20
ГОРАН ПАНДЕВ ПРОМОВИРАН ВО АМБАСАДОР НА УЕФА СУПЕР КУПОТ 2017

ГОРАН ПАНДЕВ ПРОМОВИРАН ВО АМБАСАДОР НА УЕФА СУПЕР КУПОТ 2017

пред еден месец - Телма - Фудбал

Капитенот  на македонската фудбалска репрезентација, Горан Пандев е промовиран за амбасадор  на УЕФА Супер купот  што ќе се одржи на 8-ми август во Скопје.

Амбасадорот Пандев откри кои екипи ги очекува на Суперкупот во Скопје

Амбасадорот Пандев откри кои екипи ги очекува на Суперкупот во Скопје

пред еден месец - Дерби - Фудбал

Македонскиот репрезентативец и освојувач на европската титула со Интер, Горан Пандев, денеска беше претставен како амбасадор на УЕФА Суперкупот „Скопје 2017“, којшто е закажан за 8 август во главниот град на Македонија на арената „Филип Втори“.

Македонија се гордее што е организатор на Супер Купот 2017

Македонија се гордее што е организатор на Супер Купот 2017

пред еден месец - Start.mk - Спорт

Како што е познато, УЕФА Суперкупот 2017 година ќе се одржи во Скопје, на арената „Филип Втори " на 8 август, а во него силите...

Македонија се гордее што е организатор на Супер Купот 2017

Македонија се гордее што е организатор на Супер Купот 2017

пред еден месец - Вечер - Спорт

Како што е познато, УЕФА Суперкупот 2017 година ќе се одржи во Скопје, на арената „Филип Втори " на 8 август, а во него силите...

Пандев во Скопје очекува финале помеѓу Манчестер Јунајтед и Јувентус Ѓорѓиоски меѓу Јунајтед и Баерн

Пандев во Скопје очекува финале помеѓу Манчестер Јунајтед и Јувентус, Ѓорѓиоски меѓу Јунајтед и Баерн

пред еден месец - Курир - Фудбал

-Паровите во Лига Европа и во Лигата на шампионите мислам дека имаат многу атрактивни клубови и се надевам дека во Скопје...

Пандев амбасадор на УЕФА за Суперкупот

Пандев амбасадор на УЕФА за Суперкупот

пред еден месец - Денар - Спорт

Горан Пандев, најдобриот македонски фудбалер во изминатата деценија ќе биде амбасадорот на УЕФА Суперкупот „Скопје 2017“.

Пандев промовиран во Амбасадор на Суперкупот 2017

Пандев промовиран во Амбасадор на Суперкупот 2017

пред еден месец - Утрински - Спорт

Капитенот на македонската фудбалска репрезентација Горан Пандев денеска беше промовиран во Амбасадор на Суперкупот на УЕФА 2017, натпревар што треба да се игра во август во Скопје, меѓу освојувачите на Лигата на шампионите и Лига Европа.

ФММ го именуваше Пандев за амабсадор на Суперкупот 2017

ФММ го именуваше Пандев за амабсадор на Суперкупот 2017

пред еден месец - Дерби - Фудбал

Со прес конференција во Скопје на која беа најавени активностите што следуваат по прашање на организацијата на УЕФА Суперкупот за 2017 година, беше промовиран и амбасадорот на овој настан, капитенот на македонската репрезентација, Горан Пандев.

Пандев амбасадор на УЕФА за Суперкупот

Пандев амбасадор на УЕФА за Суперкупот

пред еден месец - Макфакс - Без катеторија

Горан Пандев, најдобриот македонски фудбалер во изминатата деценија ќе биде амбасадорот на УЕФА Суперкупот „Скопје 2017“.

Пандев  Амбасадор на УЕФА Супер Купот СКОПЈЕ 2017

Пандев – Амбасадор на УЕФА Супер Купот СКОПЈЕ 2017

пред еден месец - Курир - Фудбал

Пандев се заблагодари за довербата и посака на 8 август на „Телеком Арена“ за трофејот во Суперкупот да се борат Јувентус или Барселона против Манчестер Јунајтед.

