20
Голем пожар во Карпош

Голем пожар во Карпош

пред еден месец - Макфакс - Без катеторија

Пожар избувна во бараките кои се наоѓаат во близина на СУЦ „Здравко Цветковски“. Пожарот зема замав и е видлив на поголема далечина.

Локализиран пожарот кај Здравко Цветковски  нема повредени

Локализиран пожарот кај „Здравко Цветковски“, нема повредени

пред еден месец - Вечер - Скопје

Пожарот кај напуштените бараки кај СУГС „Здравко Цветковски" на булеварот „Партизански одреди" е ставен под контрола и нема...

Конечно локализиран пожарот кај Здравко Цветковски  нема повредени

Конечно локализиран пожарот кај „Здравко Цветковски“, нема повредени

пред еден месец - Сител - Македонија

Пожарот кај напуштените бараки кај СУГС „Здравко Цветковски“ на булеварот „Партизански одреди“ е ставен под контрола и нема повредени лица.

Голем црн чад над Скопје изби пожар на булеварот Партизански одреди

Голем црн чад над Скопје- изби пожар на булеварот Партизански одреди

пред еден месец - Start.mk - Македонија

Очевидци велат дека станува збор за Заводот за архитектура и урбанизам. Се уште нема информации како избил пожарот. Гори објект во близина на средното училиште „Здравко Цветковски".

Ветерот го отежнува гасењето на пожарот Се уште горат бараките на Партизанска

Ветерот го отежнува гасењето на пожарот: Се уште горат бараките на „Партизанска“

пред еден месец - Сител - Македонија

Пожар избувна во бараките кај СУГС „Здравко Цветковски“ на булеварот „Партизански одреди“ во скопската населба Карпош. Според првичните информации пожарот има зафатено три напуштени бараки кои се наоѓаат спроти бензиската пумпа на „Макпетрол“.

30 пожарникари го гаснат пожарот во Карпош  еве каква е состојбата

30 пожарникари го гаснат пожарот во Карпош - еве каква е состојбата

пред еден месец - Прес 24 - Скопје

Пожарот кај напуштените бараки кај СУГС „Здравко Цветковски“ на булеварот „Партизански одреди“ е ставен под контрола и нема повредени лица.

Голем црн чад над Скопје изби пожар на булеварот Партизански одреди

Голем црн чад над Скопје- изби пожар на булеварот Партизански одреди

пред еден месец - Вечер - Скопје

Очевидци велат дека станува збор за Заводот за архитектура и урбанизам. Се уште нема информации како избил пожарот. Гори објект во близина на средното училиште „Здравко Цветковски".

Локализиран пожарот кај Здравко Цветковски  нема повредени

Локализиран пожарот кај „Здравко Цветковски“, нема повредени

пред еден месец - ТВ Нова - Македонија

Пожарот кај напуштените бараки кај СУГС „Здравко Цветковски“ на булеварот „Партизански одреди“ е ставен под контрола и нема повредени лица.

Локализиран пожарот кај Здравко Цветковски  нема повредени

Локализиран пожарот кај „Здравко Цветковски“, нема повредени

пред еден месец - 24 вести - Македонија

Пожарот кај напуштените бараки кај СУГС „Здравко Цветковски“ на булеварот „Партизански одреди“ е ставен под контрола и нема повредени лица.

ОБНОВЕНО Гори барака во близина на ГУЦ

ОБНОВЕНО Гори барака во близина на ГУЦ

пред еден месец - +Инфо - Скопје

Три напуштени бараки кои се наоѓаат во близина на СУГС „Здравко Цветковски“, спроти бензинската пумпа „Макпетрол“, се во пламен, информираат од Противпожарната единица на Град Скопје.

Горат бараките карши Педагошка

Горат бараките карши Педагошка

пред еден месец - Утрински - Без катеторија

Пожар избувна во бараките на Заводот за урбанизам и Институтот за социолошко и политичко правни истражувања кај СУГС „Здравко Цветковски“ на булеварот „Партизански одреди“ во скопската населба Карпош.

