20
Охрид на нозе За заедничка Македонија

Охрид на нозе „За заедничка Македонија“

пред 5 дена - Република - Македонија

Охрид и денеска изрази масовна поддршка на граѓанската иницијатива За заедничка Македонија, посочувајќи дека е за зачувување на унитарноста на Република Македонија.

Средношколците излегуваат на улица СДСМ им се заканува на директорите а ДУИ праќа инспекции

Средношколците излегуваат на улица: СДСМ им се заканува на директорите а ДУИ праќа инспекции

пред 5 дена - Прес 24 - Македонија

Средношколците од цела Македонија, град по град, се дигаат на протести против платформата на Еди Рама, а албанските политички партии вложуваат максимални напори да ги спречат.

Инспектори во посета на директорите кои ги тераат учениците на протест

Инспектори во посета на директорите кои ги тераат учениците на протест

пред 5 дена - +Инфо - Македонија

По бурните реакции против злоупотребата на ученици за политички цели, Министерството за образование и наука конечно се огласи со реакција.

Протести во Охрид Никој да не си игра со Македонија и да не ги става на коцка државните интереси

Протести во Охрид: Никој да не си игра со Македонија и да не ги става на коцка државните интереси

пред 5 дена - Сител - Македонија

Во Охрид и денеска граѓани преку марш низ улиците на градот ја изразија својата поддршка на граѓанската иницијатива „За заедничка...

Oхрид на нозе Никој да не си игра со државата

Oхрид на нозе: Никој да не си игра со државата

пред 5 дена - Start.mk - Македонија

Во Охрид и денеска граѓани преку марш низ улиците на градот ја изразија својата поддршка на граѓанската иницијатива „За заедничка...

Oхрид на нозе Никој да не си игра со државата

Oхрид на нозе: Никој да не си игра со државата

пред 5 дена - Република - Македонија

Во Охрид и денеска граѓани преку марш низ улиците на градот ја изразија својата поддршка на граѓанската иницијатива „За заедничка...

ЗА ЗАЕДНИЧКА МАКЕДОНИЈА протестираат во Охрид Никој не смее да си игра со Македонија

ЗА ЗАЕДНИЧКА МАКЕДОНИЈА протестираат во Охрид: Никој не смее да си игра со Македонија!

пред 5 дена - Start.mk - Македонија

Во Охрид и денеска граѓани преку марш низ улиците на градот ја изразија својата поддршка на граѓанската иницијатива „За заедничка...

Охрид и денеска за поддршка на За заедничка Македонија

Охрид и денеска за поддршка на „За заедничка Македонија"

пред 5 дена - Start.mk - Македонија

Во Охрид и денеска граѓани преку марш низ улиците на градот ја изразија својата поддршка на граѓанската иницијатива „За заедничка...

Протести во Охрид Никој да не си игра со Македонија и да не ги става на коцка државните интереси

Протести во Охрид: Никој да не си игра со Македонија и да не ги става на коцка државните интереси

пред 5 дена - Курир - Македонија

Игор Јовески, претседател на Здружението „Илинденски марш“ од Охрид, во име на учесниците на протестот порача дека сега како никогаш досега е потребна сплотеност на македонскиот народ.

Охрид и денеска за поддршка на За заедничка Македонија

Охрид и денеска за поддршка на „За заедничка Македонија"

пред 5 дена - Вечер - Македонија

Во Охрид и денеска граѓани преку марш низ улиците на градот ја изразија својата поддршка на граѓанската иницијатива „За заедничка...

Протести во Охрид Никој да не си игра со државата и да не ги става на коцка државните интереси

Протести во Охрид: Никој да не си игра со државата и да не ги става на коцка државните интереси

пред 5 дена - Курир - Македонија

Игор Јовески, претседател на Здружението „Илинденски марш“ од Охрид, во име на учесниците на протестот порача дека сега како никогаш досега е потребна сплотеност на македонскиот народ.

Протести во Охрид Никој да не си игра со Македонија и да не ги става на коцка државните интереси

Протести во Охрид: Никој да не си игра со Македонија и да не ги става на коцка државните интереси

пред 5 дена - Вистина - Без катеторија

Во Охрид и денеска граѓани преку марш низ улиците на градот ја изразија својата поддршка на граѓанската иницијатива „За заедничка...

