20
Гориватa на полноќ ќе поевтинат за два денари

Гориватa на полноќ ќе поевтинат за два денари

пред еден месец - Канал 77 - Македонија

Бензинот и дизел-горивата од полноќ ќе поевтинат за два денари по литар, одлучи денеска Регулаторната комисија за енергетика.

Чак Бери  таткото на рокенролот замина во легендите

Чак Бери, таткото на рокенролот замина во легендите

пред еден месец - Fashionel - Мода

Чак Бери е еден од основачите на рокенрол музиката, затоа многумина за него ќе кажат дека е таткото на овој музички правец, извонреден гитарист и музичар.

Чак Бери замина во вечноста

Чак Бери замина во вечноста

пред еден месец - Дневник - Без катеторија

Почина Чак Бери, еден од основачите на рокенрол музиката. Полицијата во Мисури добила повик од неговиот дом и го пронашла без знаци на живот.

Тракторист загина во сообраќајна несреќа

Тракторист загина во сообраќајна несреќа

пред еден месец - Канал 77 - Хроника

Тракторист од кумановското село Оризари починал откако вчера изутрина во 10:40 часот се превртел со тракторот на шумскиот пат на околу два километра на влезот во село Алашевце.

Францускиот амбасадор го посети ЗНМ

Францускиот амбасадор го посети ЗНМ

пред еден месец - Канал 77 - Македонија

Францускиот амбасдор во Македонија, Кристијан Тимение во четвртокот имаше средба со претставници на Здружението на новинарите.

Се намалуваат цените на сите горива во Македонија

Се намалуваат цените на сите горива во Македонија

пред еден месец - Канал 77 - Економија

Бензините и дизел горивата од полноќ ќе поевтинат за два денари по литар – одлучи денеска Регулаторната комисија за енергетика.

Балканските и Првата светска војна   тема на романот  Битолски триод

Балканските и Првата светска војна – тема на романот „Битолски триод“

пред еден месец - Канал 77 - Култура

Издавачката куќа „Силсонс“ од Скопје во едицијата „Современа македонска проза“ го објави романот „Битолски триод“ од писателот Владимир Костов.

Дилеми околу излегувањето на последниот албум на Чак Бери

Дилеми околу излегувањето на последниот албум на Чак Бери

пред еден месец - Локално - Сцена

Излегувањето на албумот со новите песни на легендарниот инспиратор на рокенролот Чак Бери, кој почина во саботата на 90, се очекува наскоро оваа година.

Замина рокeнрол легендата Чак Бери

Замина рокeнрол-легендата Чак Бери

пред еден месец - Утрински - Забава

„Џони би гуд засекогаш“, напиша Стивен Кинг на „Твитер“, каде многу ѕвезди се простуваат со таткото на рокенролот Рокенрол-легендата...

Почина Чак Бери  таткото на рокенролот

Почина Чак Бери, таткото на рокенролот

пред еден месец - Дневник - Сцена

Легендарниот гитарист и композитор Чак Бери почина завчера на 90-годишна возраст, потврди полицијата во Мисури. Музичарот починал во својот дом, а го пронашла негувателката, која повикала полиција, но не успеале да го оживеат.

Рокерот Чак Бери почина на 90 години

Рокерот Чак Бери почина на 90 години

пред еден месец - +Инфо - Сцена

Чак Бери, еден од основачите на рокенрол музиката, почина на 90 години, соопшти полицијата во Мисури, САД. Музичарот бил најден без знаци на живот попладнево по локално време во неговиот дом во Сент Чарлс.

Почина Чак Бери

Почина Чак Бери

пред еден месец - Факултети - Култура

(Фото: AFP) Американскиот гитарист и пејач, Чак Бери, еден од основачите на рокенролот, почина вчера во својата 90-та година, извести полицијата на областа Сент Чарлс во американската држава Мисури.

Почина легендарниот музичар Чак Бери

Почина легендарниот музичар Чак Бери

пред еден месец - Дневник - Без катеторија

Рок-енд-рол ѕвездата Чак Бери почина на 90-годишна возраст, соопшти синоќа полицијата во Мисури. Тој бил пронајден мртов во својот дом во Мисури.

Почина Чак Бери

Почина Чак Бери

пред еден месец - Економски - Забава

Рок-енд-рол ѕвездата Чак Бери почина на 90-годишна возраст, соопшти синоќа полицијата во Мисури. Тој бил пронајден мртов во својот дом во Мисури.

Почина Чак Бери   другото име за рок ен ролот

Почина Чак Бери – другото име за рок ен ролот!

пред еден месец - Вистина - Сцена

Светот на музиката загуби уште еден од своите вистински оригинали.  Чак Бери, еден од основоположниците на рок ен ролот, почина вчера (сабота, 18 март, 2017 г.