Горат бараки во Карпош ветрот го разнесува огнот

Горат бараки во Карпош, ветрот го разнесува огнот

пред еден месец - Дневник - Без катеторија

Голем број противпожарни возила се обидуваат да го совладаат пожарот што избувна денеска во населбата Карпош во Скопје, во...

Пожар во бараките кај СУГС Здравко Цветковски

Пожар во бараките кај СУГС „Здравко Цветковски“

пред еден месец - Здравство 24 - Здравје

Пожар избувна во бараките кај СУГС „Здравко Цветковски“ на булеварот „Партизански одреди“ во скопската населба Карпош. Според првичните информации пожарот има зафатено три напуштени бараки кои се наоѓаат спроти бензиската пумпа на „Макпетрол“.

Ветрот ја отежнува работата на пожарникарите Детали за пожарот во Карпош

Ветрот ја отежнува работата на пожарникарите: Детали за пожарот во Карпош

пред еден месец - Прес 24 - Хроника

Пожар избувна во бараките кај СУГС „Здравко Цветковски“ на булеварот „Партизански одреди“ во скопската населба Карпош. Според првичните информации пожарот има зафатено три напуштени бараки кои се наоѓаат спроти бензиската пумпа на „Макпетрол“.

ОГНОТ ВО КАРПОШ НЕ СТИВНУВА Полицијата ги отстранува луѓето во близина има и довод за гас ВИДЕО ФОТО

ОГНОТ ВО КАРПОШ НЕ СТИВНУВА: Полицијата ги отстранува луѓето, во близина има и довод за гас (ВИДЕО/ФОТО)

пред еден месец - Телеграф - Хроника

Поради опасност од експлозија, полицијата бргу ги отстрани луѓето што се насобраа покрај старата голема барака во скопската населба Карпош, која околу пладне се запали.

Блокиран сообраќајот на Партизанска пожар кај СУГС Здравко Цветковски

Блокиран сообраќајот на Партизанска, пожар кај СУГС „Здравко Цветковски“

пред еден месец - Пулс 24 - Македонија

Изби пожар во бараките кај СУГС „Здравко Цветковски“, спроти бензинската пумпа Макпетрол на булеварот Партизански одреди.

Голем пожар во бараките кај СУГС Здравко Цветковски

Голем пожар во бараките кај СУГС „Здравко Цветковски“

пред еден месец - еМАГАЗИН - Македонија

Пожар избувна во бараките кај СУГС „Здравко Цветковски“ на булеварот „Партизански одреди“ во скопската населба Карпош. На терен интервенираат екипите на Бригадата за противпожарна заштита на Град Скопје.

Голем црн чад над Скопје изби пожар на булеварот Партизански одреди

Голем црн чад над Скопје- изби пожар на булеварот Партизански одреди

пред еден месец - Бркај работа - Македонија

Изби пожар во бараките кај СУГС „Здравко Цветковски“, спроти бензинската пумпа Макпетрол на булеварот Партизански одреди.

Голем пожар во Скопје

Голем пожар во Скопје

пред еден месец - Канал 5 - Македонија

Изби пожар на булеварот Партизански Одреди во бараките во кои е сместени Заводот за урбанизам и Институтот за социолошко и политичко правни истражувања на булеварот Партизански одреди во скопската населба Карпош.

Горат бараки на Партизанска Постои стравување од експлозија

Горат бараки на Партизанска: Постои стравување од експлозија

пред еден месец - ТВ Нова - Хроника

Една барака целосно изгоре, а уште две се зафатени од огнените јазици при пожарот што избувна кај СУГС „Здравко Цветковски“ на булеварот „Партизански одреди“ во скопската населба Карпош.

