20
ОЧЕКУВАНИ КУП ФИНАЛИСТКИ Металург ќе го напаѓа трофејот на вардарки

ОЧЕКУВАНИ КУП ФИНАЛИСТКИ: Металург ќе го напаѓа трофејот на вардарки

пред една недела - Телеграф - Ракомет

Вардар и Металург утре од 12:30 часот ќе играат во финалето на женскиот Куп на Македонија во ракомет. Тие денеска во полуфиналните...

ЖРК Вардар и ЖРК Металург финалистки на Купот на Македонија

ЖРК Вардар и ЖРК Металург финалистки на Купот на Македонија

пред една недела - Курир - Ракомет

Металург ја совлада екипата на Прилеп со 43:15, а најефикасна беше Пена Граматова (Металург) со 8 голови. Во второто полуфинале Вардар со 40 разлика ја совлада екипата на Гевгелија со 56.

ЖРК Вардар и Металург во финалето од македонскиот куп

ЖРК Вардар и Металург во финалето од македонскиот куп

пред една недела - Македонски Спорт - Ракомет

Двата големи скопски ривали имаа лесна полуфинална задача и се пласираа на завршниот меч од купот во Македонија, каде што...

ЖРК Вардар и ЖРК Металург финалистки на Купот на Македонија

ЖРК Вардар и ЖРК Металург финалистки на Купот на Македонија

пред една недела - +Инфо - Спорт

Женските ракометни екипи на Вардар и на Металург ќе играат во утрешното финале од Купот на Македонија откако денеска остварија убедливи победи во полуфиналните натпревари.

ЖРК Вардар и ЖРК Металург финалистки на Купот на Македонија

ЖРК Вардар и ЖРК Металург финалистки на Купот на Македонија

пред една недела - ТВ Нова - Ракомет

Женските ракометни екипи на Вардар и на Металург ќе играат во утрешното финале од Купот на Македонија откако денеска остварија убедливи победи во полуфиналните натпревари.

ЛЕСНО ДО ФИНАЛЕТО Вардарки броеја до 56 против Гевгелија

ЛЕСНО ДО ФИНАЛЕТО: Вардарки броеја до 56 против Гевгелија

пред една недела - Sportmedia - Ракомет

„Црвено-црните" имаа полесен тренинг во полуфиналето бидејќи Гевгелија не е тим кој може да им парира. Победа од 56:16 и...

Вардар рекордно за пласман во финалето на Купот

пред една недела - ЖРК Вардар - Ракомет

Ракометарките на Вардар иако настапија со 11 ракометарки не само што немаа проблеми во полуфиналето на Купот против Гевгелија, туку постигнаа и рекордна победа, 56-16 највисока во клупската историја.

ЖРК Вардар и ЖРК Металург финалистки на Купот на Македонија

ЖРК Вардар и ЖРК Металург финалистки на Купот на Македонија

пред една недела - A1on - Ракомет

Женските ракометни екипи на Вардар и на Металург ќе играат во утрешното финале од Купот на Македонија откако денеска остварија убедливи победи во полуфиналните натпревари.

ЖРК Металург прв слета во куп финалето

ЖРК Металург прв „слета“ во куп финалето

пред една недела - Sportmedia - Ракомет

Металург лесно го совлада прилеп и во финалето ќе се соочи со ЖРК Вардар, кој подоцна најпрвин ќе треба да ја одработи задачата против Гевгелија ЖРК Металург е првиот финалист во купот на Македонија.

Полуфинале во женскиот ракометен Куп

Полуфинале во женскиот ракометен Куп

пред една недела - Алфа - Спорт

Денеска во салата во Автокоманда се играат полуфиналните натпревари во женскиот ракометен Куп на Македонија. Од 13 часот...

ЗАВРШНИЦА ВО ЖЕНСКИОТ КУП Вардарки се без конкуренција

ЗАВРШНИЦА ВО ЖЕНСКИОТ КУП: Вардарки се без конкуренција

пред една недела - Телеграф - Ракомет

Екипата на Вардар денеска ќе игра против Гевгелија во второто полуфинале од Купот на Македонија во ракомет во женска конкуренција.

 Вардарки пред освојување на нов трофеј во Купот на Македонија

„Вардарки“ пред освојување на нов трофеј во Купот на Македонија

пред една недела - ТВ Нова - Ракомет

Ракометарките на ЖРК Вардар ја имаат фаворитската улога во домашните натпреварувања, па така важат како најголеми кандидатки за освојување на трофејот во Купот на Македонија.

 Вардарки пред освојување на нов трофеј во Купот на Македонија

„Вардарки“ пред освојување на нов трофеј во Купот на Македонија

пред една недела - Курир - Ракомет

Завршниот турнир во ова натпреварување ќе се одигра денеска и утре во салата „Автокоманда“ во Скопје. ЖРК Вардар е победник на Купот на Македонија последните три сезони, а има вкупно четири пехари во ова натпреварување.

 Вардарки пред освојување на нов трофеј во Купот на Македонија

„Вардарки“ пред освојување на нов трофеј во Купот на Македонија

пред една недела - +Инфо - Спорт

Ракометарките на ЖРК Вардар ја имаат фаворитската улога во домашните натпреварувања, па така важат како најголеми кандидатки за освојување на трофејот во Купот на Македонија.

