20
Новиот клинички центар со хелиодром ќе биде готов за 45 месеци

Новиот клинички центар со хелиодром ќе биде готов за 45 месеци

пред една недела - Дневник - Македонија

Вицепремиерот и министер за здравство Никола Тодоров и претставници на компаниите „Гранит“, „Бетон“ и италијанската „ИНСО системи“ вчера го потпишаа договорот за изградба на новиот клинички центар „Мајка Тереза“ во Скопје.

Ахмети Kасами и Села ќе добијат девет ресори

Ахмети, Kасами и Села ќе добијат девет ресори

пред една недела - Дневник - Македонија

Максимум девет министерски позиции ќе добие албанскиот политички блок во преговорите со мандатарот Зоран Заев во новиот владин кабинет.

Новиот клинички центар со современ хелиодром за транспорт на пациентите

Новиот клинички центар со современ хелиодром за транспорт на пациентите

пред една недела - Скопје Инфо - Скопје

Потпишан е договор за градба на новиот клинички центар „Мајка Тереза“. Договорот го потпишаа Вицепремиерот и министер за здравство Никола Тодоров и претставници на компаниите Гранит, Бетон и италијанската ИНСО системи.

Нашиот збор се исполнува

Нашиот збор се исполнува

пред една недела - Вест - Македонија

Се потпишува договорот за градба на Клиничкиот центар „Мајка Тереза“ со што се отпочнува со реализација на еден капитален и суштински проект кој го ветивме на граѓаните.

Потпишан Договорот за изградба на новиот клинички центар во Скопје

Потпишан Договорот за изградба на новиот клинички центар во Скопје

пред една недела - Start.mk - Македонија

Вицепремиерот и министер за здравство Никола Тодоров и претставници на компаниите Гранит, Бетон и италијанската ИНСО системи денеска го потпишаа договорот за изградба на нов клинички центар „Мајка Тереза“ во Скопје.

Груевски Нашиот збор се исполнува започнува да се реализира проектот со досега најголемо значење за македонското здравство

Груевски: Нашиот збор се исполнува, започнува да се реализира проектот со досега најголемо значење за македонското здравство

пред една недела - Start.mk - Македонија

Денес се потпишува договорот за градба на Клиничкиот центар „Мајка Тереза“ со што се отпочнува со реализација на еден капитален и суштински проект кој го ветивме на граѓаните.

Потпишан договорот за изградба на Клиничкиот центар Мајка Тереза

Потпишан договорот за изградба на Клиничкиот центар Мајка Тереза

пред една недела - Алфа - Македонија

Италијанската ИНСО системи и домашните компании Гранит и Бетон имаат рок од 45 месеци да го завршат најголемиот проект во здравството досега.

Потпишан Договорот за изградба на новиот клинички центар во Скопје

Потпишан Договорот за изградба на новиот клинички центар во Скопје

пред една недела - Вистина - Без катеторија

Вицепремиерот и министер за здравство Никола Тодоров и претставници на компаниите Гранит, Бетон и италијанската ИНСО системи денеска го потпишаа договорот за изградба на нов клинички центар „Мајка Тереза“ во Скопје.

Тодоров потпиша договор вреден 72 милиони евра

Тодоров потпиша договор вреден 72 милиони евра

пред една недела - еМАГАЗИН - Македонија

Министерот за здравство во заминување, Никола Тодоров и претставници на компаниите Гранит, Бетон и италијанската ИНСО системи денеска потпишаа договорот за изградба на нов клинички центар „Мајка Тереза“ во Скопје.

СДСМ Новата Влада ќе се погрижи за изградба на клинички центар кој ќе биде функционален за граѓаните

СДСМ: Новата Влада ќе се погрижи за изградба на клинички центар кој ќе биде функционален за граѓаните

пред една недела - Сител - Македонија

Embedded video for СДСМ: Новата Влада ќе се погрижи за изградба на клинички центар кој ќе биде функционален за граѓаните

СДСМ Новата Влада ќе се погржи за изградба на клинички центар кои ќе биде функционален за граѓаните

СДСМ: Новата Влада ќе се погржи за изградба на клинички центар кои ќе биде функционален за граѓаните

пред една недела - Сител - Македонија

Embedded video for СДСМ: Новата Влада ќе се погржи за изградба на клинички центар кои ќе биде функционален за граѓаните

Еве како ќе изгледа новиот Клинички центар во Скопје

Еве како ќе изгледа новиот Клинички центар во Скопје

пред една недела - Бркај работа - Македонија

Вицепремиерот и министер за здравство Никола Тодоров и претставници на компаниите Гранит, Бетон и италијанската ИНСО системи денеска го потпишаа договорот за изградба на нов клинички центар „Мајка Тереза“ во Скопје.

Шилегов Започнат е процесот на разговори за формирање на новата Влада лидерската средба е во тек

Шилегов: Започнат е процесот на разговори за формирање на новата Влада, лидерската средба е во тек

пред една недела - Прес 24 - Македонија

Започнат е процесот на разговори за формирање на новата Влада, лидерската средба е во тек, истакна денеска портпаролот на СДСМ, Петре Шилегов, одговарајќи на новинарско прашање.

За четири години Скопје ќе добие нов Клинички центар

За четири години Скопје ќе добие нов Клинички центар

пред една недела - Сител - Македонија

Embedded video for За четири години Скопје ќе добие нов Клинички центар Потпишан договорот за изградба на новиот Клинички центар „Мајка Тереза“ во Скопје.

