20
Ракометарките против Србија и Шведска во квалификациите за ЕП

Ракометарките против Србија и Шведска во квалификациите за ЕП

пред една недела - Макфакс - Без катеторија

Женската ракометна репрезентација на Македонија во петокот ги доби противниците преку кои ќе се обиде да избори пласман на Европското првенство (ЕП) во Франција наредната година.

Селекторот Симовски Време да покажеме се што знаеме

Селекторот Симовски: Време да покажеме се што знаеме

пред една недела - Start.mk - Спорт

Македонските ракометарки во новиот квалификациски циклус за пласман на ЕП 2018 во Франција и за враќање на европската сцена...

Селекторот Симовски Време да покажеме се што знаеме

Селекторот Симовски: Време да покажеме се што знаеме

пред една недела - Република - Ракомет

Македонските ракометарки во новиот квалификациски циклус за пласман на ЕП 2018 во Франција и за враќање на европската сцена...

Македонија ги доби ривалите во квалификациите за ЕП 2018 за ракометарки

Македонија ги доби ривалите во квалификациите за ЕП 2018 за ракометарки

пред една недела - МТВ 1 - Ракомет

Женската ракометна репрезентација на Македонија ќе игра во третата квалификациска група за Европското првенство 2018 заедно со Србија, Шведска и победникот од претквалификациската група А.

Ракометарките во група со Шведска и Србија

Ракометарките во група со Шведска и Србија

пред една недела - Start.mk - Спорт

Македонската женска ракометна репрезентација ќе игра во третата квалификациска група за пласман на ЕП 2018 во Франција, а противници ќе и бидат Шведска, Србија и победникот од претквалификациската група А во која се Финска, Фарски Острови и Грција.

Ракометарките во група со Шведска и Србија

Ракометарките во група со Шведска и Србија

пред една недела - Вечер - Спорт

Македонската женска ракометна репрезентација ќе игра во третата квалификациска група за пласман на ЕП 2018 во Франција, а противници ќе и бидат Шведска, Србија и победникот од претквалификациската група А во која се Финска, Фарски Острови и Грција.

Македонија во познато друштво во квалификациите за ЕП 2018

Македонија во познато друштво во квалификациите за ЕП 2018

пред една недела - Македонски Спорт - Ракомет

„Црвено-жолтите“ се најдоа во третата квалификациска група заедно со селекциите на Србија и Шведка, која воедно е и наш противник во баражот за СП.

Ракометарките на Македонија во третата група во квалификациите за ЕП 2018

Ракометарките на Македонија во третата група во квалификациите за ЕП 2018

пред една недела - Сител - Ракомет

Женската ракометна репрезентација на Македонија ќе игра во третата квалификациска група за Европското првенство 2018 заедно со Србија, Шведска и победникот од претквалификациската група А.

Македонија ги доби ривалите во квалификациите за ЕП 2018 за ракометарки

Македонија ги доби ривалите во квалификациите за ЕП 2018 за ракометарки

пред една недела - +Инфо - Спорт

Женската ракометна репрезентација на Македонија ќе игра во третата квалификациска група за Европското првенство 2018 заедно со Србија, Шведска и победникот од претквалификациската група А.

Симовски Конечно треба да се покажат и нашите резултати

Симовски: Конечно треба да се покажат и нашите резултати

пред една недела - Екипа - Ракомет

Македонските ракометарки во новиот квалификациски циклус за пласман на ЕП 2018 во Франција и за враќање на европската сцена...

Македонија ги доби ривалите во квалификациите за ЕП 2018 за ракометарки

Македонија ги доби ривалите во квалификациите за ЕП 2018 за ракометарки

пред една недела - Курир - Ракомет

По денешната ждрепка во Париз беа формирани и другите групи: Група 1: Швајцарија, Украина, Хрватска и Норвешка. Група 2: Италија, Словачка, Полска и Црна Гора.

Македонија ги доби ривалите во квалификациите за ЕП 2018 за ракометарки

Македонија ги доби ривалите во квалификациите за ЕП 2018 за ракометарки

пред една недела - A1on - Ракомет

Женската ракометна репрезентација на Македонија ќе игра во третата квалификациска група за Европското првенство 2018 заедно со Србија, Шведска и победникот од претквалификациската група А.

Македонија ги доби ривалите во квалификациите за ЕП 2018 за ракометарки

Македонија ги доби ривалите во квалификациите за ЕП 2018 за ракометарки

пред една недела - Вистина - Без катеторија

Женската ракометна репрезентација на Македонија ќе игра во третата квалификациска група за Европското првенство 2018 заедно со Србија, Шведска и победникот од претквалификациската група А.

Македонија со Србија Шведска и квалификант во квалификациите за ЕП

Македонија со Србија, Шведска и квалификант во квалификациите за ЕП

пред една недела - Start.mk - Спорт

Женската ракометна репрезентација на Македонија во квалификациите за ЕП 2018 во Франција ќе игра во третата група во која противници ќе и бидат Шведска, Србија и победникот од претквалификациската група А во која се Финска, Фарски Острови и Грција.

Македонија со Србија Шведска и квалификант во квалификациите за ЕП

Македонија со Србија, Шведска и квалификант во квалификациите за ЕП

пред една недела - Република - Ракомет

Женската ракометна репрезентација на Македонија во квалификациите за ЕП 2018 во Франција ќе игра во третата група во која противници ќе и бидат Шведска, Србија и победникот од претквалификациската група А во која се Финска, Фарски Острови и Грција.

