20
Борисов  Најдоброто што го направивте е што излеговте од криза

Борисов: Најдоброто што го направивте е што излеговте од криза

пред една недела - Актуелно24 - Македонија

„Македонија мина низ тешка политичка криза, која нè вознемируваше сите нас, и најважното што го направивте е што излеговте од неа“, вели премиерот на Бугарија, Бојко Борисов, во интервју за МКД.

Бојко Борисов  Народите веќе ни се европски  со Заев да ги надминеме очекувањата

Бојко Борисов: Народите веќе ни се европски, со Заев да ги надминеме очекувањата

пред една недела - Фаланга - Балкан

Борисов во своето прво интервју за македонски медиум. Македонија мина низ тешка политичка криза, која нè вознемируваше сите...

Бојко Борисов за МКД МК  Бугарија е голем сојузник и пријател на Македонија

Бојко Борисов за МКД.МК: Бугарија е голем сојузник и пријател на Македонија

пред една недела - +Инфо - Македонија

Македонија мина низ тешка политичка криза, која нè вознемируваше сите нас, и најважното што го направивте е што излеговте од неа, вели премиерот на Бугарија, Бојко Борисов, во ексклузивното интервју за МКД.

Борисов  Историјата на историчарите

Борисов: Историјата на историчарите

пред една недела - 24 вести - Македонија

Најважното нешто што го направивте е што излеговте од тешката политичка криза која ги вознемири сите држави на балканот, вели бугарскиот премиер Бојко Борисов во интервју за мкд.

Властите во Софија со оптимизам гледаат на утрешната средба Заев   Борисов

Властите во Софија со оптимизам гледаат на утрешната средба Заев – Борисов

пред една недела - Сител - Македонија

Embedded video for Властите во Софија со оптимизам гледаат на утрешната средба Заев – Борисов По Брисел, Софија е втората дестинација што ќе ја посети Претседателот на владата Зоран Заев, по стапнувањето во премиерскиот кабинет.

Борисов сигурен  Најважно за Бугарија и Македонија се автопатите

Борисов сигурен: Најважно за Бугарија и Македонија се автопатите!

пред една недела - Локално - Балкан

За Бугарија и Македонија најважно во моментов се инфраструктурните проекти меѓу двете држави, бидејќи тоа им овозможува на луѓето да патуваат и  да си го олеснуваат бизнисот и инвестициите.

Заев утре во Софија на средби со Борисов и Радев

Заев утре во Софија на средби со Борисов и Радев

пред една недела - MK News - Македонија

Претседателот на Владата на Република Македонија Зоран Заев утре и задутре ќе престојува во посета на Република Бугарија.

Заев утре во Софија на средби со Борисов и Радев

Заев утре во Софија на средби со Борисов и Радев

пред една недела - Телма - Македонија

Претседателот на Владата на Република Македонија Зоран Заев утре и задутре ќе престојува во посета на Република Бугарија.

Средбата Заев   Борисов треба да ја отвори вратата на НАТО и на ЕУ за Македонија

Средбата Заев – Борисов треба да ја отвори вратата на НАТО и на ЕУ за Македонија

пред една недела - +Инфо - Македонија

Во последните месеци во Бугарија бевме многу вознемирени од настаните кои се случуваа во Македонија. Добро е што нештета веќе влегуваат во нормални релации, добро е што Европската унија и НАТО веќе и пружаат рака на Македонија.

Заев утре во Софија на средби со Борисов и Радев

Заев утре во Софија на средби со Борисов и Радев

пред една недела - Сител - Македонија

Претседателот на Владата на Република Македонија Зоран Заев утре и задутре ќе престојува во посета на Република Бугарија.

Заев утре во Софија на средби со Борисов и Радев

Заев утре во Софија на средби со Борисов и Радев

пред една недела - Канал 5 - Македонија

Софија по Брисел е втората дестинација што ќе ја посети Заев по формирањето на новата македонска Влада. Македонскиот премиер...

