20
Голем пожар на Партизанска во Скопје Нема повредени

Голем пожар на Партизанска во Скопје- Нема повредени

пред 4 дена - Сител - Македонија

Embedded video for Голем пожар на Партизанска во Скопје- Нема повредени 30  тина пожарникари помогнати со екипите на Водовод...

Голем пожар во скопски Карпош нема повредени

Голем пожар во скопски Карпош, нема повредени

пред 4 дена - МТВ 1 - Македонија

Пожарот е локализиран, нема повредени. Се гаснеше два часа. Интервенираа 40 пожарникари со 15 возила. Бил активиран и Градскиот штаб од каде што дополнително испратиле 8 возила за асистенција на противпожарните цистерни со вода.

СИМПТОМАТИЧНО Е ШТО ОГНОТ БРГУ СЕ ШИРЕШЕ Општина Карпош ќе бара темелна истрага за пожарот

СИМПТОМАТИЧНО Е ШТО ОГНОТ БРГУ СЕ ШИРЕШЕ: Општина Карпош ќе бара темелна истрага за пожарот

пред 4 дена - Телеграф - Хроника

Симптоматично е што пожарот многу брзо се ширеше и затоа Општина Карпош бара од Министерството за внатрешни работи - Службата...

Голем пожар во центарот на Скопје

Голем пожар во центарот на Скопје

пред 4 дена - Телма - Македонија

Во големиот пожар кој избувна денеска на пладне во близина на Градежното училиште Здравско Цветковски, изгореа бараките на поранешниот Заводот за урбанизам.

Општина Карпош бара темелна истрага за денешниот пожар

Општина Карпош бара темелна истрага за денешниот пожар

пред 4 дена - Канал 5 - Македонија

- Со ова заминува дел од историјата на Град Скопје, макети од значајни објекти, проекти и урбанистички планови. Симптоматично...

Изгоре дел од историјата на Скопје

Изгоре дел од историјата на Скопје

пред 4 дена - Start.mk - Македонија

Четириесет пожарникари со 15 противпожарни возила заедно со екипи на Јавното претпријатие "Водовод и канализација", повеќе...

Изгоре дел од историјата на Скопје

Изгоре дел од историјата на Скопје

пред 4 дена - Вечер - Македонија

Четириесет пожарникари со 15 противпожарни возила заедно со екипи на Јавното претпријатие "Водовод и канализација", повеќе...

Општина Карпош побара истрага за пожарот

Општина Карпош побара истрага за пожарот

пред 4 дена - Дневник - Без катеторија

Општина Карпош изразува искрено жалење за пожарот кој денес избувна на нејзина територија, во која изгоре поранешниот Градски завод за урбанизам  кој е во стечај.

Општина Карпош бара темелна истрага за денешниот пожар

Општина Карпош бара темелна истрага за денешниот пожар

пред 4 дена - Курир - Скопје

– Со ова заминува дел од историјата на Град Скопје, макети од значајни објекти, проекти и урбанистички планови. Симптоматично...

Општина Карпош бара темелна истрага за денешниот пожар

Општина Карпош бара темелна истрага за денешниот пожар

пред 4 дена - Пулс 24 - Македонија

Општина Карпош изрази жалење за денешниот пожар во којашто изгоре поранешниот Градски завод за урбанизам, кој е во стечај.

Општина Карпош бара темелна истрага за денешниот пожар

Општина Карпош бара темелна истрага за денешниот пожар

пред 4 дена - Сител - Македонија

Општина Карпош изрази жалење за денешниот пожар во којашто изгоре поранешниот Градски завод за урбанизам, кој е во стечај.

Пожарот кај Здравко Цветковски локализиран  нема повредени

Пожарот кај „Здравко Цветковски“ локализиран – нема повредени

пред 4 дена - Макфакс - Без катеторија

Пожарот кој избувна во бараките кај СУГС „Здравко Цветковски“ на булеварот „Партизански одреди“ е ставен под контрола и не постои можност за негово проширување на останатите бараки во непосредна близина.

Пожарот кај Здравко Цветковски локализиран  нема повредени галерија

Пожарот кај „Здравко Цветковски“ локализиран – нема повредени (галерија)

пред 4 дена - Макфакс - Без катеторија

Пожарот кој избувна во бараки кај СУГС „Здравко Цветковски“ на булеварот „Партизански одреди“ е ставен под контрола и не постои можност за негово проширување на останатите бараки во непосредна близина.

 ВИДЕО ФОТО Изгореа напуштени бараки во Карпош

(ВИДЕО+ФОТО) Изгореа напуштени бараки во Карпош

пред 4 дена - Дневник - Без катеторија

Пожарот кај напуштените бараки кај СУГС „Здравко Цветковски“ на булеварот „Партизански одреди“ е ставен под контрола и нема повредени лица.

ПЕПЛОСАНИ МАКЕТИ ОД ПОСТЗЕМЈОТРЕСНО СКОПЈЕ До темел изгореа бараките во Карпош гаснеа десетици пожарникари ВИДЕО ФОТО

ПЕПЛОСАНИ МАКЕТИ ОД ПОСТЗЕМЈОТРЕСНО СКОПЈЕ: До темел изгореа бараките во Карпош, гаснеа десетици пожарникари (ВИДЕО/ФОТО)

пред 4 дена - Телеграф - Хроника

До темел изгореа бараките кај Средното градежно училиште „Здравко Цветковски“ во пожарот кој избувна денеска околу пладне.