 Вардарки пред освојување на нов трофеј во Купот на Македонија

„Вардарки“ пред освојување на нов трофеј во Купот на Македонија

пред една недела - Канал 5 - Ракомет

Завршниот турнир во ова натпреварување ќе се одигра денеска и утре во салата „Автокоманда“ во Скопје. ЖРК Вардар е победник на Купот на Македонија последните три сезони, а има вкупно четири пехари во ова натпреварување.

 Вардарки пред освојување на нов трофеј во Купот на Македонија

„Вардарки“ пред освојување на нов трофеј во Купот на Македонија

пред една недела - Вистина - Без катеторија

Ракометарките на ЖРК Вардар ја имаат фаворитската улога во домашните натпреварувања, па така важат како најголеми кандидатки за освојување на трофејот во Купот на Македонија.

 Вардарки пред освојување на нов трофеј во Купот на Македонија

„Вардарки“ пред освојување на нов трофеј во Купот на Македонија

пред една недела - A1on - Ракомет

Ракометарките на ЖРК Вардар ја имаат фаворитската улога во домашните натпреварувања, па така важат како најголеми кандидатки за освојување на трофејот во Купот на Македонија.

Вардарки очекуваат двојна круна во четири денови

пред една недела - ЖРК Вардар - Ракомет

Почнувајќи од денеска па до понеделник Вардар ќе ги одигра и последните натпревари во домашното првенство, разигрувајќи за двојната круна каде е најголем фаворит.

 Вардарки пред освојување на нов трофеј во Купот на Македонија

„Вардарки“ пред освојување на нов трофеј во Купот на Македонија

пред една недела - Канал 77 - Ракомет

Ракометарките на ЖРК Вардар ја имаат фаворитската улога во домашните натпреварувања, па така важат како најголеми кандидатки за освојување на трофејот во Купот на Македонија.

 Вардарки пред освојување на нов трофеј во Купот на Македонија

„Вардарки“ пред освојување на нов трофеј во Купот на Македонија

пред една недела - Лидер - Спорт

Ракометарките на ЖРК Вардар ја имаат фаворитската улога во домашните натпреварувања, па така важат како најголеми кандидатки за освојување на трофејот во Купот на Македонија.

 Вардарки пред освојување на нов трофеј во Купот на Македонија

„Вардарки“ пред освојување на нов трофеј во Купот на Македонија

пред една недела - Локално - Спорт

– Ракометарките на ЖРК Вардар ја имаат фаворитската улога во домашните натпреварувања, па така важат како најголеми кандидатки за освојување на трофејот во Купот на Македонија.

Штербик Треба да ги најдеме слабостите на Барса ако ги има

Штербик: Треба да ги најдеме слабостите на Барса ако ги има

пред една недела - Дневник - Без катеторија

Има малку повеќе од две недели до полуфиналниот меч од Лигата на шампионите во ракомет Вардар - Барселона закажан за 3 јуни на завршниот турнир во Kелн.

Пионерките викендов на Ф4 турнирот

пред една недела - ЖРК Вардар - Ракомет

Пионерската екипа на Вардар во сабота ќе игра на Ф4 турнирот и ќе се бори за титулата во домашното првенство. Натпреварите се играат во салата во Автокоманда.

Штербик Треба да ги најдеме слабостите на Барса ако ги има

Штербик: Треба да ги најдеме слабостите на Барса ако ги има

пред една недела - Дневник - Спорт

Има малку повеќе од две недели до полуфиналниот меч од Лигата на шампионите во ракомет Вардар - Барселона закажан за 3 јуни на завршниот турнир во Kелн.

Вардар СЦЈС како лидери го завршија регуларниот дел

пред една недела - ЖРК Вардар - Ракомет

Нашата втора сениорска екипа Вардар СЦЈС го заврши натпреварувањето во регуларниот дел од сезоната во женската лига со триумф, 40-21 (22-11) на гостувањето во Гевгелија.

Променети термините за Ф4 за домашната титула

пред една недела - ЖРК Вардар - Ракомет

На барање на Куманово, а во согласност со РФМ и другите екипи учеснички на Ф4 турнирот за титулата, направени се промени во термините за полуфиналните и финалните натпревари.

Познати термините за ракометниот Куп на Македонија

Познати термините за ракометниот Куп на Македонија

пред една недела - Сител - Ракомет

Ракометната федерација на Македонија ги објави термините за одигрувањето на натпреварите од завршницата на Купот на Македонија во машка и во женска конкуренција.

Одредени термините за натпреварите од ракометниот Куп на Македонија

Одредени термините за натпреварите од ракометниот Куп на Македонија

пред една недела - Курир - Ракомет

Мажите во сабота на 20 мај ги играат полуфиналните дуели. Во Битола во првото полуфинале од 17:30 часот играат Еурофарм Работник – Охрид, а во второто полуфинале е дуелот меѓу бранителот на трофејот Вардар и Металург.

Одредени термините за натпреварите од ракометниот Куп на Македонија

Одредени термините за натпреварите од ракометниот Куп на Македонија

пред една недела - Канал 5 - Ракомет

Мажите во сабота на 20 мај ги играат полуфиналните дуели. Во Битола во првото полуфинале од 17:30 часот играат Еурофарм Работник – Охрид, а во второто полуфинале е дуелот меѓу бранителот на трофејот Вардар и Металург.

Одредени термините за натпреварите од ракометниот Куп на Македонија

Одредени термините за натпреварите од ракометниот Куп на Македонија

пред една недела - A1on - Ракомет

Ракометната федерација на Македонија ги објави термините за одигрувањето на натпреварите од завршницата на Купот на Македонија во машка и во женска конкуренција.

Времеплов
x