20
ХАН Доколку ЕУ се двоуми со Балканот други ќе преземат ангажмани

ХАН: Доколку ЕУ се двоуми со Балканот, други ќе преземат ангажмани

пред една недела - Телеграф - Балкан

Еврокомесарот за проширување и соседска политика, Јоханес Хан, предупреди дека доколку Европската Унија се двоуми во својата посветеност кон Балканот, некој друг може да се „ангажира“ во овој регион.

Доколку ЕУ се двоуми со Балканот други ќе преземат ангажмани

Доколку ЕУ се двоуми со Балканот, други ќе преземат ангажмани

пред една недела - Дневник - Без катеторија

Еврокомесарот за проширување и соседска политика, Јоханес Хан, предупреди дека доколку Европската Унија се двоуми во својата посветеност кон Балканот, некој друг може да се „ангажира“ во овој регион.

Хан Сакаме политичка волја место политички игри

Хан: Сакаме политичка волја место политички игри

пред една недела - Макфакс - Без катеторија

Локалните лидери на земјите од Западен Балкан треба да направат поголеми напори за да продолжат со напредокот кон ЕУ и, наместо...

Хан На Западниот Балкан не ја завршивме работата

Хан: На Западниот Балкан не ја завршивме работата

пред една недела - +Инфо - Македонија

Ако попуштиме во посветеноста на Балканот, некој друг би можел да се наметне и тој некој тоа веќе се обидува да го направи.

Хан Доколку ЕУ се двоуми со Балканот други ќе преземат ангажмани

Хан: Доколку ЕУ се двоуми со Балканот, други ќе преземат ангажмани

пред една недела - A1on - Балкан

Еврокомесарот за проширување и соседска политика, Јоханес Хан, предупреди дека доколку Европската Унија се двоуми во својата посветеност кон Балканот, некој друг може да се „ангажира“ во овој регион.

Хан На Западниот Балкан не ја завршивме работата

Хан: На Западниот Балкан не ја завршивме работата

пред една недела - Нова ТВ - Свет

Западниот Балкан се наоѓа во нашиот двор и на тоа подрачје политиката на извоз на стабилност е исклучително релевантна,  изјави...

Хан на Принстон  Мораме да видиме политичка волја наместо политички игри

Хан на „Принстон“: Мораме да видиме политичка волја наместо политички игри

пред една недела - Локално - Македонија

Наместо политички игри, мораме да видиме политичка волја и вистински реформи, не на хартија туку на терен, особено во клучните области како владеење на правото, конкуретноста и поврзувањето.

Франција Претседателски избори од кои зависи иднината на ЕУ

Франција: Претседателски избори од кои зависи иднината на ЕУ

пред една недела - МТВ 1 - Свет

Французите в недела ќе гласаат на претседателски избори, кои можат да ја одредат иднината на Европската унија. Според предизборните анкети, барем четворица кандидати имаат сериозни шанси да се пласираат во вториот круг на 7-ми мај.

Времеплов
x