20
Килава победа на Германија

Килава победа на Германија

пред една недела - Start.mk - Спорт

„Кенгурите" на два пати пробуваа да се вратат во мечот, откако Германците поведоа уште во петата минута, но тоа не им успеа во завршницата Фудбалерите на Јоаким Лев успеаа да обезбедат триумф над Австралија во првото коло од Купот на конфедерации.

Килава победа на Германија

Килава победа на Германија

пред една недела - Вечер - Спорт

„Кенгурите" на два пати пробуваа да се вратат во мечот, откако Германците поведоа уште во петата минута, но тоа не им успеа во завршницата Фудбалерите на Јоаким Лев успеаа да обезбедат триумф над Австралија во првото коло од Купот на конфедерации.

 Панцерите се намачија со Кенгурите на Купот на конфедерациите

„Панцерите“ се намачија со „Кенгурите“ на Купот на конфедерациите

пред една недела - Start.mk - Спорт

Фудбалерите на Јоаким Лев успеаа да обезбедат триумф над Австралија во првото коло од Купот на конфедерации. Германија со...

 Панцерите се намачија со Кенгурите на Купот на конфедерациите

„Панцерите“ се намачија со „Кенгурите“ на Купот на конфедерациите

пред една недела - Република - Фудбал

Фудбалерите на Јоаким Лев успеаа да обезбедат триумф над Австралија во првото коло од Купот на конфедерации. Германија со...

Германија отвори со победа на Купот на Конфедерации

Германија отвори со победа на Купот на Конфедерации

пред една недела - 24 фудбал - Фудбал

Австралија му пружи силен отпор на актуелниот светски шампион, но Германија на крајот славеше со 3-2 за победнички старт во Русија Комплетирано е првото коло од Купот на Конфедерации откако вечерва силите ги одмерија Германија и Австралија.

Германија поуспешна од Австралија

Германија поуспешна од Австралија

пред една недела - Сител - Фудбал

Светскиот првак Германија со победа го почна настапот на Купот на Конфедерациите што се одржува во Русија. На последниот натпревар од 1.

ПРВОТО КОЛО Е КОМПЛЕТИРАНО Светскиот првак се намачи против Австралија

ПРВОТО КОЛО Е КОМПЛЕТИРАНО: Светскиот првак се намачи против Австралија

пред една недела - Телеграф - Фудбал

На Купот на конфедерациите во Русија денеска беше одигран последниот меч од 1. коло, а селекцијата на Германија која настапува како Светски првак дојде до победа со 3:2 на мечот против Австралија.

Светските шампиони се намачија со Австралија

Светските шампиони се намачија со Австралија

пред една недела - Sportmedia - Фудбал

Светските шампиони Германија имаа проблематичен старт на Купот на конфедерации во Русија, откако со 3:2 ги совладаа шампионите...

 Панцерите ја совладаа Австралија во трилер меч

„Панцерите“ ја совладаа Австралија во трилер меч

пред една недела - Екипа - Фудбал

Фудбалерите на Јоаким Лев успеаа да обезбедат триумф над Австралија во првото коло од Купот на конфедерации. Германија со...

Германија подобра од Австралија судиите овој пат се обрукаа

Германија подобра од Австралија, судиите овој пат се обрукаа

пред една недела - Тип - Фудбал

Светскиот шампион Германија го започна учеството на Купот на Конфедерации со тешка победа со 3:2 над Австралија во средба од групата “Б” во која се уште тимовите на Чиле и Камерун (2:0).

Победа на Германија над Австралија на Купот на Конфедерации

Победа на Германија над Австралија на Купот на Конфедерации

пред една недела - A1on - Фудбал

Светскиот првак Германија со победа го почна настапот на Купот на Конфедерациите што се одржува во Русија. На последниот натпревар од 1.

Германија победи на стартот на Купот на Конфедерации видео судиите предизвикаа контроверзна ситуација

Германија победи на стартот на Купот на Конфедерации, видео судиите предизвикаа контроверзна ситуација

пред една недела - Дерби - Фудбал

Германија настапува со својот втор тим на Купот на Конфедерации кој традиционално се игра една година порано од Светското фудбалско првенство, но актуелните светски шампиони покажаа завиден квалитет и со таков распоред на силите.

 Килава победа на Германија против над Австралија на Купот на Конфедерации

„Килава победа„ на Германија против над Австралија на Купот на Конфедерации

пред една недела - Локално - Спорт

Светскиот првак Германија со победа го почна настапот на Купот на Конфедерациите што се одржува во Русија. На последниот натпревар од 1.

Чиле подобар од Камерун на Купот на Конфедерации

Чиле подобар од Камерун на Купот на Конфедерации

пред една недела - Денешен - Спорт

Со голови постигнати во последните десет минути, фудбалерите на Чиле синоќа славеа победа со 2:0 над Камерун во 1.коло од групата – Б на Купот на Конфедерации што се одржува во Русија.

Чиле подобар од Камерун на Купот на Конфедерации

Чиле подобар од Камерун на Купот на Конфедерации

пред една недела - Канал 5 - Фудбал

Стрелци на погодоците беа Артуро Видал во 81.минута и Едуардо во првата минута од судиското надополнување. Првото коло во оваа група ќе се комплетира денеска со дуелот меѓу Австралија и Германија.

