20

Соколи во четвртиот финален меч ќе му биде домаќин на МЗТ

пред една недела - Дневник - Спорт

Финалната серија во кошаркарскиот плејоф на Македонија продолжува утревечер (20 ч) во салата „Борис Трајковски“ каде што Kарпош Соколи ќе му биде домаќин на МЗТ Скопје Аеродром во четвртиот натпревар од трката кој прв до три победи.

МЗТ на победа од одбрана на круната во Македонија

МЗТ на победа од одбрана на круната во Македонија

пред една недела - Македонски Спорт - Кошарка

Тимот од Аеродром повторно ја искористи предноста на домашен терен и го победи Карпош Соколи со 86:80 Уште една победа им преостанува на кошаркарите на МЗТ Скопје Аеродром до одбраната на титулата во првата македонска кошаркарска лига.

ДОМАШНИОТ ТЕРЕН Е ПРЕДНОСТ МЗТ Скопје со нов триумф во Јане Сандански

ДОМАШНИОТ ТЕРЕН Е ПРЕДНОСТ: МЗТ Скопје со нов триумф во „Јане Сандански“

пред една недела - Телеграф - Кошарка

Екипата на МЗТ Скопје со 86:80 се избори за втора победа против Карпош Соколи и на тој начин дојде до предност од 2:1 во финалната серија така што сега е потребен уште еден триумф за да се дојде до нова титула.

МЗТ Скопје на победа до одбрана на титулата

МЗТ Скопје на победа до одбрана на титулата

пред една недела - Start.mk - Спорт

Актуелниот македонски шампион, МЗТ Скопје, поведе со 2:1 во финалната серија во кошаркарската Суперлига, откако во СЦ „Јане...

МЗТ не дозволи изненадување уште еден чекор до шестата титула во низа

МЗТ не дозволи изненадување, уште еден чекор до шестата титула во низа

пред една недела - Start.mk - Спорт

МЗТ Скопје Аеродром стигна до втората победа во финалната серија од плејофот против Карпош Соколи, и се наоѓа на еден триумф до одбрана на шампионскиот трофеј.

МЗТ не дозволи изненадување уште еден чекор до шестата титула во низа

МЗТ не дозволи изненадување, уште еден чекор до шестата титула во низа

пред една недела - Република - Кошарка

МЗТ Скопје Аеродром стигна до втората победа во финалната серија од плејофот против Карпош Соколи, и се наоѓа на еден триумф до одбрана на шампионскиот трофеј.

МЗТ Скопје на победа до одбрана на титулата

МЗТ Скопје на победа до одбрана на титулата

пред една недела - Вечер - Спорт

Актуелниот македонски шампион, МЗТ Скопје, поведе со 2:1 во финалната серија во кошаркарската Суперлига, откако во СЦ „Јане...

МЗТ Скопје Аеродром поведе со 2 1 во финалето од плеј офот

МЗТ Скопје Аеродром поведе со 2-1 во финалето од плеј офот

пред една недела - Канал 5 - Забава

Во првиот дел од натпреварот шампионот имаше водство кое на полувремето изнесуваше  10 поени (44:34). На почетокот на последниот...

МЗТ Скопје Аеродром поведе со 2 1 во финалето од плеј офот

МЗТ Скопје Аеродром поведе со 2-1 во финалето од плеј офот

пред една недела - +Инфо - Спорт

Екипата на МЗТ Скопје Аеродром поведе со 2-1 во финалето на плеј офот откако вечерва во натпреварот број 3 на домашен терен го совладаа тимот на Карпош Соколи со 86:80 (21:16; 23:18; 19:20 и 23:26).

 Металците го направија и вториот чекор

„Металците" го направија и вториот чекор

пред една недела - Sportmedia - Кошарка

И по втор пат во серијата, шампионот го одбрани домашниот терен. Уште еднаш пред својата публика во „Јане Сандански" беа подобри од Карпош Соколи.

МЗТ си играше со оган ама на крај ги изгоре соколите 86 80

МЗТ си играше со оган, ама на крај ги ’изгоре’ соколите (86-80)

пред една недела - Екипа - Кошарка

МЗТ Скопје Аеродром стигна до втората победа во финалната серија од плејофот против Карпош Соколи, и се наоѓа на еден триумф до одбрана на шампионскиот трофеј.

МЗТ Скопје Аеродром поведе со 2 1 во финалето од плеј офот

МЗТ Скопје Аеродром поведе со 2-1 во финалето од плеј офот

пред една недела - A1on - Кошарка

Екипата на МЗТ Скопје Аеродром поведе со 2-1 во финалето на плеј офот откако вечерва во натпреварот број 3 на домашен терен го совладаа тимот на Карпош Соколи со 86:80 (21:16; 23:18; 19:20 и 23:26).

МЗТ ги врати соколите во живот но сепак поведе со 2 1 во финалето

МЗТ ги врати „соколите“ во живот, но сепак поведе со 2:1 во финалето

пред една недела - Дерби - Кошарка

МЗТ Скопје Аеродром ја врати предноста во финалната серија со вечерашната победа која ја оствари на домашен терен против...

МЗТ поведе против Карпош

МЗТ поведе против Карпош

пред една недела - Тип - Кошарка

МЗТ Скопје успеа да слави во третиот дуел од финална серија во македонското првенство против Карпош Сололи со 86:780. МЗТ ја доби првата четвртина со 21:16, како и втората со 23:18.

Победа која значи половина титула

Победа која значи половина титула

пред една недела - Македонски Спорт - Кошарка

Третиот натпревар помеѓу МЗТ Скопје Аеродром и Карпош соколи може, но и не мора да биде пресуден околу освојувањето на шампионската...

Можат ли соколите да го освојат и Аеродром

Можат ли „соколите“ да го освојат и Аеродром?

