20
Ајдарски победник на олимпискиот маратон во Охрид

Ајдарски победник на олимпискиот маратон во Охрид

пред 7 дена - Алфа - Спорт

Бугаринот Венцислав Ајдарски триумфираше во трката на 10 километри што денеска се одржа во Охрид. Ајдарски на целта пристигна со време од 1 час 54 минути и 48 секунди и триумфираше пред Марсел Шутен од Холандија и Македонецот, Александар Илиески.

Кадоглу и Ајдарски победници на Олимпискиот маратон

Кадоглу и Ајдарски победници на Олимпискиот маратон

пред една недела - Start.mk - Спорт

Желбата на организаторите на трката, која се одржа под мониторинг на ФИНА, се Охридскиот олимписки маратон веќе од следните...

Кадоглу и Ајдарски победници на Олимпискиот маратон

Кадоглу и Ајдарски победници на Олимпискиот маратон

пред една недела - Вечер - Спорт

Желбата на организаторите на трката, која се одржа под мониторинг на ФИНА, се Охридскиот олимписки маратон веќе од следните...

Тринаесет пливачи од шест земји учествуваа на Охридски олимписки маратон

Тринаесет пливачи од шест земји учествуваа на Охридски олимписки маратон

пред 7 дена - 24 вести - Спорт

Тринаесет пливачи од шест земји денеска ги брануваа водите на Охридското езеро како дел од првиот 10 - километарски меѓународен олимписки маратон единствен досега  во македонската спортска историја.

Бугаринот Ајдарски и Бугарката Кадоглу победници на 10 километарскиот Олимпискиот маратон

Бугаринот Ајдарски и Бугарката Кадоглу победници на 10 километарскиот Олимпискиот маратон

пред една недела - +Инфо - Спорт

Бугаринот Венцислав Ајдарски, со време од 1 час 54 минути и 48 секунди, е победникот на првото издание на Олимпискиот маратон на 10 километри, што се одржа денеска во водите на Охридското Езеро.

Тупурковски  Олимпискиот маратон претставува мотив за младите пливачи

Тупурковски: „Олимпискиот маратон“ претставува мотив за младите пливачи

пред 7 дена - Дерби - Спорт

Трката на 10 километри поради своето присуство на Олимписките игри за време на промотивното прво издание овој викенд во Охрид...

Првиот олимписки маратон во Охрид во знакот на бугарските пливачи

Првиот олимписки маратон во Охрид во знакот на бугарските пливачи

пред една недела - Сител - Македонија

Во Охрид се пливаше првиот Олимписки маратон во должина од 10 километри и мина во доминација на бугарските пливачи Венцислав Ајдарски и Василики Кадоглу во организација на МОК и познатиот наш пливач Александар Маленко.

Ајдарски од Бугарија победник на Олимсискиот маратон во Охрид

Ајдарски од Бугарија победник на Олимсискиот маратон во Охрид

пред една недела - Телма - Македонија

Венцислав Ајдарски од Бугарија е победник на на првото издание на Олимпискиот маратон на 10 километри, што се одржа денеска во водите на Охридското Езеро, на градскиот кеј.

Бугарските пливачи доминантни на Олимпискиот маратон на Охридското Езеро

Бугарските пливачи доминантни на Олимпискиот маратон на Охридското Езеро

пред една недела - Курир - Спорт

На Ајдарски му беа потребни 1:54:42 часа за да ја исплива патеката долга десет километри само една секунда побрзо отколку второпласираниот Марсел Шутен од Холандија.

Василики Кадоглу Оваа победа ме охрабри да продолжам со трките на отворени води

Василики Кадоглу: Оваа победа ме охрабри да продолжам со трките на отворени води

пред една недела - Дерби - Спорт

Бугарската пливачка Василики Кадоглу беше најдобра во женска конкуренција на пливачката трка на 10 километри што денеска за прв пат се организираше во водите на Охридското езеро.

Бугарските пливачи главни на олимпискиот маратон во Охрид

Бугарските пливачи главни на олимпискиот маратон во Охрид

пред една недела - Sportmedia - Спорт

Венцислав Ајдарски и Василики Кадоглу од Бугарија се победници на новото натпреварување во Охрид, пливачкиот олимписки маратон...

Прв олимписки пливачки маратон во Охрид

Прв олимписки пливачки маратон во Охрид

пред една недела - ТВ Нова - Спорт

Во организација на клубот за спортови на вода „Охридски бранови 2008” денеска на Охридското езеро се одржува првиот олимписки пливачки маратон во должина од десет километри.

Бугарските пливачи доминантни на Олимпискиот маратон на Охридското Езеро

Бугарските пливачи доминантни на Олимпискиот маратон на Охридското Езеро

пред една недела - Канал 5 - Македонија

На Ајдарски му беа потребни 1:54:42 часа за да ја исплива патеката долга десет километри само една секунда побрзо отколку второпласираниот Марсел Шутен од Холандија.

14 годишната Кадоглу и Ајдарски победници на Олимпискиот маратон Илиески  трет

14-годишната Кадоглу и Ајдарски победници на Олимпискиот маратон, Илиески – трет

пред една недела - Република - Спорт

Бугаринот Венцислав Ајдарски е победник на првото издание на Олимпискиот маратон на 10 километри кој денеска се одржа во водите на Охридското езеро, а на кој партиципираа 12 пливач(к)и.

Бугарските пливачи доминантни на Олимпискиот маратон на Охридското Езеро

Бугарските пливачи доминантни на Олимпискиот маратон на Охридското Езеро

пред една недела - A1on - Спорт

Бугарскиот пливач Венцислав Ајдарски е победник на првото издание на Олимпискиот маратон што денеска се пливаше во водите на Охридското Езеро.

