20
Клоп ќе го менува Кутињо со италијанска ѕвезда

Клоп ќе го менува Кутињо со италијанска ѕвезда

пред една недела - Дерби - Фудбал

Премиерлигашот Ливерпул во следниве дваесеттина дена ќе има задача да затвори едно важно прашање-тоа е иднината на Филипе Кутињо како и неговата потенцијална замена на „Енфилд Роуд“.

Доколку се остварат најавите за трансферот на Кутињо Ливерпул има решение за негова замена

Доколку се остварат најавите за трансферот на Кутињо, Ливерпул има решение за негова замена

пред една недела - 24 фудбал - Фудбал

Германскиот стратег од клупата на тимот од „Енфилд Роуд“ веќе има фудбалер на врвот на листата на желби при евентуално заминување на Кутињо од тимот.

Кутињо е на излезна врата од Ливерпул еве нов доказ за тоа

Кутињо е на излезна врата од Ливерпул, еве нов доказ за тоа

пред една недела - 24 фудбал - Фудбал

На Бразилецот дефинитивно му се избројани деновите во англискиот премиерлигаш, неговата преселба во Барселона се поостварлива.

Џерард објасни како Барселона го влече Кутињо

Џерард објасни како Барселона го влече Кутињо

пред една недела - Дерби - Фудбал

Бразилскиот репрезентативец, Филипе Кутињо е голема желба на екипата на Барселона, но голема пречка досега за реализација на овој трансфер беа Ливерпул и пред се тренерот Јирген Клоп.

Џерард знае каков ултиматум му поставила Барса на Кутињо за Бразилецот да влезе во војна со Ливерпул

Џерард знае каков ултиматум му поставила Барса на Кутињо за Бразилецот да влезе во војна со Ливерпул

пред една недела - 24 фудбал - Фудбал

Легендата на „Црвените“, Стивен Џерард ја прокоментира војната во која влегоа клубот и Филипе Кутињо, вели дека Барселона...

Клоп проговори за барањето за трансфер од страна на Кутињо

Клоп проговори за барањето за трансфер од страна на Кутињо

пред една недела - 24 фудбал - Фудбал

Германскиот стратег по ремито со Ватфорд на пресконференцијата за медиумите беше запрашан и за ситуацијата со Кутињо. Ливерпул...

Клоп се огласи за трансфер барањето на Кутињо и за првпат го промени своето гледиште

Клоп се огласи за трансфер барањето на Кутињо и за првпат го промени своето гледиште

пред една недела - Дерби - Фудбал

Ливерпул уште во првото коло во анлгиската Премиер лигата ја покажа својата најсилна, но и својата најслаба страна, бидејќи оптимизмот од постигнатите три гола се претвори во разочарување со оглед на тоа што прими исто толку од Вотфорд.

Кутињо е недостапен  Барса тргнува по Ериксен

Кутињо е „недостапен“, Барса тргнува по Ериксен

пред една недела - Sportmedia - Фудбал

Барселона повторно го менува мислењето околу својата стратегија за засилувања пред стартот на сезоната, откако Ливерпул најавија...

Ливерпул ќе го пушти Кутињо во Барселона но само за една сума на пари

Ливерпул ќе го пушти Кутињо во Барселона, но само за една сума на пари

пред една недела - Дерби - Фудбал

Во изминативе 24 часа беа изрежирани дури три епизоди од трансфер сагата наречана Филипе Кутињо, бидејќи ставовите на фудбалерот и на неговиот клуб во овој момент се крајно спротивставени и не се согласни еден со друг.

Како изгледаше првиот настап на Кутињо на Камп Ноу

Како изгледаше првиот настап на Кутињо на „Камп Ноу“

пред една недела - Дерби - Фудбал

Фудбалерот на Ливерпул, Фелипе Кутињо е на чекор од трансфер во Барселона, откако „каталонците“ прават се што е во нивна моќ за да ги добијат услугите на Бразилецот.

Ливерпул ја одреди цената за Кутињо еве колку треба да плати Барса

Ливерпул ја одреди цената за Кутињо, еве колку треба да плати Барса

пред една недела - 24 фудбал - Фудбал

Според пишувањата на медиумите од Англија, Ливерпул сепак попуштил и ја одредил цената на Филипе Кутињо, Бразилецот може да замине за 150 милиони евра „Црвените“ очигледно ќе мораат да се помируваат со заминување на еден од своите најдобри играчи.

Кутињо не отстапува Ваков епилог никој не очекуваше а откриена е и причината поради која сака да си оди

Кутињо не отстапува: Ваков епилог никој не очекуваше, а откриена е и причината поради која сака да си оди

пред една недела - Фаланга - Спорт

Бразилецот е одлучен во својата намера да се пресели во Барселона.. Филипе Кутињо сака да го напушти Ливерпул по секоја цена ова лето и да се пресели во Барселона каде го гледаат како замена за Нејмар, пренесува добро известениот „Скај Спорт“.

