20
Душебаев Дојде време да го елиминираме Фленсбург

Душебаев: Дојде време да го елиминираме Фленсбург

пред 4 дена - Дневник - Спорт

Вардар четврти пат во низа ќе игра во четврт-финалето од ракометната Лига на шампионите и се надева дека ќе избори прв настап на завршниот турнир во Kелн.

Карлсон Вардар можеме да го победиме само со цврста одбрана

Карлсон: Вардар можеме да го победиме само со цврста одбрана

пред 4 дена - Start.mk - Спорт

Германскиот бундеслигаш Фленсбург утре (17.30 ч.) во „Фленс Арена" ќе го пречека македонскиот шампион Вардар, во првиот четвртфинален натпревар во Лигата на шампионите.

Карлсон Вардар можеме да го победиме само со цврста одбрана

Карлсон: Вардар можеме да го победиме само со цврста одбрана

пред 4 дена - Вечер - Спорт

Германскиот бундеслигаш Фленсбург утре (17.30 ч.) во „Фленс Арена" ќе го пречека македонскиот шампион Вардар, во првиот четвртфинален натпревар во Лигата на шампионите.

ЕХФ предвреме го смести Флензбург на Фајнл форот

ЕХФ предвреме го смести Флензбург на Фајнл-форот

пред 4 дена - Sportmedia - Ракомет

Откако Европската ракометна федерација реши на реванш мечот во Скопје, на дуелот меѓу Вардар и Флензбург, бидат делегирани...

ЕХФ провокација Пет причини зошто Флензбург ќе оди на Фајнал 4

ЕХФ провокација: Пет причини зошто Флензбург ќе оди на „Фајнал 4“

пред 4 дена - Дерби - Ракомет

Официјалниот сајт на европската ракометна федерација (ЕХФ) посветен на најелитното клупско натпреварување, Лигата на шампионите,...

Душебаев Нема да му дозволиме реприза на Флензбург

Душебаев: Нема да му дозволиме реприза на Флензбург

пред 4 дена - Sportmedia - Ракомет

Алекс Душебаев се уште ја памети драмата против Флензбург во 2014 година, кога во завршница за инфаркт, Германците постигнаа...

Toбиас Карлос Одбраната ќе биде клуч на успехот против Вардар

Toбиас Карлос: Одбраната ќе биде клуч на успехот против Вардар

пред 4 дена - Екипа - Ракомет

Фленсбург утре (17.30 ч.)во „Фленс Арена“ го пречекува Вардар, во првиот натпревар од четвртфиналето во Лигата на шампионите.

ШТЕРБИК ВЕРУВА ВО ДОБАР РЕЗУЛТАТ Флензбург е силен тим но имаме квалитет

ШТЕРБИК ВЕРУВА ВО ДОБАР РЕЗУЛТАТ: Флензбург е силен тим, но имаме квалитет

пред 5 дена - Телеграф - Ракомет

Ракометарите на Вардар в сабота го играат првиот меч од четврт-финалето во Лигата на шампионите против Флензбург во Германија.

Како вардарците Милиќ и Стоилов патуваа кон Германија

Како вардарците Милиќ и Стоилов патуваа кон Германија

пред 5 дена - Дерби - Ракомет

Ракометарите на Вардар заминаа за Германија каде ги очекува првиот натпревар од четвртфиналниот двобој против Фленсбург во рамките од ракометната Лига на Шампиони.

Вардар ќе го освои бронзениот медал на Ф4 во Келн

Вардар ќе го освои бронзениот медал на Ф4 во Келн

пред 5 дена - Start.mk - Спорт

Титулата ќе ја освои Барселона, а вицешампион ќе биде ПСЖ. Четвртото место ќе го освои унгарскиот шампион Веспрем Македонскиот...

