20
Временска прогноза Еве што ќе ја зафати Македонија овој викенд

Временска прогноза: Еве што ќе ја зафати Македонија овој викенд

пред 10 месеци - Бизнис вести - Економија

Утре (18.02.2017) времето во Македонија во претпладневните часови ќе биде умерено облачно со сончеви периоди кои ќе бидат долги во јужните и во југоисточните предели.

ОБЛАЧНО И СО ДОЖД Температурата утре до 14 степени

ОБЛАЧНО И СО ДОЖД: Температурата утре до 14 степени

пред 10 месеци - Телеграф - Македонија

Времето утре во Македонија ќе биде променливо облачно. Претпладне по котлините и речните долини ќе има услови за појава на магла.

Времето утре  утринска температура под нула дневна до 14 степени

Времето утре - утринска температура под нула, дневна до 14 степени

пред 10 месеци - Канал 5 - Македонија

Утринската температура ќе се движи од минус четири до три, а дневната од девет до 14 степени. Во Скопје претпладне ќе биде променливо облачно со сончеви периоди, а попладне со повремен локален дожд.

Временска прогноза

Временска прогноза

пред 10 месеци - ТВ Нова - Македонија

Времето утре во Македонија ќе биде променливо облачно. Претпладне по котлините и речните долини ќе има услови за појава на магла.

Голема промена со времето викендов

Голема промена со времето викендов

пред 10 месеци - Прес 24 - Македонија

Времето утре во Македонија ќе биде променливо облачно. Претпладне по котлините и речните долини ќе има услови за појава на магла.

Утре не очекува променливо облачно време

Утре не очекува променливо облачно време

пред 10 месеци - A1on - Македонија

Времето утре во Македонија ќе биде променливо облачно. Претпладне по котлините и речните долини ќе има услови за појава на магла.

Метео За викендот променливо облачно со повремен дожд

Метео: За викендот променливо облачно со повремен дожд

пред 10 месеци - МТВ 1 - Македонија

Во текот на викендот во Македонија се очекува променливо облачно време. Утре во попладневните часови ќе настапи зголемено наоблачување кое на места ќе донесе врнежи од дожд особено во западните и северозападните делови.

УХМР Временските услови погодни за земјоделски активности

УХМР: Временските услови погодни за земјоделски активности

пред 10 месеци - Економски - Економија

Сувото време без врнежи од дожд изминатата седмица овозможи одлични услови за земјоделски работи на отворено, кроење на лозата и овошките, пред се на праската, како и подготовка на површините за градинарско производство.

УХМР Временските услови погодни за земјоделски активности

УХМР: Временските услови погодни за земјоделски активности

пред 10 месеци - Start.mk - Економија

Сувото време без врнежи од дожд изминатата седмица овозможи одлични услови за земјоделски работи на отворено, кроење на лозата и овошките, пред се на праската, како и подготовка на површините за градинарско производство.

УХМР Временските услови погодни за земјоделски активности

УХМР: Временските услови погодни за земјоделски активности

пред 10 месеци - Република - Економија

Сувото време без врнежи од дожд изминатата седмица овозможи одлични услови за земјоделски работи на отворено, кроење на лозата и овошките, пред се на праската, како и подготовка на површините за градинарско производство.

УХМР Временските услови погодни за земјоделски активности

УХМР: Временските услови погодни за земјоделски активности

пред 10 месеци - Сител - Економија

Сувото време без врнежи од дожд изминатата седмица овозможи одлични услови за земјоделски работи на отворено, кроење на лозата и овошките, пред се на праската, како и подготовка на површините за градинарско производство.

За викендот променливо облачно со повремен дожд

За викендот променливо облачно со повремен дожд

пред 10 месеци - Сител - Македонија

Во текот на викендот времето во Македонија ќе биде променливо облачно, во западните и северозападните делови ќе има врнежи од дожд, кои на планините во попладневните часови ќе поминуваат во снег.

Временските услови погодни за земјоделски активности

Временските услови погодни за земјоделски активности

пред 10 месеци - Вечер - Економија

Сувото време без врнежи од дожд изминатата седмица овозможи одлични услови за земјоделски работи на отворено, кроење на лозата и овошките, пред се на праската, како и подготовка на површините за градинарско производство.

УХМР Временските услови погодни за земјоделски активности

УХМР: Временските услови погодни за земјоделски активности

пред 10 месеци - Канал 5 - Македонија

- Сувото време ја дехидрира почвата во површинскиот слој со што постепено се овозможува влегување со механизација во нивите...

УХМР Временските услови погодни за земјоделски активности

УХМР: Временските услови погодни за земјоделски активности

пред 10 месеци - Курир - Македонија

– Сувото време ја дехидрира почвата во површинскиот слој со што постепено се овозможува влегување со механизација во нивите...

За викендот променливо облачно со повремен дожд

За викендот променливо облачно со повремен дожд

пред 10 месеци - МТВ 1 - Македонија

Во текот на викендот времето во Македонија ќе биде променливо облачно, во западните и северозападните делови ќе има врнежи од дожд, кои на планините во попладневните часови ќе поминуваат во снег.

