20
Пратенците на ВМРО ДПМНЕ и Коалицијата остварија средба во Собрание со родителите на децата со посебни потреби

Пратенците на ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата остварија средба во Собрание со родителите на децата со посебни потреби

пред еден месец - Курир - Македонија

На состанокот присуствуваа пратениците, Јохан Тарчуловски, Сашо Василевски, Трајчо Димков, Даниела Рангелова и Чедомир Саздовски.

Пратенците на ВМРО ДПМНЕ и Коалицијата остварија средба во Собрание со родителите на децата со посебни потреби

Пратенците на ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата остварија средба во Собрание со родителите на децата со посебни потреби

пред еден месец - Вистина - Без катеторија

Во текот на денешниот ден во Собранието на Република Македонија, се оствари договорениот состанок помеѓу родителите на децата...

Пратенците на ВМРО ДПМНЕ и Коалицијата остварија средба во Собрание со родителите на децата со посебни потреби

Пратенците на ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата остварија средба во Собрание со родителите на децата со посебни потреби

пред еден месец - Пулс 24 - Македонија

Во текот на денешниот ден во Собранието на Република Македонија, се оствари договорениот состанок помеѓу родителите на децата...

Пратенците на ВМРО ДПМНЕ и Коалицијата остварија средба во Собрание со родителите на децата со посебни потреби

Пратенците на ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата остварија средба во Собрание со родителите на децата со посебни потреби

пред еден месец - Пулс 24 - Свет

Во текот на денешниот ден во Собранието на Република Македонија, се оствари договорениот состанок помеѓу родителите на децата...

Пратениците на ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата вчера ги посетија родителите на децата со посебни потреби и договорија средба во Собрание

пред еден месец - Курир - Македонија

Во текот на вчерашниот ден веднаш по поставувањето на камповите пратениците од ВМРО-ДПМНЕ и Коалцијата „За подобра Македонија“...

Родителите на децата со посебни потреби остануваат во шаторите

Родителите на децата со посебни потреби остануваат во шаторите

пред еден месец - 24 вести - Македонија

По првата ноќ помината под отворено небо, родителите на децата со посебни потреби се сретнаа со пратениците и од ВМРО-ДПМНЕ и од СДСМ.

Ременски се обидува очајно да ја дефокусира јавноста од темата за Тиранската платформа која нејзината партија ја прифати

Ременски се обидува очајно да ја дефокусира јавноста од темата за Тиранската платформа која нејзината партија ја прифати

пред еден месец - Курир - Македонија

Во продолжение следува интегрален текст од прес конференција на Лилјана Кузмановска. ВМРО-ДПМНЕ досега реализираше огромен...

Ременски се обидува очајно да ја дефокусира јавноста од темата за Тиранската платформа која нејзината партија ја прифати

Ременски се обидува очајно да ја дефокусира јавноста од темата за Тиранската платформа која нејзината партија ја прифати

пред еден месец - Вистина - Без катеторија

Децата со посебни потреби, лицата со инвалидност, нивните семејства и сите социјално ранливи групи на граѓани го заслужуваат целосното внимание и грижа од страна на институциите, велат од ВМРО-ДПМНЕ.

Пратениците на ВМРО ДПМНЕ и Коалицијата вчера ги посетија родителите на децата со посебни потреби и договорија средба во Собрание

Пратениците на ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата вчера ги посетија родителите на децата со посебни потреби и договорија средба во Собрание

пред еден месец - Вистина - Без катеторија

Пратениците на ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата вчера ги посетија родителите на децата со посебни потреби и договрија средба во Собрание.

Пратениците на ВМРО ДПМНЕ и Коалицијата вчера ги посетија родителите на децата со посебни потреби и договорија средба во Собрание

Пратениците на ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата вчера ги посетија родителите на децата со посебни потреби и договорија средба во Собрание

пред еден месец - Прес 24 - Македонија

Пратениците на ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата вчера ги посетија родителите на децата со посебни потреби и договрија средба во Собрание.

