20
Стивен Хокинг ќе патува во вселената

Стивен Хокинг ќе патува во вселената

пред еден месец - Макфакс - Без катеторија

На познатиот британски научник Стивен Хокинг, ќе му се исполни една од најголемите желби, откако овој 75-годишник доби понуда да патува во вселената со вселенскиот брод на фирмата Virgin Galactic.

Стивен Хокинг доби понуда да патува во вселената

Стивен Хокинг доби понуда да патува во вселената

пред еден месец - A1on - Техно

Теоретскиот физичар Стивен Хокинг за прв пат добива можност да патува во вселената, на понуда на Ричард Бренсон, газдата на Вирџин.

Стивен Хокинг ќе патува во вселената

Стивен Хокинг ќе патува во вселената

пред еден месец - Кајгана - Без катеторија

Познатиот британски научник Стивен Хокинг ќе патува во вселената откако Ричард Бренсон му понуди место во вселенскиот брод на Virgin Galactic.

Професор Стивен Хокинг вели дека ќе патува во вселената откако му беше понудено место во Вирџин Галактик

Професор Стивен Хокинг вели дека ќе патува во вселената откако му беше понудено место во Вирџин Галактик

пред еден месец - Точка - Техно

Професорот Стивен Хокинг изјави за "Good Morning Britain" дека веќе го поминал тестирањето за летање во нулта гравитација...

Стивен Хокинг ќе патува во вселената со бродот на Ричард Бренсон

Стивен Хокинг ќе патува во вселената со бродот на Ричард Бренсон

пред еден месец - Радио МОФ - Без катеторија

Космологот и физичар Стивен Хокинг ќе патува во вселената, благодарение на претприемачот Ричард Бренсон, кој ќе му дозволи да лета со неговиот вселенски брод.

Стивен Хокинг готов за патување во вселената

Стивен Хокинг готов за патување во вселената

пред еден месец - Локално - Техно

Светски познатиот физичар Стивен Хокинг планира патување во вселената на брод на компанијата Virgin Galactic. Ова го соопшти самиот научник во преносот на телевизија ITV “Good Morning Britain”, соопштува Press Association.

Времеплов
x