20
Шкендија го победи Вардар на стартот од новата сезона

Шкендија го победи Вардар на стартот од новата сезона

пред една недела - +Инфо - Спорт

Со два натпревaри одиграни попладнево стартуваше новата сезона во Првата македонска фудбалска лига (ПМФЛ). На самиот старт се одигра и дербито, во кое вицепрвакот Шкедија со 2-0 го победи шампионот Вардар, во натпреварот кој се играше во Тетово.

Шкендија го победи Вардар на стартот од новата сезона во ПМФЛ

Шкендија го победи Вардар на стартот од новата сезона во ПМФЛ

пред една недела - A1on - Фудбал

Со два натпревраи одиграни попладнево стартуваше новата сезона во Првата македонска фудбалска лига (ПМФЛ). На самиот старт се одигра и дербито, во кое вицепрвакот Шкеднија со 2-0 го победи шампионот Вардар, во натпреварот кој се играше во Тетово.

Шкендија го победи Вардар на стартот од новата сезона во ПМФЛ

Шкендија го победи Вардар на стартот од новата сезона во ПМФЛ

пред една недела - 24 вести - Спорт

Со два натпревари одиграни попладнево стартуваше новата сезона во Првата македонска фудбалска лига (ПМФЛ). На самиот старт се одигра и дербито, во кое вицепрвакот Шкеднија со 2-0 го победи шампионот Вардар, во натпреварот кој се играше во Тетово.

Шкендија го победи Вардар на стартот од новата сезона во ПМФЛ

Шкендија го победи Вардар на стартот од новата сезона во ПМФЛ

пред една недела - Локално - Спорт

Со два натпревраи одиграни попладнево стартуваше новата сезона во Првата македонска фудбалска лига (ПМФЛ). На самиот старт се одигра и дербито, во кое вицепрвакот Шкеднија со 2-0 го победи шампионот Вардар, во натпреварот кој се играше во Тетово.

Стартува новата сезона во ПМФЛ

Стартува новата сезона во ПМФЛ

пред една недела - Алфа - Спорт

Со натпревари што се играат од 17 часот се отвора новата сезона во фудбалскиот шампионат на Македонија. На стартот од новото...

Скандалозна најава на Шкендија за дербито со Вардар

Скандалозна најава на Шкендија за дербито со Вардар

пред една недела - Скопје Инфо - Спорт

Уште започнува државното првенствно, македонските фудбалски тимови повторно стапуваат на сцена, главните фаворити за титулата...

Шкендија и Вардар ја отвораат новата сезона во ПМФЛ

Шкендија и Вардар ја отвораат новата сезона во ПМФЛ

пред една недела - Курир - Фудбал

Првото дерби на двата најголеми претенденти за шампионскиот трофеј и во новата сезона, ќе се игра ден порано од останатите средби, поради настапот на двата тима на европската сцена.

Почнува шампионската трка  а Хасани вели  Не Милан  туку мечот со Вардар е најважен за нас

Почнува шампионската трка, а Хасани вели: Не Милан, туку мечот со Вардар е најважен за нас

пред една недела - Екипа - Фудбал

Почнуваат македонските фудбалски возбудувања, и веднаш на стартот – шлагер…Дуел меѓу Шкендија и Вардар на Градскиот стадион во Тетово.

Шкандија и Вардар ја отвораат новата сезона во ПМФЛ

Шкандија и Вардар ја отвораат новата сезона во ПМФЛ

пред една недела - Сител - Фудбал

Со дерби натпреварот меѓу Шканија и Вардар кој ќе се игра попладнево во Тетово ќе биде означен стартот на новата сезона во Првата македонска фудбалска лига.

ЛЕТЕН ТРАНСФЕР ПЕРИОД  Поскромно не можеше

ЛЕТЕН ТРАНСФЕР ПЕРИОД: Поскромно не можеше!

пред една недела - Екипа - Фудбал

Македонската прволигашка сцена се чини немала поскромен летен трансфер период во последните пет години, откако Вардар и Шкендија по финансиската стабилизација се одлучија да градат „европски“ тимови.

Шкендија и Вардар ја отвораат новата сезона во ПМФЛ

Шкендија и Вардар ја отвораат новата сезона во ПМФЛ

пред една недела - Канал 5 - Фудбал

Првото дерби на двата најголеми претенденти за шампионскиот трофеј и во новата сезона, ќе се игра ден порано од останатите средби, поради настапот на двата тима на европската сцена.

Шкендија Вардар во Тетово за почетокот на новата сезона во ПМФЛ  17 ч

Шкендија-Вардар во Тетово за почетокот на новата сезона во ПМФЛ (17.ч)

пред една недела - 24 вести - Спорт

За прв пат дуелот меѓу црвено-црните екипи од Тетово и во Скопје е во сенка на нивните меѓународни настапи, поточно во плејофот на лигата на Европа.

Шкендија и Вардар ја отвораат новата сезона во ПМФЛ

Шкендија и Вардар ја отвораат новата сезона во ПМФЛ

пред една недела - A1on - Фудбал

Со дерби натпреварот меѓу Шкендија и Вардар кој ќе се игра попладнево во Тетово ќе биде означен стартот на новата сезона во Првата македонска фудбалска лига.

Конечно фудбал под комплетно домашна стручна  палка

Конечно фудбал под комплетно домашна стручна „палка“!

пред една недела - Екипа - Фудбал

Со натпреварите меѓу Шкендија – Вардар во Тетово и Работнички – Ренова во Ѓорче Петров денеска од 17 часот и официјално се означува почеток на новата прволигашка сезона во домашниот фудбал.

Петта по ред црвено црна битка

Петта по ред црвено-црна битка

пред една недела - Македонски Спорт - Фудбал

Во 26. сезона по ред нема ништо ново, одново Вардар и Шкендија ќе ја бијат битката за титулата. Се чини само поинтересна...

ПРЕМНОГУ НАЦИОНАЛИЗАМ ВО ДВЕ МИНУТИ  Скандалозна најава на Шкендија за дербито со Вардар

ПРЕМНОГУ НАЦИОНАЛИЗАМ ВО ДВЕ МИНУТИ: Скандалозна најава на Шкендија за дербито со Вардар

пред една недела - Курир - Фудбал

На Градскиот стадион во Тетово, Шкендија утре од 17 часот го дочекува шампионот Вардар. Шкендија денеска објави видео како најава за првото коло и големото дерби со Вардар.

НАЦИОНАЛИЗАМ И ШИРЕЊЕ ОМРАЗА  Милениците на Заев  Шкендија со видео полно со национализам за натпреварот против Вардар

НАЦИОНАЛИЗАМ И ШИРЕЊЕ ОМРАЗА: Милениците на Заев, Шкендија со видео полно со национализам за натпреварот против Вардар!

пред една недела - Infomax - Спорт

Уште започнува државното првенствно, македонските фудбалски тимови повторно стапуваат на сцена, главните фаворити за титулата...

Утре стартува домашниот фудбалски шампионат

Утре стартува домашниот фудбалски шампионат

пред една недела - Сител - Фудбал

Викендов стартува 26. фудбалско првенство на Македонија. Премиерата е во Тетово каде се игра големото дерби Шкендија - Вардар (17ч) Останатите средби се играат в недела во истиот термин.

Времеплов
x