20
КУП  Соколите лесно го решија Вардар

КУП: „Соколите“ лесно го решија Вардар

пред 10 месеци - Македонски Спорт - Кошарка

Карпош Соколи очекувано е првиот полуфиналист во Купот на Македонија, откако го совлада Вардар со 92:84. Најефикасен кошаркар...

Карпош Соколи прв полуфиналист во кошаркарскиот куп

Карпош Соколи прв полуфиналист во кошаркарскиот куп

пред 10 месеци - Утрински - Спорт

Екипата на Карпош Соколи попладнево во првиот меч на завршниот турнир од „Лимак Купот “ во Кавадарци потешко од очекувањата го совлада младиот и борбен состав на Вардар со 92:84.

Кочов Секогаш иста песна почнуваме да играме откако веќе губиме со 15 разлика

Кочов: Секогаш иста песна, почнуваме да играме откако веќе губиме со 15 разлика

пред 10 месеци - Start.mk - Спорт

Стратегот на Вардар, Ѓорѓи Кочов, го посочи поголемото искуство на противникот како клучен фактор за поразот на својот тим од Карпош соколи.

Карпош Соколи прв полуфиналист во националниот кошаркарски куп

Карпош Соколи прв полуфиналист во националниот кошаркарски куп

пред 10 месеци - Канал 5 - Кошарка

По сигурното водство во првите три четвртини во кои кошаркарите на Карпош Соколи ја одржуваат предноста од 12 до 20 поени, опуштањето во последната делница можеше да им донесе многу проблеми во финишот.

Кочов Секогаш иста песна почнуваме да играме откако веќе губиме со 15 разлика

Кочов: Секогаш иста песна, почнуваме да играме откако веќе губиме со 15 разлика

пред 10 месеци - Република - Кошарка

Стратегот на Вардар, Ѓорѓи Кочов, го посочи поголемото искуство на противникот како клучен фактор за поразот на својот тим од Карпош соколи.

Карпош соколи се пласираше во 1 2 финалето во Купот на Македонија

Карпош соколи се пласираше во 1/2 финалето во Купот на Македонија

пред 10 месеци - Start.mk - Спорт

Кошаркарите на Карпош соколи очекувано се првите полуфиналисти во Купот на Македонија, откако во 1/4 што се играше во салата...

Карпош соколи се пласираше во 1 2 финалето во Купот на Македонија

Карпош соколи се пласираше во 1/2 финалето во Купот на Македонија

пред 10 месеци - Вечер - Спорт

Кошаркарите на Карпош соколи очекувано се првите полуфиналисти во Купот на Македонија, откако во 1/4 што се играше во салата...

Пери Среќа за нас успеавме да се вратиме и да победиме

Пери: Среќа за нас, успеавме да се вратиме и да победиме

пред 10 месеци - Sportmedia - Кошарка

Карпош Соколи е првиот полуфиналист во Купот на Македонија, откако го совлада Вардар со 92-84. Карпош Соколи обезбеди пласман во полуфиналето во Купот на Македонија, откако го совлада Вардар со 92:84.

Карпош Соколи се помачи но стигна до полуфиналето на Купот на Македонија

Карпош Соколи се помачи, но стигна до полуфиналето на Купот на Македонија

пред 10 месеци - Start.mk - Спорт

Кошаркарите на Карпош Соколи очекувано се првите полуфиналисти во Купот на Македонија откако во првиот четвртфинален натпревар во Кавадарци славеа против Вардар со 92-84 (30-13,23-24,20-22,19-25).

Карпош Соколи се помачи но стигна до полуфиналето на Купот на Македонија

Карпош Соколи се помачи, но стигна до полуфиналето на Купот на Македонија

пред 10 месеци - Република - Кошарка

Кошаркарите на Карпош Соколи очекувано се првите полуфиналисти во Купот на Македонија откако во првиот четвртфинален натпревар во Кавадарци славеа против Вардар со 92-84 (30-13,23-24,20-22,19-25).

Николиќ по победата Тимот ми го составуваа лекарите

Николиќ по победата: Тимот ми го составуваа лекарите…

пред 10 месеци - Екипа - Кошарка

Стратегот на Карпош соколи, Драган Николиќ, истакна дека се соочувал со проблеми при изборот на тимот за денешниот натпревар...

 Соколите се намачија со жилавиот Вардар за пласман во полуфиналето на Купот

„Соколите“ се намачија со жилавиот Вардар за пласман во полуфиналето на Купот

пред 10 месеци - Дерби - Кошарка

Кошаркарите на Карпош Соколи се првите полуфиналисти на заавршниот турнир во Купот на Македонија кој денеска стартуваше во Кавадарци, иако мора да се напомене дека тоа го направија доста потешко од очекувањата.

Кочов Штета што почнуваме да играме кога ривалот ќе поведе со 15 поени

Кочов: Штета што почнуваме да играме кога ривалот ќе поведе со 15 поени

пред 10 месеци - Екипа - Кошарка

Стратегот на Вардар, Ѓорѓи Кочов, го посочи поголемото искуство на противникот како клучен фактор за поразот на својот тим од Карпош соколи.

Карпош Соколи прв полуфиналист во националниот кошаркарски куп

Карпош Соколи прв полуфиналист во националниот кошаркарски куп

пред 10 месеци - Идивиди - Кошарка

Екипата на Карпош Соколи попладнево во првиот меч на завршниот турнир од „Лимак Купот “ во Кавадарци потешко од очекувањата го совлада младиот и борбен состав на Вардар со 92:84.

 Соколите се првиот полуфиналист во Купот на Македонија

„Соколите“ се првиот полуфиналист во Купот на Македонија

пред 10 месеци - Екипа - Кошарка

Кошаркарите на Карпош Соколи очекувано се првите полуфиналисти во Купот на Македонија откако во првиот четвртфинален натпревар во Кавадарци славеа против Вардар со 92-84 (30-13,23-24,20-22,19-25).

Карпош Соколи прв полуфиналист во националниот кошаркарски куп

Карпош Соколи прв полуфиналист во националниот кошаркарски куп

пред 10 месеци - A1on - Кошарка

Екипата на Карпош Соколи попладнево во првиот меч на завршниот турнир од „Лимак Купот “ во Кавадарци потешко од очекувањата го совлада младиот и борбен состав на Вардар со 92:84.

 Соколите го прелетаа Вардар

„Соколите“ го прелетаа Вардар

пред 10 месеци - Sportmedia - Кошарка

Фаворитот и покрај неуверливата завршница со 92:84 го победи Вардар во првиот четврт-финален меч од кошаркарскиот Куп на Македонија Кошаркарите на Карпош Соколи се првите патници во полуфиналето на Купот на Македонија.

Црвена звезда е голем залак за Kарпош Соколи

Црвена звезда е голем залак за Kарпош Соколи

пред 10 месеци - Дневник - Спорт

Актуелниот шампион и лидер во регионалната кошаркарска АБА-лига, Црвена звезда е голем залак за дебитантот во ова натпреварување Kарпош Соколи, кого во воведниот меч од 23.

Карпош Соколи очекувано поразени од Црвена Ѕвезда

Карпош Соколи очекувано поразени од Црвена Ѕвезда

пред 10 месеци - Сител - Кошарка

Embedded video for Карпош Соколи очекувано поразени од Црвена Ѕвезда Актуелниот шампион на регионалната кошаркарска АБА лига, белградска Црвена Ѕвезда сепак во моментов е преголем залак за тимот на Карпош Соколи.

Времеплов
x