Шилегов Започнат е процесот на разговори за формирање на новата Влада лидерската средба е во тек

Шилегов: Започнат е процесот на разговори за формирање на новата Влада, лидерската средба е во тек

пред една недела - ТВ Нова - Македонија

Започнат е процесот на разговори за формирање на новата Влада, лидерската средба е во тек, истакна денеска портпаролот на СДСМ, Петре Шилегов, одговарајќи на новинарско прашање.

Тодоров стави потпис на сомнителен тендер за изградба на Клинички центар

Тодоров стави потпис на сомнителен тендер за изградба на Клинички центар

пред една недела - 24 вести - Економија

Со музика на Штраус, на свечена церемонија во салата на владата во присуство на техничкиот премиер Емил Димитриев и лидерот...

Потпишан договорот за изградба на Клиничкиот центар

Потпишан договорот за изградба на Клиничкиот центар

пред една недела - МТВ 1 - Македонија

Претставници на македонските компании „Гранит“ и „Бетон“ и на италијанската „Инсо системи“ со ресорниот министер Никола Тодоров ставија потпис на договорот за изградба на новиот Клинички центар „Мајка Тереза“.

Шилегов Започнат е процесот на разговори за формирање на новата Влада лидерската средба е во тек

Шилегов: Започнат е процесот на разговори за формирање на новата Влада, лидерската средба е во тек

пред една недела - Пулс 24 - Македонија

апочнат е процесот на разговори за формирање на новата Влада, лидерската средба е во тек, истакна денеска портпаролот на СДСМ, Петре Шилегов, одговарајќи на новинарско прашање.

Шилегов Започнат е процесот на разговори за формирање на новата Влада лидерската средба е во тек

Шилегов: Започнат е процесот на разговори за формирање на новата Влада, лидерската средба е во тек

пред една недела - Канал 5 - Македонија

По завршувањето на средбата, посочи, и од страна на СДСМ и од страна на ДУИ до јавноста ќе бидат испратени соопштенија. Според...

Македонија ќе добие најмодерен Клинички центар

Македонија ќе добие најмодерен Клинички центар

пред една недела - ТВ Нова - Македонија

За скоро четири години Македонија треба да го добие најмодерниот клинички центар во Југоисточна Европа. Министер за здравство...

СДСМ Идната Влада ќе функционира според потребите на граѓаните

СДСМ: Идната Влада ќе функционира според потребите на граѓаните

пред една недела - +Инфо - Македонија

Сосема е небитно прашањето за ресорската распределба или персоналната распределба на имиња или ресори по политичките партии.

Eве како ќе изгледа новиот клинички центар Мајка Тереза

Eве како ќе изгледа новиот клинички центар Мајка Тереза

пред една недела - Start.mk - Македонија

Вредноста на договорот изнесува околу 72 милиони евра, а предвидува градежните работи да завршат во рок од 45 месеци од почетокот на градбата.

Eве како ќе изгледа новиот клинички центар Мајка Тереза

Eве како ќе изгледа новиот клинички центар Мајка Тереза

пред една недела - Вечер - Македонија

Вредноста на договорот изнесува околу 72 милиони евра, а предвидува градежните работи да завршат во рок од 45 месеци од почетокот на градбата.

ПРЕГОВОРИТЕ ВО ТЕК ИМИЊА НЕМА За СДСМ била небитна ресорската распределба во идната влада

ПРЕГОВОРИТЕ ВО ТЕК, ИМИЊА НЕМА: За СДСМ била небитна ресорската распределба во идната влада

пред една недела - Телеграф - Македонија

Без конкретни имиња и насоки кон што се фокусирани преговорите што се водат меѓу СДСМ и албанските партии излезе портпаролот...

Владата во заминување потпиша договор за Клинички центар

Владата во заминување потпиша договор за Клинички центар

пред една недела - Телма - Економија

Едвај четири минути и беа потребни на Владата во заминување да го потпише договорот со кој треба да започне изградбата на новиот Клинички Центар „Мајка Тереза“.

Новата влада ќе го преиспита договорот за нов клинички центар

Новата влада ќе го преиспита договорот за нов клинички центар

пред една недела - Утрински - Без катеторија

СДСМ најави дека целосно ќе го преиспита договорот за изградба на нов клинички центар веднаш штом ќе биде формирана новата влада.

Новата Влада ќе го преиспита договорот за изградба на нов клинички центар

Новата Влада ќе го преиспита договорот за изградба на нов клинички центар

пред една недела - +Инфо - Македонија

Владата со технички овластувања нема овластување да потпишува вакви договори на неколку дена пред заминување, изјави денеска...

Тодоров го стави потписот врз тендерот за Клинички и избега

Тодоров го стави потписот врз тендерот за Клинички и избега

пред една недела - Локално - Македонија

Во свечената владина сала, со музика на Штраус,  во друштво на премиерот Емил Димитриев и лидерот на ВМРO-ДПМНЕ Никола Грувески, министерот за здравство Никола Тодоров потпиша договор за изградба на новиот Клинички центар.

Ставен потпис на Договорот за Клинички

Ставен потпис на Договорот за Клинички

пред една недела - Вест - Македонија

Вицепремиерот и министер за здравство Никола Тодоров и претставници на компаниите Гранит, Бетон и италијанската ИНСО системи денеска го потпишаа договорот за изградба на нов клинички центар „Мајка Тереза“ во Скопје.

Ќе има и хелиодром Погледнете како ќе изгледа новиот Клинички центар во Скопје

Ќе има и хелиодром: Погледнете како ќе изгледа новиот Клинички центар во Скопје

пред една недела - Република - Македонија

Вицепремиерот и министер за здравство Никола Тодоров и претставници на компаниите Гранит, Бетон и италијанската ИНСО системи, денеска го потпишаа договорот за изградба на нов клинички центар „Мајка Тереза“ во Скопје.

Времеплов
x