20
Невообичаени температури за јули Еве какво време не очекува до крајот на неделата

Невообичаени температури за јули: Еве какво време не очекува до крајот на неделата

пред 5 дена - MK News - Македонија

Утринските температури од 10 до 19 степени, а максималните температури ќе достигнат до 22 односно до 31 степен. Во среда и четврток сончево и потопло време и ќе продолжи трендот на пораст на дневните температури но утрата и ноќите ќе бидат свежи.

Невообичаени температури за јули Еве какво време не очекува до крајот на неделата

Невообичаени температури за јули: Еве какво време не очекува до крајот на неделата

пред 6 дена - Курир - Македонија

Утринските температури од 10 до 19 степени, а максималните  температури ќе достигнат до 22 односно до 31 степен. Во среда и четврток сончево и потопло време и ќе продолжи трендот на пораст на дневните температури но утрата и ноќите ќе бидат свежи.

Невообичаени температури за јули Еве какво време не очекува до крајот на неделата

Невообичаени температури за јули: Еве какво време не очекува до крајот на неделата

пред 6 дена - Прес 24 - Македонија

Времето утре ќе биде умерено облачно со повремени сончеви периоди и потопло време. Утринските температури од 10 до 19 степени, а максималните  температури ќе достигнат до 22 односно до 31 степен.

Еве какво време не очекува до крајот на неделата

Еве какво време не очекува до крајот на неделата

пред 6 дена - Пулс 24 - Македонија

Времето утре ќе биде умерено облачно со повремени сончеви периоди и потопло време. Утринските температури од 10 до 19 степени, а максималните  температури ќе достигнат до 22 односно до 31 степен.

Толку од свежото време еве кога не очекуваат повторно високи температури

Толку од свежото време- еве кога не очекуваат повторно високи температури

пред 6 дена - Прес 24 - Македонија

Максимални температури од 25 Штип, Гевгелија, Струмица, Виница, Д. Капија, 24 Скопје Петровец, 23 Скопје, 22 Тетово, Охрид, 21 Берово, 19 Прилеп, Битола, Ѓуриште, 18 Пожаране, 17 Тополчани, 16 Претор, Лазарополе, 13 Маврово.

Уживајте уште малку  температурите постепено растат еве кога се враќаат жештините

Уживајте уште малку - температурите постепено растат, еве кога се враќаат жештините

пред 6 дена - Прес 24 - Македонија

Променливо облачно и свежо време ќе преовладува во Македонија. Претпладне во јужните делови се уште ќе има локален дожд. Ќе дува умерен до засилен северен и североисточен ветер.

Утре сончево со умерена облачност

Утре сончево со умерена облачност

пред 6 дена - Канал 5 - Македонија

Попладне облачноста ќе се зголеми. Ќе дува слаб до умерен претежно северен ветер. Утринската температура ќе се движи од девет до 15, а дневната од 22 до 30 степени.

Утре ќе биде сончево со умерена облачност температури до 30 степени

Утре ќе биде сончево со умерена облачност, температури до 30 степени

пред 6 дена - A1on - Македонија

Времето утре во Македонија ќе биде сончево со умерена облачност. Попладне облачноста ќе се зголеми. Ќе дува слаб до умерен претежно северен ветер.

Пад на температурите за дваесетина степени еве што не чека деновиве

Пад на температурите за дваесетина степени, еве што не чека деновиве

пред 6 дена - MK News - Македонија

Променливо облачно и свежо време ќе преовладува во Македонија. Претпладне во јужните делови се уште ќе има локален дожд. Ќе дува умерен до засилен северен и североисточен ветер.

Во 15 часот до вчера беше пекол денеска свежо  ова се температурите

Во 15 часот до вчера беше пекол, денеска свежо - ова се температурите

пред 6 дена - Прес 24 - Македонија

Денеска врнежливо и посвежо, а од утре повторно 35 степени. Ова се температурите во Македонија во моментов:

Од утре се враќа пеколот денеска свежо  ова се температурите

Од утре се враќа пеколот, денеска свежо - ова се температурите

пред 6 дена - Прес 24 - Македонија

Денеска врнежливо и посвежо, а од утре повторно 35 степени. Ова се температурите во Македонија во моментов:

Пад на температурите за дваесетина степени еве што не чека деновиве

Пад на температурите за дваесетина степени, еве што не чека деновиве

пред 6 дена - Сител - Македонија

Променливо облачно и свежо време ќе преовладува во Македонија. Претпладне во јужните делови се уште ќе има локален дожд. Ќе дува умерен до засилен северен и североисточен ветер.

Се изладивме што се изладивме од утре се враќа пеколот

Се изладивме што се изладивме-од утре се враќа пеколот

пред 6 дена - Start.mk - Живот

Денеска во Македонија ќе преовладува облачно и свежо време. Претпладне во јужните делови се уште ќе има локален дожд. Ќе дува умерен до засилен северен и североисточен ветер.

Се изладивме што се изладивме од утре се враќа пеколот

Се изладивме што се изладивме-од утре се враќа пеколот

пред 6 дена - Република - Живот

Денеска во Македонија ќе преовладува облачно и свежо време. Претпладне во јужните делови се уште ќе има локален дожд. Ќе дува умерен до засилен северен и североисточен ветер.

Најмногу дожд во Гевгелија најстудено во Маврово и Крушево

Најмногу дожд во Гевгелија, најстудено во Маврово и Крушево

пред 6 дена - Бркај работа - Македонија

Максимални 49 литри на метар квадратен наврнале изминатите 24 часа во Гевгелија, а најмалку, пет литри, во Виница, соопшти УХМР.

