20
Зигмар Габриел Ние сме толерантни но не сме глупави

Зигмар Габриел: Ние сме толерантни, но не сме глупави!

пред еден месец - Дневник - Свет

По долгото игнорирање, официјален Берлин конечно се огласи и одговори на провокациите на турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган.

Куртулмуш Ставот на европските земји кон Турција е антидемократски

Куртулмуш: Ставот на европските земји кон Турција е антидемократски

пред еден месец - ТВ Нова - Свет

Турскиот вицепремиер Нуман Куртулмуш изјави денеска дека ставот на европските земји кон Турција е антидемократски и не е во согласност со европските вредности и човековите права.

Куртулмуш Ставот на европските земји кон Турција е антидемократски

Куртулмуш: Ставот на европските земји кон Турција е антидемократски

пред еден месец - Денешен - Свет

Турскиот вицепремиер Нуман Куртулмуш изјави денеска дека ставот на европските земји кон Турција е антидемократски и не е во согласност со европските вредности и човековите права.

Куртулмуш Ставот на европските земји кон Турција е антидемократски

Куртулмуш: Ставот на европските земји кон Турција е антидемократски

пред еден месец - A1on - Балкан

Турскиот вицепремиер Нуман Куртулмуш изјави денеска дека ставот на европските земји кон Турција е антидемократски и не е во согласност со европските вредности и човековите права.

Ердоган нема намера да попушти Тие да немаат срам повторно би ги вовеле гасните комори

Ердоган нема намера да попушти: Тие да немаат срам, повторно би ги вовеле гасните комори

пред еден месец - Точка - Балкан

Иако официјален Берлин реагираше, турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган не престанува со нападите на западна Европа, споредувајќи ги тамошните власти со нацистите.

Габриел Турција ги премина границите

Габриел: Турција ги премина границите

пред еден месец - Start.mk - Балкан

Германскиот министер за надворешни работи Зигмар Габриел го обвини турските власти дека „ги премнале границите" со своите...

Габриел Турција ги премина границите

Габриел: Турција ги премина границите

пред еден месец - Вечер - Балкан

Германскиот министер за надворешни работи Зигмар Габриел го обвини турските власти дека „ги премнале границите" со своите...

Габриел Турција ги премина границите

Габриел: Турција ги премина границите

пред еден месец - Алфа - Свет

Германскиот министер за надворешни работи Зигмар Габриел го обвини турските власти дека „ги премнале границите“ со своите обвинувања против германската канцеларка Ангела Маркал за „нацистичко однесување“.

Габриел Турција ги премина границите ние не сме идиоти

Габриел: Турција ги премина границите, ние не сме идиоти

пред еден месец - Фаланга - Свет

Ние сме толерантни, но не сме идиоти, изјави Габриел во интервју за денешниот број на германскиот весник „Пасауер Ноје Пресе“.

Габриел Турција ги премина границите

Габриел: Турција ги премина границите

пред еден месец - A1on - Свет

Германскиот министер за надворешни работи Зигмар Габриел го обвини турските власти дека „ги премнале границите“ со своите обвинувања против германската канцеларка Ангела Маркал за „нацистичко однесување“.

Габриел Турција ги премина границите

Габриел: Турција ги премина границите

пред еден месец - ТВ Нова - Свет

Германскиот министер за надворешни работи Зигмар Габриел го обвини турските власти  дека „ги преминале границите“ со своите обвинувања против германската канцеларка Ангела Маркал за „нацистичко однесување“.

Габриел Турција ги премина границите ние не сме идиоти

Габриел: Турција ги премина границите, ние не сме идиоти

пред еден месец - +Инфо - Свет

Германскиот министер за надворешни работи Зигмар Габриел го обвини турските власти дека „ги премнале границите“ со своите обвинувања против германската канцеларка Ангела Маркал за „нацистичко однесување“.

Ердоган Европејците ќе ги вратеа гасните комори ако не беа посрамени

Ердоган: Европејците „ќе ги вратеа гасните комори ако не беа посрамени“

пред еден месец - Фаланга - Без катеторија

Турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган повторно ја спореди Европа со нацистичка Германија кажувајќи дека „би ги оживеале гасните комори“ доколку не биле засрамени.

Берлин одговори на провокациите на Ердоган Ја премина границата

Берлин одговори на провокациите на Ердоган: Ја премина границата!

пред еден месец - Точка - Свет

После долгото игнорирање, официјален Берлин конечно се огласи и одговори на провокациите на турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган.

Габриел Турција ги премина границите

Габриел: Турција ги премина границите

пред еден месец - Либертас - Свет

Германскиот министер за надворешни работи Зигмар Габриел го обвини турските власти  дека „ги премнале границите“ со своите обвинувања против германската канцеларка Ангела Маркал за „нацистичко однесување“.

