерот за следната сезона. Челниците на клубот го продолжија договорот со Лекиќ, Пенезиќ и Кликовац.

Хмирова Кликовац и Лазовиќ остануваат верни на Вардар

Хмирова, Кликовац и Лазовиќ остануваат верни на Вардар

пред 10 месеци - Денешен - Спорт

Три ракометарки на Вардар на кои во јуни 2017 година им завршуваат договорите со клубот, ќе ги продолжат договорите, информира македонскиот шампион.

Хмирова Кликовац и Лазовиќ остануваат верни на Вардар

Хмирова, Кликовац и Лазовиќ остануваат верни на Вардар

пред 10 месеци - A1on - Ракомет

Три ракометарки на Вардар на кои во јуни 2017 година им завршуваат договорите со клубот, ќе ги продолжат договорите, информира македонскиот шампион.

Времеплов
x