Охриѓани порачаа Никој да не си игра со државата

Охриѓани порачаа: Никој да не си игра со државата!

пред 5 дена - Прес 24 - Македонија

Во Охрид и денеска граѓани преку марш низ улиците на градот ја изразија својата поддршка на граѓанската иницијатива „За заедничка...

Протестен марш во Охрид за поддршка на иницијативата За заедничка Македонија

Протестен марш во Охрид за поддршка на иницијативата „За заедничка Македонија“

пред 5 дена - ТВ Нова - Македонија

Во Охрид и денеска граѓани преку марш низ улиците на градот ја изразија својата поддршка на граѓанската иницијатива „За заедничка...

Битолските средношколци наместо на настава на улица против двојазичноста

Битолските средношколци наместо на настава на улица против двојазичноста

пред 5 дена - 24 вести - Македонија

Ученици од средните училишта во Битола денес ја прекинаа наставата со нивниот протест против, како што велат, наметнатата потреба од изучување на албанскиот јазик.

Инспектори кај директорите кои ги тераат учениците на протест

Инспектори кај директорите кои ги тераат учениците на протест

пред 5 дена - Локално - Македонија

По бурните реакции против злоупотребата на ученици за политички цели, Министерството за образование и наука конечно се огласи со реакција.

И средношколците во Битола ја прекинаа наставата и излегоа на улица ЗА ЗАЕДНИЧКА МАКЕДОНИЈА

И средношколците во Битола ја прекинаа наставата и излегоа на улица ЗА ЗАЕДНИЧКА МАКЕДОНИЈА

пред 5 дена - Infomax - Македонија

Ученици од средните училишта во Битола денес ја прекинаа наставата со нивниот протест против двојазичност, давајќи поддршка на Граѓанската иницијатива ЗА ЗАЕДНИЧКА МАКЕДОНИЈА.

Протест на средношколци од Охрид

Протест на средношколци од Охрид

пред 5 дена - Телма - Македонија

Стотина средношколци од Охрид, во најголем дел од техничкото училиште ЕМУЦ „Св. Наум Охридски“ и  угостителско училиште „Ванчо Питошески“, денеска ja напуштија наставата и излегоа на протест за, како што рекоа, зачувување на унитарноста на државата.

Инспектори кај директорите кои ги тераат учениците на протест

Инспектори кај директорите кои ги тераат учениците на протест

пред 5 дена - Либертас - Македонија

По бурните реакции против злоупотребата на ученици за политички цели, Министерството за образование и наука конечно се огласи со реакција.

И средношколците во Битола ја прекинаа наставата и излегоа на улица ЗА ЗАЕДНИЧКА МАКЕДОНИЈА

И средношколците во Битола ја прекинаа наставата и излегоа на улица ЗА ЗАЕДНИЧКА МАКЕДОНИЈА

пред 5 дена - Курир - Македонија

Ученици од средните училишта во Битола денес ја прекинаа наставата со нивниот протест против двојазичност, давајќи поддршка на Граѓанската иницијатива ЗА ЗАЕДНИЧКА МАКЕДОНИЈА.

И битолските средношколци ја прекинаа наставата и излегоа ЗА ЗАЕДНИЧКА МАКЕДОНИЈА

И битолските средношколци ја прекинаа наставата и излегоа ЗА ЗАЕДНИЧКА МАКЕДОНИЈА

пред 5 дена - Прес 24 - Македонија

Ученици од средните училишта во Битола денес ја прекинаа наставата со нивниот протест против двојазичност, давајќи поддршка на Граѓанската иницијатива ЗА ЗАЕДНИЧКА МАКЕДОНИЈА.

И средношколците во Битола ја прекинаа наставата и излегоа на улица ЗА ЗАЕДНИЧКА МАКЕДОНИЈА

И средношколците во Битола ја прекинаа наставата и излегоа на улица ЗА ЗАЕДНИЧКА МАКЕДОНИЈА

пред 5 дена - Вистина - Без катеторија

Ученици од средните училишта во Битола денес ја прекинаа наставата со нивниот протест против двојазичност, давајќи поддршка на Граѓанската иницијатива ЗА ЗАЕДНИЧКА МАКЕДОНИЈА.