Клоп потврди Кутињо нема да игра на првиот натпревар од Премиер лигата

Клоп потврди: Кутињо нема да игра на првиот натпревар од Премиер лигата

пред една недела - Курир - Фудбал

-Не, нема да игра. Нема тренирано од минатиот петок. За жал, тој е под знак прашалник и за во вторник (за натпреварот против Хофенхајм во квалификациите од Лигата на шампионите), изјави Клоп.

Ливерпул го одбил барањето на Кутињо

Ливерпул го одбил барањето на Кутињо

пред една недела - Дерби - Фудбал

Бразилецот Кутињо побарал од раководството на Ливерпул да му биде овозможен трансфер, но тоа негово барање е експресно одбиено, – открива „Скај Спортс“.

Ливерпул стави крај на сагата Кутињо не е на продажба

Ливерпул стави крај на сагата: Кутињо не е на продажба

пред една недела - Актуелно24 - Спорт

Фудбалскиот клуб Ливерпул соопшти дека Фелипе Кутињо не е на продажба и дека нема да го напушти „Енфилд“ во летниот преоден рок.

Се бара ли замена за Кутињо  Луан е најновата желба на Јирген Клоп

Се бара ли замена за Кутињо? – Луан е најновата желба на Јирген Клоп

пред една недела - Start.mk - Спорт

Деновиве кога едниот од најдобрите поединци на тимот од „Енфилд“, Филипе Кутињо е во центрарот на вниманието и главна мета...

Се бара ли замена за Кутињо  Луан е најновата желба на Јирген Клоп

Се бара ли замена за Кутињо? – Луан е најновата желба на Јирген Клоп

пред една недела - Република - Фудбал

Деновиве кога едниот од најдобрите поединци на тимот од „Енфилд“, Филипе Кутињо е во центрарот на вниманието и главна мета...

Црвен дрес за Луан

Црвен дрес за Луан

пред една недела - Start.mk - Спорт

Повремениот репрезентативец на Бразил има добиено понуда и од раководните лица на шпанскиот прволигаш Валенсија Стандарниот...

Црвен дрес за Луан

Црвен дрес за Луан

пред една недела - Вечер - Спорт

Повремениот репрезентативец на Бразил има добиено понуда и од раководните лица на шпанскиот прволигаш Валенсија Стандарниот...

Филипе Кутињо сега ќе направи што и да треба за да потпише со Барса

Филипе Кутињо сега ќе направи што и да треба за да потпише со Барса

пред една недела - 24 фудбал - Фудбал

Експертот на Скај Спортс за шпански фудбал, Гиљем Балаге верува дека Филипе Кутињо сега е подготвен да направи што и да треба...

Кутињо побарал трансфер од Ливерпул

Кутињо побарал трансфер од Ливерпул

пред една недела - A1on - Фудбал

Играчот на Ливерпул, Фелипе Кутињо поднел барање за трансфер во Барселона, пренeсува „Скај спортс“. Ова практично значи пресврт во целата ситуација околу неговиот трансфер во Барселона.

ПРЕСВРТНИЦА Кутињо побарал трансфер во Барселона

ПРЕСВРТНИЦА: Кутињо побарал трансфер во Барселона

пред една недела - Курир - Фудбал

Во истиот ден кога сопствениците на Ливерпул ги потврдија зборовите на Јирген Клоп, наведувајќи преку соопштение дека Бразилецот не е продажба по ниту една цена, неполн ден откако ја одбија понудата на Каталонците вредна над 100 милиони евра.

Кутињо бара да си замине

Кутињо бара да си замине!

пред една недела - Македонски Спорт - Фудбал

Играчот од средниот ред на Ливерпул, Филип Кутињо и официјално побара трансфер од премиерлигашот, неколку часа откако клубот...

Кутињо останува во Ливерул

Кутињо останува во Ливерул

пред една недела - Сител - Фудбал

Фудбалскиот клуб Ливерпул соопшти дека Фелипе Кутињо не е на продажба и дека нема да го напушти „Енфилд“ во летниот преоден рок.

Кутињо побара трансфер Ливерпул експресно го одби

Кутињо побара трансфер, Ливерпул експресно го одби

пред една недела - Екипа - Фудбал

Иднината на Филипе Кутињо во Ливерпул повторно е доведена во прашање откако Бразилецот попладнево поднел официјално барање за трансфер, за да му биде дозволено да се пресели во редовите на Барселона.

Нов пресврт Кутињо побара да си замине од Ливерпул

Нов пресврт: Кутињо побара да си замине од Ливерпул!

пред една недела - Дерби - Фудбал

Од ден во ден, од час во час се менуваат работите кога е во прашање фудбалскиот трансфер пазар, а најнов доказ за тоа е случајот со Филипе Кутињо.

Ливерпул не продава Кутињо бара трансфер Кој има поголема моќ во модерниот фудбал клубот или играчот

Ливерпул не продава, Кутињо бара трансфер: Кој има поголема моќ во модерниот фудбал, клубот или играчот?

пред една недела - 24 фудбал - Фудбал

„Црвените“ влегоа во војна со еден од своите најдобри играчи, Филипе Кутињо и тоа на стартот од новата сезона, сценарио кое...

Времеплов
x