20
Ахмети се сретна со заменик амбасадорот на САД Блум и амбасадорот на ЕУ Жбогар

Ахмети се сретна со заменик-амбасадорот на САД, Блум и амбасадорот на ЕУ, Жбогар

пред една недела - Сител - Македонија

Претседателот на Демократската унија за интеграција, Али Ахмети денеска се сретна со заменик-амбасадорот на САД во Скопје, Микаела Швајцер Блум и со амбасадорот на Европската Унија во Македонија, Самуел Жбогар.

Ахмети се сретна со Блум и Жбогар

Ахмети се сретна со Блум и Жбогар

пред една недела - Телеграф - Македонија

Претседателот на Демократската унија за интеграција, Али Ахмети денеска се сретна со заменик-амбасадорот на САД во Скопје, Микаела Швајцер Блум и со амбасадорот на Европската Унија во Македонија, Самуел Жбогар.

Ахмети Први чекори на мнозинството ќе бидат застојот во локалната власт и укинувањето на екстерното

Ахмети: Први чекори на мнозинството ќе бидат застојот во локалната власт и укинувањето на екстерното

пред една недела - еМАГАЗИН - Македонија

Претседателот на Демократската унија за интеграција, Али Ахмети денеска се сретна со заменик-амбасадорот на САД во Скопје, Микаела Швајцер Блум и со амбасадорот на Европската Унија во Македонија, Самуел Жбогар.

Ахмети се сретна со заменик амбасадорот на САД Блум и амбасадорот на ЕУ Жбогар

Ахмети се сретна со заменик-амбасадорот на САД, Блум и амбасадорот на ЕУ, Жбогар

пред една недела - ТВ Нова - Македонија

Претседателот на Демократската унија за интеграција, Али Ахмети денеска се сретна со заменик-амбасадорот на САД во Скопје, Микаела Швајцер Блум и со амбасадорот на Европската Унија во Македонија, Самуел Жбогар.

Ахмети на заедничка средба со САД и ЕУ

Ахмети на заедничка средба со САД и ЕУ

пред една недела - Прес 24 - Македонија

Денес во просториите на Aмериканската Aмбасада во Скопје, Претседателот на Демократската Унија за Интеграција, г.Али Ахмети, оддржа заедничка работна средба со Заменик-амбасадорот на САД во Скопје, г-ѓа.

Ахмети на средба со дипломатите од амбасадите на САД и ЕУ

Ахмети на средба со дипломатите од амбасадите на САД и ЕУ

пред една недела - +Инфо - Македонија

Денес во просториите на американската Aмбасада во Скопје, претседателот на Демократската унија за интеграција (ДУИ), Али...

Ахмети на средба дипломатите од амбасадите на САД и ЕУ

Ахмети на средба дипломатите од амбасадите на САД и ЕУ

пред една недела - +Инфо - Македонија

Денес во просториите на американската Aмбасада во Скопје, претседателот на Демократската унија за интеграција (ДУИ), Али...

Ахмети се сретна со заменик амбасадорот на САД Блум и амбасадорот на ЕУ Жбогар

Ахмети се сретна со заменик-амбасадорот на САД, Блум и амбасадорот на ЕУ, Жбогар

пред една недела - A1on - Македонија

Претседателот на Демократската унија за интеграција, Али Ахмети денеска се сретна со заменик-амбасадорот на САД во Скопје, Микаела Швајцер Блум и со амбасадорот на Европската Унија во Македонија, Самуел Жбогар.

Ахмети побарал помош од САД и ЕУ за надминување на предизвиците

Ахмети побарал помош од САД и ЕУ за надминување на предизвиците

пред една недела - Нова ТВ - Македонија

Претседателот на ДУИ Али Ахмети денеска во Американската амбасада во Скопје имал заедничка средба со заменик-амбасадорот на САД во СкопјеМикаела Швајцер Блум и Амбасадорот на ЕУ во Македонија Самуел Жбогар, информираа од ДУИ.

Ахмети се сретна со заменик амбасадорот на САД Блум и амбасадорот на ЕУ Жбогар

Ахмети се сретна со заменик-амбасадорот на САД, Блум и амбасадорот на ЕУ, Жбогар

пред една недела - Локално - Македонија

Претседателот на Демократската унија за интеграција, Али Ахмети денеска се сретна со заменик-амбасадорот на САД во Скопје, Микаела Швајцер Блум и со амбасадорот на Европската Унија во Македонија, Самуел Жбогар.

Ахмети Нема враќање назад ќе дејствуваме во согласност со волјата на граѓаните

Ахмети: Нема враќање назад, ќе дејствуваме во согласност со волјата на граѓаните

пред една недела - Фаланга - Македонија

Нашата клучна улога во новото мнозинство ќе ја ставиме во служба на реформите, рече лидерот на ДУИ.. Го поздравувам доделувањето на мандатот за формирање на новата реформска влада во согласност со Уставот.

Ахмети го поздрави доделувањето на мандатот на Заев

Ахмети го поздрави доделувањето на мандатот на Заев

пред една недела - Актуелно24 - Македонија

Претседателот на Демократската унија за интеграција (ДУИ), Али Ахмети, во среда го поздрави доделувањето на мандатот за формирање нова реформска влада на мандаторот Зоран Заев.

НАТО ја поздрави одлуката на Иванов да му го даде мандатот на Заев

НАТО ја поздрави одлуката на Иванов да му го даде мандатот на Заев

пред една недела - Локално - Македонија

„Ова е чекор во вистинската насока и нешто што е правилно направено. Охрабрувам бргу да се формира новата влада, навремено да се изгласа во Собранието и конструктивно да се однесуваат сите партии.

Ахмети Новата влада ќе дејствува согласно вољата на граѓаните

Ахмети: Новата влада ќе дејствува согласно вољата на граѓаните

пред една недела - Локално - Без катеторија

Во чеситката на лидерот на ДУИ до АлиАхмети до мандатарот Зоран Заев стои: „Ние ќе дејствуваме во согласност со волјата на граѓаните и враќање назад нема.

Времеплов
x