20
Насилство на протестите во Шарлотсвил  автомобил се залетал во толпата  еден мртов

Насилство на протестите во Шарлотсвил, автомобил се залетал во толпата, еден мртов

пред 7 дена - A1on - Свет

Во Шарлотсвил, Вирџинија во САД денеска се одржува десничарски марш насловен како „Обидинета десница“ на кој што се бара...

Шокантни сцени од маршот на расистите  прогласена е вонредна состојба

Шокантни сцени од маршот на расистите, прогласена е вонредна состојба

пред 7 дена - Start.mk - Свет

Во Шарлотсвил, Вирџинија, САД е прогласена вонредна состојба пред почетокот на маршот кој го предводат бели националисти.

Шокантни сцени од маршот на расистите  прогласена е вонредна состојба

Шокантни сцени од маршот на расистите, прогласена е вонредна состојба

пред 7 дена - Република - Свет

Во Шарлотсвил, Вирџинија, САД е прогласена вонредна состојба пред почетокот на маршот кој го предводат бели националисти.

Прогласена вонредна состојба во Вирџинија пред одржувањето на десничарскиот марш

Прогласена вонредна состојба во Вирџинија пред одржувањето на десничарскиот марш

пред 7 дена - 24 вести - Свет

Градските власти на Шарлотвил, во американската сојузна држава Вирџинија, прогласија вонредна состојба, пред најавениот голем марш на „обединетата десница“ и на белите националисти.

Автомобил се удри во група демонстранти во Шарлотсвил  еден мртов и 9 повредени

Автомобил се удри во група демонстранти во Шарлотсвил, еден мртов и 9 повредени

пред 7 дена - Либертас - Свет

Непознат возач се удри со автомобил во група демонстранти против десничарските активисти во американското гратче Шарлотсвил, Вирџинија, пренесоа АФП и ТАСС.

Прогласена вонредна состојба во Вирџинија пред одржувањето на десничарскиот марш

пред 7 дена - Либертас - Свет

Градските власти на Шарлотвил, во американската сојузна држава Вирџинија, прогласија вонредна состојба, пред најавениот голем марш на „обединетата десница“ и на белите националисти.

Вонредна состојба во Шарлотсвил по демонстрациите против статуа на генерал од граѓанската војна во САД

Вонредна состојба во Шарлотсвил по демонстрациите против статуа на генерал од граѓанската војна во САД

пред 7 дена - Локално - Свет

Градот Шарлотсвил во Вирџинија прогласи вонредна состојба поради најавените демонстрации на десничарите и белечките ултрадесничарски групи, пренесуваат агенциите.

Вонредна состојба во Вирџинија поради маршот на белите националисти

Вонредна состојба во Вирџинија поради маршот на белите националисти

пред 7 дена - Нова ТВ - Свет

Властите на Шарлотсвил и американската сојузна држава Вирџинија прогласија вонредна состојба поради маршот на десничарите.

Вонредна состојба во Шарлотсвил поради досега најмасовниот националистички марш

Вонредна состојба во Шарлотсвил поради досега најмасовниот националистички марш

пред една недела - Радио МОФ - Без катеторија

Властите на Шарлотсвил, Вирџинија прогласија вонредна состојба , пред почетокот на марш на огромна маса на бели националисти.

Времеплов
x