20
Фенербахче и Олимпијакос ќе се борат за европската шампионска титула

Фенербахче и Олимпијакос ќе се борат за европската шампионска титула

пред една недела - Утрински - Спорт

За европската шампионска титула ќе се борат Фенербахче и Олимпијакос. Овие два кошаркарски тимови влегоа во финалето на "Фајнл фор" турнирот што се одржува во Истанбул.

ФИНАЛЕ ЗА АНТИЌ Перо не играше но Фенер го прегази Реал

ФИНАЛЕ ЗА АНТИЌ: Перо не играше, но Фенер го прегази Реал

пред една недела - Телеграф - Кошарка

Перо Антиќ не доби ниту една секунда на дуелот против Реал Мадрид во полуфиналето од Евролигата, а Фенербахче го доби овој дуел со 84:75.

Антиќ во ново европско финале Фенербахче го исчисти Реал Мадрид на фајналфорот во Истанбул

Антиќ во ново европско финале, Фенербахче го исчисти Реал Мадрид на фајналфорот во Истанбул

пред една недела - Start.mk - Спорт

Првакот на Турција, Фенербахче втора година по ред ќе игра во финалето на Евролигата, откако во второто полуфинале го збриша Реал Мадрид со 84-75.

Фенербахче и Олимпијакос во финалето на Евролигата

Фенербахче и Олимпијакос во финалето на Евролигата

пред една недела - Сител - Кошарка

Екипите на Фенербахче и Олимпијакос ќе се борат за шампионскиот трофеј во кошаркарската Евролига. Ова е исходот по полуиналните натпревраи од завршниот Ф4 турнир кој се одржува во Истанбул.

Фенер и Антиќ се во големото Евролигашко финале

Фенер и Антиќ се во големото Евролигашко финале

пред една недела - Македонски Спорт - Кошарка

Македонецот не доби шанса во победата на својот тим над Реал Мадрид во полуфиналето од Евролигата кое Фенер го доби со 84:75 Екипата на Фенербахче заедно со Перо Антиќ в недела ќе играат во големото финале во Евролигата против Олимпијакос.

Антиќ во ново европско финале Фенербахче го исчисти Реал Мадрид на фајналфорот во Истанбул

Антиќ во ново европско финале, Фенербахче го исчисти Реал Мадрид на фајналфорот во Истанбул

пред една недела - Република - Кошарка

Првакот на Турција, Фенербахче втора година по ред ќе игра во финалето на Евролигата, откако во второто полуфинале го збриша Реал Мадрид со 84-75.

Перо Антиќ против Олимпијакос ќе ја брка својата трета титула

Перо Антиќ против Олимпијакос ќе ја брка својата трета титула

пред една недела - Start.mk - Спорт

Македонскиот кошаркар, Перо Антиќ, заедно со својот тим Фенербахче се пласираше во финалето во Евролига, откако вбеше подобар...

Антиќ со Фенербахче ќе ја напаѓа европската круна против Олимпијакос

Антиќ со Фенербахче ќе ја напаѓа европската круна против Олимпијакос

пред една недела - Фаланга - Спорт

Фенербахче е вториот финалист во Евролигата, откако вечерва во доминантно издание го победија Реал Мадрид со 84:75.. Натпреварот тргна фуриозно за избраниците на Жељко Обрадовиќ, кои првиот дел го добија со 21:13.

Перо Антиќ против Олимпијакос ќе ја брка својата трета титула

Перо Антиќ против Олимпијакос ќе ја брка својата трета титула

пред една недела - Вечер - Спорт

Македонскиот кошаркар, Перо Антиќ, заедно со својот тим Фенербахче се пласираше во финалето во Евролига, откако вбеше подобар...

Антиќ Време е за трета европска круна

Антиќ: Време е за трета европска круна

пред една недела - Sportmedia - Кошарка

"Имам две титули во Лигата од шампионите за двајцата мои синови, сега е време и за трета за малиот Петар" изјави Перо Перо Антиќ со својот Фенербахче ќе се бори за титулата во Евролигата.

