20
Червар останува кормилар на Металург

Червар останува кормилар на Металург

пред еден месец - Македонски Спорт - Ракомет

Хрватскиот тренер имаше состанок со првиот човек на тимот од Автокоманда каде што беше одлучено негово останување во тимот Лино Червар ќе остане на тренерската функција во Металург.

СЛУЧАЈОТ ЧЕРВАР ДОБИ ЕПИЛОГ Лино си останува тренер на Металург

СЛУЧАЈОТ „ЧЕРВАР“ ДОБИ ЕПИЛОГ: Лино си останува тренер на Металург

пред еден месец - Телеграф - Ракомет

Конечно завршува сагата околу иднината на Лино Червар на кормилото на Металург. Попладнево се одржа состанок меѓу Лино Червар...

Лино Червар останува во Металург

Лино Червар останува во Металург

пред еден месец - Sportmedia - Ракомет

Хрватот попладнево имаше средба со сопственикот на клубот, Минчо Јорданов во која беше одлучено тој да остане на функцијата тренер во Металург Лино Червар ќе остане тренер на Металург.

Червар се договори со Металург да остане до крајот на сезоната

Червар се договори со Металург да остане до крајот на сезоната

пред еден месец - Дневник - Без катеторија

Новиот селектор на Хрватска, Лино Червар ќе остане во Металург до крајот на сезоната, таков е исходот од денешните разговори на стратегот со раководството на клубот.

Червар останува во Металург до крајот на сезонава

Червар останува во Металург до крајот на сезонава

пред еден месец - Курир - Ракомет

Ова е е епилогот од средбата што хрватскиот стручњак ја имал со првиот човек на Металург, Минчо Јорданов, на која било договорено соработката да продолжи според планираното, до крајот на сезонава.

Денеска се решава ситуацијата Червар

Денеска се решава ситуацијата „Червар“

пред еден месец - Македонски Спорт - Ракомет

Состанокот меѓу Минчо Јорданов и Лино Червар на кој ќе биде одлучено каква ќе биде натамошната соработка меѓу хрватскиот стратег и македонскиот клуб е закажана за попладнево во 16:00 часот .

Дали останува Червар ќе се знае за два дена

Дали останува Червар, ќе се знае за два дена

пред еден месец - Македонски Спорт - Ракомет

Во моментите кога во Лигата на шампионите владее затишје, а веќе е официјализирано дека Македонија остана без селектор, остануваат уште две прашања кои можат да ја размрдаат македонската ракометна јавност.

СЕ РЕШАВА СИТУАЦИЈАТА ЧЕРВАР Решавачкиот состанок е за 45 минути

СЕ РЕШАВА СИТУАЦИЈАТА „ЧЕРВАР“:Решавачкиот состанок е за 45 минути

пред еден месец - Телеграф - Ракомет

Состанокот меѓу Минчо Јорданов и Лино Червар на кој ќе биде одлучено каква ќе биде натамошната соработка меѓу хрватскиот стратег и македонскиот клуб е закажана за попладнево во 16:00 часот.

НИШТО НОВО НА ЗАПАД Червар дојде бара трпение

НИШТО НОВО НА ЗАПАД: Червар дојде, бара трпение

пред еден месец - Sportmedia - Ракомет

Откако и официјално беше претставен за нов селектор на хрватската репрезентација, искусниот стратег дојде во Скопје за да ја расчисти последната дилема: Дали ќе остане во Металург? Лино Червар повторно ја разбранува македонската јавност.

Червар останува во Металург до крајот на сезонава

Червар останува во Металург до крајот на сезонава

пред еден месец - Екипа - Ракомет

Лино Червар ќе остане на клупата на Металург до крајот на оваа натпреварувачка сезона, а потоа целосно ќе се посвети на работата со хрватската ракометна репрезентација.

