20
Сергеј В  го изврши бомбашкиот напад врз фудбалерите на Борусија

Сергеј В. го изврши бомбашкиот напад врз фудбалерите на Борусија

пред една недела - Start.mk - Спорт

Веднаш по нападот, полицијата пронајде писмо во кое одговорноста за нападот ја презеде Исламската држава, но неколку часа...

Сергеј В  го изврши бомбашкиот напад врз фудбалерите на Борусија

Сергеј В. го изврши бомбашкиот напад врз фудбалерите на Борусија

пред една недела - Вечер - Спорт

Веднаш по нападот, полицијата пронајде писмо во кое одговорноста за нападот ја презеде Исламската држава, но неколку часа...

Уапсен напаѓачот на автобусот на фудбалскиот клуб Борусија Дортмунд

Уапсен напаѓачот на автобусот на фудбалскиот клуб Борусија Дортмунд

пред една недела - Канал 5 - Свет

Осомничениот е со руско-германско потекло и бил приведен за време на полициска операција близу градот Тубинген во југозападната покраина Баден-Виртемберг.

Уапсен бомбашот од Дортмунд

Уапсен бомбашот од Дортмунд

пред една недела - ТВ Нова - Спорт

Германската полиција соопшти дека го уапсила лицето Сергеј В. кој е осомничен за нападот на автобусот во кој се превезуваа фудбалерите на Борусија Дортмунд.

Германската полиција во акција  Познат е мотивот и напаѓачот на автобусот на Дортмунд

Германската полиција во акција: Познат е мотивот и напаѓачот на автобусот на Дортмунд

пред една недела - Дерби - Фудбал

Фудбалската, спортската и целокупната јавноста беше изненадена и згрозена од терористичкиот напад на автобусот на Борусија...

Германската полиција го упаси напаѓачот на автобусот на Борусија Дортмунд

Германската полиција го упаси напаѓачот на автобусот на Борусија Дортмунд

пред една недела - Република - Фудбал

Германската полиција уапсила утрово 28-годишно момче, осомничено за бомбашкиот напад на автобусот со фудбалерите на Борусија Дортмунд пред десет дена, соопштено е денеска од германското обвинителство.

Уапсен бомбашот од Дортмунд

Уапсен бомбашот од Дортмунд

пред една недела - Утрински - Без катеторија

Германската полиција соопшти дека го уапсила лицето Сергеј В. кој е осомничен за нападот на автобусот во кој се превезуваа фудбалерите на Борусија Дортмунд.

Русинот Сергеј го нападнал автобусот на Борусија

Русинот Сергеј го нападнал автобусот на Борусија

пред една недела - Актуелно24 - Свет

Германското обвинителство соопшти дека е уапсен осомничениот за неодамнешниот бомбашки напад врз автобусот на фудбалскиот клуб Борусија Дортмунд.

Русин го нападнал автобусот на Дортмунд за берзански акции

Русин го нападнал автобусот на Дортмунд за берзански акции

пред една недела - Off.net.mk - Спорт

Германската полиција синоќа уапсила Русин со германски пасош поради основано сомневање дека на 13. април го организирал бомбашкиот напад.

Во Германија уапсен Русин осомничен за нападот врз фудбалерите на Борусија Дортмунд

Во Германија уапсен Русин осомничен за нападот врз фудбалерите на Борусија Дортмунд

пред една недела - Сител - Свет

Германската полиција приведе 28-годишен Русин, под сомнеж дека е извршител на минатонеделниот напад врз автобусот на фудбалскиот клуб Борусија Дортмунд, при што еден фудбалер беше повреден.

Напаѓачот на автобусот на Борусија Дортмунд е Русин кој имал голем финансиски мотив

Напаѓачот на автобусот на Борусија Дортмунд е Русин кој имал голем финансиски мотив

пред една недела - 24 фудбал - Фудбал

План за голема финансиска добивка стои зад нападот на автобусот на Борусија Дортмунд. Полицијата усапси лице кое е берзански...

Уапсен напаѓачот  Русин е одговорен за бомбите во Дортмунд

Уапсен напаѓачот: Русин е одговорен за бомбите во Дортмунд

пред една недела - Sportmedia - Фудбал

Се отфрла сомнежот дека се работи за терористички напад Русин на возраст од 28 години е уапсен за напад на автобусот на Борусија Дортмунд, пред првиот меч во четвртфиналето во Лигата на шампионите против Монако.

Во Германија уапсен Русин осомничен за нападот врз фудбалерите на Борусија Дортмунд

Во Германија уапсен Русин осомничен за нападот врз фудбалерите на Борусија Дортмунд

пред една недела - Start.mk - Свет

­ Германската полиција приведе 28­-годишен Русин, под сомнеж дека е извршител на минатонеделниот напад врз автобусот на фудбалскиот клуб Борусија Дортмунд, при што еден фудбалер беше повреден.

Осомничениот Русин за нападот врз фудбалерите на Борусија Дортмунд сакал да заработи пари

Осомничениот Русин за нападот врз фудбалерите на Борусија Дортмунд сакал да заработи пари

пред една недела - +Инфо - Свет

Германската полиција приведе 28-годишен Русин, под сомнеж дека е извршител на минатонеделниот напад врз автобусот на фудбалскиот клуб Борусија Дортмунд, при што еден фудбалер беше повреден.