Локализиран пожарот кај Здравко Цветковски  нема повредени

Локализиран пожарот кај „Здравко Цветковски“, нема повредени

пред 4 дена - Популарно - Македонија

Пожарот во бараките кај СУГС „Здравко Цветковски“ на булеварот „Партизански одреди“ е ставен под контрола и нема повредени лица.

ПЕПЛОСАНИ МАКЕТИ ОД ПОСТЗЕМЈОТРЕСНО СКОПЈЕ До темел изгореа бараките во Карпош гаснеа десетици пожарникари ВИДЕО ФОТО

ПЕПЛОСАНИ МАКЕТИ ОД ПОСТЗЕМЈОТРЕСНО СКОПЈЕ: До темел изгореа бараките во Карпош, гаснеа десетици пожарникари (ВИДЕО/ФОТО)

пред 4 дена - 365 - Без катеторија

21 Споделувања Share Tweet

Локализиран пожарот кај Здравко Цветковски  нема повредени

Локализиран пожарот кај „Здравко Цветковски“, нема повредени

пред 4 дена - +Инфо - Скопје

Пожарот во бараките кај СУГС „Здравко Цветковски“ , спроти бензинската пумпа „Макпетрол“ на булеварот Партизански одреди е ставен под контрола и нема повредени лица.

Локализиран пожарот во скопски Карпош

Локализиран пожарот во скопски Карпош

пред 4 дена - Прес 24 - Скопје

Пожарот кај напуштените бараки кај СУГС „Здравко Цветковски“ на булеварот „Партизански одреди“ е ставен под контрола и нема повредени лица.

Голем пожар ги пеплоса бараките во близина на ГУЦ  Здравко Цветковски

Голем пожар ги пеплоса бараките во близина на ГУЦ ,,Здравко Цветковски“

пред 4 дена - Канал 5 - Македонија

Целосно е блокиран и евакуиран овој дел од Скопје поради опасност од катастрофа. Плинската станица е во непосредна близина на пожарот.

Општина Карпош Изгоре дел од историјата на Град Скопје

Општина Карпош: Изгоре дел од историјата на Град Скопје

пред 4 дена - Нова ТВ - Македонија

Командантот на Бригадата за противпожарна заштита Звонко Томески вели дека во пожарот во Карпош изгоре напуштена барака, а имало само зафатени простории на Институтот за политички науки и Заводот за урбанизам.

Локализиран пожарот кај Здравко Цветковски  нема повредени

Локализиран пожарот кај „Здравко Цветковски“, нема повредени

пред 4 дена - Алфа - Македонија

Пожарот кај напуштените бараки кај СУГС „Здравко Цветковски“ на булеварот „Партизански одреди“ е ставен под контрола и нема повредени лица.

Локализиран пожарот кај Здравко Цветковски

Локализиран пожарот кај „Здравко Цветковски“

пред 4 дена - МТВ 1 - Македонија

Локализиран е пожарот што ги зафати напуштените бараки кај средното училиште „Здравко Цветковски“. Нема повредени лица и не постои опасност тој да се прошири, потврди командантот на бригадата за противпожарна заштита, Звонко Томески.

Локализиран пожарот кај Здравко Цветковски  нема повредени

Локализиран пожарот кај „Здравко Цветковски“, нема повредени

пред 4 дена - Курир - Македонија

Командантот на Бригадата за противпожарна заштита на Град Скопје Звонко Томески за МИА изјави дека пожарот е локализиран и оти не постои опасност да се прошири.

Локализиран пожарот кај Здравко Цветковски  нема повредени

Локализиран пожарот кај „Здравко Цветковски“, нема повредени

пред 4 дена - Start.mk - Македонија

Пожарот кај напуштените бараки кај СУГС „Здравко Цветковски" на булеварот „Партизански одреди" е ставен под контрола и нема...

Голем пожар во Карпош

Голем пожар во Карпош

пред 4 дена - Макфакс - Без катеторија

Пожар избувна во бараките кои се наоѓаат во близина на СУЦ „Здравко Цветковски“. Пожарот зема замав и е видлив на поголема далечина.

Локализиран пожарот кај Здравко Цветковски  нема повредени

Локализиран пожарот кај „Здравко Цветковски“, нема повредени

пред 4 дена - Вечер - Скопје

Пожарот кај напуштените бараки кај СУГС „Здравко Цветковски" на булеварот „Партизански одреди" е ставен под контрола и нема...

Конечно локализиран пожарот кај Здравко Цветковски  нема повредени

Конечно локализиран пожарот кај „Здравко Цветковски“, нема повредени

пред 4 дена - Сител - Македонија

Пожарот кај напуштените бараки кај СУГС „Здравко Цветковски“ на булеварот „Партизански одреди“ е ставен под контрола и нема повредени лица.

Голем црн чад над Скопје изби пожар на булеварот Партизански одреди

Голем црн чад над Скопје- изби пожар на булеварот Партизански одреди

пред 4 дена - Start.mk - Македонија

Очевидци велат дека станува збор за Заводот за архитектура и урбанизам. Се уште нема информации како избил пожарот. Гори објект во близина на средното училиште „Здравко Цветковски".

Ветерот го отежнува гасењето на пожарот Се уште горат бараките на Партизанска

Ветерот го отежнува гасењето на пожарот: Се уште горат бараките на „Партизанска“

пред 4 дена - Сител - Македонија

Пожар избувна во бараките кај СУГС „Здравко Цветковски“ на булеварот „Партизански одреди“ во скопската населба Карпош. Според првичните информации пожарот има зафатено три напуштени бараки кои се наоѓаат спроти бензиската пумпа на „Макпетрол“.

Времеплов
x