Партиите ветуваат остварување на барањата на семејствата на деца со посебни потреби кои кампуваат пред собранието

Партиите ветуваат остварување на барањата на семејствата на деца со посебни потреби кои кампуваат пред собранието

пред еден месец - Сител - Македонија

Embedded video for Партиите ветуваат остварување на барањата на семејствата на деца со посебни потреби кои кампуваат пред собранието Децата со посебни потреби станаа видливи откако нивните родители поставија шатори во паркот Жена борец.

ВМРО ДПМНЕ  Фросина Ременски ја дефокусира јавноста

ВМРО-ДПМНЕ: Фросина Ременски ја дефокусира јавноста

пред еден месец - Макфакс - Без катеторија

По денешената посета на екс-министерката Фросина Ташевска Ременски на децата со пречки во развојот, реагираа од ВМРО-ДПМНЕ.

пратениците од ВМРО ДПМНЕ и Коалицијата ги посетија родителите на децата со посебни потреби и договорија средба во Собрание

пратениците од ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата ги посетија родителите на децата со посебни потреби и договорија средба во Собрание

пред еден месец - Infomax - Македонија

Пратениците на ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата вчера ги посетија родителите на децата со посебни потреби и договорија средба во Собрание.

Родителите на децата со попреченост бараат да биде чуен нивниот глас

Родителите на децата со попреченост бараат да биде чуен нивниот глас

пред еден месец - Start.mk - Македонија

Родителите се едногласни дека потребата од квалитетна терапија и испитувања, стручен кадар кој ќе им помогне во грижата за...

Родителите на децата со попреченост бараат да биде чуен нивниот глас

Родителите на децата со попреченост бараат да биде чуен нивниот глас

пред еден месец - Вечер - Македонија

Родителите се едногласни дека потребата од квалитетна терапија и испитувања, стручен кадар кој ќе им помогне во грижата за...

Родителите на деца со посебни потреби на средба со пратениците

Родителите на деца со посебни потреби на средба со пратениците

пред еден месец - МТВ 1 - Македонија

Студената ноќ ја минаа во шатор, со надеж дека утрото ќе донесе подобра иднина за нивните најмили. Родителите на децата со попреченост беа повикани во Собранието.

Пратениците на ВМРО ДПМНЕ и Коалицијата вчера ги посетија родителите на децата со посебни потреби

Пратениците на ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата вчера ги посетија родителите на децата со посебни потреби

пред еден месец - Пулс 24 - Македонија

Пратениците на ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата вчера ги посетија родителите на децата со посебни потреби и договорија средба во Собрание.

Кузманоска  Лицата со посебни потреби заслужуваат целосно внимание од институциите

Кузманоска: Лицата со посебни потреби заслужуваат целосно внимание од институциите

пред еден месец - Прес 24 - Македонија

Интегрален текст од прес конференција за медиуми, која се одржа денес, во просториите на Центар за комуникации на ВМРО-ДПМНЕ, при што се обрати г-ѓа.

Ременски се обидува очајно да ја дефокусира јавноста од темата за Тиранската платформа која нејзината партија ја прифати

Ременски се обидува очајно да ја дефокусира јавноста од темата за Тиранската платформа која нејзината партија ја прифати

пред еден месец - Пулс 24 - Македонија

Децата со посебни потреби, лицата со инвалидност, нивните семејства и сите социјално ранливи групи на граѓани го заслужуваат целосното внимание и грижа од страна на институциите, велат од ВМРО-ДПМНЕ.

ВМРО ДПМНЕ  Ременски нема право да зборува за децата со посебни потреби бидејќи не направи ништо за нив

ВМРО-ДПМНЕ: Ременски нема право да зборува за децата со посебни потреби бидејќи не направи ништо за нив

пред еден месец - A1on - Македонија

„Децата со посебни потреби, лицата со инвалидност, нивните семејства и сите социјално ранливи групи на граѓани го заслужуваат целосното внимание и грижа од страна на институциите.