Ракометарките ги дознаа противниците за квалификациите за ЕП 2018

Ракометарките ги дознаа противниците за квалификациите за ЕП 2018

пред една недела - Дерби - Ракомет

Македонската женска сениорска ракометна репрезентација го дозна противниците за квалификациите за Европското првенство во Франција во 2018 година.

ЖДРЕПКА ЗА ЕП 2018 Силна група со Шведска и Србија

ЖДРЕПКА ЗА ЕП 2018: Силна група со Шведска и Србија

пред една недела - Телеграф - Ракомет

Репрезентациите на Шведска и на Србија се противници на Македонија во квалификациите за Европското првенство во Франција во 2018 година.

Шведска како судбина - заедно и во квалификациите за ЕП 2018

пред една недела - ЖРК Вардар - Ракомет

Женската ракометна репрезентација на Македонија во квалификациите за ЕП 2018 во Франција ќе игра во третата група во која противници ќе и бидат Шведска, Србија и победникот од претквалификациската група А во која се Финска, Фарски Острови и Грција.

Македонија против Шведска и во квалификациите за ЕП 2018

Македонија против Шведска и во квалификациите за ЕП 2018

пред една недела - Екипа - Ракомет

Женската ракометна репрезентација на Македонија во квалификациите за ЕП 2018 во Франција ќе игра во третата група во која противници ќе и бидат Шведска, Србија и победникот од претквалификациската група А во која се Финска, Фарски Острови и Грција.

Србија и Шведска стојат на патот на Македонија до ЕП 2018

Србија и Шведска стојат на патот на Македонија до ЕП 2018

пред една недела - Sportmedia - Ракомет

Нашата женска репрезентација се најде во третата група заедно со Србија како и противникот од баражот за ЕП, селекцијата на Шведска.

Ракометарките против Србија и Шведска во квалификациите за ЕП

Ракометарките против Србија и Шведска во квалификациите за ЕП

пред една недела - Кајгана - Ракомет

Женската ракометна репрезентација на Македонија ги доби противниците преку кои ќе се обиде да избори пласман на Европското првенство (ЕП) во Франција наредната година.

Ракометарките денеска ќе ги дознаат противниците во квалфикациите за ЕП 2018

Ракометарките денеска ќе ги дознаат противниците во квалфикациите за ЕП 2018

пред една недела - Start.mk - Спорт

Женската ракометна репрезентација на Македонија денеска ќе ги дознае противниците за следниот квалификациски циклус за пласман на ЕП 2018 во Франција.

Ракометарките денеска ќе ги дознаат противниците во квалфикациите за ЕП 2018

Ракометарките денеска ќе ги дознаат противниците во квалфикациите за ЕП 2018

пред една недела - Република - Ракомет

Женската ракометна репрезентација на Македонија денеска ќе ги дознае противниците за следниот квалификациски циклус за пласман на ЕП 2018 во Франција.

Ждрепка во Париз  Ракометарките ги чекаат противниците за ЕП 2018

Ждрепка во Париз – Ракометарките ги чекаат противниците за ЕП 2018

пред една недела - Екипа - Ракомет

Женската ракометна репрезентација на Македонија денеска ќе ги дознае противниците за следниот квалификациски циклус за пласман на ЕП 2018 во Франција.

Младинките на ЕП во група со Норвешка Русија и со Хрватска

Младинките на ЕП во група со Норвешка, Русија и со Хрватска

пред една недела - Екипа - Ракомет

Женската младинска ракометна репрезентација на Македонија на ЕП (У19) во Словенија ќе игра во групата Б  заедно со селекциите на Норвешка, Русија и на Хрватска.

Кадетките во групата на смртта

Кадетките во групата на смртта

пред една недела - Start.mk - Спорт

Македонската женска ракометна репрезентација до 19 – години ги доби противниците во групата на Европското првенство, кое ќе се одржи во Целје, Словенија.

Кадетките во групата на смртта

Кадетките во групата на смртта

пред една недела - Вечер - Спорт

Македонската женска ракометна репрезентација до 19 – години ги доби противниците во групата на Европското првенство, кое ќе се одржи во Целје, Словенија.

Ќе биде пеколно лето за младинките ждрепката им додели страшна група

Ќе биде пеколно лето за младинките, ждрепката им додели „страшна“ група

пред една недела - 24 вести - Спорт

Македонската репрезентација за ракометарки до 19 години немаше среќа во ждрепката за Европското првенство во Словенија ова лето и доби тешка група.

Македонија во група со Норвешка Хрватска и Русија

Македонија во група со Норвешка, Хрватска и Русија

пред една недела - Македонски Спорт - Ракомет

Младата женска ракометна репрезентација ги доби противниците на ЕП во Словенија, каде што ќе игра во групата Б заедно со...

ЈУНИОРСКО ЕП Македонија против Норвешка Русија и Хрватска

ЈУНИОРСКО ЕП: Македонија против Норвешка, Русија и Хрватска

пред една недела - Телеграф - Ракомет

Женската јуниорска репрезентација на Македонија која во март со победите над Молдавија и Ф. Острови обезбеди учество на шампионатот во Словенија, денеска ги дозна противниците во групата.

Времеплов
x