20
Мбапе Или ќе одам во Реал или не одам никаде

Мбапе: Или ќе одам во Реал или не одам никаде

пред една недела - Актуелно24 - Спорт

Напаѓачот на Монако, Килијан Мбапе, решил во кој клуб да ја продолжи својата кариера. Осумнаесетгодишниот француски репрезентативец го известил раководството на Монако дека негова следна цел во кариерата е Реал Мадрид.

Роналдо во разговор кој не сакал да излезе во медиуми Во Шпанија ме гледаат како криминалец

Роналдо во разговор кој не сакал да излезе во медиуми: Во Шпанија ме гледаат како криминалец

пред една недела - Фаланга - Спорт

Околу трансфер сагата која се формира за Кристијано Роналдо и неговата иднина, мислењата се поделени, фановите на Реал во главно се убедени дека тој останува во Мадрид до 2021 година, но има голем дел од нив кои веќе се простуваат од него.

Кристијано Роналдо Заминувам ме третираат како криминалец

Кристијано Роналдо: Заминувам, ме третираат како криминалец

пред една недела - Актуелно24 - Спорт

Фудбалерот на Реал, Кристијано Роналдо, наводно донел цврста одлука да го напушти Мадрид во летниот преоден рок. Португалецот почнал да размислува за заминување поради обвинението кое го покрена шпанскиот суд за неплатен данок од 15 милиони евра.

Мбапе реши  Само Реал и никој друг

Мбапе реши: „Само Реал и никој друг!“

пред една недела - Македонски Спорт - Фудбал

Младиот Французин се сретнал со претседателот на Монако, Дмитри Риболовљев, на Палма де Мајорка и му ја кажал својата желба...

Мбапе сака во Реал М

Мбапе сака во Реал (М)

пред една недела - Start.mk - Спорт

Репрезентативецот на Франција е проценет на околу 120 мил. евра, а интерес за неговите услуги покажаа и најбогатите клубови...

Мбапе сака во Реал М

Мбапе сака во Реал (М)

пред една недела - Вечер - Спорт

Репрезентативецот на Франција е проценет на околу 120 мил. евра, а интерес за неговите услуги покажаа и најбогатите клубови...

Мбапе сака во Реал

Мбапе сака во Реал

пред една недела - Курир - Фудбал

– Реал или не одам никаде, изјавил Мбапе, пренесува шпанска „Марка“. 18-годишниот фудбалер веќе го известил раководството...

Мбапе сака да оди во Реал или никаде на друго место

Мбапе сака да оди во Реал или никаде на друго место

пред една недела - Денар - Спорт

Напаѓачот на Монако, Килијан Мбапе, решил во кој клуб да ја продолжи својата кариера. Осумнаесетгодишниот француски репрезентативец го известил раководството на Монако дека негова следна цел во кариерата е Реал Мадрид.

Мбапе сака во Реал

Мбапе сака во Реал

пред една недела - A1on - Фудбал

Најдобриот фудбалер на Монако во минатата сезона, Килијан Мбапе изјави дека кариерата сака да ја продолжи во Реал Мадрид.

МБАПЕ реши Или Реал или ништо

МБАПЕ реши: Или Реал или ништо!

пред една недела - Sportmedia - Фудбал

Младиот Французин се сретнал со претседателот на Монако Дмитри Риболовљев на Палма Де Мајорка, и му ја кажа својата желба...

Веќе донел одлука Мбапе сака трансфер во само еден клуб

Веќе донел одлука: Мбапе сака трансфер во само еден клуб

пред една недела - Дерби - Фудбал

Францускиот тинејџер Килијан Мбапе остави зад себе фантастична сезона со која се лансираше меѓѕ ѕвездите и меѓу најпосакуваните играчи на трансфер пазарот.

Роналдо Во Шпанија ме третираат како криминалец затоа заминувам

Роналдо: Во Шпанија ме третираат како криминалец затоа заминувам

пред една недела - Курир - Фудбал

-Во Шпанија ме третираат како криминалец и затоа заминувам, му рекол Роналдо на Зидан, а пренесува „Тиемпо де жуего“. Тагови:...

Роналдо Во Шпанија ме третираат како криминалец затоа заминувам

Роналдо: Во Шпанија ме третираат како криминалец затоа заминувам

пред една недела - Вистина - Без катеторија

Фудбалерот на португалската репрезентација и прва ѕвезда на Реал Мадрид, Кристијано Роналдо ја потврди одлуката да го напушти Мадрид во летниот преоден рок.

За Мбапе постои само една опција Реал Мадрид

За Мбапе постои само една опција, Реал Мадрид!

пред една недела - Република - Фудбал

Килијан Мбапе воопшто не ги разгледува понудите од останатите клубови откако донел одлука за својата иднина – Реал Мадрид е тимот во кој француското „чудо од дете“ ќе ја продолжи својата кариера.

Мбапе има само една желба  Реал Мадрид

Мбапе има само една желба – Реал Мадрид

пред една недела - Екипа - Фудбал

Килијан Мбапе воопшто не ги разгледува понудите од останатите клубови откако донел одлука за својата иднина – Реал Мадрид е тимот во кој француското „чудо од дете“ ќе ја продолжи својата кариера.

Мбапе одлучен само Реал е опција

Мбапе одлучен, само Реал е опција!

