20
Вардарци подготвени за историја

Вардарци подготвени за историја

пред 6 дена - Македонски Спорт - Фудбал

Вардаровиот тим вечерва ја одработи последната подготовка на стадионот „Младост“ во Струмица, пред утрешниот реванш натпревар против Малме во второто квалификациско коло од Лигата на шампионите.

Малме тренираше на Младост  на Швеѓаните ништо не им чини

Малме тренираше на „Младост“, на Швеѓаните ништо не им чини

пред 6 дена - Sportmedia - Фудбал

Фудбалерите на Малме тренираа на стадионот „Младост“ во Струмица со очекуваните протести за теренот, за стадионот, а веројатно да можат би го смениле и резултатот од првиот меч.

Финална тактичка подготовка на вардарци за мегданот со Малме ФОТОГАЛЕРИЈА

Финална тактичка подготовка на „вардарци“ за мегданот со Малме (ФОТОГАЛЕРИЈА)

пред 6 дена - Екипа - Фудбал

„Вардарци“ го одработија и последниот тренинг вечерва на стадионот „Младост“ во Струмица, пред утрешниот реванш натпревар против Малме во второто квалификациско коло од Лигата на шампионите.

Седлоски Верувам дека можеме до третото коло во Лигата на шампионите

Седлоски: Верувам дека можеме до третото коло во Лигата на шампионите

пред 6 дена - Курир - Фудбал

Тренерот Гоце Седлоски верува во играчите дека ќе дадат се за да се изборат за позитивен резултат кој ќе го одведе црвено-црните во третото квалификациско коло – Утрешниот меч ќе биде потежок од првиот во Малме.

Сафари и Розенберг ќе играат Персон е убеден дека Малме е подобар

Сафари и Розенберг ќе играат, Персон е убеден дека Малме е подобар

пред 6 дена - Sportmedia - Фудбал

Беранг Сафари и Маркус Розенберг се значаен дел од составот на Малме и тие веројатно ќе играат на утрешниот меч со Вардар во Струмица.

Седлоски Верувам дека можеме до третото коло во Лигата на шампионите

Седлоски: Верувам дека можеме до третото коло во Лигата на шампионите

пред 6 дена - Сител - Фудбал

Македонскиот првак Вардар утре ќе го одигра реванш натпреварот од второто квалификациско коло за Лигата на шампионите против Малме.

Седлоски Играчите ќе дадат се од себе да го минат Малме

Седлоски: Играчите ќе дадат се од себе да го минат Малме

пред 6 дена - Дерби - Фудбал

Екипата на Вардар утре во Струмица го игра реваншот против Малме во Лигата на шампионите, меч на кој ќе влезе со позитивен резултат 1-1 остварен минатата седмица во Шведска.

Пехрсон Не чека лош терен за игра но имаме сили за пласман понатаму

Пехрсон: Не чека лош терен за игра, но имаме сили за пласман понатаму

пред 6 дена - Екипа - Фудбал

Стратегот на Малме, Магнус Пехрсон по пристигнувањето на неговиот тим во Струмица нагласи дека и Малме и Вардар ќе имаат лоши услови за игра со не баш соодветен терен за вакви европски натпревари на реванш пресметката од 2.

Вардар  Малме со директен пренос на ТВ

Вардар – Малме со директен пренос на ТВ

пред 6 дена - Тип - Фудбал

Телевизија Нова ги изненади фудбалските љубители објавувајќи дека утрешниот реванш натпревар од квалификациите за Лигата на Шампионите, помеѓу екипите на Вардар и Малме ќе го емитува низ директен пренос.

Седлоски Добро знаеме што не чека

Седлоски: Добро знаеме што не чека

пред 6 дена - Македонски Спорт - Фудбал

„Добро сме подготвени да дадеме сѐ од себе и да се обидеме да се пласираме во следната фаза од Лигата на шампионите“, истакна...

Седлоски Ќе дадеме с од себе да го елиминираме Малме

Седлоски: Ќе дадеме с од себе да го елиминираме Малме

пред 6 дена - 24 фудбал - Фудбал

Тренерот на Вардар, Гоце Седлоски вели дека неговите фудбалери ќе го дадат максимумот за да го елиминираат Малме и да ја израдуваат публиката.

Гоце Седлоски Очекуваме потежок натпревар од тој во Малме

Гоце Седлоски: Очекуваме потежок натпревар од тој во Малме

пред 6 дена - ТВ Нова - Фудбал

Гоце Седлоски  очекува тежок реванш натпревар со Малме, ке биде потешко од натпреварот во Шведска, ние сме подготвени и ке направиме се да одиме во следното коло – изјави тренерот на ФК Вардар.

Седлоски Верувам дека можеме до третото коло во Лигата на шампионите

Седлоски: Верувам дека можеме до третото коло во Лигата на шампионите

пред 6 дена - A1on - Фудбал

Македонскиот првак Вардар утре ќе го одигра реванш натпреварот од второто квалификациско коло за Лигата на шампионите против Малме.

