20
Ќатип Османи  Заслуживме и поубедлив триумф против Вардар

Ќатип Османи: Заслуживме и поубедлив триумф против Вардар

пред 2 месеци - Екипа - Фудбал

Шкендија го совлада Вардар со 2-0 во дербито што го означи и стартот на новата сезона во Првата лига. На Градскиот стадион...

Османи  Според шансите премалку се овие 2 0

Османи: Според шансите премалку се овие 2:0

пред 2 месеци - Македонски Спорт - Фудбал

Стратегот на Шкендија не го криеше своето задоволство по триумфот над Вардар, иако смета дека неговиот тим требало да победи со поголема разлика Феномелно враќање на Ќатип Османи на клупата на Шкендија по цели пет години пред фановите во Тетово.

Шкендија го  урна  шампионот

Шкендија го „урна“ шампионот

Со два гола за само пет минути во второто полувреме, Шкендија обезбеди 2:0 победа над шампионот Вардар во дербито на стартот на 26.

Реми на обострано задоволство

Работнички и Ренова одиграа без голови 0:0 во првото коло во Првата македонска лига, во меч без многу шанси Во борбен меч со по една шанса на двете страни, игран на темепратури од 40 степени, Работнички и Ренова си заминуваат со по еден бод.

Хасани асистираше  Алими и Жуниор мајсторски погодуваа

Хасани асистираше, Алими и Жуниор мајсторски погодуваа…

Шкендија сосема заслужено стигна до триумф од 2-0 против Вардар во дерби натпреварот од 1. коло во новата сезона во Првата македонска фудбалска лига.

Круната на  вардарци  се  затресе  во Тетово

Круната на „вардарци“ се ’затресе’ во Тетово

Шкендија го совлада актуелниот првак Вардар со 2-0 во првото големо дерби што се одигра денеска во Тетово, на самиот старт од новата сезона во Првата лига.

Шкендија го реши Вардар  Работнички и Ренова одиграа без голови

Шкендија го реши Вардар, Работнички и Ренова одиграа без голови

пред 2 месеци - 24 фудбал - Фудбал

Комплетирани се двата натпревари кои беа предвидени за денеска во рамките на воведното коло од Првата македонска фудбалска лига.

Алими ја  собра пајажината  од голот на Гачевски    Проектил  од 25 метри

Алими ја „собра пајажината“ од голот на Гачевски – „Проектил“ од 25 метри!

Шкендија сосема заслужено има водство од 2-0 против Вардар по 70 минути игра во дерби натпреварот од 1. коло во новата сезона во Првата македонска фудбалска лига.

Алими упати бомба која Гачевски немаше шанси да ја одбрани  Жуниор го дуплираше водството на Шкендија

Алими упати бомба која Гачевски немаше шанси да ја одбрани, Жуниор го дуплираше водството на Шкендија

Со головите на Алими и Жуниор Шкендија води со 2-0 против Вардар. Големото дерби помеѓу вицепрвакот Шкендија и актуелниот бранител на титулата во нашиот домашен шампионат Вардар, го одбележуваат воведното коло од Првата Македонска Фудбалска Лига.

Шкендија стартуваше со победа над шампионот Вардар

пред 2 месеци - Дерби - Фудбал

Шкендија го доби дербито против Вардар од првото коло на Првата македонска фудбалска лига, додека Работнички и Ренова на својата премиера одиграа без голови.

Шкендија подобра од Вардар, Работнички и Ренова ги поделија бодовите

пред 2 месеци - Нетпрес - Спорт

Екипата на Шкендија се покажа поподготвена на натпреварот кој во Тетово го одигра против актуелниот шампион на Македонија, Вардар во првото коло од домашниот шампионат.