20
Кире Лазаров и официјално потпиша за Нант

Кире Лазаров и официјално потпиша за Нант

пред 10 месеци - Start.mk - Спорт

Капитенот на македонската ракометна репрезентација Кире Лазаров во следните две сезони ќе го носи дресот на францускиот Нант...

Кире Лазаров и официјално потпиша за Нант

Кире Лазаров и официјално потпиша за Нант

пред 10 месеци - Вечер - Спорт

Капитенот на македонската ракометна репрезентација Кире Лазаров во следните две сезони ќе го носи дресот на францускиот Нант...

Лазаров се огласи по потписот за Нант Дојдов во амбициозен клуб кој постојано напредува

Лазаров се огласи по потписот за Нант: Дојдов во амбициозен клуб кој постојано напредува

пред 10 месеци - Курир - Ракомет

-Доаѓам во амбициозен клуб, кој од година во година напредува. Имам можност да играм во еден од најдобрите шампионати во светот и да играм во Лигата на шампионите.

ОФИЦИЈАЛНО Кире Лазаров две години во Нант

ОФИЦИЈАЛНО: Кире Лазаров две години во Нант

пред 10 месеци - Македонски Спорт - Ракомет

Капитенот на македонската репрезентација, Кире Лазаров по потпиша двегодишен договор со францускиот тим. Кирил Лазаров и официјално потпиша двегодишен договор со францускиот прволигаш, Нант.

Капитенот Лазаров од Барселона во Нант

Капитенот Лазаров од Барселона во Нант

пред 10 месеци - Сител - Ракомет

Францускиот прволигаш Нант го ангажира капитенот на македонската ракометна репрезентација Кирил Лазаров во желба да дојде до титулата во Франција.

КАПИТЕНОТ ВО НОВ КЛУБ Лазаров потпиша за Нант

КАПИТЕНОТ ВО НОВ КЛУБ: Лазаров потпиша за Нант

пред 10 месеци - Телеграф - Ракомет

Екипата на Нант го доби најголемото засилување за следната сезона во Кире Лазаров, кој на крајот од овој шампионат ќе ја напушти Барселона.

Официјално Кире Лазаров ќе ја напушти Барса следните две сезони ќе игра за Нант

Официјално: Кире Лазаров ќе ја напушти Барса, следните две сезони ќе игра за Нант

пред 10 месеци - Start.mk - Спорт

Капитенот на македонската ракометна репрезентација Кире Лазаров во следните две сезони ќе го носи дресот на францускиот Нант, објави Гол.

Лазаров следните две сезона ќе настапува за Нант

Лазаров следните две сезона ќе настапува за Нант

пред 10 месеци - Канал 5 - Ракомет

Најдобриот десен бек во светот потпиша двегодишен договор со учесникот во Лигата на шампионите и на истек од договорот со Барселона се реши за нов предизвик.

Официјално Кире Лазаров ќе ја напушти Барса следните две сезони ќе игра за Нант

Официјално: Кире Лазаров ќе ја напушти Барса, следните две сезони ќе игра за Нант

пред 10 месеци - Република - Ракомет

Капитенот на македонската ракометна репрезентација Кире Лазаров во следните две сезони ќе го носи дресот на францускиот Нант, објави Гол.

Лазаров се огласи по потписот за Нант Дојдов во амбициозен клуб кој постојано напредува

Лазаров се огласи по потписот за Нант: Дојдов во амбициозен клуб кој постојано напредува

пред 10 месеци - Вистина - Без катеторија

Првите импресии за потписот Кирил Лазаров ги искажа за официјалната веб страница на Нант, каде искажа задоволство од изборот на новиот клуб.

ОФИЦИЈАЛНО Кире Лазаров ја напушти Барса потпиша договор со нов клуб

ОФИЦИЈАЛНО: Кире Лазаров ја напушти Барса, потпиша договор со нов клуб!

пред 10 месеци - Курир - Ракомет

Десниот бек, кој беше најдобар стрелец на Светското првенство во Франција потпиша двегодишен договор со учесникот во Лигата на шампионите и на истек од договорот со Барселона се реши за нов предизвик.

ОФИЦИЈАЛНО Кире Лазаров ја напушти Барса потпиша договор со нов клуб

ОФИЦИЈАЛНО: Кире Лазаров ја напушти Барса, потпиша договор со нов клуб!

пред 10 месеци - Вистина - Без катеторија

Капитенот на македонската ракометна репрезентација Кире Лазаров во следните две сезони ќе го носи дресот на францускиот Нант, објави Гол.

Лазаров Пресреќен сум ова е нов возбудлив предизвик во мојата кариера

Лазаров: Пресреќен сум, ова е нов возбудлив предизвик во мојата кариера

пред 10 месеци - Sportmedia - Ракомет

Кирил Лазаров одлучи да направи нов чекор во својата кариера. Капитенот на македонската репрезентација потпиша двегодишен договор со францускиот прволигаш, Нант.

Лазаров  Оваа е нов предизвик во мојата кариера

Лазаров : Оваа е нов предизвик во мојата кариера

пред 10 месеци - ТВ Нова - Ракомет

Францускиот претставник во Лигата на шампионите, Нант ја објави соаработката со Кире Лазаров за следните две сезони, нашиот ракометар за клупската веб страница даде кратка изјава на задоволство по потписот на договорот за следните две сезони.

Официјално Кире Лазаров потпиша двегодишен договор со францускиот Нант

Официјално: Кире Лазаров потпиша двегодишен договор со францускиот Нант

пред 10 месеци - ТВ Нова - Ракомет

Капитенот на македонската ракометна репрезентација Кире Лазаров во следните две сезони ќе го носи дресот на францускиот Нант.

Кире заминува во Нант

Кире заминува во Нант!

пред 10 месеци - Sportmedia - Ракомет

Капитенот на македонската репрезентација, Кирил Лазаров потпиша двегодишен договор со францускиот прволигаш Нант, заминувајќи...

Лазаров следните две сезони ќе настапува за Нант

Лазаров следните две сезони ќе настапува за Нант

пред 10 месеци - A1on - Ракомет

Капитенот на македонската ракометна репрезентација Кирил Лазаров во следните две сезони ќе го носи дресот на францускиот Нант.

Официјално познат е новиот тим на капитенот Лазаров ја напушта Барселона и се сели во Франција

Официјално-познат е новиот тим на капитенот: Лазаров ја напушта Барселона и се сели во Франција

пред 10 месеци - Дерби - Ракомет

Капитенот и лидер на нашата ракометна репрезентација, Кирил Лазаров по седум години си заминува од Шпанија и се сели во Франција.

ОФИЦИЈАЛНО Македонскиот капитен замина за Франција

ОФИЦИЈАЛНО: Македонскиот капитен замина за Франција

пред 10 месеци - Тип - Ракомет

Капитенот на македонската ракометна репрезентација Кирил Лазаров потпиша две годишен договор со француски Нант, кој ќе стапи на сила од следната сезона.

Кире Лазаров желба и на Шамбери

Кире Лазаров желба и на Шамбери

пред 10 месеци - Start.mk - Спорт

На крајот од оваа натпреварувачка сезона во ракометната Лига на шампиони, најдобриот македонски ракометар ќе биде слбоден играч, односно ќе му истече договорот со Барселона.

Кире Лазаров желба и на Шамбери

Кире Лазаров желба и на Шамбери

пред 10 месеци - Вечер - Спорт

На крајот од оваа натпреварувачка сезона во ракометната Лига на шампиони, најдобриот македонски ракометар ќе биде слбоден играч, односно ќе му истече договорот со Барселона.

Времеплов
x