20
Лондонската полиција  Нападот е со сите карактеристики на тероризам

Лондонската полиција: „Нападот е со сите карактеристики на тероризам“

пред една недела - Start.mk - Свет

Сите жртви од нападот што се случи крај џамијата во лондонската населба Фајнсбури Парк се муслимани, изјави претставникот на противтерористичката единица на лондонската полиција Нил Басу.

Лондонската полиција  Нападот е со сите карактеристики на тероризам

Лондонската полиција: „Нападот е со сите карактеристики на тероризам“

пред една недела - Република - Свет

Сите жртви од нападот што се случи крај џамијата во лондонската населба Фајнсбури Парк се муслимани, изјави претставникот на противтерористичката единица на лондонската полиција Нил Басу.

Напаѓачот врз муслиманите во Лондон е Велшанецот Дарин Озборн

Напаѓачот врз муслиманите во Лондон е Велшанецот Дарин Озборн

пред една недела - MK News - Свет

Според лондонските медиуми, Озборн кој е уапсен набргу по нападот, има 47 години и е татко на четири деца. Британскиот заменик...

Напаѓачот врз муслиманите во Лондон е Велшанецот Дарин Озборн

Напаѓачот врз муслиманите во Лондон е Велшанецот Дарин Озборн

пред една недела - Курир - Свет

Според лондонските медиуми, Озборн кој е уапсен набргу по нападот, има 47 години и е татко на четири деца. Британскиот заменик...

Напаѓачот врз муслиманите во Лондон е Велшанецот Дејвид Озборн

Напаѓачот врз муслиманите во Лондон е Велшанецот Дејвид Озборн

пред една недела - ТВ Нова - Свет

Напаѓачот врз групата муслимански верници, во северен Лондон, е Дејвид Озборн, роден во Велс. Според лондонските медиуми, Озборн кој е уапсен набргу по нападот, има 47 години и е татко на четири деца.

Напаѓачот врз муслиманите во Лондон е Велшанецот Дарин Озборн

Напаѓачот врз муслиманите во Лондон е Велшанецот Дарин Озборн

пред една недела - A1on - Свет

Напаѓачот врз групата муслимански верници, во северен Лондон, е Дарин Озборн, роден во Велс. Според лондонските медиуми, Озборн кој е уапсен набргу по нападот, има 47 години и е татко на четири деца.

Напаѓачот врз муслиманите во Лондон е Велшанецот Дарен Озборн

Напаѓачот врз муслиманите во Лондон е Велшанецот Дарен Озборн

пред една недела - 24 вести - Свет

Напаѓачот врз групата муслимански верници, во северен Лондон, е Дарен Озборн, роден во Велс. Според лондонските медиуми, Озборн кој е уапсен набргу по нападот, има 47 години и е татко на четири деца.

Лондон не мирува нов напад со комбе

Лондон не мирува, нов напад со комбе

пред една недела - Сител - Свет

Loading Video... Нов напад со комбе го потресе Лондон. 1 лице загина а десетина се повредени кога возилото со голема брзина се качило на тротоарот  и удрило во група муслимански верници додека излегувале од џамија, по рамазанската молитва.

Тереза Меј Нема да не поделат

Тереза Меј: Нема да не поделат

пред една недела - 24 вести - Свет

Британската премиерка Тереза Меј го осуди  нападот што се случи синоќа пред џамија во северен Лондон. Тоа е „одвратен“ обид за уништување на слободите како што е слободата на вероисповед, оцени Меј.

Објавен идентитетот на напаѓачот пред џамијата во Лондон

Објавен идентитетот на напаѓачот пред џамијата во Лондон

пред една недела - Кајгана - Свет

Дарен Озборн од Кардиф е осомничен за терористички напад на муслиманските верници кои излегувале по молитва од џамијата во Финсбери парк во Лондон.

Нов терористички напад во Лондон

Нов терористички напад во Лондон

пред една недела - МТВ 1 - Свет

Британската престолнина повторно цел на терористите. Овој пат настрада муслиманската заедница. Мртви и повредени пред џамија во северен Лондон, откако маж влетал со комби во група верници.

Меј зборува за терористички напад

Меј зборува за „терористички напад“

пред една недела - DW - Свет

Британската премиерка Тереза Меј го осуди нападот врз муслимани во Лондон, нарекувајќи го одвратен. Британската премиерка Тереза Меј го осуди нападот што се случи ноќеска пред една џамија во Финсбери Парк, во Лондон.

Терористички напад врз муслимански верници во Лондон

Терористички напад врз муслимански верници во Лондон

пред една недела - Канал 5 - Свет

Муслиманската заедница е згрозена од нападот, што синоќа нешто по полноќ се случи во близина на џамија, во северен Лондон.

НОВ ТЕРОРИСТИЧКИ НАПАД ВО ЛОНДОН

НОВ ТЕРОРИСТИЧКИ НАПАД ВО ЛОНДОН

пред една недела - MK News - Свет

Едно лице е убиено, а осум се повредени кога комбе влетало во толпа, по полноќната молитва, во близина на една џамија во Лондон.

 ФОТОГРАФИИ  Гардијан го објави името на лондонскиот напаѓачот

(ФОТОГРАФИИ) “Гардијан” го објави името на лондонскиот напаѓачот

пред една недела - Локално - Свет

Тоа е 47-годишниот Дарен Озборн. Лондонската полиција соопшти дека против 47-годишниот маж, кој извршил нападот во британската престолнина рано изутринава, ќе бидат покренати обвиненија за тероризам.

