20
Поделени седум сета медали на Светското првенство во атлетика

Поделени седум сета медали на Светското првенство во атлетика

пред 4 дена - Сител - Спорт

На Светското атлетско првенство што се одржува во Лондон, синоќа беа поделени седум сета на медали. Кај дамите. Марија Лиситскена...

Болт не ја истрча последната трка ВИДЕО

Болт не ја истрча последната трка ВИДЕО

пред 4 дена - +Инфо - Спорт

Најбрзиот човек на светот тажно и на неславен начин ја заврши кариерата. Јусеин Болт својата последна трка ја трчаше во штафетата 4×100 метри за својата земја, но неговите мускули откажаа.

Болт не ја заврши последната трка ВИДЕО

Болт не ја заврши последната трка ВИДЕО

пред 4 дена - +Инфо - Спорт

Најбрзиот човек на светот тажно и на неславен начин ја заврши кариерата. Јусеин Болт својата последна трка ја трчаше во штафетата 4×100 метри за својата земја, но неговите мускули откажаа.

Поделени седум сета медали на Светското првенство во атлетика

Поделени седум сета медали на Светското првенство во атлетика

пред 4 дена - Канал 5 - Спорт

Кај дамите, Марија Лиситскена со прескокнати 203 сантиметар го освои златниот медал во скок во височина, пред Икраинката, Јулија Лавченко која прескокна 201 сантиметар.

ТАЖЕН КРАЈ НА ЛЕГЕНДАТА Болт не ја заврши неговата последна трка

ТАЖЕН КРАЈ НА ЛЕГЕНДАТА: Болт не ја заврши неговата последна трка

пред 4 дена - ТВ Нова - Спорт

Последен ден на светското атлетско првенство во Лондон. Атрактивниот настан денеска ќе запише серија планетарни шампиони во неколку дисциплини.

ТАЖЕН КРАЈ НА ЛЕГЕНДАТА Болт не ја заврши неговата последна трка

ТАЖЕН КРАЈ НА ЛЕГЕНДАТА: Болт не ја заврши неговата последна трка

пред 4 дена - ТВ Нова - Спорт

Последен ден на светското атлетско првенство во Лондон. Атрактивниот настан денеска ќе запише серија планетарни шампиони во неколку дисциплини.

Поделени шест сета медали на Светското првенство во атлетика

Поделени шест сета медали на Светското првенство во атлетика

пред 4 дена - +Инфо - Спорт

На Светското атлетско првенство што се одржува во Лондон, синоќа беа поделени седум сета на медали. Кај дамите, Марија Лиситскена...

Поделени шест сета медали на Светското првенство во атлетика

Поделени шест сета медали на Светското првенство во атлетика

пред 4 дена - A1on - Спорт

На Светското атлетско првенство што се одржува во Лондон, синоќа беа поделени седум сета на медали. Кај дамите, Марија Лиситскена...

Усаин Болт Не сакав да завршам на овој начин

Усаин Болт: Не сакав да завршам на овој начин!

пред 4 дена - Екипа - Спорт

Синоќа е завршена уште една голема спортска кариера. Веројатно најдобриот спринтер на сите времиња и најбрз човек на светот, Усаин Болт му кажа збогум на тартанот.

Тажно збогување на Болт

Тажно збогување на Болт

пред 4 дена - Сител - Спорт

Најдобриот атлетичар на сите времиња, Јусеин Болт, на тажен начин ја заврши својата блескава кариера. Болт не успеа да стигне до целта како дел од штафетата на Јамајка 4×100 метри.

Последен удар на молњата Тажен крај за кралот Болт

Последен „удар“ на молњата: Тажен крај за кралот Болт

пред 4 дена - Прес 24 - Без катеторија

Тоа беше шок за целата спортска јавност, а да се гледа недопирливиот шампион како во болки лежи на стазата не беше ниту малку лесно.

Тажен крај за најдобриот Болт се повреди во последната трка

Тажен крај за најдобриот, Болт се повреди во последната трка

пред 4 дена - Актуелно24 - Спорт

Најдобриот атлетичар на сите времиња, Јусеин Болт, на тажен начин ја заврши својата блескава кариера. Болт не успеа да стигне до целта како дел од штафетата на Јамајка 4×100 метри.

Последен удар на молњата Тажен крај за кралот Болт ФОТО ВИДЕО

Последен „удар“ на молњата: Тажен крај за кралот Болт (ФОТО+ВИДЕО)

пред 4 дена - Курир - Спорт

Најдобриот спринтер на сите времиња на тажен начин ја заврши својата кариера. Јусеин Болт сакаше во својата импресивна кариера да ја заврши со победа на штафетата 4×100 метри со својата Јамајка, но неговото тело не издржа.

Болт се повреди во последната трка од неговата кариера

Болт се повреди во последната трка од неговата кариера

пред 4 дена - Идивиди - Спорт

Усеин Болт, најдобриот спринтер на сите времиња, не успеа да ја заврши својата последна трка во кариерата, финале 4х100 метри на Светското атлетско првенство во Лондон.

Јусеин Болт не ја заврши неговата последна трка во кариерата

Јусеин Болт не ја заврши неговата последна трка во кариерата

пред 4 дена - A1on - Спорт

Јамајканецот Јусеин Болт синоќа ја трчаше неговата последна трка во кариерата, финалето во штафетата 4 по 100 метри на Светското првенство во атлетика кое што се одржува во Лондон.