Чиле подобар од Камерун на Купот на Конфедерации

Чиле подобар од Камерун на Купот на Конфедерации

пред една недела - Курир - Фудбал

Стрелци на погодоците беа Артуро Видал во 81.минута и Едуардо во првата минута од судиското надополнување. Првото коло во оваа група ќе се комплетира денеска со дуелот меѓу Австралија и Германија.

Чиле го победи од Камерун на Купот на Конфедерации

Чиле го победи од Камерун на Купот на Конфедерации

пред една недела - Вистина - Без катеторија

Со голови постигнати во последните десет минути, фудбалерите на Чиле синоќа славеа победа со 2:0 над Камерун во 1.коло од групата – Б на Купот на Конфедерации што се одржува во Русија.

Чиле подобар од Камерун на Купот на Конфедерации

Чиле подобар од Камерун на Купот на Конфедерации

пред една недела - A1on - Фудбал

Со голови постигнати во последните десет минути, фудбалерите на Чиле синоќа славеа победа со 2:0 над Камерун во 1. коло од групата – Б на Купот на Конфедерации што се одржува во Русија.

Чиле подобар од Камерун на Купот на Конфедерации

Чиле подобар од Камерун на Купот на Конфедерации

пред една недела - Канал 77 - Фудбал

Со голови постигнати во последните десет минути, фудбалерите на Чиле синоќа славеа победа со 2:0 над Камерун во 1. коло од групата – Б на Купот на Конфедерации што се одржува во Русија.

Деби победа на Чиле на Купот на Конфедерации

Деби победа на Чиле на Купот на Конфедерации

пред една недела - Сител - Фудбал

Фудбалерите на Чиле со победата од 2-0 над Камерун го одбележаа своето деби на Купот на Конфедерациии што се одржува во Русија.

Чиле се мачеше со Камерун но стигна до стартната победа на Купот на конфедерациите

Чиле се мачеше со Камерун но стигна до стартната победа на Купот на конфедерациите

пред една недела - Start.mk - Спорт

Шампионот на Јужна Америка, репрезентацијата на Чиле, со победа го стартуваше настапот на Купот на Конфедерации откако славеше над Камерун со 2-0.

Чиле триумфално на дебито на Купот на Конфедерации

Чиле триумфално на дебито на Купот на Конфедерации

пред една недела - 24 фудбал - Фудбал

Со головите на Артуро Видал и Еду Варгас, Чиле тргна победнички во Русија и триумфираша на својот деби натпревар на Купот на Конфедерации На својот деби натпревар на Купот на Конфедерации, популарните „Ла Роха“ со 0-2 слаевеа над Камерун.

Чиле се мачеше со Камерун но стигна до стартната победа на Купот на конфедерациите

Чиле се мачеше со Камерун но стигна до стартната победа на Купот на конфедерациите

пред една недела - Република - Фудбал

Шампионот на Јужна Америка, репрезентацијата на Чиле, со победа го стартуваше настапот на Купот на Конфедерации откако славеше над Камерун со 2-0.

Чиле подобар од Камерун Португалија и Мексико ремизираа

Чиле подобар од Камерун, Португалија и Мексико ремизираа

пред една недела - Тип - Фудбал

Репрезентацијата на Чиле забележа победа во првиот натпревар на Купот на конфедерациите. Јужноамериканците победија со 2:0 над Камерун во средба од групата “В” на турнирот.

Чиле го скрши отпорот на Камерун

Чиле го скрши отпорот на Камерун

пред една недела - Екипа - Фудбал

Чиле со победа го стартуваше настапот на Купот на Конфедерации откако јужноамериканскиот првак славеше над Камерун со 2-0.

Чиле во завршницата го скрши Камерун

Чиле во завршницата го скрши Камерун

пред една недела - Дерби - Фудбал

Репрезентацијата на Чиле ја оправда улогата на фаворит и славеше над Камерун со 2-0 во првата средба од групата Б на Купот на конфедерации.

 ВАР во елемент Видео судијата му поништи гол и на Чиле

„ВАР“ во елемент: Видео судијата му поништи гол и на Чиле

пред една недела - Дерби - Фудбал

Видео технологијата која вклучува дополнителен видео судија денеска е во елемент на Купот на конфедерациите, па по поништениот гол на Португалија, вечерва во ист стил анулираше погодок на чилеанската репрезентација.

МЕКСИКО ИЗВЛЕЧЕ БОД Европскиот првак остана без триумф

МЕКСИКО ИЗВЛЕЧЕ БОД: Европскиот првак остана без триумф

пред една недела - Телеграф - Фудбал

Селекциите на Португалија и Мексико ремизираа со 2:2 откако го комплетираа првото коло во групата А на Купот на конфедерациите.

Мексико извлече бод против европскиот шампион на Купот на конфедерациите

Мексико извлече бод против европскиот шампион на Купот на конфедерациите

пред една недела - Start.mk - Спорт

Португалија и Мексико ремизираа 2-2 во вториот натпревар од групата А од Купот на Конфедерации, во меч во кој Португалците два пати водеа, но сепак не успеаја да стигнат до триумф.

Мексико извлече бод против европскиот шампион на Купот на конфедерациите

Мексико извлече бод против европскиот шампион на Купот на конфедерациите

пред една недела - Република - Фудбал

Португалија и Мексико ремизираа 2-2 во вториот натпревар од групата А од Купот на Конфедерации, во меч во кој Португалците два пати водеа, но сепак не успеаја да стигнат до триумф.

Времеплов
x