Вардар ќе го освои бронзениот медал на Ф4 во Келн

Вардар ќе го освои бронзениот медал на Ф4 во Келн

пред 5 дена - Вечер - Спорт

Титулата ќе ја освои Барселона, а вицешампион ќе биде ПСЖ. Четвртото место ќе го освои унгарскиот шампион Веспрем Македонскиот...

Вардар е тврд орев  но историјата може да се повтори

Вардар е "тврд орев", но историјата може да се повтори

пред 5 дена - Start.mk - Спорт

Германскиот ракометен гигант Фленсбург до четвртфиналето во Лигата на шампионите стигна преку тешката осминафинална пресметка со Мешков Брест.

Вардар е тврд орев  но историјата може да се повтори

Вардар е "тврд орев", но историјата може да се повтори

пред 5 дена - Вечер - Спорт

Германскиот ракометен гигант Фленсбург до четвртфиналето во Лигата на шампионите стигна преку тешката осминафинална пресметка со Мешков Брест.

Вардар првпат во ТОП 3 во рангирањето на ЕХФ

Вардар првпат во ТОП 3 во рангирањето на ЕХФ

пред 5 дена - Сител - Ракомет

Пред четвртфиналето во ракометната Лига на шампиони, медиа делот на ЕХФ составен од еминентни новинари кои ги следат натпреварите го направи и последното рангирање на тимовите што стигнаа до ТОП 8 фазата.

Вардарци летнаа за Германија

Вардарци "летнаа" за Германија

пред 5 дена - Sportmedia - Ракомет

Македонскиот првак се надева на позитивен резултат од гостувањето кај Флензбург Вардар го започна четвртиот обид за пласман на фајнл фор завршницата во ракометната Лига на шампиони.

Вардар првпат во ТОП 3 во рангирањето на ЕХФ

Вардар првпат во ТОП 3 во рангирањето на ЕХФ

пред 5 дена - Утрински - Спорт

Пред четвртфиналето во ракометната Лига на шампиони, медиа делот на ЕХФ составен од еминентни новинари кои ги следат натпреварите го направи и последното рангирање на тимовите што стигнаа до ТОП 8 фазата.

Врањеш Вардар е тврд орев  но историјата може да се повтори

Врањеш: Вардар е „тврд орев“, но историјата може да се повтори

пред 5 дена - Екипа - Ракомет

По втор пат во последните четири години Вардар против Фленсбург ќе се бори за место на Ф4 турнирот од Лигата на шампионите во Келн.

Вардар првпат во ТОП 3 во рангирањето на ЕХФ

Вардар првпат во ТОП 3 во рангирањето на ЕХФ

пред 5 дена - ТВ Нова - Ракомет

Пред четвртфиналето во ракометната Лига на шампиони, медиа делот на ЕХФ составен од еминентни новинари кои ги следат натпреварите го направи и последното рангирање на тимовите што стигнаа до ТОП 8 фазата.

Вардар првпат во ТОП 3 во рангирањето на ЕХФ

Вардар првпат во ТОП 3 во рангирањето на ЕХФ

пред 5 дена - Канал 5 - Ракомет

Тука Вардар за првпат се најде на пиедесталот, на третото место што е најдобар успех за „црвено-црните" досега. Претходно двапати вардарци се најдоа меѓу четирите најдобри екипи во Лигата на шампионите.

Вардар првпат во ТОП 3 во рангирањето на ЕХФ

Вардар првпат во ТОП 3 во рангирањето на ЕХФ

пред 5 дена - Курир - Ракомет

Претходно двапати вардарци се најдоа меѓу четирите најдобри екипи во Лигата на шампионите. Ваквото рангирање се прави неколкупати во текот на годината и многу често е вистински показател за следните резултати на тимовите.

Вардар првпат во ТОП 3 во рангирањето на ЕХФ

Вардар првпат во ТОП 3 во рангирањето на ЕХФ

пред 5 дена - +Инфо - Спорт

Пред четвртфиналето во ракометната Лига на шампиони, медиа делот на ЕХФ составен од еминентни новинари кои ги следат натпреварите го направи и последното рангирање на тимовите што стигнаа до ТОП 8 фазата.

