20
Милан одредил кој играчот е прва желба за засилување на нападот

Милан одредил кој играчот е прва желба за засилување на нападот

пред 5 дена - 24 фудбал - Фудбал

Медиумите од Италија пренесуваат дека „Росонерите“ одлучиле кому да му дадат приоритет во обидите за ангажман на нов голгетер,...

Милан е на врвот Милијардерот Јонгхонг Ли ги стави росонерите пред Челси Монако Интер

Милан е на врвот: Милијардерот Јонгхонг Ли ги стави росонерите пред Челси, Монако, Интер...

пред 6 дена - 24 фудбал - Фудбал

Италијанскиот калчолигаш ова лето потроши фантастични околу 210 милиони евра за засилувања во тимот, се чини дека тука нема да запре, барем така велат најавите.

Лукас Биља e нов член на црвено црните од Милано

Лукас Биља e нов член на „црвено-црните“ од Милано

пред 6 дена - Денар - Спорт

Аргентинецот Лукас Биља официјално од Лацио се пресели во Милан. Според новинарските шпекулации трансферот изнесува 17 милиони евра.

Милан за Мората одвојува 70 милиони евра

Милан за Мората одвојува 70 милиони евра

пред 6 дена - Локално - Спорт

Италијанскиот фудбалски гигант Милан продолжува силно да инвестира во нови играчи, а следен на листата засилувања е Алваро Мората за рекордни во историјата на клубот 70 милиони евра.

Милан не запира со засилувањата пристигнува и Мората за 70 милиони евра

Милан не запира со засилувањата, пристигнува и Мората за 70 милиони евра

пред 6 дена - Курир - Фудбал

Како што пренесува „Газета дело Спорт“, Милан е подхготвен д аму понуди на Шпанецот плата од 10 милиони евра годишно и на тој начин да го направи најплатен играч во Серија А.

Милан не запира со засилувањата пристигнува и Мората за 70 милиони евра

Милан не запира со засилувањата, пристигнува и Мората за 70 милиони евра

пред 6 дена - Вистина - Без катеторија

Италијанскиот фудбалски гигант Милан продолжува силно да инвестира во нови играчи, а следен на листата засилувања е Алваро Мората за рекордни во историјата на клубот 70 милиони евра.

Милан не запира со засилувањата пристигнува и Мората за 70 милиони евра

Милан не запира со засилувањата, пристигнува и Мората за 70 милиони евра

пред 6 дена - +Инфо - Спорт

Италијанскиот фудбалски гигант Милан продолжува силно да инвестира во нови играчи, а следен на листата засилувања е Алваро Мората за рекордни во историјата на клубот 70 милиони евра.

Фасоне Го потпишавме и Билја но не застануваме тука

Фасоне: Го потпишавме и Билја, но не застануваме тука!

пред 6 дена - Start.mk - Спорт

Милан по ангажманот на Матео Мусакио, Андре Силва, Рикардо Родригез, Андреа Конти, Хакан Чалханоглу, Франк Кеси, Фабио Борини и Леонардо Бонучи вчера го потврди и трансферот на Лукас Билја.

Милан не запира со засилувањата пристигнува и Мората за 70 милиони евра

Милан не запира со засилувањата, пристигнува и Мората за 70 милиони евра

пред 6 дена - Канал 5 - Фудбал

Како што пренесува „Газета дело Спорт“, Милан е подхготвен д аму понуди на Шпанецот плата од 10 милиони евра годишно и на тој начин да го направи најплатен играч во Серија А.

Фасоне Го потпишавме и Билја но не застануваме тука

Фасоне: Го потпишавме и Билја, но не застануваме тука!

пред 6 дена - Република - Фудбал

Милан по ангажманот на Матео Мусакио, Андре Силва, Рикардо Родригез, Андреа Конти, Хакан Чалханоглу, Франк Кеси, Фабио Борини и Леонардо Бонучи вчера го потврди и трансферот на Лукас Билја.

Милан не запира со засилувањата пристигнува и Мората за 70 милиони евра

Милан не запира со засилувањата, пристигнува и Мората за 70 милиони евра

пред 6 дена - A1on - Фудбал

Италијанскиот фудбалски гигант Милан продолжува силно да инвестира во нови играчи, а следен на листата засилувања е Алваро Мората за рекордни во историјата на клубот 70 милиони евра.