Пандев промовиран во Амбасадор на Суперкупот 2017

Пандев промовиран во Амбасадор на Суперкупот 2017

пред еден месец - Канал 5 - Фудбал

Пандев се заблагодари за довербата и посака на 8 август на „Телеком Арена“ за трофејот во Суперкупот да се борат Јувентус или Барселона против Манчестер Јунајтед.

Суперкупот им создава проблем на македонските екипи кои ќе играат квалификации за ЛШ и ЛЕ

Суперкупот им создава проблем на македонските екипи кои ќе играат квалификации за ЛШ и ЛЕ

пред еден месец - 24 фудбал - Фудбал

Поради одржувањето на УЕФА Суперкупот, македонските екипи кои ќе играат квалификации за Лигата на шампионите и Лига Европа...

Пандев посака дуел помеѓу Манчестер Ј и подобриот од Барса и Јуве

Пандев посака дуел помеѓу Манчестер Ј. и подобриот од Барса и Јуве

пред еден месец - Start.mk - Спорт

Лично би сакал во Скопје да гледаме натпревар меѓу Манчестер Јунајтед, како победник на Лигата на Европа, и некоја од екипите...

Пандев посака дуел помеѓу Манчестер Ј и подобриот од Барса и Јуве

Пандев посака дуел помеѓу Манчестер Ј. и подобриот од Барса и Јуве

пред еден месец - Вечер - Спорт

Лично би сакал во Скопје да гледаме натпревар меѓу Манчестер Јунајтед, како победник на Лигата на Европа, и некоја од екипите...

Пандев стана Амбасадор на Суперкупот 2017

Пандев стана Амбасадор на Суперкупот 2017

пред еден месец - +Инфо - Спорт

Капитенот на македонската фудбалска репрезентација Горан Пандев денеска беше промовиран во Амбасадор на Суперкупот на УЕФА 2017, натпревар што треба да се игра во август во Скопје, меѓу освојувачите на Лигата на шампионите и Лига Европа.

Ѓорѓиоски Македонија се гордее што е организатор на Супер Купот 2017

Ѓорѓиоски: Македонија се гордее што е организатор на Супер Купот 2017

пред еден месец - Курир - Фудбал

-Ние сме горди што како ФФМ го заслуживме ова и ја добивме можноста да бидеме организатор на најголемиот спортски настан што ќе се случи во историјата на Македонија.

КАПИТЕНОТ ВО НОВА УЛОГА Пандев стана амбасадор на Суперкупот

КАПИТЕНОТ ВО НОВА УЛОГА: Пандев стана амбасадор на Суперкупот

пред еден месец - Телеграф - Фудбал

Горан Пандев денеска беше промовиран како амбасадор на Суперкупот на УЕФА, натпревар меѓу победникот на ЛШ и на Лига Европа што ќе се одигра на 8 август во Скопје.

Пандев промовиран во Амбасадор на Суперкупот 2017

Пандев промовиран во Амбасадор на Суперкупот 2017

пред еден месец - Денешен - Спорт

Капитенот на македонската фудбалска репрезентација Горан Пандев денеска беше промовиран во Амбасадор на Суперкупот на УЕФА 2017, натпревар што треба да се игра во август во Скопје, меѓу освојувачите на Лигата на шампионите и Лига Европа.

Амбасадорот на Суперкупот посакува Јувентус да гостува во Скопје

Амбасадорот на Суперкупот посакува Јувентус да гостува во Скопје

пред еден месец - Сител - Фудбал

Капитенот на македонската фудбалска репрезентација Горан Пандев денеска и официјално на прес конференција на Филип Втори беше промовиран во Амбасадор на Суперкупот на УЕФА.

Пандев промовиран во Амбасадор на Суперкупот 2017

Пандев промовиран во Амбасадор на Суперкупот 2017

пред еден месец - A1on - Фудбал

Капитенот на македонската фудбалска репрезентација Горан Пандев денеска беше промовиран во Амбасадор на Суперкупот на УЕФА 2017, натпревар што треба да се игра во август во Скопје, меѓу освојувачите на Лигата на шампионите и Лига Европа.

