20
Хиршер нов светски првак во велеслалом

Хиршер нов светски првак во велеслалом

пред 10 месеци - ТВ Нова - Спорт

Водечкиот во Светскиот куп, Марсел Хиршер е нов планетарен првак во дисциплината велеслалом. Австриецот победи на денешната трка во рамките на Светското првенство во алпско скијање што се одржува во швајцарски Сент Мориц.

Марсел Хиршер се закити со златен медал во велеслалом на СП во Сент Мориц

Марсел Хиршер се закити со златен медал во велеслалом на СП во Сент Мориц

пред 10 месеци - Курир - Спорт

Водечкиот во генералниот пласман во Светскиот куп за првпат во кариерата го освои златниот медал во оваа дисциплина. Хиршер победи со време од 2:13.

Марсел Хиршер се закити со златен медал во велеслалом на СП во Сент Мориц

Марсел Хиршер се закити со златен медал во велеслалом на СП во Сент Мориц

пред 10 месеци - Start.mk - Спорт

Австриецот Марсел Хиршер е победник на велеслаломот на Светското првенство во Сент Мориц. Водечкиот во генералниот пласман во Светскиот куп за првпат во кариерата го освои златниот медал во оваа дисциплина.

Марсел Хиршер се заќити со златен медал во велеслалом на СП во Сент Мориц

Марсел Хиршер се заќити со златен медал во велеслалом на СП во Сент Мориц

пред 10 месеци - Република - Спорт

Австриецот Марсел Хиршер е победник на велеслаломот на Светското првенство во Сент Мориц. Водечкиот во генералниот пласман во Светскиот куп за првпат во кариерата го освои златниот медал во оваа дисциплина.

Хиршер нов светски првак во велеслалом

Хиршер нов светски првак во велеслалом

пред 10 месеци - Канал 5 - Спорт

Австриецот победи на денешната трка во рамките на Светското првенство во алпско скијање што се одржува во швајцарски Сент Мориц.

Марсел Хиршер златен во велеслалом

Марсел Хиршер златен во велеслалом

пред 10 месеци - Екипа - Спорт

Австриецот Марсел Хиршер е победник на велеслаломот на Светското првенство во Сент Мориц. Водечкиот во генералниот пласман во Светскиот куп за првпат во кариерата го освои златниот медал во оваа дисциплина.

Двојна победа на Австријците на велеслаломот во Сент Мориц

Двојна победа на Австријците на велеслаломот во Сент Мориц

пред 10 месеци - Денар - Спорт

Двојна победа остварија Австријците на велеслаломската трка на Светското првенство во швајцарски Сент Мориц. Титулата ја освои Марсел Хиршер, а како втор заврши Роланд Лејтингер.

Хиршер нов светски првак во велеслалом

Хиршер нов светски првак во велеслалом

пред 10 месеци - A1on - Спорт

Водечкиот во Светскиот куп, Марсел Хиршер е нов планетарен првак во дисциплината велеслалом. Австриецот победи на денешната трка во рамките на Светското првенство во алпско скијање што се одржува во швајцарски Сент Мориц.

СП Скијање  Велеслаломска доминација на Австријците

СП Скијање: Велеслаломска доминација на Австријците

пред 10 месеци - Сител - Спорт

Двојна победа остварија Австријците на велеслаломската трка на Светското првенство во швајцарски Сент Мориц. Титулата ја освои Марсел Хиршер, а како втор заврши Роланд Лејтингер.

Божиновски без финиш во квалификациите

Божиновски без финиш во квалификациите

пред 10 месеци - Sportmedia - Спорт

Македонецот не успеа да ја заврши првата квалификациска трка во велеслалом и со тоа се најде меѓу 32. скијачи кои што не ја минаа крајната цел.

Двојна победа на Австријците на велеслаломот во Сент Мориц

Двојна победа на Австријците на велеслаломот во Сент Мориц

пред 10 месеци - Макфакс - Без катеторија

Двојна победа остварија Австријците на велеслаломската трка на Светското првенство во швајцарски Сент Мориц. Титулата ја освои Марсел Хиршер, а како втор заврши Роланд Лејтингер.

Хиршер со велеслаломски триумф  авиони ја одложија трката

Хиршер со велеслаломски триумф, авиони ја одложија трката!

пред 10 месеци - Sportmedia - Спорт

Австриецот Марсел Хиршер стигна до велеслаломската светска титула во швајцарскиот Сент Мориц, откако инцидент со воените...

Французинка го освои златниот медал во велеслалом во Сент Мориц

Французинка го освои златниот медал во велеслалом во Сент Мориц

пред 10 месеци - Тип - Спорт

Француската скијачка Теса Ворли го освои златниот медал во велеслалом на Светското првенство во Сент Мориц. Таа е светски првак и во 2013 година, а ја доби трката со 2:05,55 минути.

Симјановска 55 та во првото возење во слалом

Симјановска 55-та во првото возење во слалом

пред 10 месеци - 24 вести - Спорт

Лидија Симјановска успеа да стигне до целта во првото возење квалификациите во слалом, на СП во Сент Мориц.. Патеката ја мина за време од една минута, една секунда и 68 стотинки, што беше доволно за 55-то место.

Марсел Хиршер ја освои првата светска титула во велеслаламот

Марсел Хиршер ја освои првата светска титула во велеслаламот

пред 10 месеци - Локално - Спорт

Австриецот Марсел Хиршер стигна до својата прва светска титула во велеслалом, откако победи на трката во Санкт Мориц, Швајцарија.

