20
Димитриев или Заев кој ќе ја претставува Македонија на вечерата кај Могерини

Димитриев или Заев, кој ќе ја претставува Македонија на вечерата кај Могерини?

пред една недела - Сител - Македонија

Embedded video for Димитриев или Заев, кој ќе ја претставува Македонија на вечерата кај Могерини? Високата претставничка...

Заев или Димитриев кој ќе оди на средба со Могерини со премиерите од Западен Балкан

Заев или Димитриев, кој ќе оди на средба со Могерини со премиерите од Западен Балкан?

пред една недела - 24 вести - Македонија

Не е исклучена можноста и Зоран Заев да присуствува на премиерската вечера во Брисел, в среда на 24 мај, на која се поканети сите актуелни премиери од Западен Балкан.

Кој премиер ќе вечера со Могерини

Кој премиер ќе вечера со Могерини?

пред една недела - Телма - Македонија

Зоран Заев или Емил Димитриев? Кој  во среда ќе вечера во Брисел со високата претставничка за надворешна политика и безбедност Фредерика Могерини и уште пет балкански премиери зависи дали до тогаш лидерот на СДСМ ќе ја формира новата Влада.

ЕУ ја поздрави одлуката на сите партии во Албанија за учество на изборите

ЕУ ја поздрави одлуката на сите партии во Албанија за учество на изборите

пред една недела - Сител - Балкан

Европската унија денеска ја поздрави одлуката на сите политички партии во Албанија да учествуваат на парламентарните избори што се закажани на 25 јуни.

Коцијанчич Решението на кризите во Македонија и во Албанија е резултат на силна работа

Коцијанчич: Решението на кризите во Македонија и во Албанија е резултат на силна работа

пред една недела - Утрински - Без катеторија

На констатација на албански новинар-дописник  дека силно влијание за тоа македонскиот претседател Ѓорге Иванов да му го додели...

Коцијанчич Решението на кризите во Македонија и Албанија е резултат на силна работа

Коцијанчич: Решението на кризите во Македонија и Албанија е резултат на силна работа

пред една недела - 24 вести - Македонија

Не сум сигурна дека може да се нарече чудо, но успехот да ја решиме долготрајната политичка криза во Македонија и Албанија...

ЕУ ја поздрави одлуката на сите партии во Албанија за учество на изборите

ЕУ ја поздрави одлуката на сите партии во Албанија за учество на изборите

пред една недела - Идивиди - Балкан

Брисел, 19 мај 2017 (МИА) - Европската унија денеска ја поздрави одлуката на сите политички партии во Албанија да учествуваат на парламентарните избори што се закажани на 25 јуни.

Могерини ги очекува актуелните премиери на шесте балкански држави во Брисел

Могерини ги очекува актуелните премиери на шесте балкански држави во Брисел

пред една недела - Start.mk - Свет

Високата претставничка за надворешна и за безбедносна политика на Европската унија, Федерика Могерини, на неформалната вечера...

Могерини ги очекува актуелните премиери на шесте балкански држави во Брисел

Могерини ги очекува актуелните премиери на шесте балкански држави во Брисел

пред една недела - Република - Свет

Високата претставничка за надворешна и за безбедносна политика на Европската унија, Федерика Могерини, на неформалната вечера...

Коцијанчич Решението на кризите во Македонија и Албанија е резултат на силна работа

Коцијанчич: Решението на кризите во Македонија и Албанија е резултат на силна работа

пред една недела - Канал 5 - Македонија

Ова, како што јавува дописникот на МИА од Брисел, денеска на прес-конференција во европската престолнина го истакна портпаролката...

Имињата на поканетите премиери ќе бидат објавени непосредно пред вечерата во Брисел

Имињата на поканетите премиери ќе бидат објавени непосредно пред вечерата во Брисел

пред една недела - +Инфо - Македонија

Не сум сигурна дека може да се нарече чудо, но успехот да ја решиме долготрајната политичка криза во БЈР Македонија и Албанија...

Могерини ги очекува актуелните премиери на шесте балкански држави во Брисел

Могерини ги очекува актуелните премиери на шесте балкански држави во Брисел

пред една недела - Алфа - Македонија

Ова значи дека во случајот со Македонија, доколку до среда не биде избрана нова Влада со нов нејзин претседател, дека на...

Коцијанчич Трпение до 24 мај ќе дознаете кој од Македонија ќе вечера со Могерини

Коцијанчич: Трпение, до 24 мај ќе дознаете кој од Македонија ќе вечера со Могерини

пред една недела - Бриф - Македонија

Eвропската комисија засега не открива кој ќе патува во Брисел на средба со високата претставничка на ЕУ за надворешна политика и за безбедност, Федерика Могерини, дали тоа ќе биде техничкиот премиер Емил Димитриев или Зоран Заев.

Коцијанчич Решението на кризите во Македонија и Албанија е резултат на силна работа

Коцијанчич: Решението на кризите во Македонија и Албанија е резултат на силна работа

пред една недела - Прес 24 - Македонија

Не сум сигурна дека може да се нарече чудо, но успехот да ја решиме долготрајната политичка криза во БЈР Македонија и Албанија е резултат на силна работа и на политичка волја.

Могерини ги очекува балканските премиери на неформална вечера во Брисел

Могерини ги очекува балканските премиери на неформална вечера во Брисел

пред една недела - МТВ 1 - Македонија

Високата претставничка за надворешна и безбедносна политика на Европската унија, Федерика Могерини ги очекува актуелните премиери на, Македонија, Србија, Косово, Босна и Херцеговина, Албанија и Црна Гора на неформална вечера во Брисел.

