20
ТРАГЕДИЈА ВО НИГЕРИЈА  Настрадаа 30 навивачи на Манчестер

ТРАГЕДИЈА ВО НИГЕРИЈА: Настрадаа 30 навивачи на Манчестер

пред 4 дена - Телеграф - Фудбал

За триесетина навивачи на Манчестер Јунајтед од Нигерија кобен беше дуелот со Андерлехт одигран во рамките на Лига Европа.

ТРАГЕДИЈА  Загинаа 30 навивачи на Манчестер Јунајтед

ТРАГЕДИЈА: Загинаа 30 навивачи на Манчестер Јунајтед!

пред 4 дена - Сител - Свет

Голема трагедија се случи во Нигерија, а поврзана е со Манчестер Јунајтед, чии 30 навивачи смртно страдаа додека го гледале натпреварот помеѓу Јунајтед и Андерлехт (2:1) во четвртфиналето, во Лига Европа.

Нигерија  Загинаа 30 навивачи на Јунајтед

Нигерија: Загинаа 30 навивачи на Јунајтед

пред 4 дена - Сител - Фудбал

Голема трагедија се случи во Нигерија, а поврзана е со Манчестер Јунајтед, чии 30 навивачи смртно страдаа додека го гледале натпреварот помеѓу Јунајтед и Андерлехт (2:1) во четвртфиналето, во Лига Европа.

Трагедија во Нигерија  загинаа 30 навивачи на Манчестер Јунајтед

Трагедија во Нигерија, загинаа 30 навивачи на Манчестер Јунајтед

пред 4 дена - Макфакс - Без катеторија

Голема трагедија се случи во Нигерија, а поврзана е со Манчестер Јунајтед, чии 30 навивачи смртно страдаа додека го гледале натпреварот помеѓу Јунајтед и Андерлехт (2:1) во четвртфиналето, во Лига Европа.

НЕСРЕЌА ВО НИГЕРИЈА  Загинаа 30 навивачи на Манчестер јунајтед

НЕСРЕЌА ВО НИГЕРИЈА: Загинаа 30 навивачи на Манчестер јунајтед

пред 4 дена - Телеграф - Свет

Најмалку 30 лица загинаа, а 11 се повредени во Калабар, Нигерија, кога електричен кабел падна на зграда каде што поголема група била собрана да го гледа натпреварот од Лига Европа меѓу Манчестер јунајтед и Андерлехт, јавија локалните медиуми.

Загинаа 20 навивачи на Манчестер Јунајтед

Загинаа 20 навивачи на Манчестер Јунајтед

пред 4 дена - Канал 5 - Свет

Полицијата потврди дека седуммина од 40-тината навивачи се мртви, но медиумите јавуваат за повеќе од 20 жртви. Од болницата каде што се пренесени повредените јавуваат дека десетмина се во тешка состојба.

Нигерија  Електричен кабел усмрти 30 навивачи на Манчестер јунајтед

Нигерија: Електричен кабел усмрти 30 навивачи на Манчестер јунајтед

пред 4 дена - Утрински - Без катеторија

Најмалку 30 лица загинаа, а 11 се повредени во Калабар, Нигерија, кога електричен кабел падна на зграда каде поголема група била собрана да го гледаат натпреварот од Европската лига меѓу Манчестер јунајтед и Андерлехт, јавија локалните медиуми.

Несреќа во Нигерија  загинаа 30 навивачи на Манчестер јунајтед

Несреќа во Нигерија, загинаа 30 навивачи на Манчестер јунајтед

пред 4 дена - Вест - Спорт

Најмалку 30 лица загинаа, а 11 се повредени во Калабар, Нигерија, кога електричен кабел падна на зграда каде поголема група била собрана да го гледаат натпреварот од Европската лига меѓу Манчестер јунајтед и Андерлехт, јавија локалните медиуми.

Несреќа во Нигерија  загинаа 30 навивачи на Манчестер јунајтед

Несреќа во Нигерија, загинаа 30 навивачи на Манчестер јунајтед

пред 4 дена - Курир - Свет

Едно лице е во критична состојба. Според локалните медиуми, во моментот во објектот имало околу 80 лица, но останатите успеале да побегнат.

Несреќа во Нигерија  загинаа 30 навивачи на Манчестер јунајтед

Несреќа во Нигерија, загинаа 30 навивачи на Манчестер јунајтед

пред 4 дена - +Инфо - Спорт

Најмалку 30 лица загинаа, а 11 се повредени во Калабар, Нигерија, кога електричен кабел падна на зграда каде поголема група била собрана да го гледаат натпреварот од Европската лига меѓу Манчестер јунајтед и Андерлехт, јавија локалните медиуми.

Несреќа во Нигерија  загинаа 30 навивачи на Манчестер јунајтед

Несреќа во Нигерија, загинаа 30 навивачи на Манчестер јунајтед

пред 4 дена - A1on - Свет

Најмалку 30 лица загинаа, а 11 се повредени во Калабар, Нигерија, кога електричен кабел падна на зграда каде поголема група била собрана да го гледаат натпреварот од Европската лига меѓу Манчестер јунајтед и Андерлехт, јавија локалните медиуми.

30 загинати навивачи на Јунајтед во Нигерија

30 загинати навивачи на Јунајтед во Нигерија

пред 4 дена - Off.net.mk - Спорт

Синоќа додека нивниот омилен клуб Манчестер играше против Андерлехт во Лига Европа, над нигериски навивачи на Јунајтед страдале откако врз нив паднал електричен кабел со висок напон.

Фудбалски фанови загинаа гледајќи го натпреварот меѓу Манчестер и Андерлехт

Фудбалски фанови загинаа гледајќи го натпреварот меѓу Манчестер и Андерлехт

пред 4 дена - Дерби - Фудбал

Следејќи го вчерашниот натпревар помеѓу Манчестер Јунајтед и Андерлехт,30 фудбалски фанови на Манчестер доживеаа несреќа во местото Калабар, Јужна Нигерија откако врз нив од неразјаснети причини падна кабел со висок напон.

Времеплов
x