20
Работнички ќе игра на комплексот на ФФМ во Европа Пелистер и Шкендија во Струмица

Работнички ќе игра на комплексот на ФФМ во Европа, Пелистер и Шкендија во Струмица

пред една недела - Екипа - Фудбал

Работнички своите натпревари во квалификациите за Лигата на Европа ова лето ќе ги игра на стадионот во комплексот на Фудбалската федерација во Скопје.

Лига Европа Пелистерци веруваат во чудо против Лех Познањ

Лига Европа: Пелистерци веруваат во чудо против Лех Познањ

пред една недела - Нова ТВ - Спорт

Фото: ffm.mk Кам-бекот на Пелистер на меѓународната сцена по деветгодишна апстиненција е малерозен уште со ждрепката. Актуелниот...

Треневски Ако е Тре Пене не значи дека ќе биде супер лесно

Треневски: Ако е Тре Пене не значи дека ќе биде супер лесно

пред една недела - Нова ТВ - Спорт

Фото: fkrabotnicki.com Работнички е најсреќниот од трите македонски претставници во Лига Европа по денешната ждрепка во Нион.

Што треба да знаете за противникот на Вардар во ЛШ

Што треба да знаете за противникот на Вардар во ЛШ

пред една недела - Off.net.mk - Фудбал

Славното минато и богатата историја на Малме не треба и не смее да претставува страв за македонскиот првак. Тие го имаа Златан, ние Дарко.

Лесна задача за Работнички и Шкендија во првите две кола

Лесна задача за Работнички и Шкендија во првите две кола

пред една недела - Start.mk - Спорт

Македонските претставници ги добија своите противници во првото и второто квалификациско коло во Лигата на Европа. Ждрепката...

Лесна задача за Работнички и Шкендија во првите две кола

Лесна задача за Работнички и Шкендија во првите две кола

пред една недела - Вечер - Спорт

Македонските претставници ги добија своите противници во првото и второто квалификациско коло во Лигата на Европа. Ждрепката...

ЖДРЕПКА И ЗА 2 КОЛО Работнички и Шкендија гледаат кон 3 рунда

ЖДРЕПКА И ЗА 2. КОЛО: Работнички и Шкендија гледаат кон 3. рунда

пред една недела - Телеграф - Фудбал

Екипите на Работнички и на Шкендија доколку успеат да го решат 1. коло на најдобар можен начин тогаш во 2. рунда ќе имаат противници по мерка против кои се со шанса за пласман и во 3.

Грнчаров и Глигоров Можеме да се носиме со Малме

Грнчаров и Глигоров: Можеме да се носиме со Малме

пред една недела - Sportmedia - Фудбал

Македонскиот фудбалски првак Вардар ќе игра против Малме, во второто коло од квалификациите за Лигата на шампионите, за сезоната 2017/18.

Грнчаров оптимист Против Малме во најмала рака рамноправни

Грнчаров оптимист: Против Малме во најмала рака рамноправни

пред една недела - Екипа - Фудбал

Во таборот на Вардар владее задоволство од добиениот ривал во квалификациите за ЛШ, откако шведскиот првак Малме беше извлечен како прва пречка пред „црвено-црните“ во нивната нова европска авантура.

ЛЕ Тешки противници за Пелистер и Шкендија Работнички против аутсајдер од Сан Марино

ЛЕ: Тешки противници за Пелистер и Шкендија, Работнички против аутсајдер од Сан Марино

пред една недела - Денар - Спорт

Македонските претставници во Лига Европа на денешната жрепка во Нион ги добија противниците во второто квалификациско коло.

Грнчаров Можеме да се надигруваме со Малме

Грнчаров: Можеме да се надигруваме со Малме

пред една недела - Курир - Фудбал

Вардар на денешната ждрепка во Нион за противник во 2.коло од квалификациите за Лигата на шампионите го доби шведскиот тим Малме.

ЛЕ Пелистер против силниот Лех Познањ

ЛЕ: Пелистер против силниот Лех Познањ

пред една недела - Сител - Фудбал

Фудбалерите на Пелистер добија најсилен противник во Лига Европа од сите наши претставници. Битолчани  ќе играат против Лех Познањ, една од најдобрите полски екипи која неретко стигнува и до групната фаза од европските натпреварувања.

ЛЕ Работнички во Сан Марино Шкендија против Дачија

ЛЕ: Работнички во Сан Марино, Шкендија против Дачија

пред една недела - Сител - Фудбал

На ждрепката во Нион денеска беа извлечени и двојките за квалификациските рунди во Лига Европа.  Како еден од носителите ФК Работнички   за противник го доби Тре Пене од Сан Марино.

ЛШ Вардар ќе игра со шведскиот Малме

ЛШ: Вардар ќе игра со шведскиот Малме

пред една недела - Сител - Фудбал

Во рамките на 2. квалификациско коло од Лигата на шампионите, Вардар ќе патува во Шведска на мегдан со екипата на Малме! Тоа е противникот кој што го доби нашиот тим на денешната ждрепка која што беше одржана во седиштето на УЕФА во Нион.

Шкендија ќе вози Дачија

Шкендија ќе „вози“ Дачија

пред една недела - Македонски Спорт - Фудбал

Молдавскиот тим, кој што пред две години ја елиминира Ренова, е ривалот на Шкендија Шкендија ја доби Дачија од Молдавија за противник во 1.

Лех Познањ не можеше потешко за Пелистер

Лех Познањ, не можеше потешко за Пелистер

пред една недела - Македонски Спорт - Фудбал

Полскиот клуб е противникот на „зелените“ на стартот во квалификациите во ЛЕ. Првиот меч се игра на 29 јуни во Полска И да сакаше Пелистер не можеше да добие посилен противник.