Најмногу дожд во Гевгелија најстудено во Маврво и Крушево

Најмногу дожд во Гевгелија, најстудено во Маврво и Крушево

пред 6 дена - Сител - Македонија

Максимални 49 литри на метар квадратен наврнале изминатите 24 часа во Гевгелија, а најмалку, пет литри, во Виница, соопшти УХМР.

Најмногу дожд во Гевгелија најстудено во Маврво и Крушево

Најмногу дожд во Гевгелија, најстудено во Маврво и Крушево

пред 6 дена - Денешен - Македонија

Максимални 49 литри на метар квадратен наврнале изминатите 24 часа во Гевгелија, а најмалку, пет литри, во Виница, соопшти УХМР.

Најмногу дожд во Гевгелија најстудено во Маврво и Крушево

Најмногу дожд во Гевгелија, најстудено во Маврво и Крушево

пред 6 дена - Start.mk - Живот

Максимални 49 литри на метар квадратен наврнале изминатите 24 часа во Гевгелија, а најмалку, пет литри, во Виница, соопшти УХМР.

Најмногу дожд во Гевгелија најстудено во Маврво и Крушево

Најмногу дожд во Гевгелија, најстудено во Маврво и Крушево

пред 6 дена - Република - Живот

Максимални 49 литри на метар квадратен наврнале изминатите 24 часа во Гевгелија, а најмалку, пет литри, во Виница, соопшти УХМР.

Од утре нов температурен шок  се враќа пеколот

Од утре нов температурен шок - се враќа пеколот

пред 6 дена - Прес 24 - Македонија

Променливо облачно и свежо време ќе преовладува во Македонија. Претпладне во јужните делови се уште ќе има локален дожд. Ќе дува умерен до засилен северен и североисточен ветер.

Најмногу дожд во Гевгелија најстудено во Маврво и Крушево

Најмногу дожд во Гевгелија, најстудено во Маврво и Крушево

пред 6 дена - ТВ Нова - Македонија

Максимални 49 литри на метар квадратен наврнале изминатите 24 часа во Гевгелија, а најмалку, пет литри, во Виница, соопшти УХМР.

Најмногу дожд во Гевгелија најстудено во Маврово и Крушево

Најмногу дожд во Гевгелија, најстудено во Маврово и Крушево

пред 6 дена - Курир - Македонија

До 8:30 часот, утрово пак, најстудено е во Маврово, Крушево и Тополчани, осум степени, додека највисока температура од 15 степени е измерена во Скопје – Зајчев Рид, Дојран, Струмица, Гевгелија и Демир Капија.

Времето се промени по пеколот дожд  до кога ќе врне

Времето се промени, по пеколот дожд - до кога ќе врне?

пред 6 дена - Start.mk - Македонија

Променливо облачно и свежо време ќе преовладува во Македонија. Претпладне во јужните делови се уште ќе има локален дожд. Ќе дува умерен до засилен северен и североисточен ветер.

Најмногу дожд во Гевгелија најстудено во Маврово и Крушево

Најмногу дожд во Гевгелија, најстудено во Маврово и Крушево

пред 6 дена - Вистина - Сцена

Максимални 49 литри на метар квадратен наврнале изминатите 24 часа во Гевгелија, а најмалку, пет литри, во Виница, соопшти...

Најмногу дожд во Гевгелија најстудено во Маврoво и Крушево

Најмногу дожд во Гевгелија, најстудено во Маврoво и Крушево

пред 6 дена - 24 вести - Македонија

Максимални 49 литри на метар квадратен наврнале изминатите 24 часа во Гевгелија, а најмалку, пет литри, во Виница, соопшти УХМР.

Времето се промени по пеколот дожд  до кога ќе врне

Времето се промени, по пеколот дожд - до кога ќе врне?

пред 6 дена - Вечер - Македонија

Променливо облачно и свежо време ќе преовладува во Македонија. Претпладне во јужните делови се уште ќе има локален дожд. Ќе дува умерен до засилен северен и североисточен ветер.

Облачно и свежо со северен ветер

Облачно и свежо со северен ветер

пред 6 дена - Курир - Македонија

Утринските температури ќе се движат од 10 до 18 степени, а дневните од 19 до 26 степени. УВ индексот ќе биде 6. Во Скопје времето ќе биде променливо облачно со умерен повремено засилен северен ветер.

Облачно со засилен северен ветер

Облачно со засилен северен ветер

пред 6 дена - Актуелно24 - Македонија

Променливо облачно и свежо, претпладне во јужните делови се уште ќе има локален дожд. Ќе дува умерен до засилен северен и североисточен ветер.

Најмногу дожд во Гевгелија најстудено во Маврово и Крушево

Најмногу дожд во Гевгелија, најстудено во Маврово и Крушево

пред 6 дена - Канал 5 - Македонија

До 8:30 часот, утрово пак, најстудено е во Маврово, Крушево и Тополчани, осум степени, додека највисока температура од 15 степени е измерена во Скопје - Зајчев Рид, Дојран, Струмица, Гевгелија и Демир Капија.

Најмногу дожд во Гевгелија најстудено во Маврво и Крушево

Најмногу дожд во Гевгелија, најстудено во Маврво и Крушево

пред 6 дена - 24 вести - Македонија

Максимални 49 литри на метар квадратен наврнале изминатите 24 часа во Гевгелија, а најмалку, пет литри, во Виница, соопшти УХМР.

Времеплов
x