20
Утре пожешко и од денес но подгответе се и за лудо време

Утре пожешко и од денес, но подгответе се и за лудо време

пред една недела - Република - Живот

Времето утре во Македонија ќе биде сончево и малку потопло. Кон крајот на денот ќе има услови за локална појава на нестабилност, пред се во северните делови од земјава.

Од недела нов влажен бран

Од недела нов влажен бран

пред една недела - Утрински - Без катеторија

Времето утре во Македонија ќе биде сончево и малку потопло. Кон крајот на денот ќе има услови за локална појава на нестабилност пред се во северните делови од земјава.

ПОВТОРНО ДОЖД Еве какво време не очекува во наредниот период

ПОВТОРНО ДОЖД: Еве какво време не` очекува во наредниот период

пред една недела - Start.mk - Македонија

Времето утре во Македонија ќе биде сончево и малку потопло. Кон крајот на денот ќе има услови за локална појава на нестабилност пред се во северните делови од земјава.

ПОВТОРНО ДОЖД Еве какво време не очекува во наредниот период

ПОВТОРНО ДОЖД: Еве какво време не` очекува во наредниот период

пред една недела - Курир - Македонија

Во Скопје ќе биде сончево и потопло со мала до умерена облачност и со умерен ветер од западен правец. Кон крајот на денот ќе има услови за локализирана појава на нестабилност.

ВРЕМЕТО УТРE Температурата во првиот ден од викендот до 29 степени

ВРЕМЕТО УТРE: Температурата во првиот ден од викендот до 29 степени

пред една недела - Телеграф - Македонија

Времето утре во Македонија ќе биде сончево и малку потопло. Кон крајот на денот ќе има услови за локална појава на нестабилност пред се во северните делови од земјава.

ПОВТОРНО ДОЖД Еве какво време не очекува во наредниот период

ПОВТОРНО ДОЖД: Еве какво време не` очекува во наредниот период

пред една недела - Вистина - Без катеторија

Времето утре во Македонија ќе биде сончево и малку потопло. Кон крајот на денот ќе има услови за локална појава на нестабилност пред се во северните делови од земјава.

Еве какво време не очкува за викеднот

Еве какво време не очкува за викеднот

пред една недела - Сител - Македонија

Времето утре во Македонија ќе биде сончево и малку потопло. Кон крајот на денот ќе има услови за локална појава на нестабилност пред се во северните делови од земјава.

Сончево и топло време но до кога пресврт во температурите

Сончево и топло време, но до кога- пресврт во температурите

пред една недела - Прес 24 - Македонија

Времето утре во Македонија ќе биде сончево и малку потопло. Кон крајот на денот ќе има услови за локална појава на нестабилност пред се во северните делови од земјава.

Метео За викендот променливо време локални врнежи од дожд

Метео: За викендот променливо време, локални врнежи од дожд

пред една недела - МТВ 1 - Македонија

Утре во Македонија ќе преовладува сончево време со мала облачност и со умерен западен ветер. Кон крајот на денот можна е појава на локална нестабилност особено во северните делови.

Временска прогноза

Временска прогноза

пред една недела - ТВ Нова - Македонија

Времето утре во Македонија ќе биде сончево и малку потопло. Кон крајот на денот ќе има услови за локална појава на нестабилност пред се во северните делови од земјава.

Сончево и топло време но до кога пресврт во температурите

Сончево и топло време, но до кога- пресврт во температурите

пред една недела - Пулс 24 - Македонија

Времето утре во Македонија ќе биде сончево и малку потопло. Кон крајот на денот ќе има услови за локална појава на нестабилност пред се во северните делови од земјава.

Времето утре ќе биде сончево со услови за локална нестабилност кон крајот на денот

Времето утре ќе биде сончево, со услови за локална нестабилност кон крајот на денот

пред една недела - A1on - Македонија

Времето утре во Македонија ќе биде сончево и малку потопло. Кон крајот на денот ќе има услови за локална појава на нестабилност пред се во северните делови од земјава.

Викендов невреме и силен ветер

Викендов невреме и силен ветер

пред една недела - MK News - Македонија

Сончево и малку потопло време ќе преовладува утре, а кон крајот на денот ќе има услови за локална појава на нестабилност, пред сè во северните делови од земјата.

Прсти да излижеш

Прсти да излижеш

пред една недела - Вест - Македонија

Убавото време денеска ги извади Скопјани надвор. Измерени се 28 степени. Се очекува да е сончево до недела, кога повторно ќе има заладување.