Пожар во бараките кај СУГС Здравко Цветковски

Пожар во бараките кај СУГС „Здравко Цветковски“

пред еден месец - Сител - Македонија

Пожар избувна во бараките кај СУГС „Здравко Цветковски“ на булеварот „Партизански одреди“ во скопската населба Карпош. На терен интервенираат екипите на Бригадата за противпожарна заштита на Град Скопје.

Пожар во бараките кај Здравко Цветковски во Карпош

Пожар во бараките кај „Здравко Цветковски“ во Карпош

пред еден месец - 24 вести - Македонија

Пожар избувна во бараките кај СУГС „Здравко Цветковски“ на булеварот „Партизански одреди“ во скопската населба Карпош. На терен интервенираат екипите на Бригадата за противпожарна заштита на Град Скопје.

Голем црн чад над Скопје изби пожар на булеварот Партизански одреди

Голем црн чад над Скопје- изби пожар на булеварот Партизански одреди

пред еден месец - MK News - Македонија

Изби пожар во бараките кај СУГС „Здравко Цветковски“, спроти бензинската пумпа Макпетрол на булеварот Партизански одреди.

Пожар во близина на средното училиште Здравко Цветковски

Пожар во близина на средното училиште „Здравко Цветковски“

пред еден месец - МТВ 1 - Македонија

Гори објект во близина на средното училиште „Здравко Цветковски“. Очевидци велат дека станува збор за Заводот за архитектура и урбанизам.

ГОЛЕМ ПОЖАР ВО СКОПЈЕ Горат бараки во Карпош ветрот го разнесува огнот ФОТО ВИДЕО

ГОЛЕМ ПОЖАР ВО СКОПЈЕ: Горат бараки во Карпош, ветрот го разнесува огнот (ФОТО/ВИДЕО)

пред еден месец - Телеграф - Хроника

Стари бараки се зафатени од големи пламени јазици, додека голем број противпожарни возила се обидуваат да го совладаат пожарот...

Голем пожар на Партизанска во Скопје горат бараките кај СУГС Здравко Цветковски

Голем пожар на „Партизанска“ во Скопје, горат бараките кај СУГС „Здравко Цветковски“

пред еден месец - Вест - Хроника

Голем пожар избувнал во бараки кај СУГС „Здравко Цветковски“, спроти бензинската пумпа Макпетрол на булеварот Партизански одреди.

Голем пожар во близина на средното училиште Здравко Цветковски во Карпош

Голем пожар во близина на средното училиште „Здравко Цветковски“ во Карпош

пред еден месец - Start.mk - Македонија

Во општина Карпош, во близина на средното училиште СГГУГС „Здравко Цветковски"- ГУЦ изби голем пожар. Причината за пожарот сеуште е непозната, ниту дали има повредени.

Голем пожар во Карпош се слушаат сирени  еве што се случува

Голем пожар во Карпош, се слушаат сирени - еве што се случува

пред еден месец - Прес 24 - Скопје

Голем пожар изби денеска во близина на ГУЦ во скопски Карпош. Гори објект во близина на градежното училиште, а очевидци велат дека станува збор за објект до ГУЦ познат како Завод за архитектура и урбанизам.

Голем пожар во близина на средното училиште Здравко Цветковски во Карпош

Голем пожар во близина на средното училиште „Здравко Цветковски“ во Карпош

пред еден месец - Вечер - Скопје

Во општина Карпош, во близина на средното училиште СГГУГС „Здравко Цветковски"- ГУЦ изби голем пожар. Причината за пожарот сеуште е непозната, ниту дали има повредени.

Голем црн чад над Скопје изби пожар на булеварот Партизански одреди

Голем црн чад над Скопје- изби пожар на булеварот Партизански одреди

пред еден месец - Курир - Македонија

Засега нема информации од кои причини е избиен пожарот и што точно е зафатено од пламените. Нашата екипа е на терен и очекуваме повеќе информации наскоро.

Времеплов
x