Децата со пречки во развојот и натаму низ институционален лавиринт

Децата со пречки во развојот и натаму низ институционален лавиринт

пред еден месец - Макфакс - Без катеторија

Фото: Макфакс / Ф. Неделковски - Н. Ордевски Исти, но, сепак, различни. Прифатени, но не и интегрирани. Впишани во законите, но само на хартија.

Ременски на средба со родителите кои протестираат  Ќе работиме преку партнерства

Ременски на средба со родителите кои протестираат: Ќе работиме преку партнерства

пред еден месец - A1on - Македонија

Дел од пратениците на СДСМ и коалицијата предводени од пратеничката Фросина Ременски денеска ги посетија родителите на деца со посебни потреби кои протестираат пред Собранието на Р.

Се бараат измени во Законот за лица со посебни потреби

Се бараат измени во Законот за лица со посебни потреби

пред еден месец - МТВ 1 - Македонија

Родители на деца со посебни потреби од вчера поставија шатори пред македонското Собрание. Велат дека ќе останат до сабота.

Приоритет на новата Влада е системскo решавањето на проблемите на лицата со посебни потреби

Приоритет на новата Влада е системскo решавањето на проблемите на лицата со посебни потреби!

пред еден месец - Бриф - Македонија

Дел од пратениците на СДСМ и коалицијата предводени од пратеничката Фросина Ременски денеска ги посетија родителите на деца со посебни потреби кои протестираат пред Собранието на Р.

Ременски најави посебни центри за аутизам и за Даунов синдром

Ременски најави посебни центри за аутизам и за Даунов синдром

пред еден месец - +Инфо - Македонија

За 50% ќе се зголеми надоместокот за заштита на правата на лицата со попреченост, ќе се избрише старосната граница од 26...

Пратениците ги посетија родителите на децата со посебни потреби пред Собранието

Пратениците ги посетија родителите на децата со посебни потреби пред Собранието

пред еден месец - 24 вести - Македонија

Откако ноќта ја минаа под отворено небо  родителите  на децата  со посебни потреби беа посетени од пратениците на СДСМ кои дојдоа во паркот Жена борец и  се потпишаа  на петицијата за исполнување на нивните барања.

Ременски  Приоритет на новата Влада е системскo решавањето на проблемите на лицата со посебни потреби

Ременски: Приоритет на новата Влада е системскo решавањето на проблемите на лицата со посебни потреби!

пред еден месец - A1on - Македонија

„Почитувани родители коишто се собрани во Жена парк да кампуваат за правата на своите деца, пратеничката група на СДСМ и...

Родителите на децата со посебни потреби ја поминаа првата ноќ пред Собрание

Родителите на децата со посебни потреби ја поминаа првата ноќ пред Собрание

пред еден месец - Прес 24 - Скопје

Родителите на децата со посебни потреби вчера ги поставија шаторите пред Собранието и ја поминаа првата ноќ под отворено небо.

Родителите на децата со попреченост ја минаа првата ноќ под ведро небо

Родителите на децата со попреченост ја минаа првата ноќ под ведро небо

пред еден месец - 24 вести - Македонија

Една ноќ под отворено небо, не може да се спореди со маките низ кои поминуваме по 24 часа на ден – велат родителите на децата со посебни потреби кои ќе кампуваат спроти Собранието се додека нивните барања не се исполнат.

 Сплотени срца  на средба со пратеници од ВМРО  кампот ќе го посетат пратениците на СДСМ

„Сплотени срца“ на средба со пратеници од ВМРО, кампот ќе го посетат пратениците на СДСМ

пред еден месец - +Инфо - Македонија

Група родители на деца со посебни потреби, кои од вчера кампуваат во паркот „Жена борец“, денеска биле повикани во Собранието на средба со пратениците од ВМРО-ДПМНЕ, за да разговараат за нивните барања.

Времеплов
x