УХМР со вонредна временска најава

УХМР со вонредна временска најава

пред една недела - Скопје Инфо - Скопје

Во текот на утрешниот ден ќе преовладува сончево и малку потопло време, а кон крајот на денот ќе има услови за локална појава на нестабилност пред се во северните делови од земјата.

УХМР со вонредна прогноза за викендот

УХМР со вонредна прогноза за викендот

пред една недела - Сител - Македонија

Во текот на утрешниот ден ќе преовладува сончево и малку потопло време, а кон крајот на денот ќе има услови за локална појава на нестабилност пред се во северните делови од земјата.

Викендов невреме и силен ветер

Викендов невреме и силен ветер

пред една недела - Start.mk - Македонија

Во текот на утрешниот ден ќе преовладува сончево и малку потопло време, а кон крајот на денот ќе има услови за локална појава на нестабилност пред се во северните делови од земјата.

Викендов невреме и силен ветер

Викендов невреме и силен ветер

пред една недела - Вечер - Македонија

Во текот на утрешниот ден ќе преовладува сончево и малку потопло време, а кон крајот на денот ќе има услови за локална појава на нестабилност пред се во северните делови од земјата.

Сончево и потопло со мала облачност

Сончево и потопло со мала облачност

пред една недела - Алфа - Македонија

Утринската температура ќе се движи од три до 10, а дневната од 23 до 28 степени. Времето во Македонија ќе биде сончево и потопло со мала до умерена облачност.

Викендов невреме и силен ветер

Викендов невреме и силен ветер

пред една недела - Курир - Македонија

В лажен бран со врнежи од дожд ќе започне да преминува преку земјата од недела претпладне . Врнежите на повеќе места ќе бидат поројни проследени со грмежи и можна е и појава на град .

Викендов невреме и силен ветер

Викендов невреме и силен ветер

пред една недела - Вистина - Без катеторија

Во текот на утрешниот ден ќе преовладува сончево и малку потопло време, а кон крајот на денот ќе има услови за локална појава на нестабилност пред се во северните делови од земјата.

Викендов невреме и силен ветер

Викендов невреме и силен ветер

пред една недела - Денешен - Македонија

Во текот на утрешниот ден ќе преовладува сончево и малку потопло време, а кон крајот на денот ќе има услови за локална појава на нестабилност пред се во северните делови од земјата.

Викендов невреме и силен ветер

Викендов невреме и силен ветер

пред една недела - +Инфо - Македонија

Сончево и малку потопло време ќе преовладува утре, а кон крајот на денот ќе има услови за локална појава на нестабилност, пред сè во северните делови од земјата.

УХМР со вонредна временска најава

УХМР со вонредна временска најава

пред една недела - Прес 24 - Македонија

Во текот на утрешниот ден ќе преовладува сончево и малку потопло време, а кон крајот на денот ќе има услови за локална појава на нестабилност пред се во северните делови од земјата.

Надвор пролет но не за долго  ова се температурите еве што не чека

Надвор пролет но не за долго - ова се температурите, еве што не чека

пред една недела - Прес 24 - Македонија

Денеска времето е сончево и топло, но не чека пресврт деновиве. Во сабота ќе преовладува сончево и топло време со мала до умерена облачност и со пораст на дневната температура.

Сончево и топло време од недела дожд

Сончево и топло време, од недела дожд

пред една недела - Телеграф - Македонија

Времето во Македонија ќе биде сончево и потопло со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб ветер од променлив правец. Утринската температура ќе се движи од три до 10, а дневната од 23 до 28 степени.

Нов влажен бран и заладување од недела

Нов влажен бран и заладување од недела

пред една недела - Канал 77 - Македонија

Нов влажен бран проследен со северозападен ветер ќе ја зафати земјата од недела, што ќе услови намалување на дневните температури за пет до седум степени.

Денеска сончево и топло во недела дожд

Денеска сончево и топло, во недела дожд

пред една недела - Здравство 24 - Здравје

Времето во Македонија ќе биде сончево и потопло со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб ветер од променлив правец. Утринската температура ќе се движи од три до 10, а дневната од 23 до 28 степени.

Сончево и потопло со мала до умерена облачност

Сончево и потопло со мала до умерена облачност

пред една недела - Актуелно24 - Македонија

Сончево и потопло со мала до умерена облачност и со слаб ветер од променлив правец. Утринските температури ќе се движат од 3 до 10 степени, додека дневните ќе бидат во интервал од 18 до 28 степени.

Разголете се денеска

Разголете се денеска

пред една недела - Вест - Македонија

Времето денеска ќе биде сончево и топло. Утринската температура ќе се движи од три до 10, а дневната од 23 до 28 степени.

Времеплов
x