20
Куп Полуфинале за К Соколи и Фени И

Куп: Полуфинале за К.Соколи и Фени И.

пред 10 месеци - Сител - Кошарка

Во кавадарци се игра завршницата  на националниот кошаркарски Лимак куп.  Пласман во полуфиналето досега обезбедија екипите на Карпош Соколи и домаќинот Фени Индустри.

Фени индустри го прегази АВ Охрид

Фени индустри го прегази АВ Охрид

пред 10 месеци - Start.mk - Спорт

Кошаркарите на Фени индустри се пласираа во полуфиналето во Купот на Македонија, откако во салата „Јасмин" во Кавадарци победа...

Фени индустри го прегази АВ Охрид

Фени индустри го прегази АВ Охрид

пред 10 месеци - Вечер - Спорт

Кошаркарите на Фени индустри се пласираа во полуфиналето во Купот на Македонија, откако во салата „Јасмин" во Кавадарци победа...

Фени индустри е вториот полуфиналист во кошаркарскиот Куп на Македонија

Фени индустри е вториот полуфиналист во кошаркарскиот Куп на Македонија

пред 10 месеци - Start.mk - Спорт

Фени Индустри на убедлив начин стигна до полуфиналето во Купот на Македонија, славејќи во втората четвртфинална пресметка против Охрид АВ со 112-69 (24-12,28-19,34-20,26-18).

Фени индустри е вториот полуфиналист во кошаркарскиот Куп на Македонија

Фени индустри е вториот полуфиналист во кошаркарскиот Куп на Македонија

пред 10 месеци - Република - Кошарка

Фени Индустри на убедлив начин стигна до полуфиналето во Купот на Македонија, славејќи во втората четвртфинална пресметка против Охрид АВ со 112-69 (24-12,28-19,34-20,26-18).

Фени Индустри лесно до полуфиналето во Лимак Купот на Македонија

Фени Индустри лесно до полуфиналето во „Лимак Купот на Македонија“

пред 10 месеци - Курир - Кошарка

Домашните кошаркари од почетокот до крајот на мечот го диктираа темпото на играта и на крајот заслужено и очекувано стигнаа до убедлив триумф остварен со огромна предност од 43 коша.

КУП Фени убедливо до полуфиналето

КУП: Фени убедливо до полуфиналето

пред 10 месеци - Македонски Спорт - Кошарка

Кавадарчани очекувано и лесно го совладаа АВ Охрид со 112:69 и се пласираа во полуфиналето во Купот на Македонија Екипата...

Фени го згази Охрид за полуфинале во Купот на Македонија

Фени го згази Охрид за полуфинале во Купот на Македонија

пред 10 месеци - Дерби - Кошарка

Фени Индустри е втората екипа која го обезбеди полуфиналниот тикет во Купот на Македонија. Клубот од Кавадарци во својот дом во салата „Јасмин“ лесно излезе со составот на АВ Охрид кого го победи со 112 – 69.

Малинков Полуфиналето не е мала работа но веруваме во пласман и во финале

Малинков: Полуфиналето не е мала работа, но веруваме во пласман и во финале

пред 10 месеци - Екипа - Кошарка

Тренерот на Фени Индустри, Љупчо Малинков е задоволен од изданието на неговиот тим во четвртфиналната пресметка од Купот на Македонија и убедливата победа против Охрид.

Фени убедлив во празниот и ладен Јасмин  ФОТОГАЛЕРИЈА

Фени убедлив во празниот и ладен „Јасмин“ (ФОТОГАЛЕРИЈА)

пред 10 месеци - Sportmedia - Кошарка

Фени Индустри со убедливи 112:69 го совлада аутсајдерот АВ Охрид и обезбеди место во полуфиналето во Купот на Македонија.

Фени со висок лет преку Охрид до полуфинале во Купот

Фени со висок лет преку Охрид до полуфинале во Купот

пред 10 месеци - Екипа - Кошарка

Фени Индустри на убедлив начин стигна до полуфиналето во Купот на Македонија, славејќи во втората четвртфинална пресметка против Охрид АВ со 112-69  (24-12,28-19,34-20,26-18).

Домаќинот продолжува понатаму

Домаќинот продолжува понатаму...

пред 10 месеци - Sportmedia - Кошарка

Ко-домаќинот на завршниот турнир не остави ништо на случајноста, и со една рутинерска игра лесно ги „препива“ охриѓани (112:69) и повеќе од доволно за место во полуфиналето.

Фени Индустри лесно до полуфиналето во Лимак Купот на Македонија

Фени Индустри лесно до полуфиналето во „Лимак Купот на Македонија“

пред 10 месеци - A1on - Кошарка

Лесна и убедлива победа на Фени Индустри над АВ Охрид од 112:69 во вториот четвртфинален натпревар од „Лимак Купот на Македонија“ што се игра во Кавадарци.

Карпош Соколи први полуфиналисти на Лимак купот

Карпош Соколи први полуфиналисти на Лимак купот

пред 10 месеци - Курир - Кошарка

Најефикасен во таборот на Соколите беше Бојан Трајковски со 20 уфрлени поени. Во 15:30ч. се среќаваат Фени Индустри и Охрид.

Карпош Соколи први полуфиналисти на Лимак купот

Карпош Соколи први полуфиналисти на Лимак купот

пред 10 месеци - Infomax - Спорт

Кошаркарите на Карпош Соколи се првите 1/2 финалисти во Лимак Купот, откако во првиот натпревар од фајнал 8 турнирот кој се игра во Кавадарци го совладаа Вардар со 92:84.