 Фенер ќе атакува на евролигашкото сефте

„Фенер" ќе атакува на евролигашкото сефте

пред една недела - Sportmedia - Кошарка

Тренерот на Фенербахче, Жељко Обрадовиќ, не го користеше Перо Антиќ. Но тоа не ја намалува вредноста на победата над Реал Мадрид (84:75), која го води тимот од Босфорот, кон уште една шанса, да ја освои Евролигата.

Според желбите на Антиќ Фенербахче против Олимпијакос во финалето на Евролигата

Според желбите на Антиќ: Фенербахче против Олимпијакос во финалето на Евролигата

пред една недела - Екипа - Кошарка

Фенербахче, турскиот тим каде настапува Перо Антиќ, е вториот финалист на завршниот Ф4 турнир во Евролигата што се одржува во Истанбул.

Антиќ и Фенербахче со ново финале во Евролигата

Антиќ и Фенербахче со ново финале во Евролигата

пред една недела - Тип - Кошарка

Фенербахче и поранешниот македонски репрезентативец Перо Антиќ се другиот учесник во финалето на Евролигата, откако денес го победија Реал Мадрид со 84:75.

Фенербахче доминантен против Реал Антиќ ќе се бори за трета европска титула

Фенербахче доминантен против Реал, Антиќ ќе се бори за трета европска титула

пред една недела - Дерби - Кошарка

EPA/SEDAT SUNA Перо Антиќ и Фенербахче Улкер го совладаа Реал Мадрид со 84:75 во второто полуфинале на Ф4 турнирот на Евролигата и втора година по ред се пласираа во финалето на завршниот турнир.

Олимпијакос прв финалист на фајнл фоур во Истанбул

Олимпијакос прв финалист на „фајнл фоур“ во Истанбул

пред една недела - Курир - Кошарка

Четири играчи кај победничката екипа имаа двоцифрен број поени: Василис Спанулис, Јоргос Пинцезис и Костас Папаниколау сите по 14, а Вангелис Мацарис 12.

ЦСКА Москва е редовен пациент на Олимпијакос на фајнл фор

ЦСКА Москва е редовен „пациент“ на Олимпијакос на фајнл-фор

пред една недела - Македонски Спорт - Кошарка

Грчкиот тим иако важеше за аутсајред во ова полуфинале, со неверојатен пресврт дојде до победата од 82:78 и прв закажа пласман во финалето Екипата на Олимпијакос е првиот финалист на фајнл-фор турнирот во Евролигата.

Европа ќе добие нов шампион Олимпијакос ја елиминираше ЦСКА Москва во полуфиналето на фајналфорот

Европа ќе добие нов шампион, Олимпијакос ја елиминираше ЦСКА Москва во полуфиналето на фајналфорот

пред една недела - Start.mk - Спорт

Олимпијакос е првиот финалист на завршниот турнир на Евролигата во кошарка, откако во драматично полуфинале во „Синан Ердем Дом“ во Истанбул ја победи ЦСКА Москва со 78-82, во меч со уште еден пресврт и уште една симултанка на Василис Спанулис.

Олимпијакос се пласираше во големото финале ЦСКА М на колена

Олимпијакос се пласираше во големото финале, ЦСКА (М) на колена

пред една недела - Start.mk - Спорт

Кошаркарите на Олимпијакос се првите финалисти на Ф4 турнирот во Евролигата, откако во полуфиналниот дуел беа подобри од...

Олимпијакос се пласираше во големото финале ЦСКА М на колена

Олимпијакос се пласираше во големото финале, ЦСКА (М) на колена

пред една недела - Вечер - Спорт

Кошаркарите на Олимпијакос се првите финалисти на Ф4 турнирот во Евролигата, откако во полуфиналниот дуел беа подобри од...

Европа ќе добие нов шампион Олимпијакос ја елиминираше ЦСКА Москва во полуфиналето на фајналфорот

Европа ќе добие нов шампион, Олимпијакос ја елиминираше ЦСКА Москва во полуфиналето на фајналфорот

пред една недела - Република - Кошарка

Олимпијакос е првиот финалист на завршниот турнир на Евролигата во кошарка, откако во драматично полуфинале во „Синан Ердем Дом“ во Истанбул ја победи ЦСКА Москва со 78-82, во меч со уште еден пресврт и уште една симултанка на Василис Спанулис.

