20
Времето денеска  сончево со мала до умерена облачност

Времето денеска: сончево со мала до умерена облачност

пред една недела - Р.С. Европа - Без катеторија

Во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Попладне во западните делови ќе има услови за ретка појава на краткотраен дожд.

Пролет во Македонија – температури над 20 степени

пред една недела - За Се - Без катеторија

Денеска е вторник, 21 март 2017 година, 80-иот ден во годината. До крајот на годината остануваат уште 285 дена. Сонцето во Скопје изгреа во 5 часот и 38 минути, а ќе зајде во 17 часот и 45 минути.

Временска прогноза

Временска прогноза

пред една недела - Локално - Без катеторија

Времето во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Попладне во западните делови ќе има услови за ретка појава на краткотраен дожд.

Kaкво ќе биде времето на првиот пролетен ден

Kaкво ќе биде времето на првиот пролетен ден?

пред една недела - Start.mk - Живот

Времето во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Попладне во западните делови ќе има услови за ретка појава на краткотраен дожд.

Kaкво ќе биде времето на првиот пролетен ден

Kaкво ќе биде времето на првиот пролетен ден?

пред една недела - Република - Живот

Времето во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Попладне во западните делови ќе има услови за ретка појава на краткотраен дожд.

Топло и сончево време   температури до

Топло и сончево време - температури до...

пред една недела - Прес 24 - Македонија

До крајот на работната недела Македонија ќе биде под влијание на топла воздушна маса, што ќе услови времето да биде сончево и топло, со мала до умерена облачност.

Топло и сончево време

Топло и сончево време

пред една недела - Пулс 24 - Македонија

До крајот на работната недела Македонија ќе биде под влијание на топла воздушна маса, што ќе услови времето да биде сончево и топло, со мала до умерена облачност.

Од викендов започнува летното сметање на времето

Од викендов започнува летното сметање на времето!

пред една недела - Start.mk - Македонија

Пролетта на северната хемисфера почнува утре во 11:20 часот. Во исто време на јужната хемисфера ќе настапи есента. Првиот пролетен ден во Македонија ќе трае 12 часа и 5 минути.

Викендов се поместуваат стрелките на часовникот

Викендов се поместуваат стрелките на часовникот

пред една недела - Скопје Инфо - Без катеторија

Пролетта на северната хемисфера почнува утре во 11:20 часот. Во исто време на јужната хемисфера ќе настапи есента. Првиот пролетен ден во Македонија ќе трае 12 часа и 5 минути.

Метео  Сончево и топло и во наредните денови

Метео: Сончево и топло и во наредните денови

пред една недела - МТВ 1 - Македонија

Утре во Македонија ќе преовладува сончево и топло  време со мала локална облачност и со слаб до умерен ветер од југоисточен правец.

Какво време не очекува до крајот на неделава

Какво време не очекува до крајот на неделава

пред една недела - Република - Живот

До крајот на работната недела подрачјето на Македонија ќе биде под влијание на топла воздушна маса, што ќе предизвика сончево и топло време, со мала до умерена облачност, соопшти УХМР.

Сончево и топло на првиот ден од пролетта

Сончево и топло на првиот ден од пролетта

пред една недела - Утрински - Без катеторија

Пролетта на северната хемисфера почнува денеска во 11:20 часот. Во исто време на јужната хемисфера ќе настапи есента. Првиот пролетен ден во Македонија ќе трае 12 часа и 5 минути.

Уживајте во убавото време  прогнозата пролетна

Уживајте во убавото време, прогнозата пролетна

пред една недела - Сител - Македонија

До крајот на работната недела подрачјето на Македонија ќе биде под влијание на топла воздушна маса, што ќе предизвика сончево и топло време, со мала до умерена облачност, соопшти УХМР.

Какво време не очекува до крајот на неделава

Какво време не очекува до крајот на неделава

пред една недела - Курир - Македонија

Максималните температури ќе бидат повисоки од просечните за овој период од годината и ќе достигнат до 25 степени. Во западните делови ќе имa услови за ретка појава на краткотраен дожд, особено во вторник и четврток.

Денот ќе биде подолг   викендов се поместуваат стрелките на часовникот

Денот ќе биде подолг - викендов се поместуваат стрелките на часовникот

пред една недела - Прес 24 - Македонија

Пролетта на северната хемисфера почнува утре во 11:20 часот. Во исто време на јужната хемисфера ќе настапи есента. Првиот пролетен ден во Македонија ќе трае 12 часа и 5 минути.

Сончево и топло до крајот на неделава

Сончево и топло до крајот на неделава

пред една недела - Економски - Забава

До крајот на работната недела подрачјето на Македонија ќе биде под влијание на топла воздушна маса, што ќе предизвика сончево и топло време, со мала до умерена облачност, соопшти УХМР.