Многу кандидати а само едена титула МЗТ го брани куп трофејот

Многу кандидати, а само едена титула, МЗТ го брани куп-трофејот

пред 10 месеци - Start.mk - Спорт

Денеска со почеток од 13 часот во салата „Јасмин“ во Кавадарци ќе започнат четврфиналните натпревари од Македонскиот Куп во кошарка кој оваа година е под покровителство на Лимак.

Многу кандидати а само едена титула МЗТ го брани куп трофејот

Многу кандидати, а само едена титула, МЗТ го брани куп-трофејот

пред 10 месеци - Република - Кошарка

Денеска со почеток од 13 часот во салата „Јасмин“ во Кавадарци ќе започнат четврфиналните натпревари од Македонскиот Куп во кошарка кој оваа година е под покровителство на Лимак.

ВРЕМЕ Е ЗА КУП ПРЕСМЕТКАТА Осум екипи го бркаат пехарот во Кавадарци

ВРЕМЕ Е ЗА КУП-ПРЕСМЕТКАТА: Осум екипи го бркаат пехарот во Кавадарци

пред 10 месеци - Телеграф - Кошарка

Од денеска до недела во Кавадарци ќе се одржи завршницата на Купот на Македонија во кошарка. Осум екипи денеска ќе се борат за пласман во полуфиналето, а програмата стартува од 13 часот и ќе трае до доцна вечерва.

Трката по трофејот почнува нема топ фаворит во Јасмин

Трката по трофејот почнува, нема топ-фаворит во „Јасмин"!

пред 10 месеци - Sportmedia - Кошарка

Салата „Јасмин" во Кавадарци е местото каде во наредните три дена ќе се собере македонскиот кошаркарски крем, осумте најдобри машки и четирите женски тимови ќе разигруваат за трофеите, а на крај ќе се радува само еден.

Kумановци и најтрофејниот ќе водат најтешка битка

Kумановци и најтрофејниот ќе водат најтешка битка

пред 10 месеци - Дневник - Без катеторија

Најголемо внимание од четвртфиналните мечеви во Kупот на Македонија во кошарка што се играат денеска, ќе предизвика средбата Kуманово – Работнички (18 ч), поради изедначеноста на екипите и поради традиционалното ривалство.

МЗТ Скопје го брани куп трофејот од ривалите

МЗТ Скопје го брани куп-трофејот од ривалите

пред 10 месеци - Екипа - Кошарка

Со натпреварот меѓу Вардар и Карпош соколи со почеток во 13 часот и официјално ќе биде означен стартот на фајналејт турнирот од Купот на Македонија.

Стартува завршницата на кошаркарскиот Куп на Македонија

Стартува завршницата на кошаркарскиот Куп на Македонија

пред 10 месеци - Сител - Кошарка

Осум екипи во машка и четири во женска ќе учествуваат на завршниот турнир од кошаркарскиот национален куп – „Лимак Куп на Македонија 2017“.

Во Кавадарци богата кошаркарска програма на Лимак Куп 2017

Во Кавадарци богата кошаркарска програма на „Лимак Куп 2017“

пред 10 месеци - +Инфо - Спорт

Осум екипи во машка и четири во женска ќе учествуваат на завршниот турнир од кошаркарскиот национален куп – „Лимак Куп на Македонија 2017“.

Во Кавадарци богата кошаркарска програма на Лимак Куп 2017

Во Кавадарци богата кошаркарска програма на „Лимак Куп 2017“

пред 10 месеци - Курир - Кошарка

Денешната програма ќе ја отворат кошаркарите со полуфиналните дуели. Двојките се: Бадел – Кожувчанка (почеток 13 часот) и Вардар – Пелистер (15:30 часот).

Кошаркарски Куп во Кавадарци  осум екипи играат за трофејот

Кошаркарски Куп во Кавадарци , осум екипи играат за трофејот

пред 10 месеци - ТВ Нова - Кошарка

Осум екипи во машка и четири во женска ќе учествуваат на завршниот турнир од кошаркарскиот национален куп – „Лимак Куп на Македонија 2017“.

Во Кавадарци богата кошаркарска програма на Лимак Куп 2017

Во Кавадарци богата кошаркарска програма на „Лимак Куп 2017“

пред 10 месеци - Вистина - Без катеторија

Осум екипи во машка и четири во женска ќе учествуваат на завршниот турнир од кошаркарскиот национален куп – „Лимак Куп на Македонија 2017“.

Во Кавадарци богата кошаркарска програма на Лимак Куп 2017

Во Кавадарци богата кошаркарска програма на „Лимак Куп 2017“

пред 10 месеци - A1on - Кошарка

Осум екипи во машка и четири во женска ќе учествуваат на завршниот турнир од кошаркарскиот национален куп – „Лимак Куп на Македонија 2017“.

Во Кавадарци богата кошаркарска програма на Лимак Куп 2017

Во Кавадарци богата кошаркарска програма на „Лимак Куп 2017“

пред 10 месеци - Лидер - Спорт

Осум екипи во машка и четири во женска ќе учествуваат на завршниот турнир од кошаркарскиот национален куп – „Лимак Куп на Македонија 2017“.

Kумановци и најтрофејниот ќе водат најтешка битка

Kумановци и најтрофејниот ќе водат најтешка битка

пред 10 месеци - Дневник - Спорт

Најголемо внимание од четвртфиналните мечеви во Kупот на Македонија во кошарка што се играат денеска, ќе предизвика средбата Kуманово – Работнички (18 ч), поради изедначеноста на екипите и поради традиционалното ривалство.

Симоновски МЗТ не бега од фаворитската улога но нема да ни биде лесно

Симоновски: МЗТ не бега од фаворитската улога, но нема да ни биде лесно

пред 10 месеци - Екипа - Кошарка

МЗТ Скопје влегува како фаворит во претстојниот завршен турнир од Купот на Македонија. „Металците“ се актуелни бранители...

Времеплов
x