20
Јункер  Ќе ја казниме Британија за брегзитот како пример за другите членки

Јункер: Ќе ја казниме Британија за брегзитот како пример за другите членки

пред 6 дена - Дневник - Свет

Меј најави датум за брегзит, ЕУ побара итни разговори Британската влада на 29 март ќе го активира членот 50 од Лисабонскиот...

Британците на 29 март со барање за излез од ЕУ

Британците на 29 март со барање за излез од ЕУ

пред 6 дена - 24 вести - Свет

Британската премиер Тереза Меј следната среда и официјално ќе го извести Брисел дека Велика Британија ја напушта унијата а амбасадорот на Обединетото кралство во ЕУ, за ова веќе го информирал европскиот совет.

ВЕЛИКА БРИТАНИЈА КОНЕЧНО ИЗЛЕГУВА ОД ЕУ  Активиран членот 50  Британија и формално излегува од ЕУ

ВЕЛИКА БРИТАНИЈА КОНЕЧНО ИЗЛЕГУВА ОД ЕУ: Активиран членот 50, Британија и формално излегува од ЕУ!

пред 6 дена - Infomax - Свет

Британскиот премиер Тереза Меј ќе го активира членот 50 на 29 Март, со што формално ќе започне процесот на излегување на...

На 29 ти март британската премиерка Меј ќе го активира Brexit

На 29-ти март британската премиерка Меј ќе го активира Brexit

пред 6 дена - Денар - Економија

Британската премиерка Тереза Меј на 29-ти март ќе го активира членот 50 од Лисабонскиот договор, со што и официјално ќе започне...

Основни прашања поврзани со излегувањето на Велика Британија од ЕУ

Основни прашања поврзани со излегувањето на Велика Британија од ЕУ

пред 6 дена - Денешен - Свет

Британската Влада денеска соопшти дека на 29 март официјално ќе ја активира постапката за излез на Велика Британија од Европската унија.

Процесот на Брегзит ќе почне на 29 ти март

Процесот на Брегзит ќе почне на 29-ти март

пред 6 дена - МТВ 1 - Свет

Британската Влада на 29 март ќе го активира членот 50 од Лисабонскиот договор со што стартува процесот за излез од ЕУ. Со...

Британија ќе го почне процесот за излез од ЕУ на 19 март

Британија ќе го почне процесот за излез од ЕУ на 19 март

пред 6 дена - Р.С. Европа - Без катеторија

Британија соопшти дека ќе иницира процес за напуштање на Европската унија на 29 март, следејќи ги резултати од минатогодишниот референдум на кој гласачите се изјаснија за напуштање на сојузот во кој има 28 земји членки.

Процесот на Брегзит почнува на 29 март

Процесот на Брегзит почнува на 29 март

пред 6 дена - Канал 5 - Свет

Британската премиерка Тереза Меј на 29-ти март и официјално ќе го извести Брисел дека Велика Британија ја напушта Унијата и оти ќе го активира членот 50 од лисабонскиот договор, со што практично почнува процесот на Брегзит.

Лондон  Процесот на Брегзит ќе почне на 29 март

Лондон: Процесот на Брегзит ќе почне на 29 март

пред 6 дена - Курир - Свет

– Постојаниот британски претставник  во Брисел утрово ја информира ЕУ дека на 29 март Велика Британија ќе го активира членот 50, изјави претставник на Кабинетот на британската премиерка Тереза Меј.

Британската премиерка Меј ќе го активира Brexit на 29 ти март

Британската премиерка Меј ќе го активира Brexit на 29-ти март

пред 6 дена - Макфакс - Без катеторија

Британската премиерка Тереза Меј на 29-ти март ќе го активира членот 50 од Лисабонскиот договор, со што и официјално ќе започне...

Процесот на Брегзит ќе почне на 29 март

Процесот на Брегзит ќе почне на 29 март

пред 6 дена - Start.mk - Свет

Британската Влада на 29 март ќе го активира членот 50 од Лисабонскиот договор со што практично ќе почне процесот за излез...

