20

Пролет во Македонија – температури над 20 степени

пред 5 дена - За Се - Без катеторија

Денеска е вторник, 21 март 2017 година, 80-иот ден во годината. До крајот на годината остануваат уште 285 дена. Сонцето во Скопје изгреа во 5 часот и 38 минути, а ќе зајде во 17 часот и 45 минути.

Временска прогноза

Временска прогноза

пред 5 дена - Локално - Без катеторија

Времето во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Попладне во западните делови ќе има услови за ретка појава на краткотраен дожд.

Kaкво ќе биде времето на првиот пролетен ден

Kaкво ќе биде времето на првиот пролетен ден?

пред 5 дена - Start.mk - Живот

Времето во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Попладне во западните делови ќе има услови за ретка појава на краткотраен дожд.

Kaкво ќе биде времето на првиот пролетен ден

Kaкво ќе биде времето на првиот пролетен ден?

пред 5 дена - Република - Живот

Времето во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Попладне во западните делови ќе има услови за ретка појава на краткотраен дожд.

Топло и сончево време   температури до

Топло и сончево време - температури до...

пред 5 дена - Прес 24 - Македонија

До крајот на работната недела Македонија ќе биде под влијание на топла воздушна маса, што ќе услови времето да биде сончево и топло, со мала до умерена облачност.

Топло и сончево време

Топло и сончево време

пред 5 дена - Пулс 24 - Македонија

До крајот на работната недела Македонија ќе биде под влијание на топла воздушна маса, што ќе услови времето да биде сончево и топло, со мала до умерена облачност.

Од викендов започнува летното сметање на времето

Од викендов започнува летното сметање на времето!

пред 5 дена - Start.mk - Македонија

Пролетта на северната хемисфера почнува утре во 11:20 часот. Во исто време на јужната хемисфера ќе настапи есента. Првиот пролетен ден во Македонија ќе трае 12 часа и 5 минути.

Викендов се поместуваат стрелките на часовникот

Викендов се поместуваат стрелките на часовникот

пред 5 дена - Скопје Инфо - Без катеторија

Пролетта на северната хемисфера почнува утре во 11:20 часот. Во исто време на јужната хемисфера ќе настапи есента. Првиот пролетен ден во Македонија ќе трае 12 часа и 5 минути.

Метео  Сончево и топло и во наредните денови

Метео: Сончево и топло и во наредните денови

пред 5 дена - МТВ 1 - Македонија

Утре во Македонија ќе преовладува сончево и топло  време со мала локална облачност и со слаб до умерен ветер од југоисточен правец.

Какво време не очекува до крајот на неделава

Какво време не очекува до крајот на неделава

пред 5 дена - Република - Живот

До крајот на работната недела подрачјето на Македонија ќе биде под влијание на топла воздушна маса, што ќе предизвика сончево и топло време, со мала до умерена облачност, соопшти УХМР.

Сончево и топло на првиот ден од пролетта

Сончево и топло на првиот ден од пролетта

пред 5 дена - Утрински - Без катеторија

Пролетта на северната хемисфера почнува денеска во 11:20 часот. Во исто време на јужната хемисфера ќе настапи есента. Првиот пролетен ден во Македонија ќе трае 12 часа и 5 минути.

Уживајте во убавото време  прогнозата пролетна

Уживајте во убавото време, прогнозата пролетна

пред 5 дена - Сител - Македонија

До крајот на работната недела подрачјето на Македонија ќе биде под влијание на топла воздушна маса, што ќе предизвика сончево и топло време, со мала до умерена облачност, соопшти УХМР.

Какво време не очекува до крајот на неделава

Какво време не очекува до крајот на неделава

пред 5 дена - Курир - Македонија

Максималните температури ќе бидат повисоки од просечните за овој период од годината и ќе достигнат до 25 степени. Во западните делови ќе имa услови за ретка појава на краткотраен дожд, особено во вторник и четврток.

Денот ќе биде подолг   викендов се поместуваат стрелките на часовникот

Денот ќе биде подолг - викендов се поместуваат стрелките на часовникот

пред 5 дена - Прес 24 - Македонија

Пролетта на северната хемисфера почнува утре во 11:20 часот. Во исто време на јужната хемисфера ќе настапи есента. Првиот пролетен ден во Македонија ќе трае 12 часа и 5 минути.

Сончево и топло до крајот на неделава

Сончево и топло до крајот на неделава

пред 5 дена - Економски - Забава

До крајот на работната недела подрачјето на Македонија ќе биде под влијание на топла воздушна маса, што ќе предизвика сончево и топло време, со мала до умерена облачност, соопшти УХМР.