Вардар првпат во ТОП 3 во рангирањето на ЕХФ

Вардар првпат во ТОП 3 во рангирањето на ЕХФ

пред 5 дена - Идивиди - Спорт

Пред четвртфиналето во ракометната Лига на шампиони, медиа делот на ЕХФ составен од еминентни новинари кои ги следат натпреварите го направи и последното рангирање на тимовите што стигнаа до ТОП 8 фазата.

Вардар првпат во ТОП 3 во рангирањето на ЕХФ

Вардар првпат во ТОП 3 во рангирањето на ЕХФ

пред 5 дена - Вистина - Без катеторија

Пред четвртфиналето во ракометната Лига на шампиони, медиа делот на ЕХФ составен од еминентни новинари кои ги следат натпреварите го направи и последното рангирање на тимовите што стигнаа до ТОП 8 фазата.

Вардар првпат во ТОП 3 во рангирањето на ЕХФ

Вардар првпат во ТОП 3 во рангирањето на ЕХФ

пред 5 дена - A1on - Ракомет

Пред четвртфиналето во ракометната Лига на шампиони, медиа делот на ЕХФ составен од еминентни новинари кои ги следат натпреварите го направи и последното рангирање на тимовите што стигнаа до ТОП 8 фазата.

Вардар првпат во ТОП 3 во рангирањето на ЕХФ

Вардар првпат во ТОП 3 во рангирањето на ЕХФ

пред 5 дена - Денешен - Спорт

Пред четвртфиналето во ракометната Лига на шампиони, медиа делот на ЕХФ составен од еминентни новинари кои ги следат натпреварите го направи и последното рангирање на тимовите што стигнаа до ТОП 8 фазата.

Вардар првпат во ТОП 3 во рангирањето на ЕХФ

Вардар првпат во ТОП 3 во рангирањето на ЕХФ

пред 5 дена - Канал 77 - Ракомет

Пред четвртфиналето во ракометната Лига на шампиони, медиа делот на ЕХФ составен од еминентни новинари кои ги следат натпреварите го направи и последното рангирање на тимовите што стигнаа до ТОП 8 фазата.

Вардар првпат во ТОП 3 во рангирањето на ЕХФ

Вардар првпат во ТОП 3 во рангирањето на ЕХФ

пред 5 дена - Лидер - Спорт

Пред четвртфиналето во ракометната Лига на шампиони, медиа делот на ЕХФ составен од еминентни новинари кои ги следат натпреварите го направи и последното рангирање на тимовите што стигнаа до ТОП 8 фазата.

Гонзалес Одиме на победа уште на првиот дуел со Флензбург

Гонзалес: Одиме на победа уште на првиот дуел со Флензбург

пред 5 дена - Утрински - Спорт

Тренерот на Вардар, Раул Гонзалес, на денешната прес-конференцијата пред заминувањето за Германија на дуелот со Флензбург рече дека неговите избраници се подготвени и ќе одат на победа и на првиот дуел.

Самсоненко Ако има судиска неправда ќе се повлечам

Самсоненко: Ако има судиска неправда ќе се повлечам

пред 5 дена - Утрински - Спорт

Претседателот на РК Вардар, Сергеј Самсоненко, на денешната прес-конференција во пресрет на четвртфиналниот дуел од Лигата на шампионите в сабота со Флензбург, рече дека во случај лошо судење ќе се повлече од првиот тим.

Вардар има свој адут  фановите ќе бидат пресудни за фајнл фор

Вардар има свој „адут“, фановите ќе бидат пресудни за фајнл-фор

пред 6 дена - Sportmedia - Ракомет

Македонскиот првак ја има едни од најдобрите навивачи во Лигата на шампионите, а тоа најдобро го знае германскиот тим кој...

Времеплов
x