Процесот на Брегзит ќе почне на 29 март

Процесот на Брегзит ќе почне на 29 март

пред 6 дена - Вечер - Свет

Британската Влада на 29 март ќе го активира членот 50 од Лисабонскиот договор со што практично ќе почне процесот за излез...

Лондон  Процесот на Брегзит ќе почне на 29 март

Лондон: Процесот на Брегзит ќе почне на 29 март

пред 6 дена - Дневник - Без катеторија

Британската Влада на 29 март ќе го активира членот 50 од Лисабонскиот договор со што практично ќе почне процесот за излез на Велика Британија од ЕУ, соопшти денеска Даунинг стрит 10.

Процесот на Брегзит стартува од 29 март

Процесот на Брегзит стартува од 29 март

пред 6 дена - +Инфо - Свет

Британската Влада на 29 март ќе го активира членот 50 од Лисабонскиот договор со што практично ќе почне процесот за излез на Велика Британија од ЕУ, соопшти денеска Даунинг стрит 10.

Британците на 29 март со барање за излез од ЕУ

Британците на 29 март со барање за излез од ЕУ

пред 6 дена - DW - Свет

Велика Британија ќе поднесе барање за излез од Европската Унија на 29 март, соопшти портпарол на владата во Лондон. Од тој датум почнува отчукувањето на часовникот.

Лондон  Процесот на Брегзит ќе почне на 29 март

Лондон: Процесот на Брегзит ќе почне на 29 март

пред 6 дена - Сител - Свет

Британската Влада на 29 март ќе го активира членот 50 од Лисабонскиот договор со што практично ќе почне процесот за излез на Велика Британија од ЕУ, соопшти денеска Даунинг стрит 10.

Лондон  Процесот на Брегзит ќе почне на 29 март

Лондон: Процесот на Брегзит ќе почне на 29 март

пред 6 дена - ТВ Нова - Свет

Британската Влада на 29 март ќе го активира членот 50 од Лисабонскиот договор со што практично ќе почне процесот за излез на Велика Британија од ЕУ, соопшти денеска Даунинг стрит 10.

Лондон  Процесот на Брегзит ќе почне на 29 март

Лондон: Процесот на Брегзит ќе почне на 29 март

пред 6 дена - A1on - Свет

Британската Влада на 29 март ќе го активира членот 50 од Лисабонскиот договор со што практично ќе почне процесот за излез на Велика Британија од ЕУ, соопшти денеска Даунинг стрит 10.

Британската премиерка Меј ќе го активира Brexit на 29 ти март

Британската премиерка Меј ќе го активира Brexit на 29-ти март

пред 6 дена - Точка - Свет

Британската премиерка Тереза Меј на 29-ти март ќе го активира членот 50 од Лисабонскиот договор, со што и официјално ќе започне...

Лондон  Процесот на Брегзит ќе почне на 29 март

Лондон: Процесот на Брегзит ќе почне на 29 март

пред 6 дена - Локално - Свет

Британската Влада на 29 март ќе го активира членот 50 од Лисабонскиот договор со што практично ќе почне процесот за излез на Велика Британија од ЕУ, соопшти денеска Даунинг стрит 10.

Британија на 29 март официјално го започнува Брегзит

Британија на 29 март официјално го започнува Брегзит

пред 6 дена - Нова ТВ - Свет

Британската премиерка Тереза Меј следната среда на 29 март и официјално ќе ја извести ЕУ дека Велика Британија ја напушта Унијата.

Лондон  Процесот на Брегзит ќе почне на 29 март

Лондон: Процесот на Брегзит ќе почне на 29 март

пред 6 дена - Либертас - Свет

Британската Влада на 29 март ќе го активира членот 50 од Лисабонскиот договор со што практично ќе почне процесот за излез на Велика Британија од ЕУ, соопшти денеска Даунинг стрит 10.

Тереза ​​Меј ќе активира член 50 од Лисабонскиот договор

Тереза ​​Меј ќе активира член 50 од Лисабонскиот договор

пред 6 дена - Локално - Свет

Премиерот на Велика Британија Тереза Меј,  ќе активира член 50 од Лисабонскиот договор во средата на 29 март, со што ќе започне постапката за напуштање на Европската унија, пренесува Sky News .

Времеплов
x