До крајот на неделата времето ќе биде сончево и топло

До крајот на неделата времето ќе биде сончево и топло

пред 5 дена - Здравство 24 - Здравје

До крајот на работната недела подрачјето на Македонија ќе биде под влијание на топла воздушна маса, што ќе предизвика сончево и топло време, со мала до умерена облачност, соопшти УХМР.

Сончево и топло до крајот на неделава

Сончево и топло до крајот на неделава

пред 5 дена - Идивиди - Македонија

Скопје, 21 март 2017 (МИА) - До крајот на работната недела подрачјето на Македонија ќе биде под влијание на топла воздушна маса, што ќе предизвика сончево и топло време, со мала до умерена облачност, соопшти УХМР.

Сончево и топло до крајот на неделава

Сончево и топло до крајот на неделава

пред 5 дена - 24 вести - Македонија

До крајот на работната недела подрачјето на Македонија ќе биде под влијание на топла воздушна маса, што ќе предизвика сончево и топло време, со мала до умерена облачност, соопшти УХМР.

Сончево и топло до крајот на неделава

Сончево и топло до крајот на неделава

пред 5 дена - Канал 5 - Македонија

Максималните температури ќе бидат повисоки од просечните за овој период од годината и ќе достигнат до 25 степени. Во западните делови ќе имa услови за ретка појава на краткотраен дожд, особено во вторник и четврток.

Какво време не очекува до крајот на неделава

Какво време не очекува до крајот на неделава

пред 5 дена - Денешен - Македонија

До крајот на работната недела подрачјето на Македонија ќе биде под влијание на топла воздушна маса, што ќе предизвика сончево и топло време, со мала до умерена облачност, соопшти УХМР.

Сончево и топло до крајот на неделава

Сончево и топло до крајот на неделава

пред 5 дена - A1on - Македонија

До крајот на работната недела подрачјето на Македонија ќе биде под влијание на топла воздушна маса, што ќе предизвика сончево и топло време, со мала до умерена облачност, соопшти УХМР.

Пролетта ќе започне со убав сончев ден  Еве ја временската за цела недела

Пролетта ќе започне со убав сончев ден: Еве ја временската за цела недела

пред 5 дена - Сител - Македонија

Пролетта на северната хемисфера почнува денеска во 11:20 часот. Во исто време на јужната хемисфера ќе настапи есента. Првиот пролетен ден во Македонија ќе трае 12 часа и 5 минути.

Сонце на првиот пролетен ден  Временска за цела недела

Сонце на првиот пролетен ден: Временска за цела недела

пред 5 дена - Прес 24 - Македонија

Пролетта на северната хемисфера почнува денеска во 11:20 часот. Во исто време на јужната хемисфера ќе настапи есента. Првиот пролетен ден во Македонија ќе трае 12 часа и 5 минути.

Сончево и топло на првиот ден од пролетта

Сончево и топло на првиот ден од пролетта

пред 5 дена - Алфа - Македонија

Пролетта на северната хемисфера почнува денеска во 11:20 часот. Во исто време на јужната хемисфера ќе настапи есента. Пролетта на северната хемисфера почнува денеска во 11:20 часот.

Денеска почнува пролетта

Денеска почнува пролетта

пред 5 дена - Start.mk - Живот

Пролетта на северната хемисфера почнува денеска во 11:20 часот. Во исто време на јужната хемисфера ќе настапи есента. Првиот пролетен ден во Македонија ќе трае 12 часа и 5 минути.

Денеска почнува пролетта

Денеска почнува пролетта

пред 5 дена - Република - Живот

Пролетта на северната хемисфера почнува денеска во 11:20 часот. Во исто време на јужната хемисфера ќе настапи есента. Првиот пролетен ден во Македонија ќе трае 12 часа и 5 минути.

Сончево и топло на првиот ден од пролетта

Сончево и топло на првиот ден од пролетта

пред 5 дена - Популарно - Македонија

Пролетта на северната хемисфера почнува денеска во 11:20 часот. Во исто време на јужната хемисфера ќе настапи есента. Пролетта ќе трае 93 дена, односно до 21 јуни 2017 година, до 6.

Денеска почнува пролетта

Денеска почнува пролетта

пред 5 дена - еВести - Македонија

Пролетта на северната хемисфера почнува денеска во 11:20 часот. Во исто време на јужната хемисфера ќе настапи есента. Првиот пролетен ден во Македонија ќе трае 12 часа и 5 минути.

Сончево и топло до крајот на неделава

Сончево и топло до крајот на неделава

пред 5 дена - Точка - Македонија

До крајот на работната недела подрачјето на Македонија ќе биде под влијание на топла воздушна маса, што ќе предизвика сончево и топло време, со мала до умерена облачност, соопшти УХМР.

Денеска топло и сончево

Денеска топло и сончево

пред 5 дена - +Инфо - Македонија

Времето денеска ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од променлив правец. Во Скопје...

Времеплов
x