Пандев по промоцијата на амбасадор на Суперкупот Ова е огромна чест за мене

Пандев по промоцијата на амбасадор на Суперкупот: Ова е огромна чест за мене

пред еден месец - Start.mk - Спорт

Најдобриот македонски фудбалер Горан Пандев и официјално денеска е претставен како амбасадор на УЕФА Суперкупот „Скопје 2017“ кој на 8.

Пандев по промоцијата на амбасадор на Суперкупот Ова е огромна чест за мене

Пандев по промоцијата на амбасадор на Суперкупот: Ова е огромна чест за мене

пред еден месец - Република - Фудбал

Најдобриот македонски фудбалер Горан Пандев и официјално денеска е претставен како амбасадор на УЕФА Суперкупот „Скопје 2017“ кој на 8.

Горан Пандев промовиран во амбасадор на УЕФА Суперкупот

Горан Пандев промовиран во амбасадор на УЕФА Суперкупот

пред еден месец - 24 фудбал - Фудбал

Капитенот на македонската репрезентација, Горан Пандев денеска беше промовиран во амбасадор на УЕФА Суперкуп трофејот кој во август ќе се одржи во Скопје.

Ѓорѓиоски Горди сме што ќе го организираме најголемиот фудбалски настан во историјата на Македонија

Ѓорѓиоски: Горди сме што ќе го организираме најголемиот фудбалски настан во историјата на Македонија

пред еден месец - ТВ Нова - Спорт

Претседателот на нашата фудбалска куќа Илчо Ѓорѓиоски истакна дека ова е голема укажана доверба која мора да се оправда....

Горан Пандев промовиран во амбасадор и заштитно лице на Скопје Супер Куп 2017

Горан Пандев промовиран во амбасадор и заштитно лице на Скопје Супер Куп 2017

пред еден месец - ТВ Нова - Спорт

Како и што беше најавено, денес на официјална прес-конференција, ФФМ го презентираше капитенот на нашата селекција Горан Пандев во амбасадор на Суперкупот, кој ќе се одржи на 8 август во Скопје.

 Филип Втори не го менува името  Телеком арена за комерцијална употреба

„Филип Втори“ не го менува името – „Телеком арена“ за комерцијална употреба

пред еден месец - Екипа - Фудбал

Националната арена „Филип Втори Македонски“ во Скопје не го менува своето име кое и натаму останува централно за најголемиот...

Пандев промовиран за амбасадор на Суперкупот 2017

Пандев промовиран за амбасадор на Суперкупот 2017

пред еден месец - 24 вести - Спорт

Најдобриот македонски фудбалер Горан Пандев денеска официјално беше претставен како амбасадор на УЕФА Суперкупот 2017, кој на 8 август ќе се одржи на „Телеком арената“ во Скопје.

Пандев Посакувам Суперкуп меѓу Манчестер јунајтед и Барса или Јуве

Пандев: Посакувам Суперкуп меѓу Манчестер јунајтед и Барса или Јуве!

пред еден месец - Екипа - Фудбал

По промоцијата за амбасадор на УЕФА Суперкупот „Скопје 2017“, Горан Пандев не ја криеше желбата Македонија да биде домаќин на атрактивни екипи кои ќе играат за трофејот во месец август.

Пандев промовиран за амбасадор на Суперкупот 2017 Оваа улога е огромна чест за мене

Пандев промовиран за амбасадор на Суперкупот 2017: Оваа улога е огромна чест за мене!

пред еден месец - Екипа - Фудбал

Најдобриот македонски фудбалер Горан Пандев и официјално денеска е претставен како амбасадор на УЕФА Суперкупот „Скопје 2017“ кој на 8.

Пандев сака Манчестер и Јувентус или Барселона да играат во Суперкупот во Скопје

Пандев сака Манчестер и Јувентус или Барселона да играат во Суперкупот во Скопје

пред еден месец - Sportmedia - Фудбал

Македонија со нетрпение очекува да биде домаќин на едно од најголемите натпреварувања на Уефа, Суперкупот. Мечот меѓу двата најдобри тима во Лигата на шампионите и Лигата на Европа ќе се игра на 8 август на националната "Телеком арена" во Скопје.

Времеплов
x