Милан го купува и Мората за 70 милиони евра

Милан го купува и Мората за 70 милиони евра

пред 6 дена - Екипа - Фудбал

Италијанскиот калчолигаш Милан, кој направи вистинска трансферна револуција ова лето и доведе речиси цел нов тим на „Сан Сиро“, тргнува и по Алваро Мората.

Милан не сопира го купува и Мората од Реал

Милан не сопира, го купува и Мората од Реал

пред 6 дена - Sportmedia - Фудбал

Екипата од „Сан Сиро“ досега потроши 200 милиони евра за нови играчи Милан е на чекор од доведување на Алваро Мората на „Сан Сиро“.

 Газета дело Спорт  Мората и Милан се многу блиску до договор

,,Газета дело Спорт” : Мората и Милан се многу блиску до договор

пред 6 дена - Дерби - Фудбал

Марко Фасоне, човекот број 1 во Милан, потврди на шпекулациите дека некој од врвните фудбалски имиња може да заврши во Милан,...

Газета Милан блиску до ангажман на Мората

Газета: Милан блиску до ангажман на Мората

пред 6 дена - 24 фудбал - Фудбал

„Газета дело Спорт“ пишува дека Милан е многу блиску до ангажман на Алваро Мората од Реал Мадрид. Извршниот директор на Милан, Марко Фасоне потврди дека некој од Белоти, Мората или Обамејанг ќе биде ново засилување во нападот на „росонерите“.

Нов лик на Сан Сиро  Милан го купи и Билја за Лацио 17 милиони евра

Нов лик на „Сан Сиро“: Милан го купи и Билја, за Лацио 17 милиони евра

пред 6 дена - Нова ТВ - Спорт

Фото: Twitter Милан не запира со активностите на фудбалскиот пазар. „Росонерите“ го претставија и осмото засилување во преоден рок.

Официјално Милан го комплетираше трансферот на Биља

Официјално: Милан го комплетираше трансферот на Биља

пред 7 дена - 24 фудбал - Фудбал

Лукас Биља и официјално стави потпис на три годишен договор со Милан со што и официјално стана „росонер“. Од поодамна се знаеше дека Биља ќе биде ново засилување за Милан, но сите формалности беа завршени денеска.

Милан го врза и Билја но трансфер лудилото не запира Доаѓа врвен напаѓач три имиња се во игра

Милан го „врза“ и Билја, но трансфер лудилото не запира: Доаѓа врвен напаѓач-три имиња се во игра

пред 7 дена - Дерби - Фудбал

Милан по ангажманот на Матео Мусакио, Андре Силва, Рикардо Родригез, Андреа Конти, Хакан Чалханоглу, Франк Кеси, Фабио Борини и Леонардо Бонучи денеска го потврди и трансферот на Лукас Билја.

Милан го завршува трансфер пазарот со звучно име во нападот пристигнува еден од овие тројца играчи

Милан го завршува трансфер пазарот со звучно име во нападот, пристигнува еден од овие тројца играчи

пред 7 дена - 24 фудбал - Фудбал

Првиот човек на „Росонерите“, Марко Фасоне потврди дека се обидуваат да ангажираат голгетер од светска класа и желба е еден...

Милан ќе доведе уште напаѓач и ќе заврши со историскиот трансфер пазар погледнете кој е на радарот

Милан ќе доведе уште напаѓач и ќе заврши со историскиот трансфер пазар, погледнете кој е на “радарот”

пред 7 дена - Тип - Фудбал

Милан доведе веќе 10 засилувања ова лето, и досега потроши цели 223 милиони евра, со кои беа купени Матео Мусакио од Виљареал...

Милан не запира Билја е најновиот играч на росоњер

Милан не запира, Билја е најновиот играч на ”росоњер” !

пред 7 дена - Се за спорт - Фудбал

Милан по ангажманот на Матео Мусакио, Андре Силва, Рикардо Родригез, Андреа Конти, Хакан Чалханоглу, Франк Кеси, Фабио Борини и Леонардо Бонучи денеска го потврди и трансферот на Лукас Билја.

Ексклузива на Газета  Бонучи со телефонски повик носи уште една голема ѕвезда на Сан Сиро

Ексклузива на „Газета“: Бонучи со телефонски повик носи уште една голема ѕвезда на „Сан Сиро“!

пред една недела - Дерби - Фудбал

Леонардо Бонучи во текот на вчерашниот ден закупи цела страна во италијанскиот весник „Газета дело Спорт“ за да ја изрази...

Времеплов
x