Во Германија уапсен Русин осомничен за нападот врз фудбалерите на Борусија Дортмунд

Во Германија уапсен Русин осомничен за нападот врз фудбалерите на Борусија Дортмунд

пред една недела - Република - Свет

­ Германската полиција приведе 28­-годишен Русин, под сомнеж дека е извршител на минатонеделниот напад врз автобусот на фудбалскиот клуб Борусија Дортмунд, при што еден фудбалер беше повреден.

Напаѓачот на фудбалерите на Борусија Дортмунд е Русин  Ја активирал бомбата поради пари

Напаѓачот на фудбалерите на Борусија Дортмунд е Русин: Ја активирал бомбата поради пари

пред една недела - Курир - Свет

Весникот „Билд“ објави дека приведениот е осомничен дека учествувал во 20 убиства, а го привлекол вниманието на хотелскиот персонал во близина на експлозијата.

Во Германија уапсен Русин осомничен за нападот врз фудбалерите на Борусија Дортмунд

Во Германија уапсен Русин осомничен за нападот врз фудбалерите на Борусија Дортмунд

пред една недела - ТВ Нова - Свет

Германската полиција приведе 28-годишен Русин, под сомнеж дека е извршител на минатонеделниот напад врз автобусот на фудбалскиот клуб Борусија Дортмунд, при што еден фудбалер беше повреден.

Уапсен бомбашот од Дортмунд  Русин го извршил нападот поради финансиски побуди

Уапсен бомбашот од Дортмунд: Русин го извршил нападот поради финансиски побуди!

пред една недела - Екипа - Фудбал

Германската полиција уапсила утрово 28-годишно момче, осомничено за бомбашкиот напад на автобусот со фудбалерите на Борусија Дортмунд пред десет дена, соопштено е денеска од германското обвинителство.

Берзански шпекулант уапсен за нападот врз Борусија Дортмунд

Берзански шпекулант уапсен за нападот врз Борусија Дортмунд

пред една недела - DW - Свет

Нападот врз автобусот на фудбалерите на Борусија Дортмунд најверојатно нема терористичка позадина. Полицијата уапси лице за кое се верува дека стои зад нападот.

Во Германија уапсен Русин осомничен за нападот врз фудбалерите на Борусија Дортмунд

Во Германија уапсен Русин осомничен за нападот врз фудбалерите на Борусија Дортмунд

пред една недела - A1on - Свет

Германската полиција приведе 28-годишен Русин, под сомнеж дека е извршител на минатонеделниот напад врз автобусот на фудбалскиот клуб Борусија Дортмунд, при што еден фудбалер беше повреден.

Русинот Сергеј го нападнал автобусот на Борусија

Русинот Сергеј го нападнал автобусот на Борусија

пред една недела - Макфакс - Без катеторија

Германското обвинителство соопшти дека е уапсен осомничениот за неодамнешниот бомбашки напад врз автобусот на фудбалскиот клуб Борусија Дортмунд.

Во Германија уапсен Русин осомничен за нападот врз фудбалерите на Борусија Дортмунд

Во Германија уапсен Русин осомничен за нападот врз фудбалерите на Борусија Дортмунд

пред една недела - Лидер - Без катеторија

Германската полиција приведе 28-годишен Русин, под сомнеж дека е извршител на минатонеделниот напад врз автобусот на фудбалскиот клуб Борусија Дортмунд, при што еден фудбалер беше повреден.

Уапсен осомничен за нападот врз автобусот со фудбалерите на Борусија

пред една недела - Нетпрес - Свет

Германската полиција уапсила во петокот 28-годишен маж осомничен за бомбашкиот напад врз автобусот со фудбалерите на дортмунтска Борусија пред првиот меч од четвртфиналниот дуел со Монако во Лигата на шампионите минатата седмица.

Русин осомничен за нападот врз фудбалерите на Борусија Дортмунд

пред една недела - Нетпрес - Свет

Германската полиција приведе 28-годишен Русин, под сомнеж дека е извршител на минатонеделниот напад врз автобусот на фудбалскиот клуб Борусија Дортмунд, при што еден фудбалер беше повреден.

Во Германија уапсен Русин осомничен за нападот врз фудбалерите на Борусија Дортмунд

Во Германија уапсен Русин осомничен за нападот врз фудбалерите на Борусија Дортмунд

пред една недела - Локално - Спорт

Германската полиција приведе 28-годишен Русин, под сомнеж дека е извршител на минатонеделниот напад врз автобусот на фудбалскиот клуб Борусија Дортмунд, при што еден фудбалер беше повреден.

Уапсен осомничениот за бомбашки напад врз автобусот на Борусија

Уапсен осомничениот за бомбашки напад врз автобусот на Борусија

пред една недела - Кајгана - Свет

Германското обвинителство соопшти дека е уапсен осомничениот за неодамнешниот бомбашки напад врз автобусот на фудбалскиот клуб Борусија Дортмунд.

Убав гест на Монако  Французите не го заборавија Бартра

Убав гест на Монако: Французите не го заборавија Бартра

пред една недела - Sportmedia - Фудбал

Марк Бартра мина низ тежок период по бомбашкиот напад на автобусот на Борусија Дортмунд, но и покрај операцијата на раката...

Бартра дојде во Монако да им даде поддршка на соиграчите само осум дена по нападот во Дортмунд

Бартра дојде во Монако да им даде поддршка на соиграчите само осум дена по нападот во Дортмунд

пред една недела - Дерби - Фудбал

Дефанзивецот на Борусија Дортмунд Марк Бартра е во Монако да му даде поддршка на својот тим во реваншот од четвртфиналето на Лигата на шампиони.

Времеплов
x