20
На фудбалерот поважен му е одморот отколку Супер Купот во август

На фудбалерот поважен му е одморот отколку Супер Купот во август

пред 6 дена - Прес 24 - Живот

Напаѓачот на Реал Мадрид, Кристијано Роналдо, најверојатно, нема да биде во тимот на натпреварот од Супер Куп со Манчестер Јунајтед закажан за 8 август во Скопје, но треба да игра против Барселона во шпанскиот Супер Куп.

Македонците немаат среќа да го видат Роналдо во Скопје На фудбалерот поважен му е одморот отколку Супер Купот во август

Македонците немаат среќа да го видат Роналдо во Скопје: На фудбалерот поважен му е одморот отколку Супер Купот во август

пред 6 дена - Курир - Фудбал

Португалскиот фудбалер се уште е на одмор, по долгата сезона и учество во Купот на Конфедерации во Русија, а според информациите објавени во шпанските медиуми, оваа недела ќе се врати во Мадрид и ќе биде подложен на медицински прегледи.

Реал во Скопје доаѓа без Кристијано Роналдо

Реал во Скопје доаѓа без Кристијано Роналдо

пред 6 дена - Актуелно24 - Спорт

Напаѓачот на Реал Мадрид, Кристијано Роналдо, со голема веројатност нема да дојде со тимот во Скопје на натпреварот во Суперкупот на УЕФА против Манчестер Јунајтед.

 Марка  Реал Мадрид без Роналдо во Скопје

„Марка“: Реал Мадрид без Роналдо во Скопје

пред 6 дена - Нова ТВ - Спорт

Претстојниот Суперкуп натпревар во Скопје меѓу Реал Мадрид и Манчестер јунајтед ќе биде посиромашен за Кристијано Роналдо.

Шпанска Марка  Кристијано Роналдо не доаѓа во Скопје

Шпанска „Марка“: Кристијано Роналдо не доаѓа во Скопје

пред 6 дена - Република - Фудбал

Португалскиот ас Кристијано Роналдо дефинитивно нема да игра против Манчестер Јунајтед на Суперкуп мечот во Скопје. Ова беше...

Кристијано Роналдо нема да дојде во Скопје за Супер купот на УЕФА

Кристијано Роналдо нема да дојде во Скопје за Супер купот на УЕФА

пред 6 дена - Денар - Спорт

Кристијано Роналдо, најверојатно нема да дојде со тимот на Реал во Скопје на натпреварот во Супер купот на УЕФА против Манчестер Јунајтед.

Реал доаѓа во Скопје без Роналдо

Реал доаѓа во Скопје без Роналдо

пред 6 дена - 24 вести - Спорт

Напаѓачот на Реал Мадрид, Кристијано Роналдо, најверојатно, нема да биде во тимот на натпреварот од Супер Куп со Манчестер Јунајтед закажан за 8 август во Скопје, но треба да игра против Барселона во шпанскиот Супер Куп.

Реал во Скопје доаѓа без Кристијано Роналдо

Реал во Скопје доаѓа без Кристијано Роналдо

пред 6 дена - Канал 77 - Македонија

Напаѓачот на Реал Мадрид, Кристијано Роналдо, со голема веројатност нема да дојде со тимот во Скопје на натпреварот во Суперкупот на УЕФА против Манчестер Јунајтед.

Реал без Роналдо доаѓа во Скопје

Реал без Роналдо доаѓа во Скопје

пред 6 дена - Канал 5 - Македонија

Португалскиот фудбалер се уште е на одмор, по долгата сезона и учество во Купот на Конфедерации во Русија, а според информациите објавени во шпанските медиуми, оваа недела ќе се врати во Мадрид и ќе биде подложен на медицински прегледи.

Роналдо оди на одмор не доаѓа во Скопје

Роналдо оди на одмор, не доаѓа во Скопје

пред 6 дена - +Инфо - Спорт

Напаѓачот на Реал Мадрид, Кристијано Роналдо, најверојатно, нема да биде во тимот на натпреварот од Супер Куп со Манчестер Јунајтед закажан за 8 август во Скопје, но треба да игра против Барселона во шпанскиот Супер Куп.

Реал без Роналдо доаѓа во Скопје

Реал без Роналдо доаѓа во Скопје

пред 6 дена - +Инфо - Спорт

Напаѓачот на Реал Мадрид, Кристијано Роналдо, најверојатно, нема да биде во тимот на натпреварот од Супер Куп со Манчестер Јунајтед закажан за 8 август во Скопје, но треба да игра против Барселона во шпанскиот Супер Куп.

Разочарување за љубителите на фудбалот Реал без Роналдо доаѓа во Скопје

Разочарување за љубителите на фудбалот: Реал без Роналдо доаѓа во Скопје

пред 6 дена - Прес 24 - Спорт

Напаѓачот на Реал Мадрид, Кристијано Роналдо, најверојатно, нема да биде во тимот на натпреварот од Супер Куп со Манчестер Јунајтед закажан за 8 август во Скопје, но треба да игра против Барселона во шпанскиот Супер Куп.