пред една недела - Екипа - Кошарка

МЗТ Скопје и Карпош соколи вечерва во 19 часот во СЦ „Јане Сандански“ ќе ја почнат битката во третиот финален меч од кошаркарскиот плејоф на Македонија.

Трет натпревар од финалната серија на кошаркарскиот плеј оф

Трет натпревар од финалната серија на кошаркарскиот плеј оф

пред една недела - Курир - Кошарка

Во таборите на двата тима најавуваат внимателност во пресрет на вечерашниот дуел, со респект за противникот. Тренерите Анте Назор (МЗТ Скопје) и Драган Николиќ (Карпош Соколи) најавуваат голема борба.

Трет натпревар од финалната серија на кошаркарскиот плеј оф

Трет натпревар од финалната серија на кошаркарскиот плеј оф

пред една недела - +Инфо - Спорт

Екипите на МЗТ Скопје Аеродром и на Карпош Соколи вечерва го играат третиот натпревар од финалната серија од плеј офот за шампионската титула.

Николиќ Прогнози во вакви пресметки се неблагодарни Назор Победата е наш императив

Николиќ: Прогнози во вакви пресметки се неблагодарни. Назор: Победата е наш императив

пред една недела - Sportmedia - Кошарка

Вечерва (19 часот) во СЦ „Јане Сандански“ се игра третата финална пресметка меѓу МЗТ Скопје и Карпош Соколи. Победникот на овој дуел ќе се најде на чекор до титулата.

МЗТ Скопје и Карпош Соколи за водство од 2 1

МЗТ Скопје и Карпош Соколи за водство од 2:1

пред една недела - Алфа - Спорт

Вечерва од 19 часот се игра третиот натпревар од финалната серија во разигрувањето за шампионската титула во кошаркарското првенство на Македонија.

Трет натпревар од финалната серија на кошаркарскиот плеј оф

Трет натпревар од финалната серија на кошаркарскиот плеј оф

пред една недела - A1on - Кошарка

Екипите на МЗТ Скопје Аеродром и на Карпош Соколи вечерва го играат третиот натпревар од финалната серија од плеј офот за шампионската титула.

Kарпош соколи се враќа во Јане Сандански да направи брејк

Kарпош соколи се враќа во „Јане Сандански“ да направи брејк

пред една недела - Дневник - Без катеторија

МЗТ Скопје Аеродром и Kарпош соколи вечерва (19 ч) во салата „Јане Сандански“ го играат третиот меч од финалната серија за шампион во кошаркарското првенство на Македонија.

МЗТ Скопје го пречекува Карпош Соколи во 3  от натпревар од финалната серија

МЗТ Скопје го пречекува Карпош Соколи во 3 – от натпревар од финалната серија

пред една недела - ТВ Нова - Кошарка

Во кошаркарскиот шампионат на Македонија вечерва МЗТ Скопје Аеродром ќе го пречека Карпош Соколи во рамки на 3 – от дуел од финалната серија.

Kарпош соколи се враќа во Јане Сандански да направи брејк

Kарпош соколи се враќа во „Јане Сандански“ да направи брејк

пред една недела - Дневник - Спорт

МЗТ Скопје Аеродром и Kарпош соколи вечерва (19 ч) во салата „Јане Сандански“ го играат третиот меч од финалната серија за шампион во кошаркарското првенство на Македонија.

Слободен влез МЗТ бара помош од навивачите во битката со соколите

Слободен влез: МЗТ бара помош од навивачите во битката со „соколите“

пред една недела - Дерби - Кошарка

МЗТ Скопје потфрли сезонава во АБА лигата, не го освои Купот на Македонија и за да се спаси сезонава мора да се одбрани пехарот во домашниот пампионат, но тоа воопшто нема да биде лесно зошто на другата страна е мотивираниот состав на Карпош Соколи.

Бесплатен влез за третиот дуел од финалето МЗТ Скопје  Карпош Соколи

Бесплатен влез за третиот дуел од финалето МЗТ Скопје – Карпош Соколи

пред една недела - Курир - Кошарка

– Управата на клубот реши да ги отвори вратите и да овозможи слободен влез за сите што сакаат да го проследат овој дуел и да им помогнат на своите миленици.

МЗТ Скопје ги отвара вратите за навивачите помошта е повеќе од потребна

МЗТ Скопје ги отвара вратите за навивачите, помошта е повеќе од потребна

пред една недела - Start.mk - Спорт

Раководството на МЗТ Скопје донесе одлука влезот за третиот финален натпревар против Карпош соколи (петок, 19 часот), да...

МЗТ Скопје ги отвара вратите за навивачите помошта е повеќе од потребна

МЗТ Скопје ги отвара вратите за навивачите, помошта е повеќе од потребна

пред една недела - Република - Кошарка

Раководството на МЗТ Скопје донесе одлука влезот за третиот финален натпревар против Карпош соколи (петок, 19 часот), да...

Бесплатен влез за третиот дуел од финалето МЗТ Скопје  Карпош Соколи

Бесплатен влез за третиот дуел од финалето МЗТ Скопје – Карпош Соколи

пред една недела - +Инфо - Спорт

Кошаркарите на МЗТ Скопје Аеродром и на Карпош Соколи  утревечер (19 часот) ќе го одиграат третиот натпревар од финалето во плејофот.

Бесплатен влез за третиот дуел од финалето МЗТ Скопје  Карпош Соколи

Бесплатен влез за третиот дуел од финалето МЗТ Скопје – Карпош Соколи

пред една недела - Денешен - Спорт

Кошаркарите на МЗТ Скопје Аеродром и на Карпош Соколи  утревечер (19 часот) ќе го одиграат третиот натпревар од финалето во плејофот.

Времеплов
x