20
Поранешниот англиски репрезентативец Ехиогу почина на тренинг

Поранешниот англиски репрезентативец Ехиогу почина на тренинг

пред 4 дена - Утрински - Спорт

Поранешниот фудбалски репрезентативец на Англија, Уго Ехиогу почина во болница ден по срцевиот удар, соопшти денеска Тотенхем, клубот каде што работеше со младинскиот тим.

КОЛАБИРА НА ТРЕНИНГ Уго Ехиогу почина во болница

КОЛАБИРА НА ТРЕНИНГ: Уго Ехиогу почина во болница

пред 4 дена - Телеграф - Фудбал

Поранешниот репрезентативец на Англија, Уго Ехиогу, почина во болница еден ден откако доживеа срцев удар за време на тренинг со екипата до 23 години на Тотенхем.

Почина англиски репрезентативец

Почина англиски репрезентативец

пред 4 дена - Сител - Фудбал

Некогашниот англиски репрезентативец Уго Ехиогу починал во болницата каде што бил примен во четвртокот, откако доживеал инфаркт.

Почина Уго Ехиогу

Почина Уго Ехиогу

пред 4 дена - Макфакс - Без катеторија

Некогашниот англиски репрезентативец Уго Ехиогу починал во болницата каде што бил примен во четвртокот, откако доживеал инфаркт.

Уго Ехиогу почина на свои 44 години

Уго Ехиогу почина на свои 44 години!

пред 4 дена - Се за спорт - Фудбал

Англија се разбуди со голема спортска трагедија, откако утрово медиумите објавија за смртта на 44-годишниот Уго Ехиогу, некогашен англиски репрезентативец, а до смртта тренер во академијата на Тотенхем Хотспур.

Почина поранешниот фудбалер на Тотенхем

Почина поранешниот фудбалер на Тотенхем

пред 4 дена - Start.mk - Спорт

Фудбалерот почина како резултат на инфарктот кој го преживеа вчера за време на тренингот со помладиот тим на Тотенхем до...

Англичаните жалат почина поранешниот репрезентативец Уго Ехиогу

Англичаните жалат, почина поранешниот репрезентативец Уго Ехиогу

пред 4 дена - Start.mk - Спорт

Англија се разбуди со голема спортска трагедија, откако утрово медиумите објавија за смртта на 44-годишниот Уго Ехиогу, некогашен англиски репрезентативец, а до смртта тренер во академијата на Тотенхем Хотспур.

Тажна вест Почина познат фудбалер доживеа инфаркт на терен

Тажна вест: Почина познат фудбалер, доживеа инфаркт на терен

пред 4 дена - Сител - Фудбал

Некогашниот фудбалски репрезентативец на Англија Уго Ехиогу почина во болница ден откако доживеа срцев удар, објави денеска Тотенхем, клубот во кој го тренираше младинскиот тим.

Почина поранешниот фудбалер на Тотенхем

Почина поранешниот фудбалер на Тотенхем

пред 4 дена - Вечер - Спорт

Фудбалерот почина како резултат на инфарктот кој го преживеа вчера за време на тренингот со помладиот тим на Тотенхем до...

Англичаните жалат почина поранешниот репрезентативец Уго Ехиогу

Англичаните жалат, почина поранешниот репрезентативец Уго Ехиогу

пред 4 дена - Република - Фудбал

Англија се разбуди со голема спортска трагедија, откако утрово медиумите објавија за смртта на 44-годишниот Уго Ехиогу, некогашен англиски репрезентативец, а до смртта тренер во академијата на Тотенхем Хотспур.

Почина поранешниот англиски репрезентативец Ехиогу

Почина поранешниот англиски репрезентативец Ехиогу

пред 4 дена - ТВ Нова - Спорт

Поранешниот фудбалски репрезентативец на Англија, Уго Ехиогу почина во болница ден по срцевиот удар, соопшти денеска Тотенхем, клубот каде што работеше со младинскиот тим.

Англија се разбуди во шок Почина поранешниот репрезентативец и тренер на помладиот тим на Тотенхем

Англија се разбуди во шок: Почина поранешниот репрезентативец и тренер на помладиот тим на Тотенхем

пред 4 дена - Курир - Фудбал

Фудбалерот почина како резултат на инфарктот кој го преживеа вчера за време на тренингот со помладиот тим на Тотенхем до 23 години.

Срцев удар на тренинг  почина Уго Ехиогу

Срцев удар на тренинг – почина Уго Ехиогу

пред 4 дена - Екипа - Фудбал

Поранешниот фудбалер на Астон вила и репрезентативец на Англија, Уго Ехиогу во утринските часови почина откако вчера колабираше поради срцев удар за време на тренингот на резервниот тим на Тотенхем.

