20
Пожар беснее во скопско Ѓорче

Пожар беснее во скопско Ѓорче

пред 7 дена - Прес 24 - Без катеторија

Скопско Ѓорче е во пламен откако се разгоре огнот кај Кондово. Огнената стихија е на само десетина метри од куќите и луѓето се самоорганизираат да се справат со пожарот.

Во Кондово вечерва нема струја  луѓето бегаат од домовите

Во Кондово вечерва нема струја - луѓето бегаат од домовите

пред 7 дена - Прес 24 - Скопје

Голем пожар вечерва го зафати пределот над скопското село Кондово. Според она што може да се види од скопската обиколница зафатена е поголема површина ниска шума.

Ветрот ја влошува состојбата со пожарот во Кондово  луѓето бегаат од дома

Ветрот ја влошува состојбата со пожарот во Кондово - луѓето бегаат од дома

пред 7 дена - Прес 24 - Хроника

Голем пожар вечерва го зафати пределот над скопското село Кондово и предизвика паника кај жителите кои ги напуштаа куќите.

Во Кондово нема струја жителите бегаат од куќите

Во Кондово нема струја, жителите бегаат од куќите

пред 7 дена - Курир - Хроника

Граѓаните на социјаните мрежи се пожалија дека во Кондово нема струја и дека многу луѓе се евакурираат, како и дека пожарникарите не можат да влезат во селото.

Голем шумски пожар беснее над Кондово

Голем шумски пожар беснее над Кондово

пред 7 дена - +Инфо - Македонија

Шума и сува трева горат на голема површина во Кондово, Скопско. Пожарот бил доближен до куќите, но за среќа ниедна куќа не е запалена.

Голем шумски пожар беснее над Кондово

Голем шумски пожар беснее над Кондово

пред 7 дена - +Инфо - Македонија

Шума и сува трева горат на голема површина во Кондово, Скопско. Пожарот бил доближен до куќите, но за среќа ниедна куќа не е запалена.

Страшни снимки од големиот пожар во скопско дел од жителите ги напуштаат домовите

Страшни снимки од големиот пожар во скопско, дел од жителите ги напуштаат домовите

пред 7 дена - Курир - Македонија

Огромната огнена стихија избега од контрола поради силниот ветар и го зафати прсторот помеѓу скопско Кондово и влезот во скопје кај Ѓорче Петров.

АЛАРМАНТНО Oгромен пожар на десетина метри од куќите во Ѓорче Петров граѓаните оставени сами на себе

АЛАРМАНТНО: Oгромен пожар на десетина метри од куќите во Ѓорче Петров, граѓаните оставени сами на себе

пред 7 дена - Курир - Македонија

Огромната огнена стихија избега од контрола поради силниот ветар и го зафати прсторот помеѓу скопско Кондово и влезот во скопје кај Ѓорче Петров.

Голем пожар над скопско Кондово  граѓаните во паника

Голем пожар над скопско Кондово - граѓаните во паника

пред 7 дена - Прес 24 - Македонија

Голем пожар вечерва го зафати пределот над скопското село Кондово. Според она што може да се види од скопската обиколница зафатена е поголема површина ниска шума.

Скопско Ѓорче Петров во пламен  граѓаните бегаат од куќите

Скопско Ѓорче Петров во пламен - граѓаните бегаат од куќите

пред 7 дена - Прес 24 - Македонија

На само десеттина метри од куќите на скопско Ѓорче Петров се разгорува огромна огнена стихија, загрозени се куќите. Дел од жителите ги напуштаат домовите.

АЛАРМАНТНО Oгромен пожар на десетина метри од куќите во Ѓорче Петров граѓаните оставени сами на себе ФОТО ВИДЕО

АЛАРМАНТНО: Oгромен пожар на десетина метри од куќите во Ѓорче Петров, граѓаните оставени сами на себе (ФОТО+ВИДЕО)

пред 7 дена - ТВ Нова - Македонија

На само десеттина метри од куќите на скопско Ѓорче Петров се разгорува огромна огнена стихија, загрозени се куќите. Дел од жителите ги напуштаат домовите.

Гори шума кај Кондово

Гори шума кај Кондово

пред 7 дена - A1on - Македонија

Запалена шума во близина на скопското село Кондово. Како што велат селаните пожарот бил во близина на обиколницата, а поради силниот ветар оганот со голема брзина ширел и кон селото.

ПОЖАРОТ ВО КОНДОВО СЕ ПРИБЛИЖИ ДО КУЌИТЕ НЕКОИ ОД СЕЛАНИТЕ СЕ ЕВАКУИРААТ

ПОЖАРОТ ВО КОНДОВО СЕ ПРИБЛИЖИ ДО КУЌИТЕ, НЕКОИ ОД СЕЛАНИТЕ СЕ ЕВАКУИРААТ

пред 7 дена - Фаланга - Македонија

Големиот пожар кој вечерва го зафати пределот над скопското село Кондово зафатил и неколку куќи, тврдат селаните.. Една жена...

Голем пожар во близина на Скопје

Голем пожар во близина на Скопје

пред 7 дена - Канал 5 - Македонија

Голем пожар во близина на Скопје, покрај скопската обиколница поточно над Општина Ѓорче Петров

Голем пожар беснее над Валандово  пожарникари и доброволци на терен

Голем пожар беснее над Валандово - пожарникари и доброволци на терен

пред 7 дена - Прес 24 - Македонија

Голем пожар во реонот на Валандово избувнал попладнево околу 14:30. Пожарот избувнал кај месноста Култа а се шири во три правци.

Голем пожар во реонот на Кондово жителите се евакуираат

Голем пожар во реонот на Кондово, жителите се евакуираат

пред 7 дена - Нова ТВ - Македонија

Голем пожар вечерва го зафати реонот над скопското село Кондово. Според порталот сакамдакажам.мк , кој цитира изјави на жители огнот зафатил и неколку куќи.

ЦУК Кондово не е во опасност  пожарот е пренасочен

ЦУК: Кондово не е во опасност – пожарот е пренасочен

пред 7 дена - Либертас - Македонија

Информација од Центарот за управување со кризи: Вонредна информација за пожарот во Кондово: Според информациите кои ги имаме...

Голем пожар кај Kондово скопско огнот се приближува кон куќите

Голем пожар кај Kондово, скопско, огнот се приближува кон куќите

пред 7 дена - Либертас - Македонија

Голем пожар вечерва го зафати пределот над скопското село Кондово. Според она што може да се види од скопската обиколница зафатена е поголема површина ниска шума.

Пожарот во Кондово се приближува до куќите некои од селаните се евакуираат

Пожарот во Кондово се приближува до куќите, некои од селаните се евакуираат

пред 7 дена - Либертас - Македонија

Големиот пожар кој вечерва го зафати пределот над скопското село Кондово зафатил и неколку куќи, тврдат селаните кои екипата на порталот Сдк ги затекна на клучката кај скопската обиколница.

Голем пожар кај Kондово скопско огнот се приближува кон куќите

Голем пожар кај Kондово, скопско, огнот се приближува кон куќите

пред 7 дена - Либертас - Македонија

Голем пожар вечерва го зафати пределот над скопското село Кондово. Според она што може да се види од скопската обиколница зафатена е поголема површина ниска шума.

Времеплов
x