20
Ајзер Томас сруши стар рекорд во Бостон

Ајзер Томас сруши стар рекорд во Бостон

пред 6 дена - Тип - Кошарка

Ѕвездата на Бостон Ајзер Томас во синоќешниот пораз на Чикаго Булс запиша 29 поени, и уште еднаш ќе беше херој за “Келтите”, ако не беа грешките на судиите.

НБА  Резултати и Топ 5 потези на вечерта

НБА: Резултати и Топ 5 потези на вечерта

пред 6 дена - Тип - Кошарка

Индијана – Вашингтон 98:111 Чикаго – Бостон 104:103 Лидери во поединечните дивизии Источна конференција Атлантска дивизија:...

Џими Батлер го реши Бостон во последната секунда

Џими Батлер го реши Бостон во последната секунда

пред 7 дена - Република - Кошарка

Чикаго дојде до победа против Бостон со поени на Џими Батлер во последната секунда, додека Вашингтон славеше против Индијана во синоќешните два натпревари од НБА лигата.

Батлер во последната секунда го сруши Бостон

Батлер во последната секунда го сруши Бостон

пред 7 дена - Макфакс - Без катеторија

CHICAGO, IL - FEBRUARY 16: The opening tip off begins between Amir Johnson #90 of the Boston Celtics and Robin Lopez #8 of the Chicago Bulls during the game on February 16, 2017 at the United Center in Chicago, Illinois.

Батлер во последната секунда го сруши Бостон

Батлер во последната секунда го сруши Бостон

пред 7 дена - Актуелно24 - Кошарка

Кошаркарите на Чикаго и Вашингтон забележаа победи во НБА лигата, во пресрет на Ол-стар викендот во Њу Орлеанс. Чикаго, во...

Мирната рака на Батлер му донесе трилер победа на Чикаго во последната секунда

Мирната рака на Батлер му донесе трилер победа на Чикаго во последната секунда

пред 7 дена - Дерби - Кошарка

Чикаго дојде до драматична победа против екипата на Бостон во исклучително израмнетиот дуел кој се одигра во „Јунајтед центарот“,...

Чикаго победи во последната секунда со кошот на Батлер

Чикаго победи во последната секунда со кошот на Батлер

пред 7 дена - Денар - Спорт

Кошаркарите на Чикаго и Вашингтон забележаа победи во НБА лигата, во пресрет на Ол-стар викендот во Њу Орлеанс. Чикаго, во...

Батлер од слободни фрлања му донесе победа на Чикаго во Бостон

Батлер од слободни фрлања му донесе победа на Чикаго во Бостон

пред 7 дена - Сител - Кошарка

Во пресрет на „Ол стар“ викендот ноќеска во НБА лигата се одиграа само два натпревара, а на еден од нив победникот беше решен со слободни фрлања во последната секунда.

Батлер од слободни фрлања му донесе радост на Чикаго во Бостон

Батлер од слободни фрлања му донесе радост на Чикаго во Бостон

пред 7 дена - Сител - Кошарка

Во пресрет на „Ол стар“ викендот ноќеска во НБА лигата се одиграа само два натпревара, а на еден од нив победникот беше решен со слободни фрлања во последната секунда.

Батлер од слободни фрлања му донесе радост на Чикаго во Бостон

Батлер од слободни фрлања му донесе радост на Чикаго во Бостон

пред 7 дена - Курир - Кошарка

На теренот на ривалот се радуваше и Вашингтон кој убедливо со 111:98 ја совлада Индијана. Пласман Западна конференција: Голден...

Батлер му донесе победа на Чикаго

Батлер му донесе победа на Чикаго

пред 7 дена - 24 вести - Спорт

Чикаго се радуваше против Бостон, со 104:103 по драмата во „Јунајтед центар“. Гостите водеа со еден разлика на секунди до...

Батлер од слободни фрлања му донесе радост на Чикаго во Бостон

Батлер од слободни фрлања му донесе радост на Чикаго во Бостон

пред 7 дена - +Инфо - Спорт

Во пресрет на „Ол стар“ викендот ноќеска во НБА лигата се одиграа само два натпревара, а на еден од нив победникот беше решен со слободни фрлања во последната секунда.

Батлер од слободни фрлања му донесе радост на Чикаго во Бостон

Батлер од слободни фрлања му донесе радост на Чикаго во Бостон

пред 7 дена - A1on - Кошарка

Во пресрет на „Ол стар“ викендот ноќеска во НБА лигата се одиграа само два натпревара, а на еден од нив победникот беше решен со слободни фрлања во последната секунда.

Чикаго Булс стигна тешко до успех дома против Бостон

Чикаго Булс стигна тешко до успех дома против Бостон

пред 6 дена - Локално - Спорт

Чикаго Булс победи против Бостон Селтикс  со 104: 103 на домашен терен. На паузата гостите имаа предност од шест поени, но...

Батлер донесе победа за Чикаго

Батлер донесе победа за Чикаго

пред 7 дена - Sportmedia - Кошарка

Со двете погодени слободни фрлања на Батлер, на помалку од една секунда до крајот кошаркарите на Чикаго го победија Бостон со 104:103 Само два натпревари од НБА лигата се одиграа утринава.

Батлер во последната секунда му пресуди на Бостон  Вашингтон сигурен против Индијана

Батлер во последната секунда му пресуди на Бостон, Вашингтон сигурен против Индијана

пред 7 дена - Екипа - Кошарка

Чикаго дојде до победа против Бостон со поени на Џими Батлер во последната секунда, додека Вашингтон славеше против Индијана во синоќешните два натпревари од НБА лигата.

Батлер во последната секунда го сруши Бостон

Батлер во последната секунда го сруши Бостон

пред 7 дена - Точка - Кошарка

Кошаркарите на Чикаго и Вашингтон забележаа победи во НБА лигата, во пресрет на Ол-стар викендот во Њу Орлеанс. Чикаго, во...

Резутати од НБА

Резутати од НБА

пред 7 дена - Локално - Спорт

Еве ѓи резултатите од натпреварите, одиграни ноќеска во НБА: Индијана – Вашингтон 98: 111 (27:34, 25:28, 25:28, 21:21) Чикаго...

Батлер во последната секунда го сруши Бостон

Батлер во последната секунда го сруши Бостон

пред 7 дена - Кајгана - Кошарка

Кошаркарите на Чикаго и Вашингтон забележаа победи во НБА лигата, во пресрет на Ол-стар викендот во Њу Орлеанс. Чикаго, во...

Батлер од слободни фрлања му донесе радост на Чикаго во Бостон

Батлер од слободни фрлања му донесе радост на Чикаго во Бостон

пред 7 дена - Лидер - Спорт

Во пресрет на „Ол стар“ викендот ноќеска во НБА лигата се одиграа само два натпревара, а на еден од нив победникот беше решен со слободни фрлања во последната секунда.

Батлер од слободни фрлања му донесе радост на Чикаго во Бостон

Батлер од слободни фрлања му донесе радост на Чикаго во Бостон

пред 7 дена - Нетпрес - Спорт

На теренот на ривалот се радуваше и Вашингтон кој убедливо со 111:98 ја совлада Индијана. Пласман Западна конференција: Голден...

Времеплов
x