Средношколците во Битола ја прекинаа наставата и излегоа на улица ЗА ЗАЕДНИЧКА МАКЕДОНИЈА

Средношколците во Битола ја прекинаа наставата и излегоа на улица ЗА ЗАЕДНИЧКА МАКЕДОНИЈА

пред 5 дена - Денешен - Македонија

Ученици од средните училишта во Битола денес ја прекинаа наставата со нивниот протест против двојазичност, давајќи поддршка на Граѓанската иницијатива ЗА ЗАЕДНИЧКА МАКЕДОНИЈА.

Средношколци од Охрид на протест за поддршка на иницијативата За заедничка Македонија

Средношколци од Охрид на протест за поддршка на иницијативата „За заедничка Македонија“

пред 5 дена - Сител - Македонија

Ученици од средното техничко училиште ЕМУЦ „Св. Наум Охридски“ и средното угостителско училиште „Ванчо Питошески“ во Охрид...

ЈА НАПУШТИЈА НАСТАВАТА И ПРОТЕСТИРАА Средношколци во Охрид побараа зачувување на унитарноста на Македонија

ЈА НАПУШТИЈА НАСТАВАТА И ПРОТЕСТИРАА: Средношколци во Охрид побараа зачувување на унитарноста на Македонија

пред 5 дена - Телеграф - Македонија

Ученици од средното техничко училиште ЕМУЦ „Св. Наум Охридски“ и средното угостителско училиште „Ванчо Питошески“ во Охрид...

Охридските средношколци излегоа на улиците со поддршка ЗА ЗАЕДНИЧКА МАКЕДОНИЈА ФОТО ВИДЕО

Охридските средношколци излегоа на улиците со поддршка ЗА ЗАЕДНИЧКА МАКЕДОНИЈА (ФОТО+ВИДЕО)

пред 5 дена - Курир - Македонија

Тие решија денеска порано да ги напуштат своите часови, да излезат на улиците и да кажат едно големо „НЕ“ за двојазичноста и дебати кои се вовед во менување на знамето, химната и грбот на Република Македонија.

Стотина средношколци од Охрид отворено застанаа зад движењето За заедничка Македонија

Стотина средношколци од Охрид отворено застанаа зад движењето „За заедничка Македонија“

пред 5 дена - Фаланга - Македонија

Зад протестите на движењето „За заедничка Македонија“, од утринава, застанаа и дел од учениците од средното образование во Охрид.

Охридските средношколци излегоа на улиците со поддршка ЗА ЗАЕДНИЧКА МАКЕДОНИЈА ФОТО ВИДЕО

Охридските средношколци излегоа на улиците со поддршка ЗА ЗАЕДНИЧКА МАКЕДОНИЈА (ФОТО+ВИДЕО

пред 5 дена - Infomax - Без катеторија

Охридските средношколци излегоа на улиците во својот град за да изразат голема поддршка за граѓанската иницијатива „За заедничка Македонија“.

Охридските средношколци излегоа на улиците со поддршка ЗА ЗАЕДНИЧКА МАКЕДОНИЈА ФОТО ВИДЕО

Охридските средношколци излегоа на улиците со поддршка ЗА ЗАЕДНИЧКА МАКЕДОНИЈА (ФОТО+ВИДЕО)

пред 5 дена - еВести - Македонија

Охридските средношколци излегоа на улиците во својот град за да изразат голема поддршка за граѓанската иницијатива „За заедничка Македонија“.

Охридските средношколци на протест вееја знамиња за унитарна Македонија

Охридските средношколци на протест вееја знамиња за унитарна Македонија

пред 5 дена - Прес 24 - Без катеторија

Учениците од Охрид утрово дадоа поддршка за ЗАЕДНИЧКА МАКЕДОНИЈА и за зачувување на унитарноста на државата. Утрово ученици од средното техничко училиште ЕМУЦ „Св.

Времеплов
x