Болт го повреди магијата од телевизијата

Болт го повреди „магијата“ од телевизијата

пред 4 дена - Sportmedia - Спорт

Во последната трка во кариерата, светскиот рекордер не стигна до целта, откако почувствува болка во ногата и падна на патеката Најбрзиот човек во светот Јусеин Болт имаше разочаруваќки крај на кариерата.

Болт ја заврши кариерата со повреда

Болт ја заврши кариерата со повреда

пред 4 дена - Start.mk - Спорт

Најголемиот спринтер на сите времиња 30-годишниот Јамајчанец Усаин Болт не успеа да ја заврши својата последна трка во кариерата,...

Болт ја заврши кариерата со повреда

Болт ја заврши кариерата со повреда

пред 4 дена - Република - Спорт

Најголемиот спринтер на сите времиња 30-годишниот Јамајчанец Усаин Болт не успеа да ја заврши својата последна трка во кариерата,...

ТАЖЕН КРАЈ Јусаин Болт падна во последната трка во животот

ТАЖЕН КРАЈ: Јусаин Болт падна во последната трка во животот

пред 4 дена - Вистина - Без катеторија

На најтажен можен начин ја заврши кариерата најголемиот спринтер на сите времиња Јусаин Болт. Во финалето на штафетата четири...

Блејк ги обвини организаторите во Лондон за разочарувачкиот крај и повредата на Болт Тоа беше смешно и лудо

Блејк ги обвини организаторите во Лондон за разочарувачкиот крај и повредата на Болт: Тоа беше смешно и лудо!

пред 4 дена - Дерби - Спорт

Јусеин Болт на најнепосакуван можен начин ја заврши својата успешна и незаборавна кариера , бидејќи повредата на левата нога пристигна во најлош можен момент и во ситуација кога се обидуваше достојно да се збогува од светските атлетски првенства.

Тажен крај за најдобриот Болт се повреди во последната трка

Тажен крај за најдобриот, Болт се повреди во последната трка

пред 4 дена - Канал 77 - Спорт

Најдобриот атлетичар на сите времиња, Јусеин Болт, на тажен начин ја заврши својата блескава кариера. Болт не успеа да стигне до целта како дел од штафетата на Јамајка 4×100 метри.

Тажен крај за најдобриот Болт се повреди во последната трка

Тажен крај за најдобриот, Болт се повреди во последната трка

пред 4 дена - Кајгана - Спорт

Најдобриот атлетичар на сите времиња, Јусеин Болт, на тажен начин ја заврши својата блескава кариера. Болт не успеа да стигне до целта како дел од штафетата на Јамајка 4×100 метри.

Неславен крај на кариерата Болт остана без медал во последната трка

Неславен крај на кариерата, Болт остана без медал во последната трка

пред 4 дена - Off.net.mk - Спорт

Едно е сигурно, појавата на Усеин Болт ќе фали во светот на спортот. Јамајканецот неславно ја заврши кариерата откако вечерва во финалето на Светското првенство во Лондон 2017 на штафетната трка се повреди и не го заврши натпреварувањето.

ТАЖЕН КРАЈ Јусаин Болт падна во последната трка во животот

ТАЖЕН КРАЈ: Јусаин Болт падна во последната трка во животот

пред 4 дена - Курир - Спорт

Тој се надеваше дека со колегите од штафетата на Јамајка на претпоследниот ден од Мундијалот ќе освои злато, но во тоа го спречи повредата.

Тажен крај за најбрзиот на сите времиња Јусаин Болт падна во последната трка во животот

Тажен крај за најбрзиот на сите времиња: Јусаин Болт падна во последната трка во животот

пред 5 дена - Start.mk - Спорт

На најтажен можен начин ја заврши кариерата најголемиот спринтер на сите времиња Јусаин Болт. Во финалето на штафетата четири...

Британците златни на 4х100 метри Болт не ја заврши трката

Британците златни на 4х100 метри, Болт не ја заврши трката

пред 5 дена - Start.mk - Спорт

Штафетата на Велика Британија на 4х100 метри, во состав Чидит Удах, Адам Џемили, Даниел Талбот и Нетаниел Мичел - Блејк , го освои златниот медал на Светското првенство во атлетика во Лондон со резултат 37.

Тажен крај за најбрзиот на сите времиња Јусаин Болт падна во последната трка во животот

Тажен крај за најбрзиот на сите времиња: Јусаин Болт падна во последната трка во животот

пред 5 дена - Република - Спорт

На најтажен можен начин ја заврши кариерата најголемиот спринтер на сите времиња Јусаин Болт. Во финалето на штафетата четири...

Крај со солзи за Јусеин Болт

Крај со солзи за Јусеин Болт

пред 5 дена - Македонски Спорт - Спорт

Јусеин Болт не успеа да има славеничко збогување од атлетиката, откако во својата последна трка во кариерата на СП во Лондон...

Британците златни на 4х100 метри Болт не ја заврши трката

Британците златни на 4х100 метри, Болт не ја заврши трката

пред 5 дена - Вечер - Спорт

Штафетата на Велика Британија на 4х100 метри, во состав Чидит Удах, Адам Џемили, Даниел Талбот и Нетаниел Мичел - Блејк , го освои златниот медал на Светското првенство во атлетика во Лондон со резултат 37.

Британија со шокантно злато Болт заврши со повреда

Британија со шокантно злато, Болт заврши со повреда!

пред 5 дена - Sportmedia - Спорт

Јусеин Болт последната трка во кариерата ја заврши со повреда, додека Велика Британија стигна до шокантна победа на 4х100...

Времеплов
x