Сите жртви од нападот крај џамијата во Лондон се муслимани

Сите жртви од нападот крај џамијата во Лондон се муслимани

пред една недела - Алфа - Свет

Сите жртви од нападот што се случи крај џамијата во лондонската населба Фајнсбури Парк се муслимани, изјави претставникот на противтерористичката единица на лондонската полиција Нил Басу.

Лондон повторно цел на терористите

Лондон повторно цел на терористите

пред една недела - МТВ 1 - Свет

Британската престолнина повторно цел на терористите. Овој пат настрада муслиманската заедница. Мртви и повредени пред џамија во северен Лондон откако маж влетал со комби во група верници.

Сите жртви од нападот крај џамијата во Лондон се муслимани

Сите жртви од нападот крај џамијата во Лондон се муслимани

пред една недела - Алфа - Свет

Напаѓачот (48) е упасен од страна на лондонската полиција. - Инцидентот ги има сите карактеристики на терористички акт, нагласи Басу.

НОВ ТЕРОРИСТИЧКИ НАПАД ВО ЛОНДОН Паника меѓу граѓаните

НОВ ТЕРОРИСТИЧКИ НАПАД ВО ЛОНДОН: Паника меѓу граѓаните!

пред една недела - Сител - Свет

Едно лице е убиено, а осум се повредени кога комбе влетало во толпа, по полноќната молитва, во близина на една џамија во Лондон.

Инцидент пред џамија во Лондон  Еден загинат и 10 повредени

Инцидент пред џамија во Лондон - Еден загинат и 10 повредени

пред една недела - Фаланга - Свет

Едно лице загина, а 10 други се повредени. Едно лице загина, а 10 други се повредени, кога маж со комби синоќа по полноќ влета во група верници кои излегувале од џамијата во лондонската населба Фајнсбури Парк, соопшти полицијата.

ТЕРОРИЗАМ ВО ЛОНДОН Сите жртви од нападот кај џамијата се муслимани

ТЕРОРИЗАМ ВО ЛОНДОН: Сите жртви од нападот кај џамијата се муслимани

пред една недела - Телеграф - Свет

Сите жртви од нападот што се случи крај џамијата во лондонската населба Фајнсбури Парк се муслимани, изјави претставникот на противтерористичката единица на лондонската полиција Нил Басу.

Сите жртви од нападот крај џамијата во Лондон се муслимани

Сите жртви од нападот крај џамијата во Лондон се муслимани

пред една недела - Денешен - Свет

Сите жртви од нападот што се случи крај џамијата во лондонската населба Фајнсбури Парк се муслимани, изјави претставникот на противтерористичката единица на лондонската полиција Нил Басу.

Сите жртви од нападот крај џамијата во Лондон се муслимани

Сите жртви од нападот крај џамијата во Лондон се муслимани

пред една недела - Start.mk - Свет

Сите жртви од нападот што се случи крај џамијата во лондонската населба Фајнсбури Парк се муслимани, изјави претставникот на противтерористичката единица на лондонската полиција Нил Басу.

Детали за нападот крај џамијата во Лондон

Детали за нападот крај џамијата во Лондон

пред една недела - Курир - Свет

– Инцидентот ги има сите карактеристики на терористички акт, нагласи Басу. – Се уште не е познато дали смртниот случај покрај џамијата е последица од нападот со комбито и кои се мотивите за нападот, додаде тој.

Сите жртви од нападот крај џамијата во Лондон се муслимани

Сите жртви од нападот крај џамијата во Лондон се муслимани

пред една недела - Република - Свет

Сите жртви од нападот што се случи крај џамијата во лондонската населба Фајнсбури Парк се муслимани, изјави претставникот на противтерористичката единица на лондонската полиција Нил Басу.

Сите жртви од нападот крај џамијата во Лондон се муслимани

Сите жртви од нападот крај џамијата во Лондон се муслимани

пред една недела - A1on - Свет

Сите жртви од нападот што се случи крај џамијата во лондонската населба Фајнсбури Парк се муслимани, изјави претставникот на противтерористичката единица на лондонската полиција Нил Басу.

Нов напад во Лондон

Нов напад во Лондон

пред една недела - Infomax - Свет

Нов напад во Лондон: во квартот Финсбери Парк ноќеска едно возило влета во пешаци кои излегувале од џамија. Убиено е едно лице.

Сите жртви на нападот кај џамијата се муслимани  нападот мотивиран од исламофобија претставува злочин на омраза

Сите жртви на нападот кај џамијата се муслимани - нападот мотивиран од исламофобија претставува злочин на омраза

пред една недела - Прес 24 - Свет

Сите жртви од нападот што се случи крај џамијата во лондонската населба Фајнсбури Парк се муслимани, изјави претставникот на противтерористичката единица на лондонската полиција Нил Басу.

Жртви и поведени во нов напад со возило во Лондон

Жртви и поведени во нов напад со возило во Лондон

пред една недела - МТВ 1 - Свет

Едно лице загина, а десетина се повредени во северен Лондон, откако напаѓач со возило влетал во група верници кои излегувале од џамијата во Финсбери Парк.

Сите жртви од нападот крај џамијата во Лондон се муслимани

Сите жртви од нападот крај џамијата во Лондон се муслимани

пред една недела - ТВ Нова - Свет

Сите жртви од нападот што се случи крај џамијата во лондонската населба Фајнсбури Парк се муслимани, изјави претставникот на противтерористичката единица на лондонската полиција Нил Басу.

Времеплов
x