До крајот на неделата времето ќе биде сончево и топло

До крајот на неделата времето ќе биде сончево и топло

пред една недела - Здравство 24 - Здравје

До крајот на работната недела подрачјето на Македонија ќе биде под влијание на топла воздушна маса, што ќе предизвика сончево и топло време, со мала до умерена облачност, соопшти УХМР.

Сончево и топло до крајот на неделава

Сончево и топло до крајот на неделава

пред една недела - Идивиди - Македонија

Скопје, 21 март 2017 (МИА) - До крајот на работната недела подрачјето на Македонија ќе биде под влијание на топла воздушна маса, што ќе предизвика сончево и топло време, со мала до умерена облачност, соопшти УХМР.

Сончево и топло до крајот на неделава

Сончево и топло до крајот на неделава

пред една недела - 24 вести - Македонија

До крајот на работната недела подрачјето на Македонија ќе биде под влијание на топла воздушна маса, што ќе предизвика сончево и топло време, со мала до умерена облачност, соопшти УХМР.

Сончево и топло до крајот на неделава

Сончево и топло до крајот на неделава

пред една недела - Канал 5 - Македонија

Максималните температури ќе бидат повисоки од просечните за овој период од годината и ќе достигнат до 25 степени. Во западните делови ќе имa услови за ретка појава на краткотраен дожд, особено во вторник и четврток.

Какво време не очекува до крајот на неделава

Какво време не очекува до крајот на неделава

пред една недела - Денешен - Македонија

До крајот на работната недела подрачјето на Македонија ќе биде под влијание на топла воздушна маса, што ќе предизвика сончево и топло време, со мала до умерена облачност, соопшти УХМР.

Сончево и топло до крајот на неделава

Сончево и топло до крајот на неделава

пред една недела - A1on - Македонија

До крајот на работната недела подрачјето на Македонија ќе биде под влијание на топла воздушна маса, што ќе предизвика сончево и топло време, со мала до умерена облачност, соопшти УХМР.

Пролетта ќе започне со убав сончев ден  Еве ја временската за цела недела

Пролетта ќе започне со убав сончев ден: Еве ја временската за цела недела

пред една недела - Сител - Македонија

Пролетта на северната хемисфера почнува денеска во 11:20 часот. Во исто време на јужната хемисфера ќе настапи есента. Првиот пролетен ден во Македонија ќе трае 12 часа и 5 минути.

Сонце на првиот пролетен ден  Временска за цела недела

Сонце на првиот пролетен ден: Временска за цела недела

пред една недела - Прес 24 - Македонија

Пролетта на северната хемисфера почнува денеска во 11:20 часот. Во исто време на јужната хемисфера ќе настапи есента. Првиот пролетен ден во Македонија ќе трае 12 часа и 5 минути.

Сончево и топло на првиот ден од пролетта

Сончево и топло на првиот ден од пролетта

пред една недела - Алфа - Македонија

Пролетта на северната хемисфера почнува денеска во 11:20 часот. Во исто време на јужната хемисфера ќе настапи есента. Пролетта на северната хемисфера почнува денеска во 11:20 часот.

Денеска почнува пролетта

Денеска почнува пролетта

пред една недела - Start.mk - Живот

Пролетта на северната хемисфера почнува денеска во 11:20 часот. Во исто време на јужната хемисфера ќе настапи есента. Првиот пролетен ден во Македонија ќе трае 12 часа и 5 минути.

Денеска почнува пролетта

Денеска почнува пролетта

пред една недела - Република - Живот

Пролетта на северната хемисфера почнува денеска во 11:20 часот. Во исто време на јужната хемисфера ќе настапи есента. Првиот пролетен ден во Македонија ќе трае 12 часа и 5 минути.

Сончево и топло на првиот ден од пролетта

Сончево и топло на првиот ден од пролетта

пред една недела - Популарно - Македонија

Пролетта на северната хемисфера почнува денеска во 11:20 часот. Во исто време на јужната хемисфера ќе настапи есента. Пролетта ќе трае 93 дена, односно до 21 јуни 2017 година, до 6.

Денеска почнува пролетта

Денеска почнува пролетта

пред една недела - еВести - Македонија

Пролетта на северната хемисфера почнува денеска во 11:20 часот. Во исто време на јужната хемисфера ќе настапи есента. Првиот пролетен ден во Македонија ќе трае 12 часа и 5 минути.

Сончево и топло до крајот на неделава

Сончево и топло до крајот на неделава

пред една недела - Точка - Македонија

До крајот на работната недела подрачјето на Македонија ќе биде под влијание на топла воздушна маса, што ќе предизвика сончево и топло време, со мала до умерена облачност, соопшти УХМР.

Времеплов
x