СП  Сент Мориц  Двајца македонски скијачи дисквалификувани  тројца не го завршија велеслаломот

СП, Сент Мориц: Двајца македонски скијачи дисквалификувани, тројца не го завршија велеслаломот

пред 10 месеци - 24 вести - Спорт

Од вкупно пет македонски скијачи на денешните трки во велеслалом на СП во швајцарскиот Сент Мориц, ниту еден не оствари пласман.

Теса Ворли златна на велеслаломот во Сент Мориц

Теса Ворли златна на велеслаломот во Сент Мориц

пред 10 месеци - ТВ Нова - Спорт

Теса Ворли е освојувачка на златниот медал на велеслаломот во женска конкуренција на светското првенство во алпско скијање кое се одржува во швајцарскиот ски центар Сент Мориц.

Македонските скијачи  без пласман на квалификацискиот велеслалом во Сент Мориц

Македонските скијачи без пласман на квалификацискиот велеслалом во Сент Мориц

пред 10 месеци - ТВ Нова - Спорт

На Светското првенство во скијање во алпски дисциплни што се одржува во Сент Мориц денеска се возеа квалификациските трки...

Македонските скијачи останаа без пласман на квалификацискиот велеслалом во Сент Мориц

Македонските скијачи останаа без пласман на квалификацискиот велеслалом во Сент Мориц

пред 10 месеци - Канал 5 - Спорт

Лука Божиновски не ја заврши првата трка, а дисквалификација во првата трка имаше Виктор Петков. Антонио Ристовски првата трка ја заврши на 61.

ЛОШ ДЕН ВО СЕНТ МОРИЦ  Македонските скијачи останаа без пласман

ЛОШ ДЕН ВО СЕНТ МОРИЦ: Македонските скијачи останаа без пласман

пред 10 месеци - Телеграф - Спорт

Во главната трка во велеслалом, Лидија Симјановска беше дисквалификувана од страна на организаторот иако успеа да ја заврши првата трка.

СП Скијање  Ристовски најдобар од македонските скијачи

СП Скијање: Ристовски најдобар од македонските скијачи

пред 10 месеци - Сител - Спорт

На Светското првенство во алпско скијање, во швајцарски Сент Мориц во четвртокот, четворица македонски репрезентативци настапија во квалификациите во велеслалом.

СП скијање  Златен медал за Теса Ворли

СП скијање: Златен медал за Теса Ворли

пред 10 месеци - Сител - Спорт

Французинката Теса Ворли го освои златниот медал во трката во велеслалом на Светското првенство во Сент Мориц. За Ворли ова е втор златен медал на Мундијалот, откако претходно обеди со Франција во тимскиот натпревар.

Македонските скијачи не ги минаа велеслаломските квалификации во Сент Мориц

Македонските скијачи не ги минаа велеслаломските квалификации во Сент Мориц

пред 10 месеци - Дерби - Спорт

Во текот на денешниот ден се одржаа двете квалификациски трки во велеслалмо дисциплината на Светското скијачко првенство...

Македонските скијачи без пласман на квалификацискиот велеслалом

Македонските скијачи без пласман на квалификацискиот велеслалом

пред 10 месеци - Идивиди - Спорт

Сент Мориц, 16 февруари 2017 (МИА) – На Светското првенство во скијање во алпски дисциплни што се одржува во Сент Мориц денеска...

Македонските скијачи останаа без пласман на квалификацискиот велеслалом во Сент Мориц

Македонските скијачи останаа без пласман на квалификацискиот велеслалом во Сент Мориц

пред 10 месеци - A1on - Спорт

На Светското првенство во скијање во алпски дисциплни што се одржува во Сент Мориц денеска се возеа квалификациските трки...

СП  ВОРЛИ ГО ОСВОИ ЗЛАТНИОТ МЕДАЛ ВО ВЕЛЕСЛАЛОМ СИМЈАНОВСКА ДИСКВАЛИФИКУВАНА

СП: ВОРЛИ ГО ОСВОИ ЗЛАТНИОТ МЕДАЛ ВО ВЕЛЕСЛАЛОМ,СИМЈАНОВСКА ДИСКВАЛИФИКУВАНА

пред 10 месеци - Телма - Спорт

На СП во алпско скијање што се одржува во швајцарскиот зимски центар Сент Мориц,денеска на програма беше финалето во женскиот  велеслалом како и квалификациите за истата дисциплина  во машка конкуренција.

Ворли го освои златниот медал во велеслалом

Ворли го освои златниот медал во велеслалом

пред 10 месеци - Курир - Спорт

Таа со вкупно време 2:05.55 минути ги заврши двете денешни трки и стигна до златниот медал. Сребрениот медал отиде кај Микаела Шифрин од САД која на крајот зад победничката имаше заостаток од 0.

Македонските репрезентативци без пласман во велеслалом

Македонските репрезентативци без пласман во велеслалом

пред 10 месеци - Денар - Спорт

На Светското првенство во алпско скијање, во швајцарски Сент Мориц денеска, четворица македонски репрезентативци настапија во квалификациите во велеслалом.

Теса Ворли ја освои титулата во велеслалом

Теса Ворли ја освои титулата во велеслалом

пред 10 месеци - Макфакс - Без катеторија

Французинката Теса Ворли го освои златниот медал во трката во велеслалом на Светското првенство во Сент Мориц. За Ворли ова е втор златен медал на Мундијалот, откако претходно обеди со Франција во тимскиот натпревар.

Ворлеј го одбрани велеслаломскиот трофеј

Ворлеј го одбрани велеслаломскиот трофеј

пред 10 месеци - Sportmedia - Спорт

Французинката Теса Ворлеј го одбрани светскиот трон во велеслалом, оставајќи ја зад себе американската фаворитка Микаела Шифрин Ворлеј, која беше шампионка и во 2013 година, заврши со 0.

Времеплов
x