Реал без Роналдо доаѓа во Скопје

Реал без Роналдо доаѓа во Скопје

пред 6 дена - A1on - Фудбал

Напаѓачот на Реал Мадрид, Кристијано Роналдо, најверојатно, нема да биде во тимот на натпреварот од Супер Куп со Манчестер Јунајтед закажан за 8 август во Скопје, но треба да игра против Барселона во шпанскиот Супер Куп.

Кристијано Роналдо нема да биде во тимот Реал за Супер Купот во Скопје

Кристијано Роналдо нема да биде во тимот Реал за Супер Купот во Скопје

пред 6 дена - еМАГАЗИН - Спорт

Напаѓачот на Реал Мадрид, Кристијано Роналдо, најверојатно, нема да биде во тимот на натпреварот од Супер Куп со Манчестер Јунајтед закажан за 8 август во Скопје, но треба да игра против Барселона во шпанскиот Супер Куп.

Реал во Скопје доаѓа без Кристијано Роналдо

Реал во Скопје доаѓа без Кристијано Роналдо

пред 6 дена - Кајгана - Фудбал

Напаѓачот на Реал Мадрид, Кристијано Роналдо, со голема веројатност нема да дојде со тимот во Скопје на натпреварот во Супер купот на УЕФА против Манчестер Јунајтед.

Роналдо се одмара не доаѓа во Скопје

Роналдо се одмара не доаѓа во Скопје

пред 6 дена - Локално - Спорт

Напаѓачот на Реал Мадрид, Кристијано Роналдо, најверојатно, нема да биде во тимот на натпреварот од Супер Куп со Манчестер Јунајтед закажан за 8 август во Скопје, но треба да игра против Барселона во шпанскиот Супер Куп.

Решено е Роналдо донесе конечна одлука дали ќе игра во Скопје

Решено е: Роналдо донесе конечна одлука дали ќе игра во Скопје

пред 7 дена - Start.mk - Спорт

Најдобриот фудбалер на Реал Мадрид, Кристијано Роналдо, нема да му биде на располагање на Зинедин Зидан за Суперкупот на 8.

Решено е Роналдо донесе конечна одлука дали ќе игра во Скопје

Решено е: Роналдо донесе конечна одлука дали ќе игра во Скопје

пред 7 дена - Република - Фудбал

Најдобриот фудбалер на Реал Мадрид, Кристијано Роналдо, нема да му биде на располагање на Зинедин Зидан за Суперкупот на 8.

Кристијано Роналдо нема да дојде во Скопје

Кристијано Роналдо нема да дојде во Скопје!

пред 7 дена - Start.mk - Спорт

Најголемата ѕвезда на европскиот клупски шампион Реал Мадрид, Португалецот Кристијано Роналдо, нема да игра во Скопје, на...

Кристијано Роналдо нема да дојде во Скопје

Кристијано Роналдо нема да дојде во Скопје!

пред 7 дена - Вечер - Спорт

Најголемата ѕвезда на европскиот клупски шампион Реал Мадрид, Португалецот Кристијано Роналдо, нема да игра во Скопје, на...

Марка Роналдо му кажа НЕ на Скопје

Марка: Роналдо му кажа „НЕ“ на Скопје

пред 7 дена - Се за спорт - Фудбал

Шпанска „Марка“ открива дека најдобриот фудбалер на Реал Мадрид, Кристијано Роналдо нема да настапи на европскиот Суперкуп против Манчестер Јунајтед, кој оваа година ќе се одржи на „Телеком арена“ во Скопје.

ПОТВРДЕНО Роналдо нема да го види Скопје

ПОТВРДЕНО: Роналдо нема да го види Скопје

пред 7 дена - Sportmedia - Фудбал

„Кралскиот клуб“ без најдобриот играч ќе се обиде да го освои првиот трофеј во новата сезона Кристијано Роналдо и дефинитивно нема да игра против Манчестер Јунајтед на Суперкуп мечот во Скопје.

Дефинитивно Скопје нема да го види најдобриот фудбалер во светот

Дефинитивно Скопје нема да го види најдобриот фудбалер во светот

пред 7 дена - Тип - Фудбал

Носителот на “Златната топка”, Кристијано Роналдо сигурно ќе го пропушти првиот официјален натпревар на Реал Мадрид – на 8-ми август против Манчестер Јунајтед во спорот за Суперкупот на Европа кој се игра во нашиот главен град Скопје.

Падна договор со Зидан Роналдо донесе конечна одлука за Суперкупот во Скопје

Падна договор со Зидан: Роналдо донесе конечна одлука за Суперкупот во Скопје

пред 7 дена - Дерби - Фудбал

Шпанската „Марка“ веднаш по завршувањето на сезоната излезе со ексклузива дека Кристијано Роналдо нема да игра на Суперкуп...

Роналдо не доаѓа на Суперкупот во Скопје Првиот меч против Барса на Камп Ноу

Роналдо не доаѓа на Суперкупот во Скопје: Првиот меч против Барса на „Камп Ноу“

пред 7 дена - Екипа - Фудбал

Најголемата ѕвезда на европскиот клупски првак Реал Мадрид, Кристијано Роналдо, речиси сигурно нема да игра во Скопје, на дуелот од Суперкупот на Европа, против Манчестер јунајтед, на 8 август, на „Телеком Арена“.

Времеплов
x