ТАЖНА ВЕСТ Почина поранешниот репрезентативец

ТАЖНА ВЕСТ: Почина поранешниот репрезентативец

пред 4 дена - Прес 24 - Свет

Поранешниот фудбалски репрезентативец на Англија, Уго Ехиогу почина во болница ден по срцевиот удар, соопшти денеска Тотенхем, клубот каде што работеше со младинскиот тим.

Почина поранешниот англиски репрезентативец Ехиогу

Почина поранешниот англиски репрезентативец Ехиогу

пред 4 дена - +Инфо - Спорт

Почина поранешниот англиски репрезентативец Ехиогу Лондон, 21 април 2017 (МИА) - Поранешниот фудбалски репрезентативец на...

Почина Уго Ехиогу

Почина Уго Ехиогу

пред 4 дена - Актуелно24 - Спорт

Некогашниот англиски репрезентативец Уго Ехиогу починал во болницата каде што бил примен во четвртокот, откако доживеал инфаркт.

Поранешен репрезентативец на Англија почина од срцев удар

Поранешен репрезентативец на Англија почина од срцев удар

пред 4 дена - Sportmedia - Фудбал

Поранешниот англиски репрезентативец и член на Астон Вила, Уго Ехиогу почина на 44-годишна возраст откако доживеал срцев...

Почина поранешниот англиски репрезентативец Ехиогу

Почина поранешниот англиски репрезентативец Ехиогу

пред 4 дена - A1on - Фудбал

Поранешниот фудбалски репрезентативец на Англија, Уго Ехиогу почина во болница ден по срцевиот удар, соопшти денеска Тотенхем, клубот каде што работеше со младинскиот тим.

Тренерот на европскиот великан доживеа срцев удар

Тренерот на европскиот великан доживеа срцев удар

пред 4 дена - Прес 24 - Спорт

Фудбалскиои клуб на Тотенхем на друштвените мрежи објави дека тренерот на младиот тим, Уго Ехиогу е сместен во болница, откако колабирал, на тренинг.

Не издржа Почина поранешниот англиски репрезентативец Ехиогу

Не издржа: Почина поранешниот англиски репрезентативец Ехиогу

пред 4 дена - Дерби - Фудбал

Поранешниот англиски репрезентативец, Уго Ехиогу почина рано утрово од срцев удар кој го доби претходниот ден на тренингот на младиот тим на Тотенхем.

Тажна вест од фудбалот Почина Уго Ехиогу на 44 години

Тажна вест од фудбалот: Почина Уго Ехиогу на 44 години

пред 4 дена - Нова ТВ - Спорт

Поранешниот репрезентативец на Англија, Уго Ехиогу почина на 44 години откако вчера колабираше за време на тренингот на фудбалерите до 23 на лондонски Тотенхем.

Почина поранешниот англиски репрезентативец Ехиогу

Почина поранешниот англиски репрезентативец Ехиогу

пред 4 дена - Лидер - Спорт

Поранешниот фудбалски репрезентативец на Англија, Уго Ехиогу почина во болница ден по срцевиот удар, соопшти денеска Тотенхем, клубот каде што работеше со младинскиот тим.

Почина поранешниот англиски репрезентативец Ехиогу

Почина поранешниот англиски репрезентативец Ехиогу

пред 4 дена - Локално - Спорт

Поранешниот фудбалски репрезентативец на Англија, Уго Ехиогу почина во болница ден по срцевиот удар, соопшти денеска Тотенхем, клубот каде што работеше со младинскиот тим.

Паника и страв во тренинг центарот на Тотенхем Ехиогу итно пренесен во болница откако колабирал на теренот

Паника и страв во тренинг центарот на Тотенхем: Ехиогу итно пренесен во болница откако колабирал на теренот

пред 5 дена - Дерби - Фудбал

Тотенхем бележи навистина позитивни резултати во Премиер лигата и со фантастична игра ја направи интересна трката за титулата...

Фудбал Уго Ехиогу колабира на тренинг на У23 тимот на Тотенхем

Фудбал: Уго Ехиогу колабира на тренинг на У23 тимот на Тотенхем

пред 5 дена - Нова ТВ - Спорт

Немила сцена се случи за време на денешниот тренинг на У23 тимот на Тотенхем. Колабира тренерот Уго Ехиогу (44) кој веднаш беше префрлен во болница во Лондон, а медиумите пренесуваат дека поранешниот англиски репрезентативец доживеал срцев удар.

Времеплов
x