пред една недела - Се за спорт - Фудбал

Килијан Мбапе воопшто не ги разгледува понудите од останатите клубови откако донел одлука за својата иднина – Реал Мадрид е тимот во кој француското „чудо од дете“ ќе ја продолжи својата кариера.

Роналдо Поради тоа што ме третираат како криминалец си заминувам

Роналдо: Поради тоа што ме третираат како криминалец си заминувам!

пред една недела - Денар - Спорт

Фудбалерот на Реал, Кристијано Роналдо, наводно донел цврста одлука да го напушти Мадрид во летниот преоден рок. Португалецот започнал да размислува за заминување поради обвинението кое го покрена шпанскиот суд за неплатен данок од 15 милиони евра.

Кристијано Роналдо Заминувам ме третираат како криминалец

Кристијано Роналдо: Заминувам, ме третираат како криминалец

пред една недела - Канал 77 - Фудбал

Фудбалерот на Реал, Кристијано Роналдо, наводно донел цврста одлука да го напушти Мадрид во летниот преоден рок. Португалецот започнал да размислува за заминување поради обвинението кое го покрена шпанскиот суд за неплатен данок од 15 милиони евра.

Кристијано Роналдо Заминувам ме третираат како криминалец

Кристијано Роналдо: Заминувам, ме третираат како криминалец

пред една недела - Кајгана - Фудбал

Фудбалерот на Реал Кристијано Роналдо наводно донел цврста одлука да го напушти Мадрид во летниот преоден рок. Португалецот започнал да размислува за заминување поради обвинението кое го покрена шпанскиот суд за неплатен данок од 15 милиони евра.

Совет од сонародникот Трезеге посочи кој клуб е најдобар за Мбапе

Совет од сонародникот: Трезеге посочи кој клуб е најдобар за Мбапе

пред една недела - Дерби - Фудбал

EPA/SEBASTIEN NOGIER Младиот Килијан Мбапе блесна на големата сцена во минатава сезона во дресот на Монако, па затоа и големите великани загризаа за неговите услуги.

Роналдо потребен си ни

Роналдо, потребен си ни!

пред една недела - 24 фудбал - Фудбал

Шпанските медиуми пренесуваат дека Зинедин Зидан остварил контакт со Португалецот веднаш штом излегле најавите за негово заминување од Реал Мадрид.

Зидан му телефонирал на Роналдо пораката е кратка и јасна

Зидан му телефонирал на Роналдо, пораката е кратка и јасна

пред една недела - Дерби - Фудбал

Кристијано Роналдо е цврсто решен да го напушти Реал Мадрид во текот на летниот преоден рок откако доби сериозни оптужби...

 Кралевите со целосна поддршка кон Роналдо

„Кралевите“ со целосна поддршка кон Роналдо

пред една недела - Курир - Фудбал

Во вторникот јавниот обвинител на Шпанија објави дека Кристијано Роналдо е осомничени за затајување данок кон државата во висина од 14,7 милиони евра во периодот 2011-2014 година и поради тоа против него е поднесено обвинение.

Над половина милион читатели на Марка гласаа на неколку прашања на темата Роналдо ова се резултатите

Над половина милион читатели на Марка гласаа на неколку прашања на темата Роналдо ова се резултатите

пред една недела - 24 фудбал - Фудбал

Најавите дека првата ѕвезда на европскиот првак Реал Мадрид, Португалецот Кристиано Роналдо ќе си замине од клубот летово ги кренаа на нозе фудбалските фанови ширум светот.

Реал му дава целосна поддршка на Роналдо

Реал му дава целосна поддршка на Роналдо

пред една недела - Идивиди - Фудбал

Мадрид, 18 јуни 2017 (МИА) – Реал Мадрид се огласи со соопштение во кое изразува целосна поддршка и доверба кон својата прва ѕвезда Кристијано Роналдо по обвинението дека затајувал данок.

Реал му дава целосна поддршка на Роналдо

Реал му дава целосна поддршка на Роналдо

пред една недела - Прес 24 - Спорт

Реал Мадрид се огласи со соопштение во кое изразува целосна поддршка и доверба кон својата прва ѕвезда Кристијано Роналдо по обвинението дека затајувал данок.

Реал му дава целосна поддршка на Роналдо

Реал му дава целосна поддршка на Роналдо

пред една недела - A1on - Фудбал

Реал Мадрид се огласи со соопштение во кое изразува целосна поддршка и доверба кон својата прва ѕвезда Кристијано Роналдо по обвинението дека затајувал данок.

Реал му дава целосна поддршка на Роналдо

Реал му дава целосна поддршка на Роналдо

пред една недела - +Инфо - Спорт

Реал Мадрид се огласи со соопштение во кое изразува целосна поддршка и доверба кон својата прва ѕвезда Кристијано Роналдо по обвинението дека затајувал данок.

Реал му дава целосна поддршка на Роналдо

Реал му дава целосна поддршка на Роналдо

пред една недела - ТВ Нова - Спорт

Реал Мадрид се огласи со соопштение во кое изразува целосна поддршка и доверба кон својата прва ѕвезда Кристијано Роналдо по обвинението дека затајувал данок.

Роналдо уште пред финалето во Кардиф му соопштил на Фергусон

Роналдо уште пред финалето во Кардиф, му соопштил на Фергусон...

пред една недела - Фаланга - Спорт

Главна тема во фудбалскиот свет овие два дена е евентуалното заминување на Кристијано Роналдо од Реал Мадрид.. Роналдо со...

Времеплов
x