Почина кралот на рок музиката   неговиот хит се пее и денес

Почина кралот на рок музиката - неговиот хит се пее и денес

пред еден месец - Прес 24 - Свет

Легендата на рокенролот Чак Бери почина на 90 години. Неговата смрт ја потврди полицијата. Итната помош добила повик денес...

Џони  би гуд

Џони, би гуд

пред еден месец - Off.net.mk - Живот

Бидејќи ние за некои луѓе не пишуваме само кога ќе умрат, ќе повториме што напишавме за него кога беше жив: „Чак Бери е човекот од кого почна сè, ама апсолутно сè од она што денес го знаеме како рокенрол музика и нејзините мал милион деривати.

Почина легендарниот музичар Чак Бери

Почина легендарниот музичар Чак Бери

пред еден месец - Телеграф - Сцена

Рок-енд-рол ѕвездата Чак Бери почина на 90-годишна возраст, соопшти синоќа полицијата во Мисури. Тој бил пронајден мртов во својот дом во Мисури.

Почина Чак Бери

Почина Чак Бери

пред еден месец - Утрински - Живот

Легендарниот американски музичар е познат по хитовите како што се „Johnny B. Goode“ and „Roll Over Beethoven“ Рок-енд-рол ѕвездата Чак Бери почина на 90-годишна возраст, соопшти синоќа полицијата во Мисури.

Чак Бери  човекот кој го проби дивиот дух на рок музиката во 50 тите  почина на 90 години

Чак Бери, човекот кој го проби дивиот дух на рок музиката во 50-тите, почина на 90 години

пред еден месец - Канал 5 - Живот

- Додека не може да се каже дека постои индивидуа која го измислила рок - ен- ролот, Чак Бери е најблизу до тоа - тој е поединец...

Почина легендарниот музичар Чак Бери

Почина легендарниот музичар Чак Бери

пред еден месец - ТВ Нова - Сцена

Рок-енд-рол ѕвездата Чак Бери почина на 90-годишна возраст, соопшти синоќа полицијата во Мисури. Тој бил пронајден мртов во својот дом во Мисури.

Почина рокенрол легендата

Почина рокенрол легендата

пред еден месец - Сител - Живот

Легендата на рокенролот Чак Бери почина на 90 години. Неговата смрт ја потврди полицијата. Итната помош добила повик денес...

Почина легендарниот музичар Чак Бери

Почина легендарниот музичар Чак Бери

пред еден месец - Популарно - Сцена

Рок-енд-рол ѕвездата Чак Бери почина на 90-годишна возраст, соопшти синоќа полицијата во Мисури. Тој бил пронајден мртов во својот дом во Мисури.

Почина легендарниот Чак Бери

Почина легендарниот Чак Бери

пред еден месец - Cooltura - Култура

Пејачот и гитарист беше познат по хитовите како што се Jonny B. Good, Sweet Little Sixteen... Рок-енд-рол ѕвездата Чак Бери почина на 90-годишна возраст, соопшти полицијата во Мисури.

Почина музичката легенда Чак Бери

Почина музичката легенда Чак Бери

пред еден месец - Канал 77 - Македонија

На 90-годишна возраст почина легендарниот американски музичар Чак Бери. Тој бил пронајден во несвест во својот дом во Сент Луис во Мисури.

Почина легендарниот музичар Чак Бери

Почина легендарниот музичар Чак Бери

пред еден месец - A1on - Сцена

Рок-енд-рол ѕвездата Чак Бери почина на 90-годишна возраст, соопшти синоќа полицијата во Мисури. Тој бил пронајден мртов во својот дом во Мисури.

Почина рокенрол легендата Чак Бери на 90 години

Почина рокенрол легендата Чак Бери на 90 години

пред еден месец - Start.mk - Забава

Еден од основачите на рокенрол музиката Чак Бери, почина на 90 години, соопшти полицијата во Мисури, САД. Музичарот бил најден без знаци на живот во неговиот дом во Сент Чарлс.

Почина рокенрол легендата Чак Бери на 90 години

Почина рокенрол легендата Чак Бери на 90 години

пред еден месец - Република - Сцена

Еден од основачите на рокенрол музиката Чак Бери, почина на 90 години, соопшти полицијата во Мисури, САД. Музичарот бил најден без знаци на живот во неговиот дом во Сент Чарлс.

Почина легендарниот музичар Чак Бери

Почина легендарниот музичар Чак Бери

пред еден месец - еМАГАЗИН - Забава

Рок-енд-рол ѕвездата Чак Бери почина на 90-годишна возраст, соопшти синоќа полицијата во Мисури. Тој бил пронајден мртов во својот дом во Мисури.

Почина рок легендата Чак Бери

Почина рок легендата Чак Бери

пред еден месец - Макфакс - Без катеторија

(© EPA/WALTER BIERI) Легендарниот американски музичар Чак Бери почина во саботата на 90-годишна возраст, соопшти Управата...

Времеплов
x