Коцијанчич Решението на кризите во Македонија и Албанија е резултат на силна работа

Коцијанчич: Решението на кризите во Македонија и Албанија е резултат на силна работа

пред една недела - A1on - Македонија

Не сум сигурна дека може да се нарече чудо, но успехот да ја решиме долготрајната политичка криза во БЈР Македонија и Албанија е резултат на силна работа и на политичка волја.

Могерини не открива дали на вечера во Брисел ќе оди Заев или Димитриев

Могерини не открива дали на вечера во Брисел ќе оди Заев или Димитриев

пред една недела - еМАГАЗИН - Македонија

Европската комисија засега не открива кој ќе патува во Брисел на средба со високата претставничка на ЕУ за надворешна политика и за безбедност, Федерика Могерини, дали тоа ќе биде техничкиот премиер Емил Димитриев или Зоран Заев.

КОЦИЈАНЧИЧ Ако до среда нема нов премиер на средбата со Могерини ќе биде поканет Димитриев

КОЦИЈАНЧИЧ: Ако до среда нема нов премиер, на средбата со Могерини ќе биде поканет Димитриев

пред една недела - Start.mk - Македонија

Поканата е испратена до премиерите. Ние ќе ги потврдиме имињата на оние што ќе присуствуваат на оваа неформална вечера кога...

КОЦИЈАНЧИЧ Ако до среда нема нов премиер на средбата со Могерини ќе биде поканет Димитриев

КОЦИЈАНЧИЧ: Ако до среда нема нов премиер, на средбата со Могерини ќе биде поканет Димитриев

пред една недела - Вечер - Македонија

Поканата е испратена до премиерите. Ние ќе ги потврдиме имињата на оние што ќе присуствуваат на оваа неформална вечера кога...

ЕУ ја поздрави одлуката на сите партии во Албанија за учество на изборите

ЕУ ја поздрави одлуката на сите партии во Албанија за учество на изборите

пред една недела - A1on - Балкан

Европската унија денеска ја поздрави одлуката на сите политички партии во Албанија да учествуваат на парламентарните избори што се закажани на 25 јуни.

Могерини ги очекува актуелните премиери на шесте балкански држави во Брисел

Могерини ги очекува актуелните премиери на шесте балкански држави во Брисел

пред една недела - Фаланга - Без катеторија

Високата претставничка за надворешна и безбедносна политика на Европската унија, Федерика Могерини, на неформалната вечера...

КОЦИЈАНЧИЧ Ако до среда нема нов премиер на средбата со Могерини ќе биде поканет Димитриев

КОЦИЈАНЧИЧ: Ако до среда нема нов премиер, на средбата со Могерини ќе биде поканет Димитриев

пред една недела - Телеграф - Македонија

Високата претставничка за надворешна и безбедносна политика на Европската унија, Федерика Могерини, на неформалната вечера...

Могерини ги очекува актуелните премиери на шесте балкански држави во Брисел

Могерини ги очекува актуелните премиери на шесте балкански држави во Брисел

пред една недела - ТВ Нова - Без катеторија

Високата претставничка за надворешна и безбедносна политика на Европската унија, Федерика Могерини, на неформалната вечера...

Могерини ги очекува актуелните премиери на шесте балкански држави во Брисел

Могерини ги очекува актуелните премиери на шесте балкански држави во Брисел

пред една недела - Сител - Македонија

Високата претставничка за надворешна и безбедносна политика на Европската унија, Федерика Могерини, на неформалната вечера...

Могерини на 24 мај ќе одржи среба со премиерите на шесте балкански држави во Брисел

Могерини на 24 мај ќе одржи среба со премиерите на шесте балкански држави во Брисел

пред една недела - Телма - Македонија

Високата претставничка за надворешна и безбедносна политика на Европската унија, Федерика Могерини, на неформалната вечера...

На 24 мај премиерите од Балканот на средба кај Могерини

На 24 мај премиерите од Балканот на средба кај Могерини

пред една недела - 24 вести - Македонија

Високата претставничка за надворешна и безбедносна политика на Европската унија, Федерика Могерини, на неформалната вечера...

Могерини ги очекува актуелните премиери на шесте балкански држави во Брисел

Могерини ги очекува актуелните премиери на шесте балкански држави во Брисел

пред една недела - Прес 24 - Македонија

Високата претставничка за надворешна и безбедносна политика на Европската унија, Федерика Могерини, на неформалната вечера...

Могерини ги очекува актуелните премиери на шесте балкански држави во Брисел

Могерини ги очекува актуелните премиери на шесте балкански држави во Брисел

пред една недела - Канал 5 - Македонија

Како што јавува дописникот на МИА од Брисел, ова го потврди портпаролката на Европската комисија, Маја Коцијанчич, како одговор...

Могерини ги очекува актуелните премиери на шесте балкански држави во Брисел

Могерини ги очекува актуелните премиери на шесте балкански држави во Брисел

пред една недела - 24 вести - Македонија

Високата претставничка за надворешна и безбедносна политика на Европската унија, Федерика Могерини, на неформалната вечера...

Премиерите од Западен Балкан кај Могерини Заев или Димитриев ќе патува во име на Македонија

Премиерите од Западен Балкан кај Могерини: Заев или Димитриев ќе патува во име на Македонија?

пред една недела - A1on - Македонија

Високата претставничка за надворешна и безбедносна политика на Европската унија, Федерика Могерини, на неформалната вечера...

Времеплов
x