20
Мурињо ја почна неговата  војна   Ајакс не треба да игра во финалето

Мурињо ја почна неговата „војна“: Ајакс не треба да игра во финалето!

пред една недела - Република - Фудбал

Жозе Мурињо со своите мисли веќе е на финалниот натпревар во Лига Европа и покрај тоа што неговиот тим е пред последниот...

Мурињо  Комплетно се противам на правилото на УЕФА  Ајакс не треба да игра во финалето на Лига Европа

Мурињо: Комплетно се противам на правилото на УЕФА, Ајакс не треба да игра во финалето на Лига Европа!

пред една недела - Дерби - Фудбал

Жозе Мурињо со своите мисли веќе е на финалниот натпревар во Лига Европа и покрај тоа што неговиот тим е пред последниот...

Возбудлива завршница во европските фудбалски лиги

Возбудлива завршница во европските фудбалски лиги

пред една недела - Идивиди - Фудбал

Возбудлив викенд за фудбалските фанови низ Европа. Реал Мадрид е на само еден чекор до титулата, Арсенал, Ливерпул и Манчестер...

Мурињо почна со провокациите  Ајакс треба да биде дома  а не во финале од Лига Европа

Мурињо почна со провокациите: Ајакс треба да биде дома, а не во финале од Лига Европа!

пред една недела - 24 фудбал - Фудбал

Жозе Мурињо ја почна психолошката војна во пресрет на финалето од Лига Европа, вели дека противникот Ајакс не требал да биде...

Мурињо најавува атак на врвот  Јунајтед ќе биде конкурентен за титулата во ПЛ

Мурињо најавува атак на врвот: Јунајтед ќе биде конкурентен за титулата во ПЛ

пред една недела - Дерби - Фудбал

Португалскиот стратег, Жозе Мурињо оствари солидни резултати во првата сезона во Манчестер Јунајтед во која беа освоени трофеите...

Доделувањето на пехарот се враќа на теренот  симнете се долу

Доделувањето на пехарот се враќа на теренот, симнете се долу

пред една недела - Off.net.mk - Фудбал

Новиот претседател на УЕФА, Словенецот Александар Чеферин донесе одлука со која се менува решението на Мишел Платини од 2007-ма, на победниците во Лига на шампиони и Лига Европа пехарот да им се доделува горе на трибините.

УЕФА  Трофеите по пауза од десет години повторно ќе се доделуваат на теренот

УЕФА: Трофеите по пауза од десет години повторно ќе се доделуваат на теренот

пред една недела - Денар - Спорт

Европската фудбалска унија (УЕФА) донесе една интересна промена, а која е поврзана со доделувањето на трофеите во Лигата на шампионите и Лига Европа.

УЕФА  Титулите ќе се слават на теренот

УЕФА: Титулите ќе се слават на теренот

пред една недела - Актуелно24 - Спорт

Европската фудбалска унија (УЕФА) донесе една интересна промена, а која е поврзана со доделувањето на трофеите во Лигата на шампионите и Лига Европа.

Времеплов
x