Германија шокирана и бесна на Ердоган Сте го загубиле ли умот г дине Ердоган

Германија шокирана и бесна на Ердоган-Сте го загубиле ли умот г-дине Ердоган?

пред еден месец - Локално - Свет

Германија луто ја предупреди Турција дека турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган отишол предалеку , откако ја обвини германската...

Откажани концерти на турски уметници во Австрија

пред еден месец - Дневник - Без катеторија

Олимписката сала во Инсбрук - Австрија, каде што требаше да се одржи концерт на турски уметници, го откажа настанот со образложение дека причините се од политичка природа заради ескалацијата на односите меѓу Турција и Европската Унија.

Германскиот амбасадор повикан во турското МНР поради митинг на Курдите

Германскиот амбасадор повикан во турското МНР поради митинг на Курдите

пред еден месец - Start.mk - Свет

Германскиот амбасадор во Турција бил повикан во турското МНР во врска со митинг на поддржувачи на Курдската работничка партија во Германија, изјави денеска Ибрахим Калан, портпарол на турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган.

Германскиот амбасадор повикан во турското МНР поради митинг на Курдите

Германскиот амбасадор повикан во турското МНР поради митинг на Курдите

пред еден месец - Република - Свет

Германскиот амбасадор во Турција бил повикан во турското МНР во врска со митинг на поддржувачи на Курдската работничка партија во Германија, изјави денеска Ибрахим Калан, портпарол на турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган.

Германскиот амбасадор во Турција повикан во турското МНР поради митинг на ПКК во Франкфурт

Германскиот амбасадор во Турција повикан во турското МНР поради митинг на ПКК во Франкфурт

пред еден месец - Сител - Балкан

Германскиот амбасадор во Турција бил повикан во турското МНР во врска со митинг на поддржувачи на Курдската работничка партија во Германија, изјави денеска Ибрахим Калан, портпарол на турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган.

Турските министри планираат нови собири во Германија

Турските министри планираат нови собири во Германија

пред еден месец - Р.С. Европа - Без катеторија

Турција соопшти дека постои можност турските министри да планираат нови собири во Германија во пресрет на референдумот на 16 април, потег со кој дополнително ќе ескалираат тензиите меѓу Анкара и Берлин.

Германскиот амбасадор повикан во турското МНР поради митинг на Курдите

Германскиот амбасадор повикан во турското МНР поради митинг на Курдите

пред еден месец - +Инфо - Свет

Германскиот амбасадор во Турција бил повикан во турското МНР во врска со митинг на поддржувачи на Курдската работничка партија во Германија, изјави денеска Ибрахим Калан, портпарол на турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган.

Германскиот амбасадор повикан во турското МНР поради митинг на Курдите во Франкфурт

Германскиот амбасадор повикан во турското МНР поради митинг на Курдите во Франкфурт

пред еден месец - A1on - Свет

Германскиот амбасадор во Турција бил повикан во турското МНР во врска со митинг на поддржувачи на Курдската работничка партија во Германија, изјави денеска Ибрахим Калан, портпарол на турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган.

Турскиот претседател ја обвини Меркел дека применува нацистички мерки

Турскиот претседател ја обвини Меркел дека применува “нацистички мерки”

пред еден месец - Локално - Свет

Во говорот, емитуван на телевизијата, турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган повторно ја нападна германската канцеларка Ангела Меркел и ја обвини дека применува “нацистички мерки”.

Германскиот амбасадор во Турција повикан во турското МНР поради митинг на ПКК во Франкфурт

Германскиот амбасадор во Турција повикан во турското МНР поради митинг на ПКК во Франкфурт

пред еден месец - Либертас - Свет

Германскиот амбасадор во Турција бил повикан во турското МНР во врска со митинг на поддржувачи на Курдската работничка партија во Германија, изјави денеска Ибрахим Калан, портпарол на турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган.

30 илјади Курди протестираа против Ердоган во Франкфурт на Мајна

30 илјади Курди протестираа против Ердоган во Франкфурт на Мајна

пред еден месец - Локално - Балкан

Над 30 илјади Курди протестираа во Германија, во Франкфурт на Мајна, против зголемувањето на овластувањата на турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган, пренесе ББС.

Повеќе од 30 000 Курди протестираа против Ердоган во Франкфурт

Повеќе од 30.000 Курди протестираа против Ердоган во Франкфурт

пред еден месец - Кајгана - Свет

Повеќе од 30.000 турски Курди одржаа протести против турскиот претседател Тајип Реџеп Ердоган во германскиот град Франкфурт.

Времеплов
x