20
Шпанците со големи ѕвезди на ЕП во Полска против Македонија

Шпанците со големи ѕвезди на ЕП во Полска против Македонија

пред една недела - Тип - Фудбал

Младинската репрезентација на Шпанија до 21 година ги одбра фудбалерите за претстојното Европско Првенство во Полска, каде нашите млади надежи ќе имаат тешка задача во групата со Шпанија, Португалија и Србија.

Еве со кои фудбалери Шпанија доаѓа во Скопје

Еве со кои фудбалери Шпанија доаѓа во Скопје

пред една недела - Тип - Фудбал

Селекторот на шпанската репрезентација Јулео Лопетеги ја објави групата на фудбалери за претстојните натпревари со Колумбија и Македонија во почетокот на јуни.

Младите фудбалери нема да играат на квалификацискиот дуел со Шпанија

Младите фудбалери нема да играат на квалификацискиот дуел со Шпанија

пред една недела - Курир - Фудбал

Во договор на двајцата селектори, Игор Ангеловски и Благоја Милевски, младинците ќе добијат поштеда на 11. јуни, а веќе следниот ден ќе патуваат за Полска на ЕП за играчи до 21 година.

Лопетеги го соопшти списокот на играчи на шпанската репрезентација за дуелот со Македонија идниот месец

Лопетеги го соопшти списокот на играчи на шпанската репрезентација за дуелот со Македонија идниот месец

пред една недела - Курир - Фудбал

Силната шпанска армада ја предводат Андрес Иниеста, Серхио Рамос, Жерар Пике, Давид Силва и Диего Коста. Список: Голмани: Де Хеа, Кепа, Реина.

Шпанија со вселенски состав на Европското првенство во Полска

Шпанија со вселенски состав на Европското првенство во Полска

пред една недела - Start.mk - Спорт

Младинската репрезентација на Македонија до 21 година ќе има тешка задача на своето прво историско учество на еден голем собир.

Шпанија со вселенски состав на Европското првенство во Полска

Шпанија со вселенски состав на Европското првенство во Полска

пред една недела - Република - Фудбал

Младинската репрезентација на Македонија до 21 година ќе има тешка задача на своето прво историско учество на еден голем собир.

 Црвената фурија до 21 година со моќен тим ќе и се спротивстави на Македонија

„Црвената фурија“ до 21 година со моќен тим ќе и се спротивстави на Македонија

пред една недела - Денар - Спорт

Селекторот на младата репрезентација на Шпанија, Алберт Селадес, го објави списокот на играчи со кои ќе настапи на Европското првенство во Полска.

У 21 Саул Нигез ја предводи Шпанија на ЕП во Полска

У-21: Саул Нигез ја предводи Шпанија на ЕП во Полска

пред една недела - Сител - Фудбал

Селекторот на младата репрезентација на Шпанија, Алберт Селадес, го објави списокот на играчи со кои ќе настапи на Европското првенство во Полска.

Селадес го објави списокот за Полска

Селадес го објави списокот за Полска

пред една недела - Алфа - Спорт

Селекторот на репрезентација на Шпанија до 21 година, Алберт Селадес го објави списокот на фудбалери кои настапат на ЕП во Полска.

Шпанците со пеколен тим на ЕП во Полска Деулофеу Асенсио Белерин Суарез

Шпанците со пеколен тим на ЕП во Полска: Деулофеу, Асенсио, Белерин, Суарез…

пред една недела - Дерби - Фудбал

Македонската фудбалска репрезентација до 21 година направи историски успех со пласманот на Европското првенство во Полска во кое во групната фаза ќе се сретнеме со Шпанија, Португалија и Србија.

Фудбал Шпанија со најсилен состав против Македонија

Фудбал: Шпанија со најсилен состав против Македонија

пред една недела - Нова ТВ - Спорт

Шпанскиот селектор Хулен Лопатеги одбра силна репрезентација за квалификацискиот меч со репрезентацијата на Македонија. Младите...

 Црвената фурија со најсилен состав ќе го освојува Скопје

„Црвената фурија“ со најсилен состав ќе го освојува Скопје

пред една недела - Start.mk - Спорт

Фудбалската репрезентација на Шпанија во најсилен состав ќе дојде во Скопје на 11 јуни, на квалификациски дуел против Македонија, во рамките на циклусот за пласман на СП во Русија следната година.

 Црвената фурија во најјак состав ќе го освојува Скопје

„Црвената фурија“ во најјак состав ќе го освојува Скопје

пред една недела - Република - Фудбал

Фудбалската репрезентација на Шпанија во најсилен состав ќе дојде во Скопје на 11 јуни, на квалификациски дуел против Македонија, во рамките на циклусот за пласман на СП во Русија следната година.

 Фуријата во најсилен состав во Скопје

„Фуријата“ во најсилен состав во Скопје

пред една недела - Македонски Спорт - Фудбал

Селекторот на Шпанија Хулен Лопетеги го објави списокот за квалификацискиот меч против Македонија кој се игра на 11 јуни Со Рамос, Пике, Силва, Коста, Иско и др.

Објавен составот на Шпанија за дуелот против Македонија

Објавен составот на Шпанија за дуелот против Македонија

пред една недела - Дерби - Фудбал

Фудбалската репрезентација на Шпанија на 11 јуни во Скопје, пристигнува со најсилен состав во дуелот од квалификациите за СП во Русија.

Младите Шпанци со супер тим на ЕП во Полска Асенсио Саул Белерин Делофеу Суарез

Младите Шпанци со супер-тим на ЕП во Полска: Асенсио, Саул, Белерин, Делофеу, Суарез…

пред една недела - Екипа - Фудбал

Младата фудбалска репрезентација на Шпанија до 21 година, во суперсилен состав ќе настапи на претстојното Европско првенство во Полска, каде ќе игра во група заедно со Македонија.

Лопетеги го одреди составот за мечот со Македонија Иниеста Коста Силва Пике Рамос

Лопетеги го одреди составот за мечот со Македонија: Иниеста, Коста, Силва, Пике, Рамос…

пред една недела - Екипа - Фудбал

Фудбалската репрезентација на Шпанија во најсилен состав ќе дојде во Скопје на 11 јуни, на квалификациски дуел против Македонија, во рамките на циклусот за пласман на СП во Русија следната година.

Младите Шпанци со дрим тим на ЕП во Полска

Младите Шпанци со дрим-тим на ЕП во Полска

пред една недела - Sportmedia - Фудбал

И селекторот на младата репрезентација на Шпанија, Алберт Селадес, по стапките на поискусниот колега од А селекцијата, Хулен Лопетеги, го објави списокот за настап на ЕП во Полска.

Силна шпанска армада доаѓа во Македонија ги предводи Иниеста тука се и Рамос Пике Силва Коста

Силна шпанска армада доаѓа во Македонија, ги предводи Иниеста, тука се и Рамос, Пике, Силва, Коста....

пред една недела - Sportmedia - Фудбал

Хулен Лопетеги го соопшти поширокиот список со 25 фудбалери на шпанската репрезентација за двата натпревари во јуни, пријателскиот со Колумбија на седми и квалификацискиот за настап на СП против Македонија закажан за 11.

Против Шпанија без јунаците ќе се штедат силите за ЕП во Полска

Против Шпанија без јунаците, ќе се штедат силите за ЕП во Полска

пред една недела - Sportmedia - Фудбал

Младите фудбалски херои на Македонија нема да играат за нашата сениорска репрезентација против Шпанија на 11. јуни, во квалификацискиот меч за настап на СП во Русија 2018 година.

Времеплов
x