Антиќ во ново финале во Евролигата Фенербахче и Олимпијакос по титула

Антиќ во ново финале во Евролигата: Фенербахче и Олимпијакос по титула

пред една недела - Нова ТВ - Спорт

Фото: euroleague.net Перо Антиќ ќе биде дел од ново, четврто, финале во кошаркарската Евролига. По двете со Олимпијакос во 2012 година и во 2013 година во кои ја освојуваше титулата, во недела (20 ч.

Олимпијакос прв финалист на фајнл фоур во Истанбул

Олимпијакос прв финалист на „фајнл фоур“ во Истанбул

пред една недела - +Инфо - Спорт

Кошаркарите на Олимпијакос се пласираа во финалето на „фајнл фоур“ од Евролигата што се игра во Истанбул. Тие во првото полуфинале го победија европскиот првак ЦСКА Москва со 82:78 (12:18; 21:22; 27:24 и 22:14).

Олимпијакос прв финалист на фајнл фоур во Истанбул

Олимпијакос прв финалист на „фајнл фоур“ во Истанбул

пред една недела - Канал 5 - Кошарка

Тие во првото полуфинале го победија европскиот првак ЦСКА Москва со 82:78 (12:18; 21:22; 27:24 и 22:14). Решавачката предност Олимпијакос ја создаде во последната четвртина.

Спанулис ја активираше а Грин ја фрли бомбата кон армејците

Спанулис ја активираше, а Грин ја фрли „бомбата" кон „армејците"

пред една недела - Sportmedia - Кошарка

Евролигата ќе има нов шампион. Најмногу поради тоа што оној стариот, ЦСКА, се сопна уште на стартот од финалниот турнир во Истанбул.

Падна шампионот ЦСКА Москва Олимпијакос е првиот финалист

Падна шампионот ЦСКА Москва, Олимпијакос е првиот финалист

пред една недела - Екипа - Кошарка

Грчкиот тим Олимпијакос е првиот финалист на завршниот Ф4 турнир во Евролигата, откако во првото полуфинале го елиминира актуелниот првак ЦСКА Москва, славејќи со 82-78.

Олимпијакос прв финалист на фајнл фоур во Истанбул

Олимпијакос прв финалист на „фајнл фоур“ во Истанбул

пред една недела - A1on - Кошарка

Кошаркарите на Олимпијакос се пласираа во финалето на „фајнл фоур“ од Евролигата што се игра во Истанбул. Тие во првото полуфинале го победија европскиот првак ЦСКА Москва со 82:78 (12:18; 21:22; 27:24 и 22:14).

Европа ќе има нов шампион Олимпијакос најде решение за фаворизираната ЦСКА

Европа ќе има нов шампион: Олимпијакос најде решение за фаворизираната ЦСКА

пред една недела - Дерби - Кошарка

EPA/SEDAT SUNA Грчки Олимпијакос е првиот финалист на фанјл-фор турнирот на кошаркарската Евролига кој денеска започна во Истанбул, Турција.

Реал стои на патот на Фенербахче до прва европска круна

Реал стои на патот на Фенербахче до прва европска круна

пред една недела - Екипа - Кошарка

Фенербахче оди чекор по чекор, во 2015 играше на Ф4, во 2016 го мина полуфиналето и несреќно загуби во големото финале, па...

Антиќ посочи кој тим го посакува во финалето но и испрати смешна порака до Спанулис

Антиќ посочи кој тим го посакува во финалето, но и испрати смешна порака до Спанулис

пред една недела - Дерби - Кошарка

Од денеска па до недела во центарот на вниманието на кошаркарска Европа ќе биде Истанбул и завршниот фајналфор во Евролигата ...

Четири екипи од кошаркарската Евролига во борба за шампионската титула

Четири екипи од кошаркарската Евролига во борба за шампионската титула

пред една недела - Курир - Кошарка

Трофејот ќе го брани ЦСКА Москва, која лани во финалето беше поуспешна од турската екипа Фенербахче. Распоредот на полуфиналните...

Времеплов
x