Червар останува уште два месеца во Металург

Червар останува уште два месеца во Металург

пред еден месец - Start.mk - Спорт

Македонскиот ракометен вицешампион Металург, во борба за титулата во домашното првенство ќе го води Лино Червар, кој сигурно останува на клупата на тимот од Автокоманда до јуни.

Червар останува уште два месеца во Металург

Червар останува уште два месеца во Металург

пред еден месец - Вечер - Спорт

Македонскиот ракометен вицешампион Металург, во борба за титулата во домашното првенство ќе го води Лино Червар, кој сигурно останува на клупата на тимот од Автокоманда до јуни.

СЕДМЕРЕЦ Мамка и стапица

СЕДМЕРЕЦ: Мамка и стапица

пред еден месец - Екипа - Ракомет

Одамна никој не не обединил вака како заминувањето на Лино Червар. Цела Македонија се мобилизира да бара нов селектор. Едно знаеме сигурно – каков не треба да биде! 1.

Червар од утре пак селектор на Хрватска

Червар од утре пак селектор на Хрватска

пред еден месец - Вистина - Без катеторија

Лино Червар селекторот на Македонската ракометна репрезентација од пред неколку дена по раскинот на договорот со РФМ повеќе не е селектор на Македонија.

ОД ДЕНЕСКА И ОФИЦИЈАЛНО СЕЛЕКТОР Хрватите го промовираа Лино Червар

ОД ДЕНЕСКА И ОФИЦИЈАЛНО СЕЛЕКТОР: Хрватите го промовираа Лино Червар

пред еден месец - Телеграф - Ракомет

Лино Червар од денеска и официјално е селектор на Хрватска и ќе биде на кормилото на оваа селекција во следните 12 месеци.

Червар промовиран за селектор во Хрватска

Червар промовиран за селектор во Хрватска

пред еден месец - Канал 5 - Ракомет

По седумгодишно одсуство Лино Червар и официјално се врати на клупата на Хрватска. Тој денеска во Загреб беше промовиран на позицијата селектор.

Червар на промоцијата во Загреб Го прифаќам предизвикот сакам да се докажувам

Червар на промоцијата во Загреб: Го прифаќам предизвикот, сакам да се докажувам

пред еден месец - Точка - Ракомет

Лино Червар, денеска, ја имаше официјалната промоција во нов селектор на ракометната репрезентација на Хрватска. Червар, по седум години се врати во хравстскиот ракомет, а со Ракометниот сојуз на Хрватска потпиша едногодишен договор.

Червар Во Македонија минав седум незаборавни години

Червар: Во Македонија минав седум незаборавни години!

пред еден месец - Република - Ракомет

Сега веќе поранешниот македонски селектор, Лино Червар, денес на официјална прес-конференција беше претставен како нов предводник на ракометната селекција на Хрватска.

Червар ќе бара да не ги доработи последните два месеци со Металург

Червар ќе бара да не ги доработи последните два месеци со Металург

пред еден месец - Sportmedia - Ракомет

Лино денеска беше промовиран во нов селектор на хрватската фудбалска репрезентација Лино Червар веќе е историја за македонскиот ракомет.

Червар претставен во Хрватска вечерва се враќа во Скопје да расчистува со Минчо Јорданов

Червар претставен во Хрватска, вечерва се враќа во Скопје да „расчистува“ со Минчо Јорданов

пред еден месец - Екипа - Ракомет

Досегашниот селектор на Македонија, Лино Червар денеска на прес-конференција во Загреб и официјално претставен како нов селектор на ракометната репрезентација на Хрватска.

Червар за новата позиција Го прифаќам предизвикот сакам да се докажувам

Червар за новата позиција: Го прифаќам предизвикот, сакам да се докажувам

пред еден месец - Кајгана - Ракомет

Лино Червар, денеска ја имаше официјалната промоција во нов селектор на ракометната репрезентација на Хрватска. Червар, по седум години се врати во хрватскиот ракомет, а со Ракометниот сојуз на Хрватска потпиша едногодишен договор.

Времеплов
x