Александар Илиевски Новиот маратон е нов почеток на мојата кариера

Александар Илиевски: Новиот маратон е нов почеток на мојата кариера!

пред една недела - Дерби - Спорт

Македонскиот маратонец Александар Илиевски кој е специјалист „долгопругаш“ и редовно настапува на 30-километарските маратони...

Десеткилометарски олимписки маратон за првпат денеска на Охридското Езеро

Десеткилометарски олимписки маратон за првпат денеска на Охридското Езеро

пред една недела - Скопје Инфо - Без катеторија

Во организација на Клубот за спортови на вода „Охридски бранови 2008” денеска на Охридското Езеро ќе се одржи првиот Олимписки пливачки маратон во должина од десет километри.

Бугаринот Ајдарски победник на Олимпискиот маратон Илиески  трет

Бугаринот Ајдарски победник на Олимпискиот маратон, Илиески – трет

пред една недела - Екипа - Спорт

Бугаринот Венцислав Ајдарски е победник на првото издание на Олимпискиот маратон на 10 километри кој денеска се одржа во водите на Охридското езеро, а на кој партиципираа 12 пливач(к)и.

Венцислав Ајдарски Ќе дојдам догодина да ја бранам титулата во Охрид

Венцислав Ајдарски: Ќе дојдам догодина да ја бранам титулата во Охрид!

пред една недела - Дерби - Спорт

Бугарскиот пливач Венцислав Ајдарски беше победник на првата трка на 10 километри организирана во водите на Охридското езеро и ја освои наградата од Организацискиот комитет во висина од 750 евра за првото место.

Бугаринот Ајдарски  победник на Охридскиот маратон

Бугаринот Ајдарски , победник на Охридскиот маратон

пред една недела - Канал 5 - Спорт

Тој беше најбрз во трката меѓу   12 те  пливачи од 6 земји, кои точно на пладне ги разбрануваа водите на Охридското езеро на градскот кеј од старото пристаниште.

Нова историја во Охрид Ајдарски прв победник на Олимпискиот маратон

Нова историја во Охрид: Ајдарски прв победник на „Олимпискиот“ маратон

пред една недела - Дерби - Спорт

Венцислав Ајдарски победи во фото финиш на 10-километарската трка во пливање што за прв пат се одржа во Охрид. Бугарскиот...

Ајдарски од Бугарија е победник на Олимпискиот маратон во Охрид

Ајдарски од Бугарија е победник на Олимпискиот маратон во Охрид

пред една недела - Нова ТВ - Спорт

Венцислав Ајдарски од Бугарија е победник на  Меѓународен Олимписки Пливачки Маратон на 10 километри  што денеска за првпат се одржа во Охридското Езеро.

Охрид подготвен за Олимпискиот маратон на 10 километри

Охрид подготвен за Олимпискиот маратон на 10 километри

пред една недела - +Инфо - Спорт

За првпат во македонската спортска историја, денеска во Охрид ќе се плива Олимписки маратон во должина од 10 километри. Како олимписка дисциплина, ќе се пливаат 10 круга од по еден километар.

Точно на пладне Започнува десеткилометарскиот олимписки маратон на Охридското Езеро

Точно на пладне: Започнува десеткилометарскиот олимписки маратон на Охридското Езеро

пред една недела - Start.mk - Спорт

Во организација на Клубот за спортови на вода „Охридски бранови 2008” денеска на Охридското Езеро ќе се одржи првиот Олимписки пливачки маратон во должина од десет километри.

Десеткилометарски олимписки маратон првпат на Охридското Езеро

Десеткилометарски олимписки маратон првпат на Охридското Езеро

пред една недела - Канал 5 - Македонија

Маратонот ќе се плива на најатрактивниот дел од езерото на патека покрај самиот Кеј „Македонија“, со старт на трката закажан точно на пладне, а првите пливачи на целта се очекува да пристигнат некаде два часа подоцна.

Точно на пладне Започнува десеткилометарскиот олимписки маратон на Охридското Езеро

Точно на пладне: Започнува десеткилометарскиот олимписки маратон на Охридското Езеро

пред една недела - Република - Спорт

Во организација на Клубот за спортови на вода „Охридски бранови 2008” денеска на Охридското Езеро ќе се одржи првиот Олимписки пливачки маратон во должина од десет километри.

Ајдарски прв победник на Олимпискиот маратон во Охрид

Ајдарски прв победник на „Олимпискиот“ маратон во Охрид

пред една недела - Локално - Спорт

Венцислав Ајдарски победи во фото финиш на 10-километарската трка во пливање што за прв пат се одржа во Охрид. Бугарскиот...

Десеткилометарски олимписки маратон првпат на Охридското Езеро

Десеткилометарски олимписки маратон првпат на Охридското Езеро

пред една недела - Курир - Спорт

Маратонот ќе се плива на најатрактивниот дел од езерото на патека покрај самиот Кеј „Македонија“, со старт на трката закажан точно на пладне, а првите пливачи на целта се очекува да пристигнат некаде два часа подоцна.

Десеткилометарски олимписки маратон првпат на Охридското Езеро

Десеткилометарски олимписки маратон првпат на Охридското Езеро

пред една недела - Прес 24 - Македонија

Во организација на Клубот за спортови на вода „Охридски бранови 2008” денеска на Охридското Езеро ќе се одржи првиот Олимписки пливачки маратон во должина од десет километри.

Десеткилометарски олимписки маратон првпат на Охридското Езеро

Десеткилометарски олимписки маратон првпат на Охридското Езеро

пред една недела - ТВ Нова - Македонија

Во организација на Клубот за спортови на вода „Охридски бранови 2008” денеска на Охридското Езеро ќе се одржи првиот Олимписки пливачки маратон во должина од десет километри.

Времеплов
x