Искористете го денот  утре и недела магла дожд и облаци

Искористете го денот – утре и недела магла, дожд и облаци

пред 10 месеци - Start.mk - Македонија

Во текот на викендот времето во Македонија ќе биде променливо облачно, во западните и северозападните делови ќе има врнежи од дожд, кои на планините во попладневните часови ќе поминуваат во снег.

Какво време нè очекува викендов

Какво време нè очекува викендов?

пред 10 месеци - Курир - Македонија

Утре претпладне по котлините ќе има услови за појава на магла, а в недела ќе биде претежно облачно со повремени локални врнежи од дожд, на планините и на некои повисоки места во северозападните делови со повремен снег.

Искористете го денот  утре и недела магла дожд и облаци

Искористете го денот – утре и недела магла, дожд и облаци

пред 10 месеци - Република - Македонија

Во текот на викендот времето во Македонија ќе биде променливо облачно, во западните и северозападните делови ќе има врнежи од дожд, кои на планините во попладневните часови ќе поминуваат во снег.

УХМР Временските услови погодни за земјоделски активности

УХМР: Временските услови погодни за земјоделски активности

пред 10 месеци - Прес 24 - Македонија

Сувото време без врнежи од дожд изминатата седмица овозможи одлични услови за земјоделски работи на отворено, кроење на лозата и овошките, пред се на праската, како и подготовка на површините за градинарско производство.

За викендот променливо облачно со повремен дожд

За викендот променливо облачно со повремен дожд

пред 10 месеци - Алфа - Македонија

Во текот на викендот времето во Македонија ќе биде променливо облачно, во западните и северозападните делови ќе има врнежи од дожд, кои на планините во попладневните часови ќе поминуваат во снег.

УХМР Подгответе се за нова тура снег

УХМР: Подгответе се за нова тура снег

пред 10 месеци - Infomax - Без катеторија

Утре претпладне по котлините ќе има услови за појава на магла. Во текот на денот времето ќе биде променливо облачно, во западните и северозападните делови ќе има врнежи од дожд, a на планините постепено ќе поминуваат во снег, особено попладне.

Какво време нè очекува викендов

Какво време нè очекува викендов?

пред 10 месеци - Бркај работа - Македонија

Во текот на викендот времето во Македонија ќе биде променливо облачно, во западните и северозападните делови ќе има врнежи од дожд, кои на планините во попладневните часови ќе поминуваат во снег.

Какво време нè очекува викендов

Какво време нè очекува викендов?

пред 10 месеци - Вистина - Без катеторија

Во текот на викендот времето во Македонија ќе биде променливо облачно, во западните и северозападните делови ќе има врнежи од дожд, кои на планините во попладневните часови ќе поминуваат во снег.

УХМР Подгответе се за нова тура снег

УХМР: Подгответе се за нова тура снег

пред 10 месеци - Прес 24 - Македонија

Утре претпладне по котлините ќе има услови за појава на магла. Во текот на денот времето ќе биде променливо облачно, во западните и северозападните делови ќе има врнежи од дожд, a на планините постепено ќе поминуваат во снег, особено попладне.

УХМР Временските услови погодни за земјоделски активности

УХМР: Временските услови погодни за земјоделски активности

пред 10 месеци - Денешен - Македонија

Сувото време без врнежи од дожд изминатата седмица овозможи одлични услови за земјоделски работи на отворено, кроење на лозата и овошките, пред се на праската, како и подготовка на површините за градинарско производство.

УХМР Временските услови погодни за земјоделски активности

УХМР: Временските услови погодни за земјоделски активности

пред 10 месеци - A1on - Македонија

Сувото време без врнежи од дожд изминатата седмица овозможи одлични услови за земјоделски работи на отворено, кроење на лозата и овошките, пред се на праската, како и подготовка на површините за градинарско производство.

За викендот променливо облачно со повремен дожд

За викендот променливо облачно со повремен дожд

пред 10 месеци - Канал 5 - Македонија

Утре претпладне по котлините ќе има услови за појава на магла, а в недела ќе биде претежно облачно со повремени локални врнежи од дожд, на планините и на некои повисоки места во северозападните делови со повремен снег.

Толку од сонцето погледнете какво време не очекува викендов

Толку од сонцето, погледнете какво време не очекува викендов!

пред 10 месеци - Пулс 24 - Македонија

Во текот на викендот времето во Македонија ќе биде променливо облачно, во западните и северозападните делови ќе има врнежи од дожд, кои на планините во попладневните часови ќе поминуваат во снег.

Викенд временска прогноза Ќе кажеме збогум на сонцето

Викенд временска прогноза: Ќе кажеме збогум на сонцето

пред 10 месеци - Прес 24 - Македонија

Во текот на викендот времето во Македонија ќе биде променливо облачно, во западните и северозападните делови ќе има врнежи од дожд, кои на планините во попладневните часови ќе поминуваат во снег.

Времеплов
x