Седлоски Без калкулации одиме на победа против Малме

Седлоски: Без калкулации, одиме на победа против Малме

пред 6 дена - Sportmedia - Фудбал

„Утре не очекува сосема поинаков меч, многу потежок од првиот. Кој и да излезе на терен верувам дека ќе даде се од себе за да оствариме резултат кој не води понатаму.

Седлоски Не чека многу потежок меч од оној во Малме

Седлоски: Не чека многу потежок меч од оној во Малме…

пред 6 дена - Екипа - Фудбал

Шефот на стручниот штаб на Вардар, Гоце Седлоски верува дека неговиот тим може да дојде до позитивен резултат кој ќе значи и пласман во следната рунда натпревари од квалификациите за Лигата на шампионите.

Швеѓаните зачудени Куче го чува стадионот во Струмица

Швеѓаните зачудени: Куче го чува стадионот во Струмица?!

пред 6 дена - Екипа - Фудбал

Македонија и се е можно…Па, дури и куче да го чува стадионот каде утре ќе се игра натпревар од квалификациите во Лигата на шампионите.

Вардар без Велковски и во реваншот против Малме

Вардар без Велковски и во реваншот против Малме

пред 6 дена - Курир - Фудбал

Поради повреда на задната ложа, младиот репрезентативец нема да биде во комбинација ни на натпреварот во Струмица, а најверојатно Вардар ќе остане и без крилниот играч од Грузија, Џигаури кој исто така има повреда.

Спас во заден час  ТВ пренос Вардар  Малме на ТВ НОВА

Спас во заден час, ТВ пренос Вардар - Малме на ТВ НОВА

пред 6 дена - Македонски Спорт - Фудбал

Македонската, но и шведска јавност ќе има можност преку ТВ Нова да го следи мечот Вардар - Малме На големоз адоволство, на...

За Вардар 1 1 значи минување за Малме елиминација

За Вардар 1:1 значи минување, за Малме елиминација

пред 6 дена - Македонски Спорт - Фудбал

Два пати до сега Вардар го имал овој резултат пред домашен реванш, и ги минувал своите противници. Што не е случај со Малме кој што има многу елиминации кога играл со овој резултат Вардар има голема шанса да го мине Малме, и да се пласира во 3.

Малме тргна за Струмица каде ќе ги чека полн стадион

Малме тргна за Струмица каде ќе ги чека полн стадион

пред 6 дена - Sportmedia - Фудбал

Стадионот „Младост“ има капацитет од околу 7.000 гледачи Македонскиот фудбалски првак Вардар ги има завршните подготовки пред утрешниот реванш дуел против Малме, во квалификациите за пласман во третото претколо од Лигата на шампиони.

Продадени повеќе од 4 000 билети за Вардар  Малме пренос во живо на ТВ Нова

Продадени повеќе од 4.000 билети за Вардар – Малме, пренос во живо на ТВ Нова

пред 6 дена - Екипа - Фудбал

Полн стадион „Младост“ во Струмица се очекува за утрешниот реванш натпревар меѓу Вардар и Малме од 2. квалификациско коло за Лигата на шампионите.

ФК Вардар го одржа првиот тренинг под струмичкото небо

ФК Вардар го одржа првиот тренинг под струмичкото небо

пред 6 дена - Сител - Фудбал

Вардаровата екипа денеска пристигна во Струмица, и веќе го одработи првиот тренинг на стадионот „Младост“ каде што задутре ќе се игра реванш натпреварот против Малме во рамките од второт квалификациско коло од Лигата на шампионите.

Ексклузивно  Вардар  Малме директно на ТВ Нова

Ексклузивно : Вардар – Малме директно на ТВ Нова !

пред 6 дена - ТВ Нова - Спорт

Реванш натпреварот меѓу Вардар и Малме  од второто квалфикациско коло во Лигата на шампионите ке се емитува директно на ТВ Нова.

Вардарци пристигнаа во Струмица се подготвуваат за Малме

Вардарци пристигнаа во Струмица, се подготвуваат за Малме

пред 7 дена - Екипа - Фудбал

Македонскиот првак Вардар од денеска се пресели во Струмица, каде во вторник, со почеток во 18 часот, ќе го пречека Малме во реванш мечот од второто квалификациско коло во Лигата на шампионите.

Вардар пристигна во Струмица

Вардар пристигна во Струмица

пред 7 дена - Sportmedia - Фудбал

Македонскиот првак ќе биде домаќин на Малме на стадионот „Младост“ Македонскиот фудбалски првак Вардар пристигна во Струмица, градот каде принудно ќе биде домаќин на реванш средбата од квалификациите во Лигата на шампионите против Малме.

Розенберг Ќе играм против Вардар можеби и 90 минути на реваншот во Струмица

Розенберг: Ќе играм против Вардар, можеби и 90 минути на реваншот во Струмица

пред 7 дена - Екипа - Фудбал

Шведскиот првак Малме ќе биде многу посилен на реваншот против Вардар во второто квалификациско коло од Лигата на шампионите, што ќе се одигра во вторник, со почеток во 18 часот, на стадионот „Младост“ во Струмица.

Времеплов
x