Ввлезот на Македонија во ЕУ и НАТО е преку бугарска порта

Ввлезот на Македонија во ЕУ и НАТО е преку бугарска порта?

пред една недела - Start.mk - Македонија

Премиерот Зоран Заев утре и задутре ќе престојува во посета на Република Бугарија. Заев во Софија ќе се сретне со бугарскиот премиер Бојко Борисов и со претседателот Румен Радев.

Ввлезот на Македонија во ЕУ и НАТО е преку бугарска порта

Ввлезот на Македонија во ЕУ и НАТО е преку бугарска порта?

пред една недела - Вечер - Македонија

Премиерот Зоран Заев утре и задутре ќе престојува во посета на Република Бугарија. Заев во Софија ќе се сретне со бугарскиот премиер Бојко Борисов и со претседателот Румен Радев.

Заев утре во Софија на средби со Борисов и Радев

Заев утре во Софија на средби со Борисов и Радев

пред една недела - Бриф - Македонија

Претседателот на Владата на Република Македонија Зоран Заев утре и задутре ќе престојува во посета на Република Бугарија.

Заев утре во Софија на средби со Борисов и Радев

Заев утре во Софија на средби со Борисов и Радев

пред една недела - Прес 24 - Македонија

Претседателот на Владата на Република Македонија Зоран Заев утре и задутре ќе престојува во посета на Република Бугарија.

Заев утре во Софија на средби со Борисов и Радев

Заев утре во Софија на средби со Борисов и Радев

пред една недела - ТВ Нова - Македонија

Претседателот на Владата на Република Македонија Зоран Заев утре и задутре ќе престојува во посета на Република Бугарија.

Заев утре во Софија на средби со Борисов и Радев

Заев утре во Софија на средби со Борисов и Радев

пред една недела - Идивиди - Македонија

Скопје, 19 јуни 2017 (МИА) - Претседателот на Владата на Република Македонија Зоран Заев утре и задутре ќе престојува во посета на Република Бугарија.

Заев утре во Софија на средби со Борисов и Радев

Заев утре во Софија на средби со Борисов и Радев

пред една недела - 24 вести - Македонија

Претседателот на Владата на Република Македонија Зоран Заев утре и задутре ќе престојува во посета на Република Бугарија.

Заев утре во Софија на средби со Борисов и Радев

Заев утре во Софија на средби со Борисов и Радев

пред една недела - A1on - Македонија

Претседателот на Владата на Република Македонија Зоран Заев утре и задутре ќе престојува во посета на Република Бугарија.

Заев утре во Софија на средби со Борисов и Радев

Заев утре во Софија на средби со Борисов и Радев

пред една недела - еМАГАЗИН - Македонија

Претседателот на Владата на Република Македонија Зоран Заев утре и задутре ќе престојува во посета на Република Бугарија.

Заев утре во Софија на средби со Борисов и Радев

Заев утре во Софија на средби со Борисов и Радев

пред една недела - Локално - Македонија

Претседателот на Владата на Република Македонија Зоран Заев утре и задутре ќе престојува во посета на Република Бугарија.

Заев утре во Софија на средби со Борисов и Радев

пред една недела - Нетпрес - Македонија

Претседателот на Владата на Република Македонија Зоран Заев утре и задутре ќе престојува во посета на Република Бугарија.

Заев утре во Софија  ќе се бара поддршка за евроинтеграциите од  Борисов и Радев

Заев утре во Софија, ќе се бара поддршка за евроинтеграциите од Борисов и Радев

пред една недела - Локално - Македонија

Претседателот на Владата на Република Македонија Зоран Заев утре и задутре ќе престојува во посета на Република Бугарија.

Заев утре во Софија на средби со Борисов и Радев

Заев утре во Софија на средби со Борисов и Радев

пред една недела - Либертас - Македонија

Претседателот на Владата на Република Македонија Зоран Заев утре и задутре ќе престојува во посета на Република Бугарија.

Времеплов
x