РАБОТНИЧКИ ГО ДОБИ ТРЕ ПЕНЕ ОД САН МАРИНО

РАБОТНИЧКИ ГО ДОБИ ТРЕ ПЕНЕ ОД САН МАРИНО

пред една недела - Македонски Спорт - Фудбал

Нашиот тим со најдобар рејтинг во УЕФА го доби и најлесниот ривал во квалификациите од Лигата на Европа. Екс првакот на Сан...

Треневски Тре Пене е од Сан Марино но не значи дека ќе биде лесно

Треневски: Тре Пене е од Сан Марино, но не значи дека ќе биде лесно

пред една недела - A1on - Фудбал

Работнички го доби Тре Пене, претставникот од Сан Марино, за прв противник во квалификациите за Лигата на Европа. Во првиот меч составот на Виктор Треневски ќе биде домаќин, а потоа ќе игра и на гости во Сан Марино.

ЛИГА НА ЕВРОПА Работнички помина најдобро

ЛИГА НА ЕВРОПА: Работнички помина најдобро

пред една недела - Телеграф - Фудбал

Екипите коишто летово ќе играат во Лигата на Европа како претставници на Македонија ги дознаа противниците за 1. коло. Според имињата на ривалите најдобро мина Работнички, а ривал против кој може да се надева на успех има и Шкендија.

Грнчаров Можеме да се надигруваме со Малме

Грнчаров: Можеме да се надигруваме со Малме

пред една недела - +Инфо - Спорт

Капитенот на Вардар, Бобан Грнчаров смета дека во квалификациите за Лигата на шампионите добиен е противник со кој „црвено-црните“...

Tреневски Го посакувавме Тре Пене но нема да се опуштиме

Tреневски: Го посакувавме Тре Пене, но нема да се опуштиме

пред една недела - 24 фудбал - Фудбал

Тренерот на Работнички, Виктор Треневски е задоволен од денешната ждрепка во Нион, вели дека добиле противник по мерка, но...

Познати противниците на македонските екипи во квалификациите за ЛЕ

Познати противниците на македонските екипи во квалификациите за ЛЕ

пред една недела - +Инфо - Спорт

Македонските претставници во второ по квалитет клупско фудбалско натпреварување – Лига Европа, денеска по извлекувањето во Нион ги дознаа своите ривали за првото квалификациско коло.

Пелистер против полскиот гигант Лех Познан

Пелистер против полскиот гигант Лех Познан

пред една недела - Off.net.mk - Фудбал

Освојувачот на Купот на Македонија, битолски Пелистер после долги години ќе игра во Европа, а за противник го доби можеби најтешкиот ривал од сите можни.

Грнчаров Можеме да се надигруваме со Малме

Грнчаров: Можеме да се надигруваме со Малме

пред една недела - ТВ Нова - Спорт

Капитенот на Вардар, Бобан Грнчаров смета дека во квалификациите за Лигата на шампионите добиен е противник со кој „црвено-црните“...

Познати противниците на македонските екипи во квалификациите за ЛЕ

Познати противниците на македонските екипи во квалификациите за ЛЕ

пред една недела - ТВ Нова - Спорт

Македонските претставници во второ по квалитет клупско фудбалско натпреварување – Лига Европа, денеска по извлекувањето во Нион ги дознаа своите ривали за првото квалификациско коло.

Грнчаров Можеме да се надигруваме со Малме

Грнчаров: Можеме да се надигруваме со Малме

пред една недела - Вистина - Без катеторија

Капитенот на Вардар, Бобан Грнчаров смета дека во квалификациите за Лигата на шампионите добиен е противник со кој „црвено-црните“...

Малме противник на Вардар во квалификациите за ЛШ

Малме противник на Вардар во квалификациите за ЛШ

пред една недела - ТВ Нова - Спорт

Шведскиот првак Малме е противникот на Вардар во второто квалификациско коло за фудбалската Лига на шампиони. Ова е епилогот по денешната ждрепка во Нион, Швајцарија.

Работнички против Тре Пене од Сан Марино Пелистер ќе бие битка со Лех Познањ во ЛЕ

Работнички против Тре Пене од Сан Марино, Пелистер ќе бие битка со Лех Познањ во ЛЕ

пред една недела - Start.mk - Спорт

Екипата на Работнички во првото квалификациско коло од Лига Европа ќе игра со екипа од Сан Марино, а тоа е Тре Пене. „Романтичарите“ ја искористија поволноста на носител, па добија противник кој е реално да се пројде.

Работнички против Тре Пене од Сан Марино Пелистер ќе бие битка со Лех Познањ во ЛЕ

Работнички против Тре Пене од Сан Марино, Пелистер ќе бие битка со Лех Познањ во ЛЕ

пред една недела - Република - Фудбал

Екипата на Работнички во првото квалификациско коло од Лига Европа ќе игра со екипа од Сан Марино, а тоа е Тре Пене. „Романтичарите“ ја искористија поволноста на носител, па добија противник кој е реално да се пројде.

Познати противниците на македонските екипи во квалификациите за ЛЕ

Познати противниците на македонските екипи во квалификациите за ЛЕ

пред една недела - Канал 5 - Фудбал

Работнички беше единствен носител од македонските клубови и доби полсен противник, а тоа е Тре Пене од Сан Марино. Работнички ќе биде домаќин на првиот меч на 29 јуни, а по седум дена ќе гостува во Сан Марино.

Времеплов
x